Help Sales ÁSZF

Varga Klára megnyerte második partiját is, döntetlen Rudolf Anna és Gara Anita rangadója

Címkék: 61. Női bajnokság Hévíz

Hévízen lejátszották a 61. női bajnokság második fordulóját. A játéknap egyetlen győzelmét Varga Klára aratta. Göcző Melinda esélyes támadását pontatlanul folytatta, az ellentámadás átütött. Kölcsönös bakik után lett remi olimpikonjaink, Rudolf Anna és Gara Anita rangadója. Juhász Barbara értékes fél pontot szerzett a címvédő Papp Petrától. Dudás Eszter és Havanecz Bianka, valamint Varga Melinda és Erdős Boglárka is megosztozott a ponton.

 

A második játéknapon csak egy parti végződött döntéssel, de valamennyi játszma érdekes, fordulatos küzdelmet hozott. Varga Klára megszerezte második győzelmét. Göcző Melinda támadása nagy erővel bontakozott ki, de pontatlanul folytatva akcióját átengedte a kezdeményezést. A felkínált eséllyel Klára élni tudott, tisztjei betörtek világos állásába.

A forduló rangadóját Rudolf Anna és Gara Anita vívta. A szicíliai védelmű partiban Anna játszhatott nyerésre előnyösebb állásában. Veszélyes szabadgyalogja Anitának gondokat okozott. A kölcsönös kapkodásban mindketten hibáztak, Anita egyenesen fonalas nyerést hagyott ki, ehelyett remi lett az ütközet.

Juhász Barbara értékes fél pontot rabolt a címvédő Papp Petrától. A Vereszov támadás jó fegyvernek bizonyult.

Hosszas csatákban lett döntetlen még két parti. Az utolsó pillanatban a versenyre a megbetegedett Gara Tícia „beugró” Havanecz Bianka bátrabb játékkal igazi meglepetést okozhatott volna. Erős Boglárka örülhetett a fél pontnak, Varga Melinda nyerőesélyes állást rontott el.  

 

A 2. forduló eredményei:

Varga Melinda (2184) – Erdős Boglárka (2200) döntetlen (Angol megnyitás, 69)

Dudás Eszter (2276) – Havanecz Bianka (2157) döntetlen (Szicíliai védelem, 60)

Rudolf Anna (2302) – Gara Anita (2308) döntetlen (Szicíliai védelem, 52)

Juhász Barbara (2152) – Papp Petra (2305) döntetlen (Vereszov támadás)

Göcző Melinda (2223) – Varga Klára (2211) 0 – 1 (Vezércsel, 53)

 

A bajnokság állása:

1.Varga Klára 2 pont

2. Gara Anita 1,5

3-7. Göcző Melinda, Rudolf Anna, Papp Petra, Havanecz Bianka és Erdős Boglárka 1

8-10. Dudás Eszter, Juhász Barbara és Varga Melinda 0,5

 

A 3. forduló párosítása:

Varga Klára – Varga Melinda

Papp Petra – Göcző Melinda

Gara Anita – Juhász Barbara

Havanecz Bianka – Rudolf Anna

Erdős Boglárka – Dudás Eszter

 

Göcző,M (2223) - Varga,K (2211)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 c6 6.e3 0-0 7.Vc2 Hbd7 8.Fd3 dxc4 9.Fxc4 Hh5 10.Fe5 Hxe5 11.dxe5 g6 12.Fd3 Hg7 13.0-0-0 Va5 14.Kb1 c5 15.h4 c4 16.Fxc4 b5 17.Fd3

Számításba jött a második gyalogáldozat elfogadása is.

17...Fb7 18.Fe4 Fxe4 19.Hxe4 Bac8 20.Vb3 Vb6 21.g4 Vb7 22.Vd3 Bfd8 23.Hd4 b4 24.f4 a5

 

25.h5 gxh5 26.Hf6+

Sokkal erősebb volt a 26.g5 h6 27.Bdg1 hxg5 28.fxg5 folytatás.

26...Fxf6 27.exf6 He8 28.g5 Vd5 29.Bxh5?!

 

29...Hxf6 30.Bh2 He4 31.Bdh1 Kf8 32.Vb5 Hd2+ 33.Ka1 Vxb5 34.Hxb5 Hc4 35.Bxh7 Hxe3 36.Hd6 Bc7 37.He4? Bcd7 38.Bh8+ Ke7 39.Bxd8 Bxd8 40.Hc5? Bd5 41.Hb3 a4 42.Hc1 Bd2 43.Kb1

43...a3! 44.bxa3 bxa3 45.Hb3 Bb2+ 46.Kc1 Bxa2 47.Bh7 Bc2+ 48.Kb1 Bb2+ 49.Kc1 Bxb3 50.g6 a2 51.Bxf7+ Ke8 52.Ba7 Bb1+ 53.Kd2 Hf1+ és világos feladta

 

Rudolf,A (2302) - Gara,A (2308)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 d6 4.Fxc6+ bxc6 5.0-0 Fg4 6.h3 Fh5 7.d3 e5 8.Hbd2 Hf6 9.Hc4 Fe7 10.He3 0-0 11.Hf5 c4 12.Be1 cxd3 13.Vxd3 Fg6 14.H3h4 Be8 15.Fg5 Vc7 16.Fxf6 Fxf6 17.Hxg6 hxg6 18.Vxd6 Vb6 19.He3 Fe7 20.Vd3 Vxb2 21.Vc4 Bac8 22.Bab1 Vd4

23.Bed1 Vxc4 24.Hxc4 Fc5 25.Bd7 Bcd8 26.Hxe5 Bxd7 27.Hxd7 Fd6 28.Bd1 Fc7 29.Be1 Be7 30.Hc5 f5 31.Kf1 Fb6 32.Ha4 Fa5 33.Be2 Bb7 34.g3 Bb4 35.Hc5 Fb6 36.Hd3 Ba4

 

37.e5 Kf7 38.h4 Bxa2 39.e6+ Ke7? 40.Hb4 Ba1+ 41.Kg2 Ba4 42.Hxc6+ Ke8 43.Kf3?!

Nehéz lett volna Anita helyzete a 43.e7 Fc5 44.Be6 a6 45.Bxg6 Bg4 46.Bxg4 fxg4 47.f3 Fxe7 48.fxg4 változatban.

43...Bc4 44.He5 Bc3+ 45.Kg2 a5 46.Hxg6 a4 47.Be5 Bc5 48.Be3 Bxc2 49.Ba3 Bxf2+ 50.Kh3 Be2 51.e7??  

Anna időzavarban nagyot hibázott, szerencséjére a baki büntetlen maradt.

 

51...Fc5?

Sötét nyerhetett volna az 51...Fg1 52.g4 Be3+ 53.Bxe3 Fxe3 54.He5 a3 55.Hc4 fxg4+ 56.Kg2 a2 változatban.

52.Bxa4 Fxe7 és döntetlen

 

Juhász,B (2152) - Papp,P (2305)
Vereszov támadás [D01]

1.d4 Hf6 2.Hc3 d5 3.Fg5 Hbd7 4.Vd3 h6 5.Fh4 c5 6.0-0-0 cxd4 7.Fxf6 dxc3 8.Fxc3 e6 9.Vg3 Vg5+ 10.e3 Vxg3 11.hxg3 a6 12.g4 Hc5 13.f3 Bg8 14.Hh3 Fd7 15.b3 0-0-0 16.Fa5 Be8 17.c4 dxc4 18.Fxc4 Fc6 19.Kb1 Kb8 20.Bd2 Fe7 21.Bhd1 b5 22.Fe2 Hb7 23.Fc3 Fc5 24.Fd4 Fxd4 25.Bxd4 e5 26.B4d2 Bd8 27.Hf2 Bxd2 28.Bxd2 f6 29.Bc2 Bc8 30.Fd3 Hd6 31.Ff5 Bc7 32.Hd3 Fb7 33.e4 Hxf5 34.Bxc7 Kxc7 35.gxf5 a5 36.a3 Kd6 37.b4 axb4 38.axb4 Fc6 39.He1 Fe8 40.Hc2 h5 41.He3 h4 42.Kc2 Fh5 43.Hf1 Ke7 44.Kd3 Ff7 45.Ke3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog