Vesztés helyett csak figyelmeztetés, Ivancsuk és Le Quang Liem 14 lépésben remizett

Címkék: Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang

A Gibraltár Tradewise Sakkfesztivál mestercsoportjában a hetedik forduló után az orosz Nyikita Vityjugov félpontos előnnyel vezet. A játéknapon a bolgár Kiril Georgijevet győzte le. A rangadó, az ukrán Vaszilij Ivancsuk és a vietnami Le Quang Liem partija csak 14 lépésig tartott, mindkét nagymester szigorú figyelmeztetésben részesült, hogy a 30 lépéses szabályt be kell tartaniuk. Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett a lengyel Radoslaw Wojtaszektől, Rudolf Anna argentin ellenféllel osztozott meg a ponton, Hoangnak 4, Rudolfnak 3 pontja van.

Nagy érdeklődéssel vártuk a játéknap rangadóját, az ukrán Vaszilij Ivancsuk és a vietnami Le Quang Liem partiját. A remélt nagy küzdelem helyett azonban 14 lépéses remi született, és a nagymesterek villámgyorsan elhagyták a verseny helyszínét, a bírók pedig későn eszméltek. A versenykiírás szankciókat helyezett kilátásba, amennyiben a békekötés 30 lépés előtt történik meg, büntetésül akár mindkét felet vesztesnek nyilváníthatják. A viadalon szerényebb képességű sakkozókat már figyelmeztettek a szabályra, és új parti lejátszására kötelezték őket a kettős vesztés helyett. A tavalyi Európa-bajnokságon többek között Sahriyar Mamedgyarovot sújtották játszmavesztéssel korai döntetlen miatt.

 

A rendezők a hotelben megtalálták a két „bűnöst”, hosszas egyeztetés után a szupernagymesterek csak figyelmeztetésben részesültek, és minden forduló előtt fokozottan felhívják majd a résztvevők figyelmét a szabályzatra.

A gyors remi egyik haszonélvezője az orosz Nyikita Vityjugov volt, aki holtversenyes társára, a bolgár Kiril Georgijevre mért vereséget és félpontos előnnyel vezeti a mezőnyt. A nyolcadik fordulóban sorsdöntő is lehet játszmája az amerikai Gata Kamskyval szemben. A címvédő angol Nigel Short „külső körön” felzárkózott. Tizennégyen a harmadik pontcsoportban, a női nagymesternők közül a kínai Zhao Xue is 5,5 pontos. Hoang Thanh Trang az indiai világbajnok Viswanathan Anand lengyel szekundánsától, Radoslaw Wojtaszektől szenvedett vereséget, Rudolf Anna ismét csak remizett szerény Élő-pontszámú ellenféllel.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 5,5) – Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 5,5) 1 - 0

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 5) – Le Quang Liem (vietnami, 2705, 5,5) döntetlen

Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 5) – Gata Kamsky (amerikai, 2740, 5) 0 - 1

Michael Adams (angol, 2725, 5) – Valdiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 5) döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 5) – David Navara (cseh, 2710, 5) döntetlen

Gawain Jones (angol, 2632, 5) – Alekszej Shirov (lett, 2708, 5) döntetlen

Nigel Short (angol, 2690, 5) – David Larino Nieto (spanyol, 2497, 5)  1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 4,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2516, 4,5)  1 - 0

Yu Yangyi (kínai, 2688, 4,5) – Viktorija Cmilyte (litván, 2515, 4,5)  1 - 0

Daniel Fridman (német, 2667, 4,5) – Ju Wenjun (kínai, 2505, 4,5) 1 - 0

Alberto David (olasz, 2599, 4,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2478, 4,5)  0 - 1

Chanda Sandipan (indiai, 2590, 4,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2482, 4,5)  1 - 0

Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 4,5) – Ruben Felgaer (argentin, 2557, 4,5) döntetlen

Joseph Gallagher (svájci, 2499, 4,5) – Zhao Xue (kínai, 2554, 4,5) 0 - 1

Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 4,5) – Artur Juszupov (német, 2611, 4,5 döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 4) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 4) 1 - 0

Fernando Novoa (argentin, 2017, 3) – Rudolf Anna (magyar, 2312, 2,5) döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1.Nyikita Vityjugov 6,5 pont

2-4. Le Quang Liem, Gata Kamsky és Nigel Short 6

5-18. Michael Adams, Gawain Jones, Vaszilij Ivancsuk, David Navara, Vladiszlav Tkacsijev, Kiril Georgijev, Yu Yangyi, Maxime Vachier-Lagrave, Ivan Salgado Lopez, Chanda Sandipan, Alekszej Shirov, Daniel Fridman, Grigorij Oparin és Zhao Xue 5,5

19-35. Eduardo Ituzziraga, Jan Ehlvest, Mohammed Al-Sayed, Radoslaw Wojtaszek, Nana Dzagnidze, Ruben Felgaer, Maria Muzicsuk, Valenytina Gunyina, Anna Muzicsuk,… 5

72. Hoang Thanh Trang 4

154. Rudolf Anna 3

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Gata Kamsky (amerikai, 2740, 6) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 6,5)

Le Quang Liem (vietnami, 2705, 6) – Nigel Short (angol, 2690, 6)

Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 5,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 5,5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 5,5) – Michael Adams (angol, 2725, 5,5)

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 5,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 5,5)

David Navara (cseh, 2710, 5,5) – Chanda Sandipan (indiai, 2590, 5,5)

Alekszej Shirov (spanyol, 2708, 5,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2478, 5,5)

Gawain Jones (angol, 2632, 5,5) – Yu Yangyi (kínai, 2688, 5,5)

Zhao Xue (kínai, 2554, 5,5) – Daniel Fridman (német, 2667, 5,5)

Pia Cramling (svéd, 2518, 5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 5)

Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 5) – Eduardo Itarruziga (venezuelai, 2650, 5)

Jan Ehlvest (amerikai, 2603, 5) – David Larino Nieto (spanyol 2497, 5)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 5)

Maria Muzicsuk (ukrán, 2471, 5) – Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2565, 5)

Ruben Felgaer (argentin, 2557, 5) – Sachdev Tania (indiai, 2403, 5)

Aziz Nezad Husein (katari, 2394, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 4) – Eric De Haan (holland, 2303, 4)

Rudolf Anna (magyar, 2312, 3) – Wolfgang Linhart (német, 2130, 3)

 

Vityjugov,N (2694) - Georgijev,K (2643)
Nimzoindiai védelem [E20]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 c5 5.g3 cxd4 6.Hxd4 0-0 7.Fg2 d5 8.cxd5 Hxd5 9.Vb3 Vb6 10.Fxd5 exd5 11.Fe3 Hc6

A London Chess Classic 2011 szuperversenyen Vlagyimir Kramnyik a 11...Fxc3+ 12.Vxc3 Va6 13.Vd3 Vxd3 14.exd3 Fd7 15.Kd2 Hc6 16.Hxc6 Fxc6 17.Fd4 változatot játszotta meg Magnus Carlsen ellen, világos minimális előnnyel játszhatta az állást.

12.Hxc6 Vxc6

 

 

13.Vxb4 d4 14.f3 dxe3 15.0-0 Fe6 16.Bfd1 Bad8 17.Va5 b6 18.Vxa7 Bd2 19.Bxd2 exd2 20.Ve7 Fxa2 21.Ve3 Be8 22.Vxd2

Az orosz nagymester gyalogelőnyével kényelmesen játszhatott.

22...Vc5+ 23.Kg2 Fc4 24.He4 Ve7 25.Vd6 Vb7 26.Be1 h6 27.Kf2 Fd5 28.Hc3 Fc4 29.Ba1 Bc8 30.g4 Be8 31.h4 b5 32.b4 Vc8 33.Ba7 Bd8 34.Vb6 Be8 35.Vd6 Bd8 36.Ve7 Bd2 37.Ve4 Bd8 38.Ve5 Vc6 39.Bc7 Vb6+ 40.Kg2 Va6 41.Bc5 Va3

 

42.Hxb5

Vityjugov tetszését nem nyerte el a 42.Ve7 Va8 43.Hxb5 Fxb5 44.Bxb5 Be8 45.Vc7 Bxe2+ 46.Kg3 Va2 47.Ba5 Vb1 48.Vc8+ Kh7 49.Vf5+ Vxf5 50.Bxf5 Bb2 bástyavégjáték.

42...Vxb4 43.Ve7 Bf8 44.Hd4 Fd5 45.e3 Vb2+ 46.Kg3 Vb8+ 47.Vc7 Vxc7+ 48.Bxc7 Bd8 49.Kf4 g6

 

 

50.h5 gxh5 51.gxh5 Fa2 52.Hf5 Kh7 53.Bc6 Fe6 54.Hd4 Fh3 55.Kg3 Fc8 56.Bc7 Kg7 57.Hc6 Be8 58.Kf4 Fh3 59.e4 Ba8 60.Kg3 Fe6 61.Hd4 Ba6 62.Kf4 Fh3 63.Bc5 Ba4 64.Bd5 Ba6 65.Ke5 Ba8 66.Kf4 Ba6 67.Bd8 Ba5

 

68.e5 Ba6 69.Kg3 Fe6 70.Bd6 Fc8

 

71.Hf5+ Kh7 72.He7 Fb7 73.Bd7 Bb6 74.e6 Bb3 75.exf7 Bxf3+ 76.Kg4 Kg7 77.Bxb7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog