Help Sales ÁSZF

Válogatottjaink nem bírtak az osztrákokkal, két döntetlen eredmény született

Címkék: 35. Mitropa-kupa Prága

A Mitropa-kupa harmadik fordulójában mindkét válogatottunk döntetlent ért el az osztrákok ellen. Férfi csapatunkban Erdős Viktor győzött, Horváth Ádám és Kántor Gergely remizett, az éltáblán Papp Gábor vereséget szenvedett. Női együttesünkben Vajda Szidónia nyert, Havanecz Bianka kikapott. A férfiak versenyében Csehország „A”, a női mezőnyben a német csapat vezet 5-5 meccsponttal, válogatottjaink a három fordulóban csak 3-3 pontot gyűjtött. Svájc lesz következő ellenfelünk.

35. Mitropa-kupa Prága

A Prágában zajló Mitropa-kupa harmadik játéknapján kettős győzelmet reméltünk, csalódás, hogykét döntetlen lett a az osztrákok elleni kétfrontos találkozó. Férfi csapatunkban először játszott Papp Gábor, világossal meglehetősen furcsa megnyitással próbálkozott, előnyt nem tudott elérni. Időzavarban elmulasztotta a döntetlenhez vezető folytatást, a felkínált eséllyel Robert Kreisl élni tudott.

35. Mitropa-kupa Prága

Erdős Viktor megszerezte első győzelmét. Gyalogelőnyös állásában időzavarban ellenesélyt adott ellenfelének, Andreas Diermair szerencsére nem látta a lehetőséget. A partit végül Viktor kiskombinációval megnyerte.

Horváth Ádám a nyitást követően kedvezőbben állt, de előnye fokozatosan elolvadt. Kántor Gergely harmadszor remizett.

A játéknap meglepetése az olasz együttes veresége, a házigazdák első számú együttese „gólarányt” is javított.

A 3. forduló eredményei:

Magyarország – Ausztria  2 - 2

Papp Gábor (2596) – Robert Kreisl (2439)  0 – 1 (Francia védelem, 56)

Andreas Diermair (2479) – Erdős Viktor (2579)  0 – 1 (Holland védelem, 39)

Horváth Ádám (2515) – Mario Schachinger (2437)  döntetlen (Kettős huszárjáték, 33)

Valentin Dragnev (2410) – Kántor Gergely (2424)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)

Szlovákia – Németország 2 - 2

Olaszország – Horvátország 1 - 3

Csehország A – Svájc  3,5 – 0,5

Szlovénia – Csehország B  2 - 2

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Csehország A

 * 

2

3

5

8,5

0

2

Németország

 * 

2

2

4

7,5

0

3

Horvátország

½

 * 

3

4

7,0

0

4

Szlovénia

2

 * 

2

2

3

6,0

1

5

Magyarország

2

 * 

2

2

3

6,0

1

6

Olaszország

1

 * 

2

3

5,5

0

7

Szlovákia

2

½

 * 

3

5,0

0

8

Ausztria

2

2

 * 

2

5,5

0

9

Csehország B

1

2

2

 * 

2

5,0

0

10

Svájc

½

2

 * 

1

4,0

0

A 4. forduló párosítása:

Németország – Csehország B

Ausztria – Szlovénia

Svájc – Magyarország

Horvátország – Csehország A

Szlovákia - Olaszország

Nehéz küzdelemben született meg az osztrákok elleni 1-1-es eredményünk. Havanecz Bianka egy érthetetlen bástyalépéssel hátrányba került, majd a minőségáldozat kétségbeesett kísérlet volt. Frowis Annika nem jeleskedett anyagi előnyének érvényesítésében, kölcsönös időzavarban végül nyert.

Vajda Szidóniára várt a feladat, hogy döntetlenre mentse a meccset, az egyenlő esélyű végjátékot valahogy a maga javára fordítsa. Veronika Exler hathatós segítségével végül győzött.

A szlovákok két döntetlennel szereztek pontot a vezető német duóval szemben. az olaszok hozták a kötelező győzelmet.

A 3. forduló eredményei:

Magyarország – Ausztria  1 - 1

Vajda Szidónia (2345) – Veronika Exler (2219)  1 – 0 (Katalán megnyitás, 53)

Frowis Annika (2094) – Havanecz Bianka (2240)  1 – 0 (Szicíliai védelem, 36)

Szlovákia – Németország  1 - 1

Olaszország – Horvátország  1,5 – 0,5

Csehország – Svájc  1 - 1

Szlovénia – Lengyelország  1 - 1

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Németország

 * 

1

2

5

4,5

2

Csehország

 * 

1

1

4

3,5

3

Olaszország

 * 

1

1

4

3,5

4

Magyarország

 * 

½

1

2

3

3,5

5

Szlovákia

1

 * 

½

3

3,0

6

Szlovénia

½

 * 

1

3

3,0

7

Ausztria

½

1

1

 * 

2

2,5

Svájc

1

1

½

 * 

2

2,5

9

Lengyelország

1

0

1

 * 

2

2,0

10

Horvátország

0

½

 * 

2

2,0

A 4. forduló párosítása:

Németország – Lengyelország 

Ausztria – Szlovénia

Svájc – Magyarország

Horvátország – Csehország

Szlovákia - Olaszország

Papp,G (2596) - Kreisl,R (2439)
Francia védelem [C00]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.g3 Hc6 4.Fg2 Hf6 5.Ve2 d6 6.0-0 Fe7 7.c3 0-0 8.Ha3 Fd7 9.Bd1 Bc8 10.Hc2 Vc7 11.d4 cxd4 12.cxd4 Ha5 13.Hfe1 Vc4 14.Vxc4 Hxc4 15.b3 Hb6 16.Fa3 Bfe8 17.He3 Ff8 18.f3 Fb5 19.Kf2 a5 20.h4 d5 21.Fxf8 Kxf8 22.e5 Hfd7 23.f4 a4 24.Bdc1 Bxc1 25.Bxc1 axb3 26.axb3 Ba8 27.Bc2 Ba3 28.Bb2 Hb8 29.H1c2 Ba8 30.Ke1 Fd3 31.Hb4 Ba1+ 32.Kd2 Fb1 33.Kc3 Hc6 34.Bf2 Fe4 35.Bf1 Ha4+ 36.Kd2 Ba3

 

35. Mitropa-kupa Prága

37.Hxc6?

Papp Gábor időzavarban elmulasztotta a 37.Fxe4 dxe4 38.Hxc6 Bxb3 39.Ha5 Bd3+ 40.Ke2 Hc3+ 41.Kf2 Bd2+ 42.Kg1 He2+ 43.Kg2 Hxf4+ 44.Kh1 Hh5 45.Bb1 Hxg3+ 46.Kg1 He2+ 47.Kf1 Hxd4 48.Bxb7 Hf3 49.Hac4 folytatást.

37...Ba2+ 38.Ke1 Fxg2 39.Hxg2? A hiba hibát szült. 39...Hc3 40.Bf3 Ba1+ 41.Kd2

 

35. Mitropa-kupa Prága

41...He4+ 42.Ke3? bxc6 43.f5 exf5 44.Kf4 g6 45.b4 h6 46.h5 Ke7 47.hxg6 fxg6 48.b5 cxb5 49.Bb3 Bf1+ 50.Ke3 Bg1 51.Bb2 g5 52.Ba2 b4 53.Kf3 b3 54.Ba7+ Kd8 55.Bb7 g4+ 56.Kf4 Bf1+ és világos feladta

Diermair,A (2479) – Erdős,V (2579)
Holland védelem [A84]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 c6 4.e3 Fd6 5.Fd3 f5 6.Hf3 Hh6 7.b3 Hd7 8.Fb2 0-0 9.Vc2 b6 10.He2 Fb7 11.Hg3 Bc8 12.a3

 

35. Mitropa-kupa Prága

12...Ve7 13.Ve2 c5 14.cxd5 Fxd5 15.Fc4 Fxc4 16.bxc4 Hg4 17.Bd1 Hdf6 18.He5 cxd4 19.Hxg4 Hxg4 20.exd4 Bfe8 21.h3 Hf6 22.Vd3 Vc7 23.Bc1 Fxg3 24.fxg3  

 

35. Mitropa-kupa Prága

24...He4 25.0-0 Vxg3 26.Bf3 Vg5 27.Bc2 Bcd8 28.Be2 Vg6 29.Vb3 Be7 30.a4 Bed7 31.a5 e5?!

Időzavarban Erdős Viktor bizonytalanná vált.

32.c5+ Kh8?

35. Mitropa-kupa Prága

33.cxb6?

Szerencsre az osztrák sakkozó nem látta a 33.c6 Vxc6 34.Bxf5 Hd6 35.Bfxe5 folytatást.

33...axb6 34.axb6 Bb7 35.Va3 h6 36.dxe5 Vxb6+ 37.Kh2 Ve6 38.Bd3? Bxd3 39.Vxd3

 

35. Mitropa-kupa Prága

39...Bxb2! és világos feladta

Horváth,Á(2515) - Schachinger,M (2437)
Kettős huszárjáték [C55]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Hf6 4.d3 Fe7 5.0-0 0-0 6.a4 d6 7.a5 Fe6 8.Be1 Vd7 9.a6 bxa6 10.Fxe6 fxe6 11.Bxa6 Hb4 12.Ba1 c5 13.Hbd2 Hc6 14.Hc4 Hd4 15.Hxd4 cxd4 16.Fd2 Vc7 17.h3 Hd7 18.Ba5 Hb6 19.Ha3 a6 20.Vg4 Bf6 21.Ve2 Bf7 22.Ba1 d5 23.b4 Bff8 24.g3 Fd6 25.Fe1 Vb7 26.Hb1 Bfc8 27.Vg4 Be8 28.Ha3 Hd7 29.Ve2 Fc7 30.Ba4 Hb6 31.Ba5 Hd7 32.Ba4 Hb6 33.Ba5 Hd7 és döntetlen

Dragnev,V (2410) - Kántor,G (2424)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.Hbd2 Fe6 7.0-0 Hd7 8.Hb3 Fe7 9.Ha5 Bb8 10.d4 f6 11.dxe5 Hxe5 12.Vxd8+ Fxd8 13.Hxe5 fxe5 14.Fe3 Fe7 15.a3 c5 16.Bfb1 c4 17.b4 a6 18.c3 Kd7 19.Bd1+ Fd6 20.f4 exf4 21.Fxf4 Bhf8 22.Fxd6 cxd6 23.e5 Bf5

35. Mitropa-kupa Prága

24.Bxd6+ Ke7 25.Bb6?!

Kellemetlen volt a 25.Bc6 Bc8 (25...Fd5 26.Bc7+ Ke6 27.Hxc4) 26.Bxc8 Fxc8 27.Be1 b5 28.Hc6+ Ke8 29.Be2 folytatás.

25...Fd5 26.Bd1 Bxe5 27.b5 axb5 28.Bxb5 Ke6 29.Bb6+ Ke7 30.Bb5 Ke6 és döntetlen

Vajda,Sz (2345) - Exler,V (2219)
Katalán megnyitás [E01]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.g3 c6 5.Fg2 Fb4+ 6.Fd2 Fd6 7.Hc3 Hbd7 8.Fg5 h6 9.Fxf6 Hxf6 10.Vd3 0-0 11.0-0 b6 12.He5 Fb7 13.cxd5 cxd5 14.f4 Ve7 15.Bac1 g6 16.Bc2 Bac8 17.Bfc1 Kg7 18.Hb5 Bxc2 19.Bxc2 a6 20.Hc3 Bc8 21.Ha4 Bxc2 22.Vxc2 Vc7 23.Vxc7 Fxc7 24.h3 Fxe5 25.fxe5 Hd7 26.b4 Fc6 27.Hc3

27...b5 28.e3 Hb6 29.Ff1 f6 30.exf6+ Kxf6 31.Kf2 e5 32.He2 Hc4 33.Hc1 Ha3 34.dxe5+ Kxe5 35.Fd3 d4?

Szerencsére az osztrák sakkozónő nem foglalkozott a g6 gyalog megvédésével.

36.Fxg6 dxe3+ 37.Kxe3 Hc4+ 38.Kf2 a5 39.Ff7?

 

35. Mitropa-kupa Prága

39...axb4 40.Hd3+ Kd4 41.Hxb4 Fd7?

A 41...Fe4 kiremizte volna a játszmát.

42.g4 He5 43.Fb3 Kc5 44.Hc2 Fc6 45.Kg3 Hc4 46.Kf4 Fd7

 

35. Mitropa-kupa Prága

47.h4 Kd6 48.Hd4 He5 49.Hf5+ Fxf5 50.Kxf5 Hf3 51.h5 Ke7 52.Fd5 Hh4+ 53.Kf4 Kf6 54.a3 és sötét feladta

Froewis,A (2094) – Havanecz,B (2240)
Szicíliai védelem [B83]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe2 Hf6 7.0-0 Fe7 8.Kh1 0-0 9.f4 d6 10.a4 Bd8 11.Hxc6 bxc6 12.Ve1 d5 13.e5 Hd7 14.Vg3 Hf8 15.Fd3 f5 16.exf6 Fxf6 17.Hd1 Bb8 18.c3 Bb7?!

Késlekedés nélkül kellett volna 18...e5-öt húzni.

19.Hf2 e5?

35. Mitropa-kupa Prága

20.Fa6 Bxb2?!

Kétségbeesett minőségáldozat. 20...Bb6-ra 21.Fxc8 Bxc8 22.Hg4 jöhetett volna. A 20...Hg6 21.Fxb7 Vxb7 22.Hd3 e4 némi reményt jelentett volna.

21.Fxc8 Bxf2 22.Bxf2?! Bxc8 23.fxe5 Vxe5 24.Vxe5 Fxe5 25.Bc2 Bb8 26.Fe3 a5 27.Fd4 Fd6 28.Be2 Bb3 29.Bf1 Ba3 30.Be8 Bxa4 31.Bd8 Fe7 32.Be8 Fd6 33.g3 Bc4 34.Bd8 Fe7 35.Ba8 a4 36.Be1 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog