Help Sales ÁSZF

Villámgyors győzelem, békés döntetlenek és elnézések az orosz bajnokságokon

Címkék: Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler

A Moszkvában zajló 65. szuperbajnokság hatodik fordulójában az élen álló Jevgenyij Alekszejev érdekes csatában remizett Alekszandr Griscsukkal. Villámgyőzelmet aratott Dmitrij Andrejkin, befogta Alekszejevet, félpontos előnnyel vezetnek a Szergej Karjakinnal remiző Dmitrij Jakovenko előtt. A címvédő Peter Szvidler hatodszor is békét kötött, míg Nyikita Vityjugov megfosztotta veretlenségétől a 16 éves Daniil Dubovot. A női bajnokságon holtversenyben vezet Natalija Pogonyina és Olga Girja. A címvédő Valentyina Gunyina elszenvedte második vereségét.

A pihenőnap után a szuperbajnokságon folytatódott a pontvadászat. Gyors remivel kezdődött a játéknap, Dmitrij Jakovenko és Szergej Karjakin nem vállalt semmiféle rizikót, lépésismétléssel megosztoztak a ponton.

Villámgyőzelmet aratott Dmitrij Andrejkin. A Caro-Kann védelmű partiban korai gyalogrohamra szánta rá magát és Szanan Szjugirov rosszul védekezett. Pontatlan futólépésével szép taktikai megoldást engedélyezett, Andrejkin második nyerésével befogta Jevgenyij Alekszejevet, félpontos előnnyel holtversenyben vezetnek.

A 6. forduló legérdekesebb küzdelmét hozta Alekszejev és Alekszandr Griscsuk szicíliai védelmű összecsapása. A Najdorf-változatban ritka folytatást láttunk, mindkét nagymester alaposan meggondolta húzásait, a bonyodalmak végül végjátékra egyszerűsödtek, Alekszejev örülhetett a reminek.

A címvédő Peter Szvidler játékából ezúttal hiányzik az átütő erő, a tavalyi Európa-bajnok Vlagyimir Potkin fél pontot rabolt tőle. Szvidlerhez hasonlóan még nyeretlen Karjakin és Griscsuk is, gyengélkedésük meglátszik Élő-pontjaikon, Karjakin – 7,1, Griscsuk – 6, Szvidler – 4,8 pontot vesztett eddig, persze a hátralevő három fordulóban még javíthatnak.

Megszerezte első győzelmét Nyikita Vityjugov. A 16 esztendős Daniil Dubov a kritikus állásban rossz tervet választott. Vityjugov átmeneti minőségáldozattal anyagi előnyt ért el, a meggyengült királyállás vezetett Dubov első vereségéhez.

 

A 6. forduló eredményei:

Peter Szvidler (2749) – Vlagyimir Potkin (2651) döntetlen (Francia védelem, 33)

Nyikita Vityjugov (2705) – Daniil Dubov (2594) 1 – 0 (Szláv védelem, 48)

Dmitrij Jakovenko (2722) – Szergej Karjakin (2785) döntetlen (Szicíliai védelem, 24)

Jevgenyij Alekszejev (2673) – Alekszandr Griscsuk (2763) (Szicíliai védelem, 41)

Dmitrij Andrejkin (2715) – Szanan Szjugirov (2635) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 23)

 

A verseny állása:

1-2.Jevgenyij Alekszejev és Dmitrij Andrejkin 4 pont

3. Dmitrij Jakovenko 3,5

4-8.Alekszandr Griscsuk, Szergej Karjakin, Peter Szvidler, Vlagyimir Potkin és Nyikita Vityjugov 3

9. Daniil Dubov 2,5

10. Szanan Szjugirov 1

 

A 7. forduló párosítása:

Szanan Szjugirov – Peter Szvidler

Alekszandr Griscsuk – Dmitrij Andrejkin

Szergej Karjakin – Jevgenyij Alekszejev

Daniil Dubov – Dmitrij Jakovenko             

Vlagyimir Potkin – Nyikita Vityjugov

 

A 62. női bajnokság hatodik fordulójának bombameglepetése a címvédő Valentyina Gunyina újabb veresége. Gunyina döntő hibát követett el, a gyalogot leütő huszárja kötésbe került, az anyagi veszteséget nem tudta elkerülni. Natalija Pogonyina megküzdött a remiért, Olga Girja nyeréssel befogta őt. Könnyű nyerést hagyott ki, majd Bajra Kovanova hathatós segítségével nyert Tatjana Koszinceva és javított helyezésén.

 

A 6. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (2507) – Jekatyerina Ubijennih (2367)  0 - 1

Tatjana Koszinceva (2530) – Bajra Kovanova (2408) 1 - 0

Darja Csarocskina (2353) – Nagyezsda Koszinceva (2524)  döntetlen

Jevgenyija Ovod (2353) – Olga Girja (2433)  0 – 1

Natalija Pogonyina (2448) – Alisza Galljamova (2465)  döntetlen

 

A verseny állása:

1-2. Natalija Pogonyina és Olga Girja 4,5 pont

3-4. Alisza Galljamova és Tatjana Koszinceva 4

5-6. Valentyina Gunyina  és Nagyezsda Koszinceva 3

7. Bajra Kovanova 2,5

8.Jekatyerina Ubijennih 2

9. Darja Csarocskina 1,5

10. Jevgenyija Ovod 1

 

A 7. forduló párosítása:

Alisza Galljamova – Valenytina Gunyina

Olga Girja – Natalija Pogonyina

Nagyezsda Koszinceva – Jevgenyija Ovod

Bajra Kovanova - Darja Csarocskina

Jekatyerina Ubijennih – Tatjana Koszinceva

 

Alekszejev,E (2673) - Griscsuk,A (2763)
Szicíliai védelem [B94]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 Hbd7 7.f4 g6 8.Ve2 Fg7 9.0-0-0

Számításba jött a 9.e5 dxe5 10.fxe5 Hh5 11.Hf3 Va5 12.0-0-0 folytatás, ami igazán próbára tehette volna Alekszandr Griscsuk által választott változatot.

9...0-0 10.e5 dxe5 11.fxe5 Va5 12.Hf3 Hg4 13.Bd5

A gyalogáldozat elfogadására 13.Fxe7-re 13… Be8 14.e6 (14.Fd6 Be6 15.Bd5 Vd8 16.g3 Hgxe5 17.Fxe5 Fxe5 18.Hxe5 Vg5+ 19.Kb1 Bxe5 20.Bxe5 Vxe5 21.Vf2 Vc5) 14...Fh6+ 15.Kb1 Hb6 jöhetett volna.

13...b5 14.h3 Hh6 15.Kb1

Az e7 gyalog tabu, 15.Fxe7 Be8 16.Fd6 Hf5 17.Vd2 Hxd6 18.Bxd6 Hxe5 sötétre előnyös.

15...Hf5 16.He4 Vc7!

A bonyodalmak áttekintése közepette a nagymesterek sűrűn fogyasztották értékes perceiket.

17.g4 Fb7

 

18.Bxd7 Vxd7 19.gxf5 Vxf5 20.Hed2 Fxe5

Megtartotta volna sötét kis előnyét a 20...Bfd8 21.Fg2 Bac8 22.Bc1 Bd7 23.e6 Vxe6 24.Vxe6 fxe6 változatban.

21.Ve3 Ve6 22.Bg1 Fg7 23.Vxe6 fxe6 24.Fe2 Bf7 25.Fe3 Fd5 26.Hg5 Bf5 27.Fd3 Baf8! 28.c3

A sötét gyalogszerkezet megjavult volna a 28.Fxf5 exf5 változatban, sötétnek két gyalogja van a tisztért, erős futópár és a királyszárnyi gyalogok előretörése fenyegethet.

28...Be5 29.Fd4

 

29...Bxg5! 30.Bxg5 Fh6 31.h4 Fxg5 32.hxg5 Bf4 33.Kc2 Bg4 34.Fe3 e5 35.Kd1 Kf7 36.b3 Bg3 37.Ke2 Bg2+ 38.Kf1 Bg3 39.Kf2 Bg2+ 40.Kf1 Bg3 41.Kf2 Bg2+ és döntetlen

 

Jakovenko,D (2722) - Karjakin,S (2785)
Szicíliai védelem [B92]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 Hg4 7.Fc1 Hf6 8.Fe2 e5 9.Hb3 Fe7 10.Fg5 Fe6 11.Fxf6 Fxf6 12.Vd3 0-0 13.Bd1 Fe7 14.Hd5 Fxd5 15.Vxd5 Vc7 16.c3 Hd7 17.0-0 b5 18.Hd2 Hb6 19.Vb3 Bac8 20.Bfe1 Fg5 21.Hf3 Fe7 22.Hd2 Fg5 23.Hf3 Fe7 24.Hd2 és döntetlen

 

Szvidler,P (2749) - Potkin,V (2651)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.a3 cxd4 9.Hxd4 Fc5 10.Vd2 0-0 11.g3 Fxd4 12.Fxd4 b5 13.Ff2 Fb7 14.Fg2 Vc7 15.0-0 Bfc8 16.Bfe1 He7 17.Bac1 Hb6 18.Fxb6 Vxb6+ 19.Vf2 Vc7 20.He2 a5 21.Hd4 b4 22.g4

Peter Szvidler támadással próbálkozott. A 22.Hb5 Vd7 23.Hd6 Bc6 24.c4 bxc3 25.bxc3 Hc8 26.Hxb7 Vxb7 27.c4 Vc7 28.Vf1 Hb6 változatban is tartja sötét állását.

22...Vb6 23.f5 Hc6 24.Hf3 Vxf2+ 25.Kxf2 bxa3 26.bxa3 Fa6 27.Bb1 Bab8 28.Bxb8 Hxb8 29.Hd4 Hc6 30.Hf3 He7 31.Hd4 Hc6 32.Hf3 He7 33.Hd4 Hc6 és döntetlen

 

Andrejkin,D (2715) - Szjugirov,S (2635)
Caro-Kann védelem [B17]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Hd7 5.Fc4 Hgf6 6.Hg5 e6 7.Ve2 Hb6 8.Fd3 h6 9.H5f3 c5 10.dxc5 Fxc5 11.He5 0-0

A versenygyakorlatban a 11...Hbd7 12.Hgf3 Vc7 13.0-0 0-0 14.Ff4 Fd6 a leggyakrabban játszott változat,

12.Hgf3 a6 13.g4

Dmitrij Andrejkin gyors támadást vezényelt.

13...Hbd5 14.Bg1 Fb4+?! 15.Kf1 Fe7 16.g5 hxg5 17.Hxg5 Fd6?

Szanan Szjugirov elnézte Andrejkin tetszetős válaszlépését. 

 

 

18.Hh7! Vc7

A bástyaáldozat fonalas nyeréshez vezet 18...Hxh7-re 19.Fxh7+ Kxh7 (19...Kh8 20.Vh5 Hf6 21.Vg5 Hg4 22.Hxf7+ Kxh7 23.Hxd8) 20.Vh5+ Kg8 21.Bxg7+ Kxg7 22.Fh6+ Kh7 23.Fxf8+ Kg8 24.Vxf7+ Kh8 25.Hg6  változatban.

19.Fh6 He8

 

20.Fxg7! Hxg7 21.Bxg7+! Kxg7 22.Vg4+ Kh8 23.Hf6! és sötét feladta

 

Vityjugov,N (2705) - Dubov,D (2594)
Szláv védelem [D16]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 e6 6.e3 c5 7.Fxc4 Hc6 8.0-0 cxd4 9.exd4 Fe7 10.Ve2 0-0 11.Bd1 Hb4

Nyikita Vityjugov sötéttel maga is játszotta a változatot, de a 11...Hd5 12.Fd3 Hcb4 13.Fb1 b6 eltérést részesítette előnybe.

12.He5 Fd7 13.a5 a6 14.Ff4 Hfd5 15.Fg3 Bc8 16.Vf3 Fc6 17.Fb3 Fe8

Mi szólt a 17...Hxc3 18.Hxc6 He2+ 19.Vxe2 Bxc6 20.Vf3 Hd5 folytatás ellen?

18.h3 Fc6 19.Hxc6 Bxc6 20.Fe5 b5 21.axb6 Bxb6 22.Bdc1 Hxc3 23.bxc3 Hc6 24.Ff4 Fd6 25.Fd2

 

 

25...e5?

Elhibázott terv. 25...Bxb3 26.Vxc6 a5 27.Bcb1 Bb8 volt a jó választás.

26.Fa4 Ha5 27.Fe3 Hc4 28.dxe5 Hxe5 29.Ve4 Bb2 30.Fc2 Hg6 31.Bxa6 Fb8 32.Fa4 h5 33.Bc6 He5 34.Bc5 Hd3 35.Bxh5 g6  

 

 

36.Fd4

Erősebb volt a 36.Fc2 Bxc2 (36...Hxc1? 37.Fd4!) 37.Bxc2 gxh5 38.Bd2 Hxf2 39.Bxf2 Vd1+ 40.Bf1 Fh2+ 41.Kxh2 Vxf1 42.Fh6 folytatás.

36...gxh5 37.Vxd3 Vd6 38.Fc2 Vh2+ 39.Kf1 Vh1+ 40.Ke2 Bxc2+ 41.Vxc2 Vxg2 42.Vf5 f6  

 

 

43.Ba1 Bf7 44.Ba6 Be7+ 45.Be6! Fd6 46.Vxf6 h4 47.Kd2 Ff4+ 48.Kc2 és sötét feladta

 

Gunyina,V (2507) - Ubijennih,E (2367)
Királyindiai védelem [E69]

1.d4 Hf6 2.c4 d6 3.Hf3 g6 4.g3 Fg7 5.Fg2 0-0 6.0-0 Hbd7 7.Hc3 e5 8.h3 c6 9.e4 exd4 10.Hxd4 Hc5 11.Be1 a5 12.Fe3 Hfd7 13.Vc2 He5 14.b3 a4 15.Bad1 Va5 16.f4 Hed7 17.Kh2 Vb4 18.Bb1 Be8 19.Ff2 Hf8 20.Bed1 axb3 21.axb3 f5 22.Fe1 Vb6 23.Ff2 fxe4 24.Fe3 Vb4  

 

 

25.Hxe4?

A címvédő nagy hibája, a gyalograblás után kötésbe került a huszár.

25...Hxe4 26.Fxe4 d5! 27.cxd5 Ve7

Még erősebb volt a 27...Bxe4 28.Vxe4 Ff5 29.Vf3 Fxb1 30.dxc6 Ba2+ 31.Kg1 bxc6 32.Vxc6 Kh8 33.Vc4 Vb7 folytatás.

28.Fg2 Vxe3 29.Bd3 Ve7 30.dxc6 Fxd4 31.Bxd4 bxc6 32.Bbd1 Fb7 33.f5 c5 34.Vc4+ Kh8 35.B4d2 Fxg2 36.Bxg2 gxf5 37.Bf1 Ve5 38.Bgf2  

 

 

38...He6! 39.Be2 Vd6 40.Bfe1 Bg8 41.Vc3+ Hd4 42.Bf2 h5 43.h4 f4 44.gxf4 Vf6 45.Kh1 Bg4 és világos feladta

 

Koszinceva,T (2530) - Kovanova,B (2408)

 

37.Vh3 Vf6 38.Fg5?

Azonnal nyert a 38.Vh7+ Kf8 39.Vh6+ Kg8 40.fxg6 Hxg6 41.Vh7+ Kf8 42.Bf2 folytatás.

38...Hf3+! 39.Bxf3 Vxg5+ 40.Kh1? Kf8 41.Bg3 Vf6 42.Vh7 gxf5 43.e5  

 

 

43...dxe5?

Bajra Kovanova megmenthette volna a játszmát 43...Bxe5 44.Vh8+ Ke7 45.Vxa8 Be1+ 46.Bg1 Bxg1+ 47.Kxg1 Vg5+ 48.Bg2 Vc1+ 49.Kh2 Vh6+ örökös sakkal.

44.Bh6 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog