Help Sales ÁSZF

Újvidéken már csak három együttes százszázalékos a Klubcsapatok Európa-kupáján

Címkék: 32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az Újvidéken zajló 32. Klubcsapatok Európa-kupájának negyedik fordulója után már csak három együttes százszázalékos. A férficsapatok versenyében a szentpétervári Mednyij Vszadnik és a macedón Alkaloid, a női viadalon a monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo. Az orosz Zsiguli csapata a vártnál nagyobb ellenállást tudott kifejteni a jóval nagyobb nevekből álló Alkaloiddal szemben, csak minimális vereséget szenvedtek. A szentpéterváriak Peter Szvidler vezetésével 5-1-re nyertek a szerb VSK Szveti Nikolaj hatosával szemben, Rapport Richárd sötéttel remizett a kubai Leinier Dominguez Perezzel. A játéknap meglepetése a címvédő Szibéria pontvesztése az azerbajdzsáni Odlar Yurdu együttesével vívott csatában. Az esélyesebb csapatok „gólarányt” is javítva érvényesítették a papírformát.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A harmadik forduló meglepetései után a negyedik játéknapon a címvédő Szibéria pontvesztése volt a szenzáció. Az azerbajdzsáni Odlar Yuerdu együttese valamennyi táblán jóval szerényebb Élő-pontszámmal bírt, de ezt a hátrányt nagy küzdőszellemmel egyenlítették ki. Az éltáblán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik kedvezőbb pozícióját nem tudta győzelemig fokozni. A holland Anish Giri harmadik remijét könyvelhette el, míg a szintén nyeretlen Alekszandr Griscsuk világossal kapott ki, Arkadij Naiditsch juttatta vezetéshez az azeri csapatot. A döntetlent végül az ukrán Anton Korobov nyerése biztosította.

A harmadik játéknap nagy meglepetését okozó, az olasz Padovát legyőző szerb VSK Szveti Nikolaj nagy arányú vereséget szenvedett. Az éltáblán a mesterhármassal rajtoló azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov egyenlő esélyű állásban sokat hibázott, Peter Szvidler a felkínált eséllyel élni tudott. Rapport Richárd a kubai Leinier Domingiez Perezzel érdekes francia védelmű partiban remizett, de rajta kívül csak Ivan Ivanisevic tudott még fél pontot elcsípni, az orosz nagymesterek sorban álltak fel győztesként a sakkasztaltól.

Nagyot küzdött az orosz Zsiguli, de a neves idegenlégiósokat felvonultató Alkaloid kiélezett csatában megszerezte a minimális győzelmet. Az ötödik játéknap fontos rangadója lesz találkozójuk a Mednyij Vszadnik csapatával szemben.

Négy magyar sakkozó is játszik a szlovák Dunajska Streda együttesében, az Ashdod elleni egyetlen döntetlent Czebe Attila érte el, Bokros Albert, Varga Zoltán és Bagi Máté is kikapott.

A Padova hatosa ezúttal Lékó Péter nélkül játszott, könnyen győzték le a szerény erőkből álló Crvena Zvezdát. Javított a cseh AVE Novy Bor és a moszkvai SSZM Legacy Square.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Zsiguli (orosz, 6, 14) – Alkaloid (macedón, 6, 16)  2,5 – 3,5

Szanan Szjugirov (2664) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2736) döntetlen

Grigoroj Oparin (2621) – Pavel Eljanov (ukrán, 2757)  0 - 1

Alekszandr Predke (2579) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2709)  döntetlen

Dmitrij Froljanov (2539) – Yu Yangyi (kínai, 2721)  0 - 1

Jakov Geller (2488) – Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2702)  döntetlen

Mihail Brodszkij (ukrán, 2523) – Trajko Nedev (macedón, 2480)  1 - 0

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki (szerb, 6, 13,5) – Mednyij Vszadnik (orosz, 6, 14,5) 1 - 5

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2762) – Peter Szvidler (2742) 0 - 1

Rapport Richárd (magyar, 2730) – Leinier Dominfuez Perez (kubai, 2752)  döntetlen

Alekszander Morozevics (orosz, 2683) – Nyikita Vityjugov (2718)  0 - 1

Ivan Ivanisevic (2645) – Bu Xiangzhi (kínai, 2698)  döntetlen

Robert Markus (2652) – Makszim Matlakov (2691)  0 - 1

Milos Perunovic (2616) – Vlagyimir Fedoszejev (2673)  0 - 1

Szibéria (orosz, 6, 12,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 5, 14)  3 – 3

(Vlagyimir Kramnyik (2810) – Rauf Mamedov (2684)  döntetlen

Anish Giri (holland, 2767) – Tejmur Radzsabov (2696) döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2751) – Arkadij Naiditsch (2686) 0 – 1)

SK Dunajska Streda (szlovák, 5, 11,5) – Ashdod (izraeli, 5, 12)  0,5 – 5,5

Schachgesellschaft Zurich (svájci, 5, 14) – Schachgesellschaft Riehen (svájci, 5, 12) 3 - 3

OR Padova (olasz, 4, 13,5) – Crvena Zvezda (szerb, 4, 10,5)  5,5 – 0,5

AVE Novy Bor (cseh, 4, 13) – SV Werder Bremen (német, 4, 10)  5 - 1

SC MPO Mara Saal (osztrák, 4, 10,5) – SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 4, 13,5) 1,5 – 4,5

Cheddleton (angol, 4, 9,5) – AEM Luxten Temesvár (román, 4, 13)  2 - 4

Oslo Schakselskap (norvég, 4, 8,5) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 4, 11) 1,5 – 4,5

Az élcsoport állása:

H.

FED

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

RUS

Mednyij Vszadnik

4

4

0

0

8

66,0

19,5

2

MKD

Alkaloid

4

4

0

0

8

65,0

19,5

3

ISR

Ashdod

4

3

1

0

7

72,5

17,5

4

RUS

Szibéria

4

3

1

0

7

63,0

15,5

5

RUS

Zsiguli

4

3

0

1

6

66,0

16,5

6

ITA

OR Padova

4

3

0

1

6

64,5

19,0

7

AZE

Odlar Yurdu

4

2

2

0

6

63,0

17,0

8

CZE

AVE Novy Bor

4

3

0

1

6

59,5

18,0

9

RUS

SSZM „Legacy Square” Moszkva

4

3

0

1

6

57,5

18,0

10

RUS

Lagyja Kazany

4

3

0

1

6

56,0

18,5

11

ROM

CSM Baia Mare

4

3

0

1

6

54,0

16,5

12

ISR

Beer Sheva Chess Club

4

2

2

0

6

53,0

15,5

13

SRB

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

4

3

0

1

6

53,0

14,5

14

SUI

Schachgesellschaft Zurich

4

2

2

0

6

50,0

17,0

15

SUI

Schachgesellschaft Riehen

4

2

2

0

6

49,0

15,0

16

ROM

AEM Luxten Timisoara

4

3

0

1

6

48,5

17,0

17

BEL

KGSRL Gent

4

3

0

1

6

42,0

16,5

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

MP

Csapat

R.

1

2

Alkaloid

8

8

Mednyij Vszadnik

4

2

7

Ashdod

7

7

Szibéria

1

3

11

Lagyja Kazany

6

6

Zsiguli

10

4

16

AEM Luxten Timisoara

6

6

OR Padova

3

5

9

Odlar Yurdu

6

6

Schachgesellschaft Riehen

20

6

18

CSM Baia Mare

6

6

AVE Novy Bor

5

7

8

SSZM Legacy Square Moszkva

6

6

KGSRL Gent

28

8

12

Beer Sheva Chess Club

6

6

Schachgesellschaft Zurich

15

9

29

Gambit ASSECO SEE

5

6

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

6

10

13

Vaalerenga Chess Club

5

5

En Passant

34

11

25

KSK47 Eynatten

5

5

SK Dunajska Streda

21

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A női csapatok versenyében a vártnál nehezebben szerezte meg negyedik győzelmét az abszolút favorit monacói együttes. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan 2013-ban világbajnoki döntőn könnyedén győzte le az ukrán Anna Usenyinát, az 1,5-5,5-ös vereség alighanem mély nyomokat hagyott Anna lelkében, a szokásos időzavara végzetes volt. Mesterhármas után csak remizett az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk, míg az egykor még moldáviai színekben Európa-bajnok Almira Szkripcsenko fölényes állását rontotta el.

Meglepetés a címvédő NONA Batumi pontvesztése, a Lagyja Kazany győzelmével kiharcolta, hogy az éllovas Cercle d’Echecs Monte-Carlo csapatával mérkőzhet meg.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

UGRA Chess Club (orosz, 6, 8,5) – Cercle d’Echecs Monte-Carlo (monacói, 6, 8,5)  1,5 – 2,5

Anna Usenyina (ukrán, 2453) – Hou Ji-fan (kínai, 2635) 0 - 1

Natalija Pogonyina (2492) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2561) döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2439) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2532)  döntetlen

Bajra Kovanova (2382) – Almira Szkricsenko (francia, 2455)  döntetlen

NONA Batumi (grúz, 4, 7,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 7,5)  2 - 2

Jelica PEP – Goracici (szerb, 3, 6) – Lagyja Kazany (orosz, 4, 6,5)  1,5 – 2,5

ASD C.S.T. Fischer Chieti (olasz, 3, 5,5) – Kaunas CC Margiris (litván, 3, 5,5)  2,5 – 1,5

Az élcsoport állása:

H.

FED

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

MNC

Cercle d’Echecs Monte-Carlo

4

4

0

0

8

39,5

11,0

2

RUS

Ugra Chess Club

4

3

0

1

6

39,5

10,0

3

RUS

Lagyja Kazany

4

3

0

1

6

20,0

9,0

4

GEO

NONA Batumi

4

2

1

1

5

43,0

9,5

5

AZE

Odlar Yurdu

4

2

1

1

5

24,0

9,5

6

ITA

ASD C.S.T. Fischer Chieti

4

2

1

1

5

19,5

8,0

7

RUS

SSZM „Legacy Square” Moszkva

4

2

0

2

4

25,0

10,0

8

RUS

Csigorin Sakk-klub Szentpétervár

4

2

0

2

4

20,5

9,5

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

MP

Csapat

R.

1

1

Cercle d'Echecs Monte-Carlo

8

6

Lagyja Kazany

9

2

2

NONA Batumi

5

6

Ugra Chess Club

3

3

5

Odlar Yurdu

5

5

ASD C.S.R. Fischer Chieti

10

4

14

Kaunas CC Margiris

3

4

SSZM Legacy Square Moszkva

4

5

6

Csigorin Sakk-klub Szentpétervár

4

3

Jelica PEP - Goracici

7

Dominguez Perez,L (2752) - Rapport,R (2730)
Francia védelem [C17]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.dxc5

A kubai nagymester elkerülte a főváltozatot, a ritkább folytatásban előnyre nem számíthatott.

5...He7 6.Hf3 Hd7 7.Fd3 Hxc5 8.0-0 Fxc3 9.bxc3 Fd7 10.Be1 Bc8 11.Bb1 a6 12.Fa3 b5 13.Hd4 Hg6

Rapport Richárd a természetes sánc helyett választott érdekes tervet.

14.Be3 Ha4 15.Vf3 Vg5 16.Bbe1 Hc5 17.g3 Hxd3 18.cxd3 Bxc3 19.Fb4 Bc8 20.Vg2 Vd8 21.Hb3

32. Klubcsapatok Európa-kupa

21...d4

A gyalogáldozattal Ricsi a francia futót aktivizálta.

22.Hxd4 Vb6 23.Ve4 h5 24.h4 Fc6 25.Hxc6 Vxc6 26.Vd4

Számításba jött a 26.a4 Vxe4 27.Bxe4 He7 28.Ba1 Bd8 29.axb5 axb5 30.Ba3 folytatás.

26...Vb7 27.a4 a5 28.Fxa5 He7 29.Vb2

Világosnak nincs esélye anyagi előnyének érvényesítésére a 29.Be4 Ba8 30.Fb4 Bxa4 31.Vc5 Ba7 32.Bb1 0-0 33.Vxe7 Vxe7 34.Fxe7 Bxe7 35.Bxb5 Bd7 36.d4 Ba8 változatban sem.

29...Ba8 30.Fc3 Bxa4 31.Be4 Bxe4 32.dxe4 0-0 33.Fb4 Bc8 34.Fxe7 Vxe7 35.Vxb5 Vc5 36.Vd7 Bb8 37.Vd6 Bb5 38.Vd8+ Kh7 39.Vd7 Kg6 40.Vd3 Vxe5 41.Kg2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: Lennart Ootes

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog