Help Sales ÁSZF

Válogatottunk 2-2-öt játszott Izraellel, Kína szerencsés győzelemmel átvette a vezetést

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az örményországi Cahkadzorban zajló X. csapat-világbajnokság nyolcadik fordulójában válogatottunk Lékó Péter, Erdős Viktor, Almási Zoltán és Balogh Csaba összeállításban Izrael ellen játszott, négy döntetlen született. Ukrajna nagy meglepetésre kikapott az USA csapatától, Vaszilij Ivancsuk vesztett. A kínai együttes nem kis szerencsével 3-1-re legyőzte Kubát, az utolsó forduló előtt két meccsponttal vezet. Jól hajráznak az örmények, India elleni nyeréssel már harmadik helyezettként várhatják a sereghajtó Egyiptom elleni meccset. A 8 pontosok csoportját az oroszok vezetik, válogatottunk hetedik a rangsorban, Ukrajnával játssza utolsó meccsét. A versenykiírás szerint a befejező játéknapon magyar idő szerint 9 órakor kezdődnek a játszmák.

Válogatottunk negyedik meccse ért véget döntetlennel. Izrael ellen sorban születtek a pontosztozkodások, Almási Zoltán partija öt órai küzdelem után fejeződött be. A 2-2-vel csapatunk változatlanul a hetedik, megelőztük Indiát, de meglepetésre az Egyesült Államok legyőzte az éllovas Ukrajnát.

A tartalékos amerikaiak kihasználták a lélektani előnyt, hogy az ukránokra egyre nagyobb nyomás nehezedett. Két döntetlennel kezdődött a találkozó, Vaszilij Ivancsuk elhamarkodott támadási kísérlete nem sok jóval kecsegtetett, míg Pavel Eljanov hiába állt kedvezőbben. A váratlan vereséggel az ukránok búcsút mondhattak aranyérmes álmaiknak, a nagy rivális kínai csapat ma Fortuna kegyeltje volt.

Kevés hiányzott, hogy a kubai együttes ne okozza a játéknap másik nagy szenzációját. Az ukránok nagy bánatára Yu Yangyi és Wei Yi is a vereség helyett végül megnyerte partiját. Yu Yangyi királyát fenyegette Lazaro Bruzon Batista, többször is fonalas nyerést hagyott ki, míg Wei Yi váratlan királymanővere Vidal időzavarában célt ért.

A hajrában magára talált a háromszoros olimpiai bajnok örmény válogatott. India legyőzésével a bronzérmük biztosra vehető, hiszen Egyiptom az utolsó ellenfelük.

Az orosz csapat még nem állt ilyen előkelő helyen, ehhez a sereghajtó elleni nagy arányú győzelmük kellett.

A 8. forduló eredményei:

Izrael – Magyarország  2 - 2

Borisz Gelfand (2747) – Lékó Péter (2713)  döntetlen (Vezércsel, 28)

Erdős Viktor (2612) – Ilia Szmirin (2652)  döntetlen (Királyindiai védelem, 25)

Maxim Rodhstein (2636) – Almási Zoltán (2698) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 58)

Balogh Csaba (2651) – Evgeny Postny (2636) döntetlen (Spanyol megnyitás, 26)

India – Örményország  1,5 – 2,5

Pentala Harikrishna (2731) – Levon Aronjan (2770)  döntetlen

Sethuraman S. P. (2634) – Gabriel Szargiszjan (2674)  döntetlen

Krishnan Sasikiran (2654) – Szergej Movszeszjan (2665)  döntetlen

Santosh Gujrathi Vidit (2630) – Hrant Melkumjan (2651)  0 - 1

Egyiptom – Oroszország 0,5 – 3,5

Bassem Amin (2634) – Alekszandr Griscsuk (2794) döntetlen

Samy Shoker (2482) – Jevgenyij Tomasevszkij (2745)  0 - 1

Mohamed Ezat (2479) – Dmitrij Jakovenko (2744)  0 - 1

Ahmed Adly (2595) – Nyikita Vityjugov (2736)  0 - 1

Ukrajna – Egyesült Államok 1,5 – 2,5

Ruszlan Ponomarjov (2713) – Samuel Shankland (2661) döntetlen

Vaszilij Ivancsuk (2731) – Aleksandr Lenderman (2617)  0 - 1

Pavel Eljanov (2733) – Alekszander Oniscsuk (2665) döntetlen

Jurij Krivorucsko (2686) – Daniel Naroditsky (2640)  döntetlen

Kuba – Kína  1 - 3

Leinier Dominguez Perez (2729) – Ding Liren (2751)  döntetlen

Lazaro Bruzon Batista (2691) – Yu Yangyi (2724)  0 - 1

Yuniesky Quesada Perez (2629) – Bu Xiangzhi (2681)  döntetlen

Yuri Gonzalez Vidal (2557) – Wei Yi (2703)  0 – 1

A világbajnokság állása:

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Kína

 *

2

2

2

3

13

20.0

309.8

2

Ukrajna

2

 *

4

11

19.0

285.8

3

Örményország

½

 *

2

9

15.5

260.0

4

Oroszország

2

 *

2

8

18.0

267.8

5

Izrael

 *

2

2

8

17.0

260.3

6

Egyesült Államok

2

 *

2

3

8

16.5

257.3

7

Magyarország

2

2

½

2

 *

2

8

15.0

230.0

8

Kuba

1

2

 *

3

7

15.5

235.8

9

India

½

2

 *

3

7

15.0

222.0

10

Egyiptom

0

½

2

1

1

1

 *

1

8.5

142.5

Az utolsó forduló párosítása:

Kína – India

Egyesült Államok – Kuba

Magyarország – Ukrajna

Oroszország – Izrael

Örményország - Egyiptom

Gelfand,B (2747) - Lékó,P (2713)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 0-0 8.Bc1 dxc4 9.Fxc4 c5 10.0-0 cxd4 11.He4 Ve7 12.Hxd4 Fd7 13.Fd3 Hc6 14.Hb3 Bfd8 15.a3 Fa5 16.Hd6 Fe8 17.Hxe8 Vxe8 18.Hxa5 Hxa5 19.b4 Hc6 20.Vb3 He7 21.Bc7 Bab8 22.Fe4 Hd5 23.Bc4 Bd7 24.Bfc1 Bbd8 25.Ff3 Ve7 26.Bd4 b6 27.g3 g6 28.Bcd1 Hf6 és döntetlen

Erdős,V (2612) - Szmirin,I (2652)
Királyindiai védelem [E60]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 c5 5.Hf3 Va5+ 6.Hc3 He4 7.Vd3 cxd4 8.Hxd4 Hc5 9.Vd1 Hc6 10.e3 He6 11.0-0 0-0 12.Hxe6 dxe6 13.Fd2 Vc7 14.Ve2 Fd7 15.Bfd1 Bfd8 16.Fe1 Bac8 17.Bac1 h5 18.h3 He5 19.b3 Fc6 20.e4 Hd7 21.Ve3 h4 22.gxh4 Hf6

erdosszmirin_542

23.Vg3

Erdős Viktor a lépésismétlés helyett a 23.Hd5 exd5 24.cxd5 Kh7 25.Fd2 változatot választhatta volna.

23...Vb6 24.Ve3 Vc7 25.Vg3 és döntetlen

Rodshtein,M (2667) - Almási,Z (2698)
Nimzoindiai védelem [E52]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 b6 5.e3 0-0 6.Fd3 d5 7.0-0 Fa6 8.cxd5 exd5 9.Fxa6 Hxa6 10.Va4 Vc8 11.Fd2 Be8 12.Bfc1 Ff8 13.He2 c5 14.dxc5 Hxc5 15.Vc2 Va6 16.Fc3 Hce4 17.Fxf6 Hxf6 18.Hf4 Fd6 19.Vd3 Vb7 20.He2 g6 21.Bd1 Bac8 22.Bac1 Bxc1 23.Bxc1 Bc8 24.Bxc8+ Vxc8 25.b3 Vc5 26.g3 He4 27.Kg2 b5

rodhsteinalmasi_543

28.Hfd4 a6 29.f3 Hf6 30.g4 Hd7 31.h3 Fc7 32.Vc3 Vd6 33.f4 Hc5 34.Hg3 Fb6 35.Kf3 Vd7 36.Hde2 Ve7 37.Vd4 Hd7 38.Vd3 b4 39.Hf1 Ve6 40.Hd4 Fxd4 41.Vxd4 a5 42.Hg3 Vc6 43.g5 f6 44.h4 Kf7 45.He2 Vc5 46.Vd3 Vc6 47.Vd4 Vc5

rodhsteinalmasi_544

48.e4 dxe4+ 49.Kxe4 Vf5+ 50.Ke3 Hc5 51.Hg3 Ve6+ 52.Kd2 Vc6 53.Vc4+ Kf8 54.gxf6 Vg2+ 55.Kc1 Vf2 56.He2 Ve3+ 57.Kc2 He4 58.Vd3 és döntetlen

Balogh,Cs (2651) - Postny,E (2636)
Spanyol megnyitás [C87]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Be1 Fg4 9.Hbd2 Hd7 10.h3 Fh5 11.Hf1 Hc5 12.Fc2 He6 13.Hg3 Fxf3 14.Vxf3 Fg5 15.Hf5 Fxc1 16.Baxc1 Vf6 17.Bcd1 g6 18.Hh6+ Kg7 19.Vxf6+ Kxf6 20.Hg4+ Kg7 21.He3 Bad8 22.h4 He7 23.Fb3 Hc5 24.Fc2 He6 25.Fb3 Hc5 26.Fc2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog