Help Sales ÁSZF

Zalakaroson az utolsó forduló előtt a lett Igor Kovalenko félpontos előnnyel vezet

Címkék: 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl

A 33. Zalakarosi Sakkfesztivál utolsó fordulója előtt a lett Igor Kovalenko félpontos előnnyel vezet. A nyolcadik fordulóban holtversenyben vezető társa, az angol Gawain Jones ellen győzött. A paraguayi Axel Bachmann, az ukrán Alekszander Kovcsan, a szlovén Alekszander Beljavszkij és az osztrák Siegfried Baumegger gyűjtött 6 pontot. Ötszörös bajnokunk, Berkes Ferenc vezeti az 5,5 pontosok négyes mezőnyét. Berkes gyorsan remizett, Rapport Richárd sorozatban megnyerte harmadik partiját is.

Nagy lépést tett a végső siker felé a lett Igor Kovalenko, sorozatban ötödik győzelmét aratta, sötéttel holtversenyben vezető riválisa, az angol Gawain Jones ellen nyert, félpontos előnnyel várhatja a befejező fordulót.

A paraguayi Axel Bachmann legyőzte az ukrán Vlagyimir Oniscsukot, komoly eséllyel pályázik magas helyezésre.

Berkes Ferenc második partiját remizte el villámgyorsan világossal. A rajtlistát vezető Rapport Richárd sorozatban harmadik partiját nyerte meg. Az ifjúsági korcsoportban oly sok sikert elért Korpa Bence érezhetően megilletődötten játszotta a partit. Világos lassan kibontakozó támadásával szemben nem talált ellenszert.

Antal Gergely nyerőesélyes pozícióját egyenesen vesztésre rontotta a négyszeres olimpiai bajnok Alekszandr Beljavszkij ellen. A 61 esztendős, szlovén színekben játszó Beljavszkij holtversenyben másodikként játszhat az utolsó fordulóban.

Horváth Ádám öt forduló után az élcsoportba tartozott, utolsó három partijából csak fél pontot szerzett. Világossal óriási hiba, már a 20. lépést követően feladásra kényszerült az osztrák Siegfrid Baumegger ellenében. Bánusz Tamás javított, Bokros Albert értékes pontot szerzett, Gonda László és Horváth József hozta a „kötelező” győzelmet.

A női olimpia keretből Hoang Thanh Trang gond nélkül nyert, Gara Anita riválisát, Vajda Szidóniát győzte le. Gara Tícia is győzött, Mádl Ildikó és Papp Petra remizett.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Gawain Jones (angol, 2645, 5,5) – Igor Kovalenko (lett, 2611, 5,5)  0 - 1

Axel Bachmann (paraguayi, 2589, 5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2594, 5,5)  1 - 0

Berkes Ferenc (2665, 5) – Alekszander Kovcsan (ukrán, 2558, 5,5) döntetlen

Antal Gergely (2529, 5) – Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2620, 5)  0 - 1

Horváth Ádám (2531, 4,5) – Siegfried Baumegger (osztrák, 2469, 5)  0 - 1

Rapport Richárd (2698, 4,5) – Korpa Bence (2415, 4,5)  1 - 0

Czebe Attila (2409, 4,5) – Erdős Viktor (2647, 4,5)  döntetlen

Bánusz Tamás (2607, 4) – Fodor Tamás (2462, 4)  1 - 0

Szergej Grigorjanc (orosz, 2595, 4) – Portisch Lajos (2464, 4)  döntetlen

Bokros Albert (2461, 4) – Papp Gábor (2580, 4)  1 - 0

Gonda László (2563, 4) – Almási István (2403, 4)  1 - 0

Nagy Gábor (2438, 4) – Medvegy Zoltán (2515, 4)  döntetlen

Gledura Benjamin (2395, 4) – Konsztantin Csernyisov (orosz, 2508, 4)  döntetlen

Horváth József (2507, 4) -  Sean Winshand Cuendi (indonéz, 2385, 4)  1 - 0

Seres Lajos (2435, 4) – Alexander Donchenko (német, 2498, 4)  0 - 1

Csonka Balázs (2361, 4) – Oleg Romanyisin (ukrán, 2482, 4)  döntetlen

Végh Endre (2293, 3) – Hoang Thanh Trang (2509, 3)  0 - 1

Mádl Ildikó (2328, 3) – Balázs Gábor (2397, 3)  döntetlen

Gara Anita (2326, 3) – Vajda Szidónia (2352, 3) 1 - 0

Kozák Ádám (2210, 2,5) – Gara Tícia (2338, 2,5)  0 - 1

Papp Petra (2292, 2,5) – Erdős Boglárka (2185, 2,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

Hely.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

6

GM

Igor Kovalenko

LAT

2611

6.5

33.0

26.5

2745

13.1

2

10

GM

Axel Bachmann

PAR

2589

6.0

42.0

28.5

2751

16.9

3

14

GM

Alekszander Kovcsan

UKR

2558

6.0

39.5

30.0

2733

18.4

4

5

GM

Alekszander Beljavszkij

SLO

2620

6.0

36.5

26.5

2713

9.5

5

26

IM

Siegfried Baumegger

AUT

2469

6.0

34.5

24.5

2639

18.4

6

2

GM

Berkes Ferenc

HUN

2665

5.5

43.0

29.0

2691

2.8

7

4

GM

Gawain Jones

ENG

2645

5.5

39.0

28.5

2665

2.3

8

9

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2594

5.5

37.5

27.5

2646

5.9

9

1

GM

Rapport Richárd

HUN

2701

5.5

37.0

23.5

2605

-8.2

10

3

GM

Erdős Viktor

HUN

2647

5.0

38.5

23.5

2587

-6.1

11

20

GM

Horváth József

HUN

2507

5.0

35.5

24.0

2560

5.5

12

7

GM

Bánusz Tamás

HUN

2607

5.0

35.5

21.0

2511

-9.4

13

12

GM

Gonda László

HUN

2563

5.0

35.0

24.0

2553

-1.1

14

16

GM

Antal Gergely

HUN

2529

5.0

34.5

23.5

2535

0.6

15

21

IM

Alexander Donchenko

GER

2498

5.0

33.0

21.5

2507

0.6

16

29

IM

Bokros Albert

HUN

2461

5.0

32.5

21.0

2519

6.5

17

35

GM

Czebe Attila

HUN

2409

5.0

29.0

23.0

2525

12.8

 

A férfi bajnokság állása:

1.Berkes Ferenc 5,5, 2. Rapport Richárd 5,5, 3. Erdős Viktor 5, 4. Horváth József 5, 5. Bánusz Tamás 5, 6. Gonda László 5, 7. Antal Gergely 5, 8. Bokros Albert 5, 9. Czebe Attila 5 pont

 

A női bajnokság állása:

1.Hoang Thanh Trang 4, 2. Gara Anita 4, 3. Mádl Ildikó 3,5, 4. Göcző Melinda 3,5, 5. Gara Tícia 3,5, 5. 6. Vajda Szidónia 3, 7. Papp Petra 3 pont

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

 

Bo.

Név

FED

Élő

Pont

-

Pont

Naév

FED

Élő

 

1

GM

Igor Kovalenko

LAT

2611

6

GM

Axel Bachmann

PAR

2589

2

GM

Alekszander Beljavszkij

SLO

2620

6

6

GM

Alekszander Kovcsan

UKR

2558

3

IM

Siegfried Baumegger

AUT

2469

6

GM

Berkes Ferenc

HUN

2665

4

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2594

GM

Rapport Richárd

HUN

2698

5

GM

Gawain Jones

ENG

2645

5

GM

Bánusz Tamás

HUN

2607

6

GM

Erdős Viktor

HUN

2647

5

5

GM

Horváth József

HUN

2507

7

IM

Alexander Donchenko

GER

2498

5

5

GM

Gonda László

HUN

2563

8

IM

Bokros Albert

HUN

2461

5

5

GM

Antal Gergely

HUN

2529

9

GM

Medvegy Zoltán

HUN

2515

5

GM

Czebe Attila

HUN

2409

10

IM

Németh Miklós

HUN

2492

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2595

11

GM

Portisch Lajos

HUN

2464

GM

Horváth Ádám

HUN

2531

12

GM

Konsztantin Csernyisov

RUS

2508

IM

Nagy Gábor

HUN

2438

13

FM

Korpa Bence

HUN

2415

GM

Bérczes Dávid

HUN

2482

14

GM

Oleg Romanyisin

UKR

2482

FM

Gledura Beljamin

HUN

2395

15

GM

Papp Gábor

HUN

2580

4

FM

Csonka Balázs

HUN

2361

16

Havasi Gergő

HUN

2302

4

4

GM

Horváth Csaba

HUN

2560

17

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2509

4

4

IM

Mihail Ekdisman

RUS

2351

 

Jones,G (2645) - Kovalenko,I (2611)
Caro-Kann védelem [B16]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Hf6 5.Hxf6+ gxf6 6.Hf3 Fg4 7.Fe2 Hd7 8.h3 Fh5 9.0-0 Vc7 10.Hh4 Fg6 11.c4 Fg7 12.Fe3 Bd8 13.Vc1 0-0 14.Bd1 Bfe8 15.Fh6 e6 16.Fxg7 Kxg7 17.Ve3 Va5 18.f4 c5 19.dxc5 Vxc5 20.Kf2 a5 21.b3 Vc7 22.Ff3 Hc5 23.Kg1 b6 24.g3

24...Fc2 25.Bdc1 Fd3 26.Be1 Bd7 27.Bad1 Bed8 28.Bd2 Bd6 29.Bed1 B8d7 30.Hg2 Vd8 31.He1

 

 

31...Ff5 32.Bxd6 Bxd6 33.Bxd6 Vxd6 34.h4 Fb1 35.a3 Hd7 36.Vc1 Vd4+ 37.Kg2

 

 

37...Fe4 38.Fxe4 Vxe4+ 39.Kf2 Hc5 40.b4 axb4 41.axb4 Vd4+ 42.Kg2 He4 43.Vc2 Ve3 44.Hf3 h5

45.c5 bxc5 46.b5? c4 47.b6 Hd6 48.Vf2 Ve4 49.Vb2 Vc6 50.Vb1 c3 51.Vc2

51...Hf5 52.b7 He3+ 53.Kf2 Hxc2 54.b8V Vc5+ 55.Ke2 Ve3+ 56.Kd1 Hd4 és világos feladta

 

Rapport,R (2701) - Korpa,B (2415)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Ff4 Hf6 3.e3 c5 4.Hf3 Hc6 5.Hbd2 cxd4 6.exd4 Ff5 7.c3 e6 8.Vb3 Vc8 9.Fe2 Fe7 10.0-0 0-0 11.Hh4 Fg4 12.f3 Fh5 13.g4 Fg6 14.Fg3 Vd7 15.Bae1 Bac8 16.a3 He8 17.Hxg6 hxg6 18.Fd3 Hd6 19.Vd1

19...Ha5 20.Ve2 Hac4 21.Hxc4 Hxc4 22.f4 Fd6 23.h4 Fb8 24.Kg2 Hd6? 25.Bh1 Bce8

26.h5 gxh5 27.Bxh5 f5 28.Beh1 Kf7 29.Bg5 Bg8 30.gxf5 exf5 31.Vh5+ Kf8 32.Fxf5 Vb5

33.Fh7

Simán nyert a 33.Fg6 Ve2+ 34.Vxe2 Bxe2+ 35.Kf3 Be6 36.Fh7 Bh8 37.Bxd5 folytatás.

33...Be2+ 34.Kh3?

Az ellenfél időzavarában kimaradt a 34.Kf3 Bh8 (34...Be4 35.Fxe4 dxe4+ 36.Kg4 Vd7+ 37.f5) 35.Bxd5 nyerés.

34...Vd7+?

Reményt adott a 34...Bh8 35.Fh4 Be3+ 36.Kg2 He4 37.Bf5+ Hf6 folytatás.

35.Ff5?! Ve7? 36.Fg4 Be3 37.Be5 Bxe5 38.fxe5 Hf7 39.Bf1 g6 40.Vh4 Ke8 41.Vxe7+ Kxe7 42.Ff4 Bh8+ 43.Kg2 Fc7 44.Fd2 Bh7 45.Fc8 b5 46.Fb7 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog