Help Sales ÁSZF

Wijk aan Zee-ben Rapport Richárd világossal nyert a francia olimpikon Romain Edouard ellen

Címkék: Tata Steel 2013 Rapport Richárd

A Wijk aan Zee-ben zajló Tata Steel Chess 2013 nagymesterverseny második fordulójában Rapport Richárd világossal nyert a francia Romain Edouard ellen. A rajtlistán harmadik Edouard elfogadott vezércselével szemben nagymesterünk őrizte előnyét, majd ellenfele időzavarában vezérével betört a sötét állásba, a 42. lépésben bemattolta ellenfelét. Második győzelmét aratta a holland Szergej Tivjakov, a boszniai Predrag Nikolic a játéknap harmadik nyertese. Rapport Richárd hétfőn a kettős vereséggel rajtoló holland Sipke Ernst ellen sötéttel játszik.

 

Az első fordulóbeli bizonytalankodás után a második játéknapon Rapport Richárd remek játékkal megszerezte első győzelmét. A rajtlistán harmadik 22 éves francia Romain Edouard elfogadott vezércselével szemben jól játszott, tisztjeinek kedvező helyzete megnehezítette ellenfele életét, aki súlyos időzavarba került. Ricsi jól használta ki hibáit, a parti sorsát eldöntötte vezérének betörése, a sötét haderő gyengeségei megpecsételték Edouard sorsát, reménytelen helyzetben mattot nézett el.

Bonyolult küzdelemben nyert a holland Szergej Tivjakov az első helyre rangsorolt német Arkadij Naiditsch ellen. Az anyagi egyensúly felborult, Tivjakovnak két tisztje volt Naiditsch bástyájával szemben, világos túlértékelte esélyeit, sötét aktivizálta haderejét, a nagyátló megnyitása döntött.

A forduló harmadik győzelmét a boszniai Predrag Nikolic aratta, a holland Sipke Ernst levegős királyállása büntetést érdemelt. A torna doyenjével, a 62 éves holland Jan Timmannal nem bírt az örmény olimpiai bajnok Szergej Movszeszjan.

 

A 2. forduló eredményei:

Robin van Kampen (holland, 2581) – Jan Smeets (holland, 2615) döntetlen (Spanyol megnyitás, 29)

Nils Grandelius (svéd, 2572) – Daniil Dubov (orosz, 2600) döntetlen (Szicíliai védelem, 31)

Alekszander Ipatov (török, 2587) – Makszim Turov (orosz, 2630) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 37)

Arkadij Naiditsch (német, 2708) – Szergej Tivjakov (holland, 2655) 0 – 1 (Vezérindiai védelem, 39)

Jan Timman (holland, 2566) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2688) döntetlen (Szláv védelem, 36)

Predrag Nikolic (boszniai, 2619) – Sipke Ernst (holland, 2556) 1 – 0 (Szláv védelem, 31)

Rapport Richárd (magyar, 2621) – Roman Edouard (francia, 2686) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 42)

 

A verseny állása:

1.Szergej Tivjakov 2 pont

2-4. Rapport Richárd, Jan Timman és Predrag Nikolic 1,5

5-10. Robert van Kampen, Nils Grandelius, Jan Smeets, Daniil Dubov, Szergej Movszeszjan és Makszim Turov 1

11-13. Romain Edouard, Arkadij Naiditsch és Alekszander Ipatov 0,5

14. Sipke Ernst 0

 

A 3. forduló párosítása:

Romain Edouard – Robin van Kampen

Sipke Ernst – Rapport Richárd

Szergej Movszeszjan – Predrag Nikolic

Szergej Tivjakov – Jan Timman

Makszim Turov – Arkadij Naiditsch

Daniil Dubov – Alekszander Ipatov

Jan Smeets – Nils Grandelius

 

Rapport,R (2621) - Edouard,R (2686)
Elfogadott vezércsel [D26]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e3 Hf6 4.Fxc4 e6 5.Hf3 a6 6.Ve2 c5 7.dxc5 Fxc5 8.0-0 b5 9.Fd3 Hc6 10.a3 0-0 11.b4 Fd6 12.Fb2 Fb7 13.Hbd2 Ve7 14.Bac1 Bfd8 15.Bfd1 h6 16.h3 Bac8 17.Fb1 Hd7 18.He4 Fb8  

 

 

19.Bxd7!?

Számításba jött a 19.Hc5 Hxc5 20.Bxc5 Bxd1+ 21.Vxd1 Vd8 22.Vb3 folytatás is.

19...Bxd7 20.Hc5 Hd8

A francia nagymesternek nem volt jobb választása, a minőségelőnyét nem őrizhette, mert 20...Bdd8 -ra 21.Vc2 f5 22.Fa2 Ha5 23.Fxe6+ Vxe6 24.Hxe6 Bxc2 25.Hxd8 Bxc1+ 26.Fxc1 Fxf3 27.gxf3 Hb3 28.Fb2 Hd2 29.f4 végjátékban gyaloghátránnyal küszködhetett volna.

21.Hxd7 Bxc1+ 22.Fxc1 Vxd7 23.Fb2 Vc7

Sötét jelentős időhátrányban volt. 23...f6 24.Hd4 Vd5 25.f3 Hc6 26.Hxc6 Vxc6 tartotta volna az egyensúlyt.

 

24.Vd3 f5 25.Fa2 Fe4 26.Vd2 Kh7?! 27.Fe5 Vc8 28.Fxb8 Vxb8 29.Hd4

Figyelmet érdemelt a 29.Vd7 Fc6 30.Ve7 Fxf3 31.gxf3 Ve5 32.Vxd8 Va1+ 33.Kg2 Vxa2 34.Va5 Vd2 35.Vxa6 folytatás is. Ricsi ellenfele időzavarában nem akart egyszerűsíteni.

29...Ve5 30.Vc1 Fd5?! 31.Fxd5 Vxd5?

 

32.Vc7!

Edouard egyre nagyobb gondokkal küszködött, nehéz volt lépést találnia az állásban.

32...Hb7 33.h4 Hd6 34.Ve7! f4?!

 

35.Hxe6 Hf5 36.Vf7 Vd1+ 37.Kh2 Vg4 38.Hf8+ Kh8 39.Hg6+ Kh7 40.Hf8+ Kh8

 

41.Vg6 Hxe3? 42.Vh7 matt!

 

Naiditsch,A (2708) - Tivjakov,S (2655)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Fg2 c6 7.Ha3 0-0 8.0-0 d5 9.Bc1 Hbd7 10.cxd5 cxd5 11.Va4 Fb7 12.Ff4 He8 13.Hb5 a6 14.Hc7 b5 15.Vb3

 

15...g5 16.Hxg5 Fxg5 17.Fxg5 Vxg5 18.Hxa8 Fxa8 19.a4 Vd8 20.axb5 Vb6 21.Va3 Vxb5 22.e3 Vb6 23.Bc2 Hd6 24.Bfc1 Be8 25.Ff1 Hc4 26.Fxc4 dxc4 27.Bxc4 Vb7

 

 

28.d5 He5 29.Bc5 exd5 30.Va4?! Bf8 31.Bc7 Vxb2 32.Bc8 Fb7

Szergej Tivjakov kihagyta a még erősebb 32...d4 33.Vxa6 Kg7 34.B8c2 (34.Vxa8 Vxc1+ 35.Bxc1 Bxa8 36.exd4 Hf3+ 37.Kg2 Hxd4) 34…Vb3 lehetőséget.

33.B8c2 Vb6 34.Vf4 Ve6 35.Bc7 Fa8 36.Vg5+ Hg6 37.h4?

 

37...d4 38.h5 Ve4 39.Kf1 d3 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az indiai Praggnanandhaa másfél pontos előnnyel a Polgár Challenge viadal győztese
2021. 04. 12.

Nagy meglepetés a német SF Deizisau elsősége az online Rapid Klubcsapatok Európa-kupán
2021. 04. 03.

Giri a rájátszásban győzte le Nepomjacsijt, megnyerte a Magnus Carlsen Invitational online rapid viadalt
2021. 03. 22.

Giri és Nepomnjacsij négy döntetlennel kezdte a döntőt, a bronzmeccsen Carlsen 3-1-re nyert
2021. 03. 21.

Nepomnjacsij és Giri játssza a Magnus Carlsen Invitational döntőjét
2021. 03. 20.

Nepomnjacsij győzelemmel kezdte Carlsen elleni párharcát, Giri is 2,5 - 1,5-re nyert So ellen
2021. 03. 19.

A Magnus Carlsen Invitational elődöntőjében Carlsen-Nepomnjacsij és So-Giri párharcok lesznek
2021. 03. 18.

Carlsen és So 2,5-0,5-ös győzelemmel kezdte a Magnus Carlsen  Invitational negyeddöntőjét
2021. 03. 17.

Magnus Carlsen a kvalifikációs verseny győztese, fél ponttal előzte meg Anish Girit
2021. 03. 16.

Folytatódott Giri és Carlsen versenyfutása, a holland sakkozó megőrizte félpontos előnyét
2021. 03. 15.

Giri félpontos előnnyel az élen, a negyedik fordulóban legyőzte Carlsent
2021. 03. 14.

Tizenhatan játszanak a Champions Chess Tour negyedik versenyén, a Magnus Carlsen Invitational viadalon
2021. 03. 12.

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog