Help Sales ÁSZF

Ukrán sikerek a dohai rapid világbajnokság első játéknapján

Címkék: Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016

Dohában ukrán sikerekkel kezdődött meg a rapidsakk világbajnokság. A férfiak viadalán öt forduló után Anton Korobov, a női tornán négy kör után Anna Muzicsuk vezet százszázalékos eredménnyel. A címvédő norvég világbajnok Magnus Carlsen gyenge rajt után mesterhármassal kezdte meg a felzárkózást, igazi riválisokkal még nem mérkőzött meg. Lékó Péter az első játéknapot négy döntetlennel és egy vereséggel zárta. Kedden a férfiak öt, a nők négy fordulóban mérik össze erejüket.

 

Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016

Dohában kisebb „csillaghullással” kezdődött meg a 15 fordulós, svájci rendszerű férfi rapid világbajnokság. A legnagyobb szenzáció elmaradt, az indiai Surya Ganguly három lépésben bemattolta volna a címvédőt, a norvég világbajnok Magnus Carlsent. Többször is nyerőesélyt hagyott ki, a bástyaáldozatos matt oly egyszerűnek tűnik, de a kapkodásban, amikor a sakkozók figyelme fokozottan megoszlik a tábla és a gyorsan pergő másodpercek között… Carlsen kiskombinációval végül örökös sakkal remire mentette a partit.

 Legnagyobb riválisai, az amerikai Hikaru Nakamura és az orosz Jan Nepomnjacsij is remivel rajtolt, míg a New York-i vb-döntőn csak a rájátszásban vereséget szenvedő orosz Szergej Karjakin vesztett a nyitányon. Rosszul rajtolt a végleges rajtlistán 31. helyre rangsorolt Lékó Péter, a türkmén Juszup Atabajevvel szemben a szicíliai védelmű bonyodalmakban jelentős időhátrányba került, a játszmát nem tudta megmenteni.

 

Az élcsoportban az első forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2906) – Surya Ganguly (indiai, 2631)  döntetlen

Ahmed Adly (egyiptomi, 2627) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2839) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2812) – Levan Pantszulaja (grúz, 2622)  döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2618) – Szergej Karjakin (orosz, 2806)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2805) – Lu Shanglei (kínai, 2615)  1 – 0

Diego Flores (argentin, 2612) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2803)  0 - 1

Viswanathan Anand (indiai, 2802) – Rinat Jumabajev (kazah, 2611)  1 - 0

Wei Yi (kínai, 2609) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2795)  döntetlen

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2788) – David Anton Guijarrio (spanyol, 2605)  döntetlen

Frederico Perez Ponsa (argentin, 2596) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2771)  0 - 1

Levon Aronjan (örmény, 2770) – Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2593)  1 - 0

Simen Agdestein (norvég, 2591) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767)  0 - 1

Lékó Péter (magyar, 2692) – Juszup Atabajev (türkmén, 2493)  0 – 1

 

Arra kevesen számítottunk, hogy a második forduló után csak tizenhárman állnak az élen kettős győzelemmel. A legnagyobb szenzációt a világbajnok Magnus Carlsen veresége jelentette, a grúz Levan Pantszulaja pályafutása nagy lehetőségével élni tudott, a világelsővel való megmérkőzés fokozott motivációjának tétjével tökéletesen megbirkózott.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Levan Pantszulaja (grúz, 2622, 0,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2906, 0,5) 1 - 0

Laurent Fressinet (francia, 2676, 1) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2805, 1) 1 - 0

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2803, 1) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2671, 1) 1 - 0

Bu Xiangzhi (kínai, 2663, 1) – Viswanathan Anand (indiai, 2802, 1) 1 - 0

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2771, 1) – Makszim Matlakov (orosz, 2662, 1) 1 - 0

Stelios Halkias (görög, 2652, 1) – Levon Aronjan (örmény, 2770, 1) 0 - 1

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767, 1) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2651, 1) 1 - 0

Andrej Volokityin (ukrán, 2650, 1) – Yu Yangyi (kínai, 2743, 1) 0 - 1

Cristobal Henriquez Villagra (chilei, 2449, 0) – Lékó Péter (magyar, 2692, 0) döntetlen

 

A harmadik körben a címvédő Magnus Carlsen megszerezte első győzelmét, öten értek el mesterhármast. Lékó Péter az első körben elszenvedett váratlan vereségének hatásával még mindig nem tudott megbirkózni, csak remizett.

 

A 3. forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2906, 0,5) – Cristobal Henriquez Villagra (chilei, 2449, 0,5)  1 - 0

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710, 2) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2771, 2) döntetlen

Levon Aronjan (örmény, 2770, 2) – Amin Bassem (egyiptomi, 2691, 2)  1 - 0

Salem A. R. Saleh (Emírségekbeli, 2694, 2) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767, 2)  0 - 1

Yu Yangyi (kínai, 2743, 2) – Laurent Fressinet (francia, 2676, 2)  1 - 0

Gujrathi Vidit Santosh (indiai, 2643, 2) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2723, 2) 1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2714, 2) – Pouria Darini (iráni, 2512, 2) 1 - 0

Benjamin Bok (holland, 2589, 2) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2803, 1,5) döntetlen

Viswanathan Anand (indiai, 2802, 1,5) – David Howell (angol, 2671, 1,5) döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2692, 0,5) – Tobias Hirneise (német, 2430, 0,5) döntetlen

 

A bakui sakkolimpián ezüstérmes ukrán válogatott tagja, Anton Korobov az orosz Alekszandr Gricsuk ellen megszerezte negyedik győzelmét is, félpontos előnnyel várhatta a mai játéknap befejező  csatáját. A címvédő Magnus második győzelmével megközelítette riválisait. Lékó Péter sorozatban harmadszor is remizett.

 

A 4. forduló érdekesebb eredményei:

Diego Flores (argentin, 2612, 1,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2906, 1,5)  0 - 1

Yu Yangyi (kínai, 2743, 3) – Levon Aronjan (örmény, 2770, 3)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767, 3) – Anton Korobov (ukrán, 2714, 3) 0 - 1

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2771, 2,5) – Gujrathi Vidit Santosh (indiai, 2643, 3) 1 - 0

Levan Pantszulaja (grúz, 2622, 2,5) – Jevgenyij Tomasevszkin (orosz, 2710, 2,5) döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2707, 2,5) – Li Chao (kínai, 2648, 2,5)  0 - 1

Yusup Atabajev (türkmén, 2493, 2,5) – Alekszej Drejev (orosz, 2705, 2,5)  döntetlen

Bu Xiangzhi (kínai, 2663, 2,5) – Benjamin Bok (holland, 2589, 2,5)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2839, 2) – Bassem Amin (egyiptomi, 2691, 2) döntetlen

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2685, 2) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2812, 2)  döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2806, 2) – Nguyen Ngoc Truong Son (vietnami, 2685, 2) 0 - 1

David Howell (angol, 2671, 2) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2805, 2) 0 - 1

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2803, 2) – Olekszandr Bortnyik (ukrán, 26787, 2) döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2676, 2) – Viswanathan Anand (indiai, 2802, 2) döntetlen

Mikheil Mcsedlisvili (grúz, 2593, 1) – Lékó Péter (magyar, 2692, 1) döntetlen

 

Az ötödik körben Anton Korobov fontos rangadót nyert, a kínai Yu Yangyi ellen a bonyodalmakban jobban tájékozódott. Az örmény Levon Aronjan félpontos hátránnyal zárta az első játéknapot, hét főből áll a 4 pontosok csoportja. A címvédő Magnus Carlsen a gyengébb rajt után mesterhármassal felzárkózott, Lékó Péter négy döntetlennel és egy vereséggel zárta az öt fordulót. Kedden újabb öt körre kerül sor, a végső sorrendet is meghatározó rangadókat követhetünk figyelemmel.

 

Az 5. forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2906, 2,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2707, 2,5) 1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2714, 4) – Yu Yangyi (kínai, 2743, 3,5) 1 - 0

Levon Aronjan (örmény, 2770, 3,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2771, 3,5) 1 - 0

Li Chao (kínai, 2648, 3,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2795, 3) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2805, 3) – Farruf Amonatov (türkmén, 2693, 3) 1 - 0

Nguyen Ngoc Truong Son (vietnami, 2685, 3) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767, 3) 0 - 1

Bu Xiangzhi (kínai, 2663, 3) – Hrant Melkumjan (örmény, 2736, 3) 0 - 1

Levan Pantszulaja (grúz, 2622, 3) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2723, 3) 1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2692, 1,5) – Ghaem Maghami Ehsan (iráni, 2552, 1,5) döntetlen

 

Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016

Az élcsoport állása:

 

H

R

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

Élő+/-

1

21

GM

Anton Korobov

UKR

2714

5,0

2676

13,0

40,6

2

11

GM

Levon Aronjan

ARM

2770

4,5

2714

12,0

29,2

3

56

GM

Levan Pantszulaja

GEO

2622

4,0

2788

13,5

49,2

4

67

GM

Benjamin Bok

NED

2589

4,0

2740

13,5

48,0

5

47

GM

Li Chao

CHN

2648

4,0

2738

12,0

31,6

6

51

GM

Gujrathi Vidit Santosh

IND

2643

4,0

2726

12,5

30,6

7

12

GM

Alekszandr Griscsuk

RUS

2767

4,0

2686

12,5

16,6

8

5

GM

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2805

4,0

2668

11,5

10,4

9

14

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2736

4,0

2629

11,0

12,8

10

93

GM

Vahap Sanal

TUR

2411

3,5

2729

11,0

54,6

11

13

GM

Yu Yangyi

CHN

2743

3,5

2703

14,5

11,6

12

10

GM

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2771

3,5

2696

15,0

7,4

13

84

IM

Xusup Atabajev

TKM

2493

3,5

2696

12,5

45,6

14

74

GM

Rusztam Husztudinov

KAZ

2549

3,5

2691

13,0

26,8

15

7

GM

Viswanathan Anand

IND

2802

3,5

2674

11,0

1,0

16

6

GM

Leinier Dominguez Perez

CUB

2803

3,5

2663

12,0

-0,4

17

3

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2812

3,5

2659

12,0

-1,2

18

2

GM

Hikaru Nakamura

USA

2839

3,5

2651

11,5

-7,8

19

23

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2710

3,5

2646

14,0

7,4

20

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2906

3,5

2643

12,0

-14,0

21

15

GM

Szergej Zsigalko

BLR

2728

3,5

2643

11,5

6,8

22

8

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2795

3,5

2640

12,5

-1,4

23

25

GM

Alekszej Drejev

RUS

2705

3,5

2589

12,5

2,0

 

Harmincnégy résztvevője van a 12 fordulós svájci rendszerű női rapid világbajnokságnak. A rajtlistát az ukrán, majd orosz színekben is olimpiai bajnoki címet szerzett Katyerino Lahno vezeti. A mezőnyben tizenhárman férfi nagymesteri címmel dicsekedhetnek, olimpiai aranyérmesek, kontinensbajnokok is csatáznak a december 26. és 28. között viadalon, a 40 ezer dolláros díjalapból a győztes 10 ezret nyer.

 

Négy forduló után az élcsoport állása:

 

H

R

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

Élő+/-

1

2

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2570

4,0

2493

8,5

29,4

2

18

IM

Inna Gaponenko

UKR

2406

3,5

2487

8,0

29,2

3

3

GM

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

2553

3,0

2484

8,5

10,2

4

13

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2466

3,0

2482

7,5

14,6

5

1

GM

Katyerina Lahno

RUS

2594

3,0

2430

8,0

0,6

6

17

IM

Nin Bacsiasvili

GEO

2417

2,5

2548

7,5

12,2

7

23

IM

Pham Le Thao Nguyen

VIE

2365

2,5

2524

7,5

23,8

8

29

WGM

Mahri Galdijeva

TKM

2220

2,5

2489

6,5

35,8

9

15

IM

Lela Dzsavahasvili

GEO

2461

2,5

2481

7,0

4,8

10

33

WFM

Bahar Ballejeva

TKM

2112

2,5

2477

8,5

40,8

11

6

GM

Ju Wenjun

CHN

2542

2,5

2429

7,0

-3,8

12

8

GM

Anna Usenyina

UKR

2498

2,5

2390

8,0

-6,0

13

9

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2491

2,5

2344

5,0

-8,6

14

10

GM

Humpy Koneru

IND

2486

2,5

2315

7,0

-11,2

 

Verőci Zsuzsa

 

 

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Válogatottunk három győzelemmel kezdte meg szereplését az Online Sakkolimpián
2021. 09. 08.

Az Online Rapid Sakkolimpia a legjobb csapatok küzdelmeivel folytatódik, válogatottunk megkezdi szereplését
2021. 09. 08.

Rapport győzelemmel rajtolt az Altibox Norway Chess 2021 viadalon
2021. 09. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog