Help Sales ÁSZF

Válogatottunk 2-2-öt játszott Kubával, az ukránok 2,5-1,5-re nyerték a rangadót az oroszok ellen

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az örményországi Cahkadzorban a csapat-világbajnokság első fordulójában válogatottunk döntetlenre végzett Kubával szemben. Balogh Csaba világossal győzött, Lékó Péter sötéttel, Almási Zoltán világossal remizett, míg Rapport Richárd nagyon gyenge játékkal sötéttel kikapott. Az ukrán csapat a címvédő orosz együttest, Izrael négyese a háromszoros olimpiai bajnok örmény válogatottat győzte le 2,5-1,5-re. Nehéz küzdelemben nyert a kínai olimpiai bajnokcsapat a tartalékos amerikaiak ellen, 3-1-es győzelemmel rajtolt az indiai csapat. A második játéknapon válogatottunk Kínával mérkőzik meg.

Meglepetésekkel kezdődött a X. csapat-világbajnokság. A címvédő orosz válogatott a nagy rivális ukrán csapattól szenvedett vereséget, a házigazdák együttese Izrael négyesével szemben maradt alul.

Titkon győzelmet reméltünk Lékó Péter vezette négyesünktől Kuba ellen. Első számú nagymesterünknek nem okozott különösebb nehézséget, hogy az éltáblán biztos kézzel érje el a döntetlent a spanyol megnyitás berlini változatában Leinier Dominguez Perezzel szemben. A világossal játszó Almási Zoltán partija már a 22. lépésben döntetlennel ért véget. Rapport Richárd állása felett korán viharfelhők gyülekeztek, a nyitásban ezúttal sem jeleskedett nagymesterünk. Yuniesky Quesada Perez könnyedén használta ki a meggyengült királyállását, gyorsabb nyerést is elszalasztott. Balogh Csaba az egyenlítésért küzdött, kiskombinációval került előnybe, anyagi előnyét biztos kézzel érvényesítette.

A játéknap rangadóját Ukrajna és Oroszország vívta. A Samkirban versenyző Vlagyimir Kramnyikot nélkülöző címvédő orosz válogatott ellen az ukránok jó taktikával ültek sakkasztalhoz, három döntetlen mellett Pavel Eljanov volt a nyerő emberük, Jevgenyij Tomasevszkijnek igazi esélye egy pillanatra sem volt.

A vb megnyitó ünnepségén a FIDE elnöke, Kirszan Iljumzsinov hosszasan sorolta az örmény sakkozók utóbbi időben elért sikereit, de ez a legkevésbé befolyásolta az izraeli csapat tagjait. Ezen a meccsen is három döntetlen mellett egy eldőlt parti jelentette az oly értékes két meccspontot, Maxim Rodshtein sötéttel játszotta túl Vlagyimir Akopjant.

A tartalékos amerikai együttes nehezen adta meg magát, az olimpiai bajnok kínai csapat nagymesterei korántsem mutattak átütő erőt. Ding Liren nyerése igen szerencsés volt.

India hozta a „kötelező” győzelmet, Sethuraman veresége azért figyelmeztet jel.

Az első forduló eredményei:

Kuba – Magyarország  2 - 2

Leimier Dominguez Perez (2729) – Lékó Péter (2713)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)

Almási Zoltán (2698) – Lazaro Bruzon Batista (2691)  döntetlen (Szicíliai védelem, 22)

Yuniesky Quesada Perez (2629) – Rapport Richárd (2710)  1 – 0 (Modern védelem, 35)

Balogh Csaba (2651) – Reynaldo Ortiz Suarez Isan (2612) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 44)

Egyiptom – India  1 - 3

Samy Shoker (2482) – Pentala Harikrishna (2731)  0 - 1

Mohamed Ezat (2479) – Sethuraman S. P. (2634)  1 - 0

Ahmed Adly (2595) – Gujrathi Vidit Santosh (2630)  0 - 1

Ali Farahat (2389) – Deep Sengupta (2576)  0 - 1

Izrael – Örményország  2,5 – 1,5

Borisz Gelfand (2747) – Levon Aronjan (2770)  döntetlen

Emil Szutovszkij (2628) – Gabriel Szargiszjan (2674)  döntetlen

Ilia Szmirin (2652) – Szergej Movszeszjan (2665)  döntetlen

Maxim Rodhstein (2667) – Vlagyimir Akopjan (2656)  1 - 0

Ukrajna – Oroszország  2,5 – 1,5

Ruszlan Ponomarjov (2713) – Alekszandr Griscsuk (2794)  döntetlen

Vaszilij Ivancsuk (2731) – Szergej Karjakin (2757)  döntetlen

Pavel Eljanov (2733) – Jevgenyij Tomasevszkij (2745)  1 - 0

Jurij Krivorucsko (2686) – Dmitrij Jakovenko (2744)  döntetlen

Kína – Egyesült Államok 2,5 – 1,5

Ding Liren (2751) – Samuel Shankland (2661)  1 - 0

Yu Yangyi (2724) – Aleksandr Lenderman (2617)  döntetlen

Bu Xiangzhi (2681) – Alekxander Oniscsuk (2665)  döntetlen

Wei Yi (2703) – Varuzhan Akobian (2622)  döntetlen

A 2. forduló párosítása:

India – Egyesült Államok

Magyarország – Kína

Oroszország – Kuba

Örményország – Ukrajna

Egyiptom - Izrael

Dominguez Perez,L (2729) - Lékó,P (2713)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.dxe5 Hxb5 7.a4 Hbd4 8.Hxd4 Hxd4 9.Vxd4 d5 10.exd6 Vxd6 11.Ve3+ Fe7

A 2013-as orosz szuperbajnokságon Vlagyimir Kramnyik a 11...Fe6 12.Hc3 a6 13.Bd1 Vc6 14.Bd3 Bc8 15.He2 Fc5 16.Vg3 f6 17.Fe3 Fd6 18.Ff4 Fxf4 19.Hxf4 0-0 20.Bc3 Vd6 21.Hxe6 Vxe6 22.Bxc7 Bxc7 23.Vxc7 Bc8 24.Vxb7 Bxc2-vel gyaloghátránnyal zárta a kisebb csetepatét. Dmitrij Andrejkinnel szemben, a partit végül maratoni küzdelemben elvesztette.

12.Hc3 c6 13.Be1 Fe6 14.He4 Ve5 15.Fd2 0-0 16.Fc3 Vf5 17.Bad1 Vg6 18.Bd3 Fd5 19.Vd2 Fh4 20.Vf4 Bae8 21.Vxh4 Bxe4 22.Bxe4 Vxe4 23.Vxe4 Fxe4 24.Bd7 Fxc2 25.a5 f6 26.Bxb7 Bf7 27.Bb8+ Bf8 28.Bxf8+ Kxf8 29.a6 Fd3 30.Fd4 Fxa6 31.Fxa7 és döntetlen

Almási,Z (2698) - Bruzon Batista,L (2691)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.h3 e5 7.Hb3 Fe6 8.f4 Hbd7 9.f5 Fxb3 10.axb3 d5 11.exd5 Fb4 12.Fd2 0-0 13.Fe2

A változatra egyetlen parti az adatbázisban, világos a 13.Ve2 Bc8 14.0-0-0 Va5 15.Kb1 Fxc3 16.bxc3 Vxd5 17.c4 folytatást választotta.

13...Vb6 14.Ha4

almasibruzon_373

14...Vd4 15.Fxb4 Vxb4+ 16.Hc3 Vh4+ 17.Kf1 Bfe8 18.g4 b5 19.Ve1 Vh6 20.Vc1 Vh4 21.Ve1 Vh6 22.Vc1 Vh4 és döntetlen

Quesada Perez,Y (2629) - Rapport,R (2710)
Modern védelem [B06]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hc3 a6 4.Fe3 d6 5.Vd2 Hd7 6.0-0-0 b5 7.h4 h6 8.f4 h5 9.Hf3 Hb6 10.Fd3

A Bundesliga 2014/15-ös idényében Rapport Richárd ellen Almási Zoltán a 10.Hg5 d5 11.Fd3 Hh6 12.e5 Fg4 13.e6 f5 14.Bde1 Vd6 15.He2 folytatást választotta, a partit Ricsi megnyerte, de a játszmát a kubai sakkozó is ismerte, készült.

10...d5

perezrapport_374

11.He5 Hf6 12.Kb1 Fb7 13.exd5 Hbxd5

perezrapport_375

14.f5 gxf5 15.Fxf5 Hxc3+ 16.Vxc3 e6 17.Fd3 Hd5 18.Ve1 Vd6? 19.Fg5 0-0

perezrapport_376

20.Ve2 Hb4 21.Vxh5 Hxd3 22.Bxd3 Fe4 23.Bg3 Fg6 24.Vg4 Fxe5 25.dxe5 Vc6

perezrapport_377

26.Ff6! Kh7 27.Ve2

Azonnal nyert a 27.h5 Vxc2+ (27...Fxc2+ 28.Ka1 Bg8 29.Vg6+ Bxg6 30.hxg6+ Kg8 31.Bh8#) 28.Ka1 folytatás.

27...Bg8 28.Bg5 Kh6 29.Bh3 b4 30.Bd3 a5 31.Vd2 Kh7 32.Ve2 Kh6 33.Vd2 Kh7

perezrapport_378

34.Bd7 a4 35.h5 és sötét feladta

Balogh,Cs (2651) - Ortiz Suarez,I (2612)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hd7 4.d4 cxd4 5.Vxd4 a6 6.Fxd7+ Fxd7 7.c4 e5 8.Vd3 h6 9.Hc3 Hf6 10.0-0 Fe7 11.Bd1 0-0 12.c5 dxc5

13.Fxh6 Vc7 14.Fg5 Fe6 15.Fxf6 Fxf6 16.Hd5 Fxd5 17.exd5 Bad8 18.Hd2

Nagymesterünk kis előnnyel játszhatott.

18...Fe7 19.He4 c4 20.Vh3 Bd7?

baloghsuarez_380

21.d6! Bfd8

Azonnal vesztett 21...Fxd6, mert 22.Hg5 Be8 23.Bd5 után nincs védelme sötétnek.

22.Bd5 Bxd6 23.Hxd6 Bxd6 24.Bxe5 Bh6 25.Bh5 Bxh5 26.Vxh5

A minőségért a kubai sakkozó nem kapott elegendő ellenértéket, Csaba anyagi előnyét biztos kézzel vezette győzelemre.

26...g6 27.Ve2 Ff6 28.Bd1 Kg7 29.g3 Vc6 30.h4 b5 31.Bd2 b4 32.Bc2 c3 33.bxc3 bxc3 34.Vd3 a5 35.Be2 Vc5 36.Ve4 Kg8 37.Kg2 Kg7

baloghsuarez_381

38.g4 Kg8 39.g5 Fg7 40.f4 Fd4

baloghsuarez_382

41.h5 gxh5 42.g6 Kg7 43.gxf7 Ff6 44.Ve8 és sötét feladta

Eljanov,P (2733) - Tomasevszkij,E (2745)
Vezércsel [D30]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 c6 4.g3 dxc4 5.Fg2 b5 6.He5 Fb7 7.0-0 Hf6 8.b3 cxb3 9.axb3 Fe7 10.Hc3 0-0 11.Hxb5 Hd5 12.Ha3 c5 13.Fb2 Hd7 14.Hac4 cxd4 15.Fxd4 Hxe5 16.Fxe5 Fb4 17.Vc2 Ve7 18.Bfd1 Bfc8 19.Ve4 Fc6 20.Vg4 f6 21.Fb2 Bd8 22.Bdc1 f5 23.Vh3 Bac8 24.e4 fxe4 25.Fxe4 Hf6?

eljanovtomasevszkij_389

26.Fxf6?!

Kimaradt a 26.Fxc6 Bxc6 27.He5 Bxc1+ 28.Bxc1 Vd6 29.Hc6 Fd2 30.Hxd8 Fxc1 31.Fxc1 Vxd8 32.Vxe6+ lehetőség.

26...gxf6 27.Fxc6 Bxc6 28.Vg4+ Kh8 29.Bd1 Bxd1+ 30.Bxd1 Bc8 31.Ve4 Fc5 32.Kg2 f5 33.Vf3 Bd8 34.Be1 Fd4 35.He5 Fxe5 36.Bxe5 Vd7 37.Ve3 Be8 38.Ba5 Be7 39.Vc3+ Kg8 40.Bc5 Kf7 41.h4 Vd6 42.b4 e5 43.Vf3 Vd7 44.Vh5+ Kg7 45.Vg5+ Kf7

eljanovtomasevszkij_390

46.b5 f4 47.gxf4 Be6 48.f5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Nepomnjacsij előnye fél pont, Kaszparov nyolc partit vesztett a villámversenyen
2021. 07. 11.

Nepomnjacsij egypontos előnnyel kezdheti a villámversenyt, Kaszparov is játszik 
2021. 07. 10.

Nepomnjacsij előnye egy pontra csökkent, Saric sötéttel győzte le a világbajnoki kihívót
2021. 07. 09.

Zágrábban a Croatia Grand Chess Tour rapid versenyén Jan Nepomnjacsij az élen
2021. 07. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog