Help Sales ÁSZF

Válogatottunk egypontos vezetéssel játssza az utolsó fordulót

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Katowicében válogatottunk egypontos vezetéssel játssza a lengyelek elleni csapattalálkozó utolsó fordulóját. A harmadik játéknapon együttesünk 2,5-1,5-re győzött, három döntetlen mellett ezüstérmes olimpikonunk, Ruck Róbert nyert, szép stílusban kényszerítette megadásra Kacper Piorunt.

A négytáblás, scheningeni rendszerű mérkőzés harmadik játéknapja Kamil Dragun és Erdős Viktor döntetlenével indult, majd Daniel Sadzikowski és Gledura Benjamin játszmájában is pontosztozkodás született.

Világossal játszó nagymestereink biztató állásokat játszhattak. Ruck Róbert a lengyel csapat legmagasabb értékszámú játékosát szépen túljátszotta, bástyavégjátékban gyalogelőnyét érvényesítette.

Bánusz Tamás is kecsegtető pozíciót ért el Mateusz Bartellel szemben, a lengyel sakkozó nagy nehézségek árán tudta döntetlenre menteni az összecsapást.

A 3. forduló eredményei:

Bánusz Tamás (2621) – Mateusz Bartel (2653) döntetlen (Angol megnyitás, 74)

Daniel Sadzikowski (2546) – Gledura Benjamin (2557)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 33)

Ruck Róbert (2563) – Kacper Piorun (2681) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 59)

Kamil Dragun (2595) – Erdős Viktor (2577) döntetlen (Francia védelem, 29)

A mérkőzés állása:

Lengyelország – Magyarország 5,5 – 6,5 (1,5 – 2,5, 2,5 – 1,5, 1,5 – 2,5)

Az utolsó forduló párosítása:

Gledura Benjamin – Kamil Dragun

Mateusz Bartel – Ruck Róbert

Erdős Viktor – Daniel Sadzikowski

Kacper Piorun – Bánusz Tamás

Ruck,R (2563) - Piorun,K (2681)
Királyindiai védelem [E62]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.d4 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 d6 6.0-0 Hc6 7.Hc3 e5 8.d5 Hb8 9.e4 a5 10.He1 Ha6 11.Hd3 Hd7 12.Fe3 Hdc5 13.Hxc5 Hxc5 14.Vd2 b6 15.Bae1 Fa6 16.b3 f5 17.f3 Vf6 18.Fh3 Fc8 19.Vc2 h5 20.a3 f4 21.Fxc8 Baxc8 22.Fxc5 dxc5 23.Vg2 fxg3 24.hxg3 h4 25.Vh3 hxg3 26.Kg2 Bce8

27.Bd1 Kf7 28.Vd7+

A kedvező állásban számításba jött a 28.Hb5 Be7 29.d6 cxd6 30.Bxd6 Vg5 31.Vxg3 Fh6 32.Vxg5 Fxg5 33.Bfd1 folytatás is.

28...Be7 29.Vg4 Bh8 30.d6 Vf4 31.Vxg3 Vxg3+ 32.Kxg3 cxd6 33.Bxd6 Be6 34.Bd7+ Be7

35.Bfd1 Fh6 36.Kg4 Ff4 37.Bxe7+ Kxe7 38.Hd5+ Ke6 39.Hxf4+ exf4 40.Kxf4 Bh2

41.Bg1

Figyelmet érdemelt a 41.e5 g5+ 42.Kxg5 Kxe5 43.f4+ Ke6 44.f5+ Ke7 45.f6+ Ke8 46.Bd6 választás.]

41...Kf7 42.Ke5 Bb2 43.f4 Bxb3 44.Bd1 b5 45.cxb5 Bxb5 46.Bd7+ Ke8 47.Ba7 c4+ 48.Kd4 Bb3 49.Bxa5 Bf3 50.Ke5 c3 51.Bc5 c2

52.a4 Ba3 53.Ke6 Kd8 54.Bxc2 Bxa4 55.Be2 Ba1 56.e5 Bg1 57.Kf7 Bf1 58.Be4 g5 59.e6 és sötét feladta

Bánusz,T (2621) - Bartel,M (2653)
Angol megnyitás [A37]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.Hc3 e5 4.g3 g6 5.Fg2 Fg7 6.0-0 Hge7 7.a3 d6 8.Bb1 a5 9.d3 Bb8 10.Fd2 0-0 11.Va4 Fd7 12.Bfc1 Ha7 13.Vc2 b5 14.b4 cxb4 15.axb4 bxc4 16.bxa5 Bxb1 17.Bxb1 Vxa5 18.dxc4 Hac8 19.Vb3 Vd8 20.Fe3 h6 21.Bd1 Fe6 22.Hb5 Vd7 23.He1 Bd8

24.Hd3 Hf5 25.Hc5 Ve7 26.Hxe6 Vxe6 27.Fd2 Hce7 28.Fb4 e4 29.e3

Bánusz Tamás kevesellte a 29.Fa5 Bc8 30.Fc7 Kh7 31.Fh3 Fe5 32.Fxd6 Vxc4 33.Vxc4 Bxc4 34.Fxe5 Bc5 35.Hd6 Bxe5 36.Hxf7 gyalogelőnyös végjátékot?

29...Hc6 30.Fc3 Hfe7 31.Hc7 Vc8 32.Fxg7 Kxg7 33.Vc3+ Kg8 34.Hd5 Hxd5 35.cxd5 Vg4

36.f3 exf3 37.dxc6 fxg2 38.Bd2 Vf3 39.Bf2 Vd5?! 40.Bd2

Két lépéssel később az időkontroll után már megjött a c7 lépés.

40...Vf3 41.Bf2 Vd5

42.c7 Bc8 43.Vf6 Ve6 44.Vd8+ Kg7 45.Kxg2 d5 46.h3 Ve4+ 47.Kh2 Ve6 48.Bf1 Va6 49.Bf2 Ve6 50.h4 h5 51.Bf4 Ve8 52.Vf6+ Kg8 53.Vd6 Kg7 54.Bf1 Ve6 55.Vd8 Va6 56.Bf2 Ve6 57.Kg1 Ve8 58.Vxe8 Bxe8 59.Bc2 Bc8 60.Kf2 Kf6 61.Kf3 Ke5 62.Bc6 Kf5 63.Ke2 Ke4 64.Kf2 d4 65.Bc4 Ke5 66.exd4+ Kd5 67.Bc1 Kxd4 68.Kf3 Ke5 69.g4 Kd6 70.gxh5 gxh5 71.Kf4 Bxc7 72.Bxc7 Kxc7 73.Kg5 Kd7 74.Kxh5 Ke7 és döntetlen

Sadzikowski,D (2546) - Gledura,B (2557)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0

A mérkőzés első fordulójában Mateusz Bartel az 5.d3 b5 6.Fb3 Fe7 7.Hc3 d6 8.a3 0-0 9.Fe3 Ha5 10.Fa2 Fe6 11.Fxe6 fxe6 12.He2 c5 13.Hg3 Hc6 14.0-0 Vd7 15.a4 d5 16.axb5 axb5 17.Bxa8 Bxa8 18.exd5 exd5 folytatásban kis hátrányba került Gledura Benjaminnal szemben.

5...Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 0-0 8.Hc3 d6 9.a3 Ha5 10.Fa2 Fe6 11.b4 Hc6 12.Hd5 a5 13.c4 bxc4

14.b5 Fxd5 15.exd5 Hb8 16.Fxc4 Hbd7 17.a4 Hb6 18.Vb3 Vc8 19.Fg5 Vb7 20.Fxf6 Fxf6 21.Bac1 Bfe8 22.Bfe1 Hd7 23.Vd1 Hc5 24.Fa2 Va7 25.Vc2 g6 26.Be2 Fg7 27.Bce1 Hd7 28.Vb3 Be7 29.Bc2 Bae8 30.Vc4 Hb6 31.Vb3 Hd7 32.Vc4 Hb6 33.Vb3 és döntetlen

Dragun,K (2595) – Erdős,V (2577)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 c5 4.Hgf3 cxd4 5.Hxd4 Hf6 6.exd5 Hxd5 7.c3 a6 8.H2f3 Vc7 9.Fd3 g6 10.0-0 Fg7 11.Va4+ Hd7 12.Hb3 0-0 13.Vh4 Be8 14.Fh6 Hf8 15.Bfe1 Fxh6 16.Vxh6 Vf4 17.Vxf4 Hxf4 18.Ff1 b6 19.g3 Fb7 20.He5 Hd5 21.Fg2 Bab8 22.Bad1 Bec8 23.a3 Bc7 24.Bd2 Kg7 25.f4 h5 26.Hd4 He7 27.Fxb7 Bbxb7 28.Hdf3 b5 29.Bed1 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog