Help Sales ÁSZF

Válogatottunk döntetlent játszott a háromszoros olimpiai bajnok örményekkel, ukrán-kínai versenyfutás

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az örményországi Cahkadzorban zajló X. csapat-világbajnokság hatodik fordulójában válogatottunk 2-2-öt ért el az örmény csapat ellen. Együttesünk összeállítása nagy meglepetés volt, Lékó Péter nélkül játszottunk a háromszoros olimpiai bajnokkal szemben. A találkozó Almási Zoltán döntetlenével indult, majd Rapport Richárd partija is pontosztozkodással ért véget. Balogh Csaba túljátszotta ellenfelét, míg Erdős Viktor állása az időkontroll után már tarthatónak tűnt.  Balogh meg is nyerte a játszmát, de Erdős újabb időzavarban elvesztette az ütközetet. Ukrajna negyedik meccsét nyerte meg 2,5-1,5-re, Kubát győzték le. Nehéz küzdelemben Kína is „behúzta” a meccset Izraellel szemben. A hetedik játéknapon az ukrán-kínai rangadó a világbajnoki cím sorsát is eldöntheti.  Oroszország nehezen nyert India ellen, az Egyesült Államok a sereghajtó Egyiptomot győzte le. A hetedik fordulóban a jelenleg nyolcadik helyen álló válogatottunk Egyiptommal mérkőzik meg.

A pihenőnap válogatottunknak lehetőséget adott, hogy kicsit feledje az orosz csapattól az ötödik fordulóban elszenvedett vereséget, feldolgozza a kihagyott esélyeket, rendezze sorait a vb második félidejére. Az örmények elleni rangadó várt nagymestereinkre, az összeállításunk nem kis megdöbbenést okozott, együttesünk egyetlen veretlen tagja, az éltáblás Lékó Péter nélkül játszott a csapat. Erdős Viktorra várt az oly nehéz feladat, hogy Levon Aronjannal sötéttel vegye fel a küzdelmet. Viktor sokáig remekül helytállt, de menetrendszerű időzavarában világklasszis ellenfelének esélyt adott. Ezzel nem tudott élni a háromszoros olimpiai bajnokcsapat „vezérevezőse”, az időkontroll után felcsillant a döntetlen elérésének reménye. Aronjan sajnos időben játékba hozta huszárját, anyagi előnyt szerzett, megnyerte a partit, ami a kiegyenlítést jelentette.

A találkozó Almási Zoltán döntetlenével indult, a spanyol megnyitású játszmában nem tudott előnyt kicsiholni Gabriel Szargiszjan ellen. Rapport Richárd ismét meglepő varit játszott meg Vlagyimir Akopjannal szemben. Gyalogot áldozott, támadásra játszott. Az örmény csapat doyenje elkerülte a bonyodalmakat, az állás gyorsan egyszerűsödött, a lépésismétlés elkerülhetetlenné vált.

Balogh Csaba és Hrant Melkumjan spanyol megnyitású ütközete nagy küzdelmet hozott. Nagymesterünk pontosan tudta, hogy a mérkőzés sorsát döntően befolyásolhatja partija. Némi bizonytalankodás után Csaba kezdett egyre jobban állni, tisztjei lépésről-lépésre jobb mezőket találtak maguknak. Sötét kétségbeesett királyszárnyi akcióját hárította, majd maga lendült támadásba. Nagyon fontos győzelmet aratott.

Az ukrán csapat megőrizte vezető pozícióját, ezúttal Jurij Krivoruscsko volt a nyerőemberük, negyedszer nyertek 2,5-1,5-re, ezúttal Kubát győzték le.

Megszenvedtek a két pontért a kínai sakkozók is. A 15 éves Wei Yi a százszázalékos Maxim Rodhsteint győzte le. Az izraeli csapat a nagyon szoros középmezőnyben még a vereséggel is bronzérmes helyen várja a folytatást. A hetedik játéknapon az ukrán-kínai találkozó a világbajnoki cím sorsát is eldöntheti.

A címvédő orosz együttes második győzelmét szerezte meg, India nem adta meg könnyen magát. Az Egyesült Államok tartalékos csapat először nyert, a sereghajtó Egyiptom eddig csak Izraeltől tudott pontot rabolni.

A 6. forduló eredményei:

Örményország – Magyarország  2 - 2

Levon Aronjan (2770) – Erdős Viktor (2612) 1 – 0 (Modern Benoni védelem, 57)

Almási Zoltán (2698) – Gabriel Szargiszjan (2674) döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)

Vlagyimir Akopjan (2656) – Rapport Richárd (2710)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 33)

Balogh Csaba (2651) – Hrant Melkumjan (2651) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 52)

India – Oroszország 1,5 – 2,5

Pentala Harikrishna (2731) – Alekszandr Griscsuk (2794)  döntetlen

Sethuraman S. P. (2634) – Szergej Karjakin (2757)  0 - 1

Krishnan Sasikiran (2654) – Jevgenyij Tomasevszkij (2745)  döntetlen

Gujrathi Vidit Santosh (2630) – Nyikita Vityjugov (2736)  döntetlen

Egyiptom – Egyesült Államok  1 - 3

Bassem Amin (2634) – Samuel Shankland (2661)  döntetlen

Samy Shoker (2482) – Aleksandr Lenderman (2617)  0 - 1

Ahmed Adly (2595) – Alexander Oniscsuk (2665)  döntetlen

Ali Farahat (2389) – Varuzhan Akobian (2622)  0 - 1

Izrael – Kína  1,5 – 2,5

Borisz Gelfand (2747) – Ding Liren (2751)  döntetlen

Emil Szutovszkij (2628) – Yu Yangyi (2724)  döntetlen

Ilia Szmirin (2652) – Bu Xiangzhi (2681)  döntetlen

Maxim Rodhstein (2667) – Wei Yi (2703) 0 - 1

Ukrajna – Kuba  2,5 – 1,5

Ruszlan Ponomarjov (2713) – Leinier Dominguez Perez (2729)  döntetlen

Vaszilij Ivancsuk (2731) – Lazaro Bruzon Batista (2691)  döntetlen

Pavel Eljanov (2733) – Yuniesky Quesada Perez (2629)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (2686) – Yuri Gonzalez Vidal (2557)  1 – 0

A világbajnokság állása

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Ukrajna

 *

4

10

15.5

168.0

2

Kína

 *

2

2

10

15.0

162.5

3

Izrael

 *

2

7

13.5

156.0

4

Kuba

 *

2

3

7

13.0

142.8

5

Oroszország

2

 *

2

6

13.0

160.0

6

India

½

 *

2

3

5

11.0

118.3

7

Örményország

½

 *

2

5

10.5

135.8

8

Magyarország

2

2

½

2

 *

5

10.5

128.8

9

Egyesült Államok

2

2

 *

3

4

11.5

121.5

10

Egyiptom

0

2

1

1

1

 *

1

6.5

85.0

A 7. forduló párosítása:

Kuba – India

Kína - Ukrajna

Egyesült Államok – Izrael

Magyarország – Egyiptom

Oroszország - Örményország

Aronjan,L (2770) – Erdős,V (2612)
Modern Benoni védelem [A65]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.f3 c5 4.d5 e6 5.e4 d6 6.Hc3 exd5 7.cxd5 Fg7 8.Hge2 0-0 9.Hg3 h5 10.Fg5 a6 11.a4 Ve8 12.Fd3 Hh7 13.Ff4 Ve7 14.0-0 Hd7 15.Hge2 He5 16.Fc2 Fd7 17.Fc1 b5 18.f4 Hc4 19.Vd3

aronjanerdos_500

19...b4?!

Jobb volt a 19...f5 20.Bb1 Hf6 folytatás.

20.Vxc4 bxc3 21.Bb1 cxb2 22.Fxb2 Fxb2 23.Bxb2 Bfb8 24.Bfb1 Bxb2 25.Bxb2 Fg4 26.Hc3 Vf6 27.g3 Vd4+ 28.Vxd4 cxd4 29.Hb1 Hf6 30.Bb6 Fe2

Sajnos Viktor menetrendszerűen időzavarba került.

aronjanerdos_501

31.Hd2 Bc8 32.Bc6 Bb8 33.e5 Hxd5 34.exd6?!

Levon Aronjan kiengedte előnyét. 34.Fb3 Hc3 35.Bxd6 Hb1 36.e6 Kf8 37.He4 őrizte volna az előnyt.

34...Hb4 35.Bc7 Hxc2 36.Bxc2 Fg4 37.Bc4 d3 38.Kf2 Ff5 39.Ke3 Bd8 40.Bc6 a5 41.Ba6 Kg7 42.h4

A pontatlan megoldásra ismét felcsillant a remény.

42...Kf8?

Kimaradt a 42...f6 43.Hc4 (43.Kd4 Kf7) 43...Be8+ 44.Kd4 Be2 ellenjáték lehetősége.

aronjanerdos_502

43.Hc4 f6

Már elkésett a 43...Be8+ mert a huszár beavatkozhat. 44.He5 f6 45.d7 Fxd7 46.Bxf6+ nyert volna.

44.Kd2 Kf7 45.Bxa5 Ke6 46.Bc5 Fe4 47.Ke3 Fd5 48.Kxd3 Bb8 49.Bb5 Fxc4+ 50.Kxc4 Bc8+ 51.Bc5 Bb8 52.a5 Bb1 53.a6 Ba1

aronjanerdos_503

54.Kb5 Kxd6 55.Bc4 Kd5 56.Bb4 Ba3 57.Kb6 és sötét feladta

Almási,Z (2698) - Szargiszjan,G (2674)
Spanyol megnyitás megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.Be1 a6 8.Fa4 b5 9.Fb3 h6 10.Hbd2 d6 11.Hf1 Fb6 12.a4 Fe6 13.Fxe6 Bxe6 14.Fe3 Fxe3 15.Hxe3 b4 16.Hd5 bxc3 17.bxc3 Be8 18.Vb3 Hxd5 19.Vxd5 Vd7 20.Bab1 Beb8 21.h3 He7 22.Vc4 Vc6 23.Vxc6 Hxc6 24.d4 f6 25.Kf1 Hd8 26.Ke2 He6 27.g3 Hg5 28.Hxg5 hxg5 29.d5 Kf7 30.Bb4 és döntetlen

Akopjan,V (2656) - Rapport,R (2710)
Spanyol megnyitás [C61]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hd4 4.Hxd4 exd4 5.Fc4 Vh4 6.d3 Hf6 7.0-0 d5 8.Fxd5 Hxd5 9.exd5 Fd6 10.g3 Vh3 11.Be1+ Kf8

akopjjanrapport_494

12.Be4 h5 13.Ff4 h4 14.Vf3

Az örmény nagymester nem vállalta a 14.Fxd6+ cxd6 15.g4 Bh6 16.Bf4 (16.g5 Bh8 17.Bxd4 Vf5) 16...Bf6 17.Bxd4 Bg6 18.f3 f5 bonyodalmakat.

14...Fxf4 15.Bxf4 hxg3 16.Vxg3 Vh5 17.Hd2 Bh6 18.Kh1 Vxd5+ 19.f3 Bh3 20.Vf2 c5 21.Bg1 Ve5 22.Bh4

akopjjanrapport_495

22...Ve3 23.Vxe3 dxe3 24.Bxh3 Fxh3 25.Hc4 Be8 26.Be1 e2 27.Kg1 Be6 28.Kf2 Ff1 29.He3 Bh6 30.Kg1 Bg6+ 31.Kf2 Bh6 32.Kg1 Bg6+ 33.Kf2 Bh6 és döntetlen

Balogh,Cs (2651) - Melkumjan,H (2651)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Be1 b5 9.Fc2 d5 10.Hbd2 d4 11.h3 Hd7 12.cxd4 Hxd4 13.Hxd4 exd4 14.Hf1 Hc5 15.Hg3 a5 16.Fd2 Ba6 17.Bc1 Be8 18.Fb1 Ff8 19.f4 Ha4 20.Kh2

baloghmelkumjan_496

20...Fb4

Számításba jött a 20...Hxb2 21.Vb3 Ha4 22.Vxb5 Hc3 23.Fxc3 dxc3 folytatás.

21.Bc2 c5 22.a3 Fxd2 23.Bxd2 Vh4 24.Vf3 Bh6 25.Bc1 Fg4 26.Vf1 Fd7 27.Fc2 Hb6 28.Fd1 c4?! 29.Fe2 Bg6 30.Vf2 Bh6

baloghmelkumjan_497

31.f5!?

Az időzavar fenyegető árnyékában Balogh Csaba nem kockáztatott. 31.dxc4 Fxh3 32.Bh1 Hxc4 33.Bxd4 Fc8+ 34.Kg1 még egyszerűbbnek tűnő megoldás volt.

31...Vg5 32.Bdd1 cxd3 33.Fxd3 Bd6 34.Bc5 Ve3?! 35.Vf1 Bd8 36.Be1 Vh6 37.e5 Bd5 38.Bc2 Fe8

baloghmelkumjan_498

39.e6

Döntő előnyt adott volna a 39.f6 g6 40.e6 folytatás.

39...Vf6? 40.Vf4! Hc4 41.Hh5 Ve7

baloghmelkumjan_499

42.f6 Vd6 43.e7 Bb8 44.Fxc4 bxc4 45.Bxc4 d3 46.Hxg7 Fd7 47.Vxd6 Bxd6 48.Bce4

Csaba válogathatott a nyerések között.

48...Bxf6 49.Hh5 Be6 50.Bxe6 Fxe6 51.Hf6+ Kh8 52.Bd1 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog