Help Sales ÁSZF

Váratlan vereség Indiától, Kuba vezet a 4. forduló után

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az örményországi Cahkadzorban zajló X. csapat-világbajnokság negyedik fordulójában válogatottunk vereséget szenvedett Indiától. Lékó Péter, Erdős Viktor és Almási Zoltán remizett, Rapport Richárd világossal játszva kapott ki.  Kuba a „kötelező” győzelemmel átvette a vezetést, miután Ukrajna legyőzte Izrael négyesét. A háromszoros olimpiai bajnok házigazdák csapata elszenvedte harmadik vereségét, „kiütéses” győzelmet ért el a tavalyi bajnok kínai gárda. Még mindig nyeretlen a címvédő orosz együttes, 2-2-re végzett az Egyesült Államok tartalékos csapatával szemben. Az ötödik játéknapon válogatottunk az oroszokkal mérkőzik meg.

Válogatottunk harmadik fordulóban elért győzelme után hidegzuhany az India elleni vereség. A találkozó két gyors döntetlennel indult. Az éltáblán Lékó Péter ellen Pentala Harikrishna gyalogáldozatos folytatást választott, a békekötés pillanatában világosnak elegendő kompenzációja volt a gyalogért. A színismétlés elkerülése miatt kerülhetett be a csapatba Erdős Viktor, még a legjobb pillanatban kínálta a döntetlent, Sethuraman már jobban állhatott volna. Almási Zoltántól a spanyol megnyitású partiban pontos játékot követelt az állás, nagymesterünk kölcsönös időzavarban tartotta az egyensúlyt Krishnan Sasikirannal szemben. Aligha gondolhattunk arra, hogy a világossal játszó Rapport Richárd szinte az egész játszmában „bekkelésre” kényszerül. Vidit Gujrathi Santosh kedvezőbb pozíciójában nyugodtan manőverezhetett, majd kihasználva Ricsi figyelmetlenségét megvalósíthatta az áttörést, a kiskombinációval döntő előnyhöz jutott.

Nem kis meglepetésre Kuba vette át a vezetést, igaz a játéknapon csak a „kötelező” győzelmet kellett begyűjteniük Egyiptom ellen.

Két rangadóra is sor került. A házigazdák számára igazi sokk, hogy háromszoros olimpiai bajnok együttesük mindössze fél pontot szerzett a tavalyi győztes kínaiakkal szemben. Az éltáblán Levon Aronjan és Ding Liren gyorsan remizett, a többi táblán sorban születtek a kínai nyerések.

Az ukránok harmadik győzelmüknek örülhettek. Alekszander Mojszejenko nyerésével gyorsan vezetést szereztek, de az Izrael elleni találkozó azért még tartogatott fordulatokat. Ruszlan Ponomarjov nyertnek tekinthető állásban örökös sakkba lépett Borisz Gelfanddal szemben, Pavel Eljanov pedig reménytelen pozícióba került. A „veterán” Vaszilij Ivancsuk azonban „behúzta” a bástyavégjátékot.

Nehéz elhinni, de a címvédő orosz csapat szuperklasszis nagymesterei három forduló alatt egyetlen partit sem nyertek. A mai játéknapon Jevgenyij Tomasevszkij győzelme is kevés volt az USA elleni mérkőzés megnyeréséhez, miután Dmitrij Jakovenko „betlizett”, két legjobbjuk, Alekszandr Griscsuk és Szergej Karjakin pedig csak remizett.

A 4. forduló eredményei:

India – Magyarország  2,5 – 1,5

Pentala Harikrishna (2731) – Lékó Péter (2713) döntetlen (Grünfeld védelem, 22)

Erdős Viktor (2612) - Sethuraman S. P. (2634) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 21)

Krishnan Sasikiran (2654) – Almási Zoltán (2698) döntetlen (Spanyol megnyitás, 39)

Rapport Richárd (2710) – Vidit Gujrathi Santosh (2630) 0 – 1 (Grünfeld védelem, 64)

Oroszország – Egyesült Államok  2 - 2

Alekszandr Griscsuk (2794) – Samuel Shankland (2661)  döntetlen

Szergej Karjakin (2757) – Alexander Oniscsuk (2665)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (2745) – Varuzhan Akobian (2622)  1 - 0

Dmitrij Jakovenko (2744) – Daniel Naroditzky (2640)  0 - 1

Örményország – Kína  0,5 – 3,5

Levon Aronjan (2770) – Ding Liren (2751) döntetlen

Gabriel Szargiszjan (2674) – Yu Yangyi (2724)  0 - 1

Szergej Movszezsjan (2665) – Bu Xiangzhi (2681)  0 - 1

Hrant Melkumjan (2651) – Wei Yi (2703)  0 - 1

Egyiptom – Kuba  1 - 3

Bassem Amin (2634) – Leinier Dominguez Perez (2729)  döntetlen

Samy Shoker (2482) – Lazaro Bruzon Batista (2691)  0 - 1

Mohamed Ezat (2479) – Yuniesky Quesada Perez (2629)  0 - 1

Ali Farahat (2389) – Reynaldo Ortiz Suarez Isan (2612)  döntetlen

Izrael – Ukrajna  1,5 – 2,5

Borisz Gelfand (2747) – Ruszlan Ponomarjov (2713)  döntetlen

Emil Szutovszkij (2628) – Vaszilij Ivancsuk (2731)  0 - 1

Maxim Rodhstein (2667) – Pavel Eljanov (2733)  1 - 0

Evgeny Postny (2636) – Alekszander Mojszejenko (2697)  0 - 1

A világbajnokság állása

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Kuba

 *

2

3

7

10.0

60.5

2

Ukrajna

 *

4

6

10.5

66.3

3

Kína

 *

2

2

6

10.0

68.5

4

Izrael

 *

2

5

9.5

66.8

5

India

½

 *

2

3

5

8.0

50.8

6

Magyarország

2

2

 *

4

8.0

69.5

7

Oroszország

2

 *

2

2

7.0

64.8

8

Egyesült Államok

2

2

 *

2

7.0

57.0

9

Örményország

½

 *

2

6.0

60.5

10

Egyiptom

1

0

2

1

 *

1

4.0

37.0

Az 5. forduló párosítása:

Ukrajna – India

Kuba – Izrael

Kína – Egyiptom

Egyesült Államok – Örményország

Magyarország - Oroszország

Harikrishna,P (2731) - Lékó,P (2713)
Grünfeld védelem [D75]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.d4 Hxc3 6.bxc3 g6 7.g3 Fg7 8.Fg2 cxd4 9.Hxd4 0-0 10.0-0 a6 11.Vb3 Vc7 12.Fa3 Be8 13.Bab1 Hd7 14.Bfd1

A 2013-as Klubcsapatok Európa-kupáján Lékó Péter a Jugra színeiben világossal játszotta a változatot a Rosztov együttesét erősítő bolgár Ivan Cseparinov ellen. 14.Hc2 Bb8 15.He3 Hf6 16.c4 b5 17.Hd5 Hxd5 18.cxd5 Fg4 19.Bfc1 Vd7 20.Fb2 Fxb2 21.Vxb2 Bbc8 22.Bc6 Va7 23.Bbc1 Fd7 24.Bxc8 Bxc8 25.Bxc8+ Fxc8 26.Vc3 Fd7 27.Va5 Fg4 28.e3 Fe2 29.h4 Vc5 30.a3 Vd6 31.e4 Fc4 32.Kh2 Vc5 33.Kg1 Vd6 34.Kh2 Vc5 35.Kg1 Vd6 36.Kh2 és döntetlen.

14...He5

harikrishnaleko_455

15.Vd5

Az indiai nagymester gyalogot áldozott, korábban világossal a 15.Fc1 mellett voksoltak.

15...Vxc3 16.Fb4 Vc4 17.Va5 Hd3 18.Bxd3 Fxd4 19.Fd5 Vc2 20.Bbd1 Ff6 21.B3d2 Vf5 22.Ff3 és döntetlen

Erdős,V (2612) - Sethuraman,S. P (2634)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.Hf3 d5 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.d4 c6 5.Ff4 Hf6 6.Vc1 Ff5 7.0-0 0-0 8.c4 dxc4 9.Vxc4 Vb6 10.Vc1 Hbd7 11.Hc3 Hd5 12.Fh6 H7f6 13.Fxg7 Kxg7 14.Bd1 Bad8 15.e3 Hxc3 16.bxc3 Fe4 17.Va3 Vc7 18.c4 c5 19.d5 b5 20.cxb5 Fxd5 21.Vb2 és döntetlen

Sasikiran,K (2654) - Almási,Z (2698)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.Hbd2 a6 8.Fa4 b5 9.Fb3 d6 10.Be1 h6 11.a4 Fe6 12.Fxe6 Bxe6 13.Hf1 Fb6 14.Hg3 Bb8 15.Hf5 Kh7 16.H3h4 He7 17.Vf3 Hg6 18.Vh3 Hxh4 19.Vxh4 Hg8 20.Vh3 Vf6 21.axb5 axb5 22.Fe3 Bee8 23.Fxb6 Bxb6

sasikiranalmasi_456

24.Ba7 Vd8 25.Bea1 g6 26.He3 Hf6 27.Vf3 Kg7 28.g3 Be7 29.b4 c6 30.Ba8 Bb8 31.B8a6 Bb6 32.Ba8 Bb8 33.B8a5 Bd7 34.Ve2 h5 35.Ba6 Bb6 36.Ba8 Bb8 37.B8a6 Bb6 38.B6a5 Bb8 39.Ba6 és döntetlen

Rapport,R (2710) - Vidit,S (2630)
Grünfeld védelem [D94]

1.Hf3 d5 2.c4 c6 3.e3 Hf6 4.Hc3 g6 5.d4 Fg7 6.Fe2 0-0 7.0-0 e6 8.Vc2 Hbd7 9.Bd1 Be8 10.b4 b6 11.a4 a5 12.b5 c5 13.cxd5 exd5 14.Fb2 Fb7 15.Bac1 Bc8 16.Vb1 c4 17.Fa3 Vc7 18.g3 h5 19.Hh4

rapportvidit_457

19...Hg4 20.Hg2 Hdf6 21.Bf1 Bcd8 22.Bce1

A létrejött állásban Rapport Richárdnak nem látható aktív játéka, míg ellenfele kicsit kedvezőbb pozíciójában nyugodtan manőverezhetett.

22...Hh7 23.Vd1 Vd7 24.Hf4 Hg5 25.h4 He4 26.Hxe4 Bxe4 27.Ff3 Bee8 28.He2 Vc7 29.Hf4 Hf6 30.He2 Fc8 31.Hc3 Fg4 32.Kg2 Vd7 33.Bh1 Fh6 34.Vc2 Fxf3+ 35.Kxf3 Hg4 36.Be2?

rapportvidit_459

36...Be6?

Kimaradt a 36...Fxe3! 37.fxe3 Hxe3 38.Bxe3 Vg4+ 39.Kf2 Bxe3 40.Kxe3 Vxg3+ 41.Kd2 Vg2+ 42.Kc1 Vxh1+ 43.Vd1 Vxh4 lehetőség.

37.Bhe1 Bde8 38.Fc1 f5 39.Fa3 Hf6 40.Kg2 Hg4 41.Hd1 Vf7 42.Vd2 Hf6 43.Vc2 Vh7 44.Hc3 Vc7 45.Vc1 Vh7 46.Vc2 Vd7 47.Hd1 Hg4 48.Vd2 Hf6 49.Vc2 Vg7 50.Hc3 Kh8 51.Fc1 Kh7 52.Kg1 Vd7 53.Fa3 He4 54.Kg2?

rapportvidit_460

54...Hxc3 55.Vxc3 f4!

Hosszas manőverezés után jött az áttörés.

56.gxf4 Fxf4 57.f3 Vd8 58.Kh3 Vf6 59.Vd2 Fh6 60.Kg3

rapportvidit_461

60...Bxe3 61.Bxe3 Vf4+ 62.Kf2 Vh2+ 63.Kf1 Vxd2 64.Bxe8 Vd3+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog