Help Sales ÁSZF

Újvidéken az Alkaloid egy ponttal vezet a Szibéria előtt, nyolc csapat az üldöző bolyban 

Címkék: 32. Klubcsapatok Európa-kupa

A 32. Klubcsapatok Európa-kupa ötödik fordulójában a macedón Alkaloid nagy csatában megnyerte a rangadót a szentpétervári Mednyij Vszadnik együttese ellen, egy meccsponttal vezet a címvédő Szibéria előtt. A hatodik játéknapon a Szibéria-Alkaloid csúcsderbire kerül sor. Az esélyes csapatok sorban megnyerték meccseiket, a 10 pontos Alkaloid, a kilencet gyűjtött Szibéria mögött nyolc együttesnek is 8 pontja van. A női csapatok versenyében a favorit monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo ötödik mérkőzését is megnyerte, három pont az előnye a címvédő grúz NONA Batumi négyese előtt.

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az Újvidéken zajló viadal ötödik fordulójában két rangadóra került sor. Mindkét mérkőzés nagy csatában dőlt el, az Alkaloid és a Szibéria is minimális győzelemmel zárta a fontos ütközetet. A macedón színeket képviselő Alkaloid és a szentpétervári Mednyij Vszadnik is a legerősebb összeállításában játszott. Az éltáblán a kínai Ding Liren kicsit kedvezőbb állását alaposan elrontotta Peter Szvidler ellen, az orosz ötszörös olimpiai bajnok újabb értékes skalpot szerzett. Az esélyt azonban a szentpéterváriak nem tudták kihasználni, a kubai Leinier Dominguez Perez Vlagyimir Fedoszejev is világossal vesztett.

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az izraeli AShdod és a Szibéria találkozón is három játszma végződött döntéssel, ezen a meccsen a világos bábukat vezetők voltak eredményesek. Ifjú apaként első partiját nyerte meg a holland Anish Giri, az ukrán Alekszander Mojszejenko az Ashdod színeiben, az ukrán Anton Korobov a címvédő együttesében győzött. Érdeklődéssel várhatjuk a csúcsderbit, az egypontos előnnyel vezető Alkaloid és a Szibéria összecsapását.

A korábbi fordulókban két-két meccspontot vesztett, a rajtlistán előkelően jegyzett csapatok sorban gyengébb ellenfelekkel találkoztak, és „gólarányt” is javító győzelmeket értek el. Az Alkaloid és a Szibéria mögött nyolc együttesnek van 8 pontja, és a hajrában a párosításnak is fokozott szerepe lesz.

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az olasz Padova színeiben játszó Lékó Péter gyorsan nyert, a szerb VSK Szveti Nikolaj Szrpszki sorait erősítő Rapport Richárd csak az időzavarban tudta megadásra kényszeríteni ellenfelét. A Nagybánya csapatában Papp Gábor és Erdős Viktor jóval nehezebb feladatot kapott, az indiai Pentala Harikrishna és a lengyel Radoslaw Wojtaszek nem „kegyelmezett” nagymestereinknek.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Alkaloid (macedón, 8, 19,5) – Mednyij Szvadnik (orosz, 8, 19,5) 3,5 – 2,5

Ding Liren (kínai, 2764) – Peter Szvidler (2742) 0 – 1

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2736) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2752) 1 - 0

Pavel Eljanov (ukrán, 2757) – Nyikita Vityjugov (2718) döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2709) – Bu Xiangzhi (kínai, 2698) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2721) – Makszim Matlakov (2691)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2702) – Vlagyimir Fedoszejev (2673)  1 - 0

 

Ashdod (izraeli, 7, 17,5) – Szibéria (orosz, 7, 15,5)  2,5 – 3,5

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2733) – Vlagyimir Kramnyik (2810) döntetlen

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2716) – Anish Giri (holland, 2767)  0 - 1

Ilia Szmirin (2674) – Alekszandr Griscsuk (2751) döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2668) – Jevgenyij Tomasevszkij (2722) döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2650) – Li Chao (kínai, 2730)  1 - 0

Kiril Georgijev (bolgár, 2621) – Anton Korobov (ukrán, 2689) 0 - 1

 

Lagyja Kazany (orosz, 6, 18,5) – Zsiguli (orosz, 6, 16,5)  1,5 – 4,5

AEM Luxten Timisoara (román, 6, 17) – OR Padova (olasz, 6, 19)  1,5 – 4,5

(Constantin Lupulescu (2609) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2811) döntetlen

Mircea-Emilian Parligras (2599) – Levon Aronjan (örmény, 2795) döntetlen

Vladislav Nevednichy (2541) – Borisz Gelfand (izraeli, 2720) 0 – 1

Alin-Mile Berescu (2452) – Lékó Péter (magyar, 2693) 0 - 1

 

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 6, 17) – Schachgesellschaft Riehen (svájci, 6, 15)  5 - 1

CSM Baia Mare (román, 6, 16,5) – AVE Novy Bor (cseh, 6, 18)  0,5 – 5,5

SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 6, 18) – KGSRL Gent (belga, 6, 16,5)  5 - 1

Beer Sheva Chess Club (izraeli, 6, 15,5) – Schachgesellschaft Zurich (svájci, 6, 17)  3,5 – 2,5

Gambit ASSECO SEE (macedón, 5, 15,5) – VSK Szveti Nikolaj Szrpszki (szerb, 6, 14,5)  1 – 5

(Martin Percivaldi (dán, 2373) – Rapport Richárd (magyar, 2730) 0 – 1)

 

Vaalerenga Chess Club (norvég, 5, 15) – En Passant (holland, 5, 11)  4,5 – 1,5

KSK47 Eynatten (holland, 5, 12) – SK Dunajska Streda (szlovák, 5, 12) 1,5 – 4,5

 

Az élcsoport állása:

 

H.

FED

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

MKD

Alkaloid

5

5

0

0

10

114,0

23,0

2

RUS

Szibéria

5

4

1

0

9

100,5

19,0

3

RUS

Mednyij Vszadnik

5

4

0

1

8

119,0

22,0

4

AZE

Odlar Yurdu

5

3

2

0

8

117,0

22,0

5

RUS

Zsiguli

5

4

0

1

8

117,0

21,0

6

RUS

SSZM „Legacy Square” Moszkva

5

4

0

1

8

113,0

23,0

7

ITA

OR Padova

5

4

0

1

8

107,5

23,5

8

CZE

AVE Novy Bor

5

4

0

1

8

106,5

23,5

9

SRB

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

5

4

0

1

8

90,0

19,5

10

ISR

Beer Sheva Chess Club

5

3

2

0

8

86,0

19,0

11

ISR

AShdod

5

3

1

1

7

106,0

20,0

12

NOR

Vaalerenga Chess Club

5

2

3

0

7

76,5

19,5

13

SVK

SK Dunajska Streda

5

3

1

1

7

61,5

16,5

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

MP

MP

Csapat

R.

1

1

Szibéria

9

10

Alkaloid

2

2

4

Mednyij Vszadnik

8

8

Beer Sheva Chess Club

12

3

3

OR Padova

8

8

Odlar Yurdu

9

4

10

Zsiguli

8

8

SSZM „Legacy Square” Moszkva

8

5

5

AVE Novy Bor

8

8

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

6

6

7

Ashdod

7

7

Vaalerenga Chess Club

13

7

21

SK Dunajska Streda

7

6

Lagyja Kazany

11

8

15

Schachgesellschaft Zurich

6

6

Cheddleton

17

9

27

Crvena Zvezda

6

6

CSM Baia Mare

18

10

19

SV Werder Bremen

6

6

AEM Luxten Timisoara

16

11

31

Omladinski Sahovski Klub Paracin

6

6

SK Rockaden

26

12

20

Schachgesellschaft Riehen

6

6

LSG IntelliMagic

23

13

28

KGSRL Gent

6

6

The Smashing Pawns Bieles

40

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A női csapatok versenyében az első hely sorsa már eldőlt, a monacói Cercle d’Echecs ötödik meccsét is megnyerte, 3 pontos előnnyel vezet a címvédő grúz NONA Batumi előtt. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, az ukrán Anna és Marija Muzicsuk és a svéd Pia Cramling játszott a győztes együttesben.

A NONA Batumi négyese fontos rangadót nyert, a grúz nagymesternők az ezüstérem várományosai lettek.

 

Az élcsoportban az 5. eredményei:

Cercle d’Echecs Monte-Carlo (monacói, 8, 11) - Lagyja Kazany (orosz, 6, 9)  4 - 0

 

NONA Batumi (grúz, 5, 9,5) – UGRA Chess Club (orosz, 6, 10)  2,5 – 1,5

Nana Dzagnidze (2507) – Anna Usenyina (ukrán, 2453) döntetlen

Nino Bacsiasvili (2489) – Natalija Pogonyina (2492) döntetlen

Bela Hotenasvili (2426) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2439)  döntetlen

Salome Melia (2393) – Marina Necseva (2420)  1 - 0

 

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 5, 9,5) – ASD C.S.R. Fischer Chiet (olasz, 5, 8) 2 - 2

Kaunas CC Margiris (litván, 3, 7) – SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 4, 10) 1 - 3

Csigorin Sakk-klub (orosz, 4, 9,5) – Jelica PEP – Goricici (szerb, 3, 7,5)  2,5 – 1,5

 

Az élcsoport állása:

 

H.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

 MNC

Cercle d’Echecs Monte-Carlo

5

5

0

0

10

74,5

15,0

2

 GEO

NONA Batumi

5

3

1

1

7

66,0

12,0

3

 RUS

UGRA Chess Club

5

3

0

2

6

61,5

11,5

4

AZE 

Odlar Yurdu

5

2

2

1

6

45,5

11,5

5

RUS 

SSZM „Legacy Square” Moszkva

5

3

0

2

6

42,0

13,0

6

 ITA

ASD C.S.R. Fischer Chieti

5

2

2

1

6

35,5

10,0

7

RUS 

Csigorin Sakk-klub Szentpétervár

5

3

0

2

6

31,0

12,0

8

RUS 

Lagyja Kazany

5

3

0

2

6

26,0

9,0

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

MP

Csapat

R.

1

6

Csigorin Sakk-klub Szentpétervár

6

10

Cercle d'Echecs Monte-Carlo

1

2

10

ASD C.S.R. Fischer Chieti

6

7

NONA Batumi

2

3

4

SSZM „Legacy Square” Moszkva

6

6

Ugra Chess Club

3

4

11

Midland Monarchs

4

6

Odlar Yurdu

5

5

9

Lagyja Kazany

6

3

Kaunas CC Margiris

14

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: Lennart Ootes

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog