Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Vajda Szidónia megnyerte tizedik játszmáját, a továbbjutásért küzd a befejező játéknapon

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

A Mamaiaban zajló Európa-bajnokság tízedik fordulójában Vajda Szidónia sötéttel játszva győzte le az ukrán olimpiai bajnok Inna Gaponenkot, a befejező játéknapon a továbbjutásért küzdhet. A nyeréssel nyolcadik helyezettként várhatja a befejező játéknapot. Gara Anita világossal, Gara Tícia sötéttel szenvedett vereséget, s ezzel elvesztették esélyüket kvalifikációs helyezés megszerzésére. Kikapott Papp Petra és Rudolf Anna is. Az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina megőrizte félpontos előnyét, a dobogós helyekért kiélezett küzdelem várható. A viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a 2018-as kieséses rendszerű világbajnokságra.

Női Európa-bajnokság 2016

A kontinensviadal hajrájában sakkozónőink közül csak Vajda Szidónia használta ki esélyét. A szinte minden partijában időzavarral küzdő ukrán Inna Gaponenkot legyőzve nagy lépést tett a kvalifikációt jelentő valamelyik helyezés megszerzésére. A bonyolult csatában Szidónia éppen a kritikus állásban ragadta meg a kezdeményezést, tökéletesen használta ki az idő szorításában sorozatos hibákat elkövető ellenfél kínálta lehetőségeket. A nyolcadik helyre előrelépett olimpikonunk a párosítás szeszélye folytán a fél ponttal kevesebbel rendelkező lengyel Jolanta Zawadzka ellen sötéttel játszik.

A forduló tízedik fordulójában Gara Anita és Gara Tícia is vereséget szenvedett. Anita világossal a grúz Lela Dzsavahisvilitől kapott ki, Tícia sötéttel az olimpiai csapattagságra pályázó orosz Alekszandra Gorjacskinával szemben hosszas védekezés ellenére sem tudta megmenteni hátrányos állását.

Női sakkozásunk fekete napjaként is jellemezhetném a fordulót, hiszen Papp Petra és Rudolf Anna is vereséget szenvedett.

Az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina remivel is megőrizte félpontos előnyét, a dobogós helyezésekért nagy csata lesz, ahogy a matematika is főszerephez juthat a kvalifikációt  jelentő helyezések megszerzéséért. A holtversenyt az ún. javított Bucholz-pontszám döntheti el.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Sabriana Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 7) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 7,5) döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 6,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 7) döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 6,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 6,5)  1 - 0

Deimante Daulyte (litván, 2392, 6) – Anoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 6)  0 - 1

Gara Anita (magyar, 2345, 6) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2493, 6)  0 - 1

Sopiko Huhasvili (grúz, 2355, 6) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 6)

Monika Socko (lengyel, 2469, 6) – Ana Matnadze (spanyol, 2332, 6) döntetlen

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 6) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 6)  0 - 1

Anna Sztyazskina (orosz, 2302, 6) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2411, 6) döntetlen

Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 5,5) – Maria Kurszova (örmény, 2319, 6)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 5,5) – Gara Tícia (magyar, 2352, 5,5)  1 - 0

Marina Necsajeva (orosz, 2416, 5,5) – Sarah Hoolt (német, 2312, 5,5) 0 - 1

Olga Zimina (olasz, 2361, 5,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2409, 5,5) 0 - 1

Julija Oszmak (ukrán, 2345, 5,5) – Ekaterina Atalik (török, 2408, 5,5)  0 - 1

Jovanka Houska (angol, 2383, 5,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 5,5) döntetlen

Papp Petra (magyar, 2342, 4,5) – Khayala Isgandorova (török, 2193, 5)  0 - 1

Narmin Halafova (azerbajdzsáni, 2193, 4) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 4)  1 – 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

Perf.

1

9

GM

Anna Usenyina

UKR

2450

8,0

56,0

60,5

5

6,0

2611

2

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

7,5

55,0

59,5

5

5,0

2588

3

24

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2375

7,5

54,0

58,5

5

7,0

2529

4

12

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2434

7,5

53,5

58,0

5

5,0

2530

5

1

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2507

7,0

57,5

61,5

5

5,0

2520

6

7

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2475

7,0

54,0

58,5

5

6,0

2481

7

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2490

7,0

52,5

56,5

4

4,0

2513

8

35

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

7,0

50,0

53,5

5

5,0

2461

9

2

IM

Lela Dzsavah isvili

GEO

2493

7,0

49,0

53,5

5

5,0

2462

10

42

IM

Ana Matnadze

ESP

2332

6,5

58,0

62,0

5

4,0

2493

11

8

GM

Monika Socko

POL

2469

6,5

56,5

60,5

5

4,0

2466

12

15

WIM

Yuliya Shvayger

ISR

2415

6,5

56,0

60,0

4

5,0

2490

13

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

6,5

55,5

60,0

5

5,0

2499

14

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

6,5

52,5

57,0

4

4,0

2471

15

16

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2411

6,5

50,0

54,0

5

4,0

2428

16

50

WGM

Sarah Hoolt

GER

2312

6,5

50,0

52,5

5

5,0

2413

17

56

WIM

Anna Sztazskina

RUS

2302

6,5

50,0

52,0

5

5,0

2406

18

11

WGM

Jolanta Rawadzka

POL

2442

6,5

49,5

54,0

5

6,0

2436

19

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2409

6,5

49,5

54,0

5

5,0

2432

25

34

IM

Gara Anita

HUN

2345

6,0

51,5

55,5

5

4,0

2397

39

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

5,5

51,5

55,0

5

4,0

2379

70

38

WGM

Papp Petra

HUN

2342

4,5

48,0

51,5

5

4,0

2244

88

57

IM

Rudolf Anna

HUN

2301

4,0

46,5

49,5

6

2,0

2156

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 8) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 7,5)

Elisabeth Paehtz (német, 2489, 7,5) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 7,5)

Antoaneta Dztefanova (bolgár, 2507, 7) – Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 7)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 7)n – Lela Dzsahahisvili (grúz, 2493, 7)

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 6,5) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 7)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2442, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 6,5)

Ekaterina Atalik (török, 2408, 6,5) – Monika Socko (lengyel, 2469, 6,5)

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 6,5) – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 6,5)

Nino Hurcidze (grúz, 2409, 6,5) – Anna Sztyazskina (orosz, 2302, 6,5)

Sarah Hoolt (német, 2312, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2443, 6)

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 6) – Sopiko Huhasvili (grúz, 2335, 6)

IMaria Kurszova (örmény, 2319, 6) – Saloe Melia (grúz, 2409, 6)

Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 6) – Corina-Isebela Peptan (román, 2402, 6)

Khayala Isgandarova (török, 2193, 6) – Deimante Daulyte (litván, 2392, 6)

Irina Ionescu (román, 2181, /) – Jovanka Houska (angol, 2383, 6)

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 6) – Aydan Hojjatova (azerbajdzsáni, 2300, 6)

Irina Bulmaga (román, 2360, 6) – Gara Anita (magyar, 2345, 6)

Gara Tícia (magyar, 2352, 5,5) – Ekaterina Pavlidou (görög, 2209, 5,5)

Mihaela Sandu (román, 2246, 4,5) – Papp Petra (magyar, 2342, 4,5)

Rudolf Anna (magyar, 2301, 4) – Teodora Rogozenco (német, 2104, 4)

Gaponenko,I (2415) - Vajda,Sz (2345)
Spanyol megnyitás [C92]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Fb7 10.d4 Hd7 11.d5 Ha5 12.Fc2 c6 13.dxc6 Fxc6 14.Hbd2 Hb7 15.Hf1 Hbc5 16.Hg3 Hf6 17.Fg5 h6 18.Fxf6 Fxf6 19.Hf5 Hb7 20.Fb3 h5 21.Fd5 Vb6

Női Európa-bajnokság 2016


Az állás esélyei egyenlőnek tűntek, de az időfaktor fontos tényezőnek bizonyult, Szidónia időmilliomos volt az ukrán olimpiai bajnokhoz képest.

22.g4 Fxd5 23.Vxd5 g6 24.He3 hxg4 25.hxg4 Hc5 26.Bad1 Fe7 27.Kg2 Kg7 28.Kg3 Bh8 29.Bh1 Bag8 30.Bxh8?

Az időzavar rossz tanácsadó.

30...Bxh8 31.b4?

Női Európa-bajnokság 2016

31...He6

Szidónia döntő fölényt ért el.

32.Vb3 Hf4 33.Hg1 Fh4+

Nagymesternőnk válogathatott a nyerések között.

34.Kf3

Női Európa-bajnokság 2016

34...Fxf2!?

Nem könnyű az oly fontos partiban megbirkózni a parti feszültségével, tétjével. 34...d5 35.exd5 e4+ 36.Kxe4 (36.Kxf4 Be8 37.Hf5+ gxf5 38.Hh3 Fxf2) 36...Fxf2 37.Bd4 Be8+ 38.Kf3 Fxe3 39.Vb2 Fxd4 40.cxd4 Hd3 sima nyerés volt.

35.Kxf2 Bh2+ 36.Kf3 Hh3 37.c4 bxc4 38.Va3

Női Európa-bajnokság 2016

38...c3 39.Vc1 Hg5+ 40.Kg3 Bd2 41.Be1 Hxe4+ 42.Kh3 Hg5+ 43.Kh4 Vd8 44.Kg3 He4+ 45.Kf3 Vf6+ 46.Hf5+ és világos feladta

Gara,A (2345) - Dzsavahisvili,L (2493)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.c3 Hf6 4.e5 Hd5 5.d4 cxd4 6.cxd4 d6 7.Fc4 Hb6 8.Fd3 dxe5 9.dxe5 Ha6 10.0-0 Hc5 11.Fc2 Vxd1 12.Bxd1 Hd5 13.Fd2 Fd7 14.Hc3 Hb4 15.Fb1 Hbd3 16.b3 Fc6 17.Fg5 Fxf3 18.gxf3

Figyelmetlenség? Mi szólt 18.Fxd3 Hxd3 19.Bxd3 Fc6 20.Bad1 ellen?

18...Hxe5 19.Hb5 Hxf3+ 20.Kg2 Hxg5 21.Hc7+ Ke7 22.Hxa8 g6 23.Fc2 Fg7 24.Bac1

Női Európa-bajnokság 2016


A grúz válogatott tagja két könnyűtisztet kapott a bástyáért, Tíciának objektíven többé nem volt esélye a parti megmentésére.

24...Bxa8

25.b4 Hce4 26.Fxe4 Hxe4 27.Bc7+ Ke8 28.Bxb7?

A 28.Bdd7 Hd6 29.Bxd6 Fe5 30.Bdd7 Fxc7 31.Bxc7 b5 32.a3 Kf8 33.f3 Kg7 bástyavégjáték némi reményt nyújtott volna.

28...Hf6 29.Bd6 a6 30.Kf3 Ff8 31.Bc6 Hd5 32.a3 h5 33.Ke4 Fe7 34.Ke5 Kf8 35.Ke4 g5 36.h3 Kg7 37.Ke5 Ff6+ 38.Ke4 Fe7 39.Ke5 Kg6 40.Bd7 Ff6+ 41.Ke4

Női Európa-bajnokság 2016


41...a5 42.b5 Bb8 43.b6 Bxb6 44.Bxb6 Hxb6 45.Ba7 Fc3 46.Ba6 Hd5 47.f3 f5+ 48.Kd3 Kf6 49.Ba8 Ke5 50.Bh8 h4 51.Bg8 Kf4 52.Bg6 Ff6 53.Ke2 Kg3 54.Bh6 Kxh3 55.Kf2 g4 és világos feladta

Gorjacskina,A (2485) - Gara,T (2352)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Ve7 5.Hf3 Fxd2+ 6.Vxd2 0-0 7.Fg2 d6 8.Hc3 Hc6 9.0-0 a5 10.Bac1 e5?! 11.Hd5 Hxd5 12.cxd5 Hxd4 13.Hxd4 exd4 14.Bfe1 b6 15.Vxd4 Ff5 16.Bc4 Ba7 17.e3 f6 18.Bec1 Bf7

Tíciára hátrányosabb állásában nehéz védekezés várt.

19.h4 Ve5 20.Vd2 Ve8 21.Bf4 Fc8 22.Bc3 Be7 23.Vc2 Vf7 24.Fe4 h6 25.Ff3 Fb7 26.Bd4 Fc8 27.a3 Fb7 

Női Európa-bajnokság 2016


28.Fe4 Fc8 29.Fg6 Vf8 30.Bdc4 Vd8 31.Vd1 Fd7 32.Vc1 Fb5 33.Bd4 Fe8 34.Fb1 h5 35.Bf4 Be5 36.Vc2 g6

Női Európa-bajnokság 2016

37.Bfc4 Bxd5? 38.Fa2 Kf8 39.e4 Be5 40.Vc1 Kg7 41.Bxc7+ Bxc7 42.Bxc7+ Be7 43.Bc8 Vd7 44.Bb8 Bxe4 45.Fd5 Be7 46.Bxb6 Ff7 47.Fxf7 Bxf7

Női Európa-bajnokság 2016

Alekszandra Gorjacskina sem könnyen birkózott meg a továbbjutás szempontjából is oly fontos játszma tétjével.

48.Vd2 d5 49.Vxa5 d4 50.Vb4 Vg4? 51.Bb8

51...Vd7 52.Ba8 Vb7 53.Vxb7 Bxb7 54.b4 Bc7 55.Kf1 Bc2 56.b5 d3 57.Bd8 Bb2 58.a4 Bb1+ 59.Kg2 Ba1?

Női Európa-bajnokság 2016

60.b6 d2 61.Bxd2 Bxa4 62.Bb2 Ba8 63.b7 Bb8 64.Kf3 g5 65.Ke4 Kg6 66.Bb5 Be8+ 67.Kd5 Bb8 68.Kc6 f5 69.Kc7 és sötét feladta

Papp,P (2342) - Isgandarova,K (2193)
Caro-Kann védelem [B15]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Hf6 5.Hxf6+ exf6 6.c3 Fd6 7.Fd3 0-0 8.He2 Vc7 9.Vc2 h6 10.h3 Be8 11.0-0 Hd7 12.Fe3 Hf8 13.Bfe1 Fe6 14.c4 Vd7 15.Hg3 Bad8 16.Bad1 Vc8 17.b3 Fb8 18.Be2 Vc7 19.Bde1 h5 20.Bd1 h4 21.Hf1 g6 22.Vc1 Hh7 23.Fb1 Va5 24.Ff4 Vh5 25.Bee1 Fxf4 26.Vxf4 Hg5 27.Bd3 Ff5 28.Bde3 Bxe3 29.Vxe3

Női Európa-bajnokság 2016

29...Fxh3

A tisztáldozatra Petrának nem volt hathatós válasza.

30.gxh3? Hf3+ 31.Kg2 Hxe1+ 32.Vxe1 Vg5+ 33.Kh2 Bxd4 34.He3 Ve5+ 35.Kg2 f5 36.Vc1 f4 37.Hg4 

Női Európa-bajnokság 2016

37...Ve2 38.Vc3 Bd1 39.Hf6+ Kf8 40.Hh7+ Ke8 41.Vh8+ Kd7 42.Hf6+ Kc7 43.He8+ Kb6 44.c5+ Kxc5 45.Vf8+ Kb6 46.Vb4+ Vb5 47.Vxb5+ Kxb5 48.Fe4 Kb4 49.Ff3 Bd2 50.Kf1 Ka3 51.Fe2 Kxa2 52.Fc4 f3 53.Ke1 Bd7 54.Hf6 Be7+ 55.Kd2 b5 56.Fd3 Kxb3 57.He4 Kb4 58.Hg5 c5 59.Hxf3 c4 60.Ff1 a5 61.Kc2 a4 62.Hd4 Kc5 63.Hf3 a3 64.Kb1 b4 65.Ka2 Ba7 66.Hd2 b3+ 67.Ka1 b2+ 68.Ka2 Bd7 69.Hb1 Bd1 70.Fe2 Be1 71.Fg4 Kb4 72.Hxa3 Ba1+ 73.Kxb2 Bxa3 74.f4 f5 és világos feladta

Halafova,N (2193) - Rudolf,A (2301)
Francia védelem [C09]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 c5 4.Hgf3 Hc6 5.exd5 exd5 6.Fb5 Ve7+ 7.Fe2 Hf6 8.0-0 Vc7 9.dxc5 Fxc5 10.Hb3 Fe7 11.h3 0-0 12.c3 Fe6 13.Fe3 He4 14.Hbd4 a6?! 15.Bc1 He5 16.Hxe6 fxe6 17.Hd4 Vd6 18.c4 Hxc4 19.Fxc4 dxc4 20.Bxc4 Hf6 21.Be1 Hd5 22.Hf3 Bac8 23.Bxc8 Bxc8 24.Fd4 Be8 25.g3 Fd8 26.He5 b5 27.Hg4 Hb4 28.h4 Hc6?

Női Európa-bajnokság 2016

29.Hh6+!

Rudolf Annának tegnapi partijához hasonlóan a h6-on csattanó áldozat okozta a vesztét.

29...gxh6 30.Vg4+ Fg5 31.Ff6 Vd2? 32.Bd1 Vxd1+ 33.Vxd1 Fxf6 34.Vd7 Be7 35.Vxc6 Fxb2 36.Vxa6 Fd4 37.Kg2 e5 38.Vxb5 Bf7 39.f3 Kg7 40.a4 h5 41.Vc6 Bf6 42.Ve8 Bf7 43.a5 Ba7 44.Vxh5 h6 45.Vg4+ Kf6 46.Vc8 Ke7 47.a6 h5 48.Kf1 Kd6 49.Ke2 Bc7 50.Vf8+ Ke6 51.Ve8+ Kd5 52.Vxh5 Bc2+ 53.Kd3 Bc3+ 54.Kd2 Bc6 55.Vf7+ Kc5 56.a7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog