Help Sales ÁSZF

Tomasevszkij három könnyűtisztje legyőzte Vachier-Lagrave bástyáját

Címkék: Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler

Tbilisziben a 2014/15ös Grand Prix-sorozat harmadik versenyén három fordulóval a befejezés előtt az orosz Jevgenyij Tomasevszkij egypontos előnnyel vezet. A nyolcadik játéknapon a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen 88 lépésben nyert, három könnyűtisztje erősebb volt, mint a francia sakkozó bástyája. A fordulóban még a grúz Baadur Zsobava tudott győzni, az orosz Peter Szvidler harmadik vereségét szenvedte el. Döntetlen született az azerbajdzsáni nagymesterek partijában, Tejmur Radzsabov  játszott világossal Sahriyar Mamedgyarovval szemben. Pontosztozkodással zárult a holland Anish Giri és az orosz Alekszandr Griscsuk, a kubai Leinier Dominguez Perez és az orosz Dmitrij Jakovenko, valamint az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov és az orosz Dmitrij Andrejkin játszmája. A keddi szünnap után szerdán folytatódik a pontvadászat.

A grúz fővárosban zajló GP-verseny nyolcadik fordulójában az orosz Jevgenyij Tomasevszkij negyedik győzelmét aratta, egypontos előnnyel várhatja a viadal hajráját. A francia Maxime Vachuer-Lagrave a spanyol megnyitású ütközetben taktikai útra terelte a küzdelmet, de az adok-kapok után bástyája maradt Tomasevszkij Bástyájával szemben. Az orosz sakkozó lépésről-lépésre gyűjtötte be a világos gyalogokat, majd három könnyűtisztje a világos királyt vette üldözőbe. Vachier-Lagrave az idő szorításában nem talált védelmet.

A grúz Baadur Zsobava az első négy fordulóban csak fél pontot szerzett, a grúz sakkrajongókat elkeserítő rajtja után az azeri Sahriyar Mamedgyarov elleni szerencsés győzelmét követően megtáltosodott, a négy játszmából gyűjtött 3,5 ponttal már ötven százalékon áll. Az áprilisi csapat-világbajnokság előtt nincs könnyű helyzetben az orosz szakvezetés, Peter Szvidler, Alekszandr Griscsuk és Dmitrij Andrejkin is betlizik a grúz fővárosban. A hétszeres orosz bajnok Szvidler harmadik vereségét szenvedte el. Griscsik -1-gyel a tabellán, Andrejkin pedig a sereghajtó.

Az azeri nagymesterek nem bántották egymást, Sahriyar Mamedygarov sötéttel ezúttal csak remizett. Griscsuk a holland Anish Girivel osztozott meg a ponton. Az orosz Dmitrij Jakovenko ellen a kubai Leinier Dominguez Perez kedvező esélyt szalasztott el. Az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov elégedett lehet holtversenyes harmadik helyével.

 

A 8. forduló eredményei:

Tejmur Radzsabov (azeri, 2731) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2759) döntetlen (Vezércsel, 24)

Anish Giri (holland, 2797) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2810)  döntetlen (Grünfeld védelem, 39)

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2726) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)

Peter Szvidler (orosz, 2739) – Baadur Zsobava (grúz, 2696) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 31)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2775) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2716)  0 – 1 (Spanyol megnyitás, 88)

Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2705) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2737)  döntetlen (Félszláv védelem, 31)

 

A verseny állása:

1.Jevgenyij Tomasevszkij 6 pont

2. Dmitrij Jakovenko 5

3-4. Rusztam Kaszimdzsanov és Tejmur Radzsabov 4,5

5-8. Baadur Zsobava, Sahriyar Mamedgyarov, Leinier Dominguez Perez és Anish Giri 4

9. Alekszandr Griscsuk 3,5

10-11.  Peter Szvidler és Maxime Vachier-Lagrave 3

12. Dmitrij Andrejkin 2,5

H.

Hév

Élő

FED

Pont

Res.

Gy.

SB

Koya

1

GM

Jevgenyij Tomasevszkj

2716

RUS

6

0

4

22,50

2

GM

Dmitrij Jakovenko

2733

RUS

5

0

2

20,25

4

3

GM

Rusztam Kaszimdzsanov

2705

UZB

½

2

16,00

4

GM

Tejmur Radzsabov

2731

AZE

½

1

17,25

5

GM

Baadur Zsobava

2696

GEO

4

0

3

15,25

3

6

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2759

AZE

4

0

3

13,75

1

7

GM

Leinier Dominguez Perez

2726

CUB

4

0

1

15,50

2

8

GM

Anish Giri

2797

NED

4

0

1

14,75

9

GM

Alekszandr Griscsuk

2810

RUS

0

2

14,25

3

10

GM

Peter Szvidler

2739

RUS

3

½

1

11,25

11

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2775

FRA

3

½

0

11,25

2

12

GM

Dmitrij Andrejkin

2737

RUS

0

0

10,00

 

Tbiliszi   FIDE Grand Prix, 2015. február 14-27.

kat. XX   (2744)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Jevgenyij Tomasevszkij

g

RUS

2716

*

½

.

.

½

1

½

1

1

1

½

.

6

2947

2.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2733

½

*

½

.

½

1

1

½

½

.

.

½

5

2841

3.

Tejmur Radzsabov

g

AZE

2731

.

½

*

½

½

½

.

½

1

½

½

.

2785

4.

Rusztam Kaszimdzsanov

g

UZB

2705

.

.

½

*

½

.

½

1

0

½

1

½

2802

5.

Leinier Dominguez Perez

g

CUB

2726

½

½

½

½

*

0

.

.

.

½

½

1

4

2729

6.

Baadur Zsobava

g

GEO

2696

0

0

½

.

1

*

½

1

0

.

1

.

4

2751

7.

Anish Giri

g

NED

2797

½

0

.

½

.

½

*

.

½

½

1

½

4

2738

8.

Sahriyar Mamedgyaro,

g

AZE

2759

0

½

½

0

.

0

.

*

1

1

.

1

4

2737

9.

Alekszandr Griscsuk

g

RUS

2810

0

½

0

1

.

1

½

0

*

.

.

½

2691

10.

Maxime Vachier-Lagrave

g

FRA

2775

0

.

½

½

½

.

½

0

.

*

½

½

3

2651

11.

Peter Szvidler

g

RUS

2739

½

.

½

0

½

0

0

.

.

½

*

1

3

2648

12.

Dmitrij Andrejkin

g

RUS

2737

.

½

.

½

0

.

½

0

½

½

0

*

2614

 

A szerdai 9. forduló párosítása:

Dmitrij Andrejkin – Tejmur Radzsabov

Jevgenyij Tomasevszkij – Rusztam Kaszimdzsanov

Baadur Zsobava – Maxime Vachier-Lagrave

Dmitrij Jakovenko – Peter Szvidler

Alekszandr Griscsuk – Leinier Dominguez Perez

Sahriyar Mamedgyarov – Anish Giri

 

Vachier-Lagrave,M (2775) - Tomasevszkij,E (2716)
Spanyol megnyitás [C88]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.a4 Fb7 9.d3 d6 10.Fd2 b4 11.c3 Bb8 12.cxb4 Fc8 13.b5 axb5 14.axb5 Bxb5

15.Ba8 Bb8 16.Bxb8 Hxb8 17.d4 exd4 18.Hxd4 c5 19.Hf3 Hc6 20.Fc3 Fe6 21.Hbd2 d5 22.Hg5?! Fg4 23.Vc2?

23...c4! 24.Hxc4

A francia nagymestert már időzavar is fenyegette, a tisztáldozatban látta a legjobb esélyt.

24...dxc4 25.Fxc4 Hd7

26.Hxf7 Bxf7 27.Fxf7+ Kxf7 28.Fxg7?! Kxg7 29.Vxc6 He5

Az éllovasnak három tisztje lett világos bástyájával szemben. Vachier-Lagrave négy gyalogjában bízott...

30.Vc3 Ff6 31.Vg3 h5 32.h3 h4 33.Ve3 Fe6 34.b4 Vd3 35.Kh2

 Számításba jött a 35.f4 Vxe3+ 36.Bxe3 Hc4 37.Bd3 Fe7 38.Kf2 Fxb4 39.g4 hxg3+ 40.Bxg3+ folytatás.

35...Fe7 36.f4 Vxe3 37.Bxe3 Hc4 38.Be2 Fxb4

39.g3 Hd2 40.gxh4 Fc4 41.Bg2+ Kh6 42.Kg3 Ff1 43.Bh2 Fd3 44.Kg4 Hxe4 45.Kf5 Fd6 46.Bg2

46...Kh5 47.Bg8 Hg5+ 48.Kf6 Hh7+ 49.Kg7 Fxf4 50.Ba8 Fe5+ 51.Kf7 Kxh4 52.Ba4+ Kh5 53.h4 Fb2 54.Bf4 Fc3 55.Ke6 Fe1 56.Bf3 Fg6 57.Bf1 Fb4 58.Bf4 Hf8+ 59.Kd5 Fe7 60.Bf1 Fc2 61.Bg1 Fb3+ 62.Ke4 Hg6 63.Kf5 Fd8 64.Ke4 Fe6 65.Bd1 Fe7 66.Ba1 Fc8 67.Ba5+ Kxh4 68.Ba1 Kg5 69.Bg1+ Fg4 70.Bg2 Fc5 71.Bg3  

 

71...Hf4 72.Ke5 Ff2 73.Ba3 Fh3 74.Ba5 Fg2 75.Ba3 He2 76.Ba5 Fg3+ 77.Ke6+ Kg6 78.Ba6 Hd4+ 79.Ke7+ Kg7 80.Ba1 Fh3 81.Bh1 Fg4 82.Bg1 He2 83.Bf1

83...Ff4 84.Bd1 Hc3 85.Bd3 He4 86.Kd8 Hc5 87.Bd5 He4 88.Bd3 Hg5 és világos feladta

 

Szvidler,P (2739) - Zsobava,B (2696)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 Hd7 6.0-0 f6

Baadur Zsobavától mindig várhatunk meglepetést, a 6...f6 nem a legnépszerűbb változat.

7.c4 fxe5 8.dxe5 Fc5 9.Hc3 a6 10.cxd5

Számításba jött a 10.Ha4 Fa7 11.Hd4 Fxd4 12.Vxd4 He7 13.Fg5 folytatás.

10...cxd5 11.Fe3 Fxe3 12.fxe3 He7 13.Vb3 Vb8 14.Va3 Hxe5 15.Hd4 H5c6

16.Hxf5

Világos előnyéhez vezetett volna a 16.g4 Hxd4 17.exd4 Fg6 18.Bae1 Ff7 19.Fd1 folytatás.

16...exf5 17.Ff3 Ve5 18.Vc5 0-0-0 19.Bfd1 Kb8 20.b4 Bd6 21.b5 Bc8 22.Bac1

22...Ha7 23.Va3 axb5 24.He2 Bxc1 25.Bxc1 Hac6 26.Vc5 g5 27.h3 b4 28.a3 Be6 29.Kf2 d4 30.exd4 Vxc5 31.dxc5

31...He5 és világos feladta

 

Giri,A (2797) - Griscsuk,A (2810)
Grünfeld védelem [D97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.Vb3 dxc4 6.Vxc4 0-0 7.e4 a6

Az ún. magyar változat.

8.Fe2

A változat megszületésekor sokan az azonnali megdöntésen törték a fejüket. 8.e5 b5 9.Vb3 Hfd7 változatban Anish Giri maga is szembesült a 0.Fe2 c5 11.e6 fxe6 12.Vxe6+ Kh8 13.dxc5 He5 14.Vd5 Vxd5 15.Hxd5 Hxf3+ 16.Fxf3 Fb7 17.Hc7 Fxf3 18.gxf3 Ba7 19.He6 Bxf3 20.Ke2 Bf6 21.Hxg7 Kxg7 fonalas változattal Rusztam Kaszimdzsanovval szemben a bakui GP-n.

8...b5 9.Vb3 c5 10.dxc5 Fe6 11.Vc2 Hbd7 12.Fe3 Bc8 13.Bd1 b4 14.Hd5 Fxd5 15.exd5 Hxc5 16.0-0 Hce4 17.Vd3 Vd6 18.g3 Bfd8 19.Ff4 Vxd5 20.Vxa6 Va8 21.Vxa8 Bxa8 22.Bxd8+ Bxd8 23.He5 Hd5 24.Bd1 Bd6 25.Hxg6 Hxf4 26.Hxf4 Bxd1+ 27.Fxd1 Fxb2 28.Hd3 Fc3 29.Kg2 Kg7 30.f4 h6 31.g4 f5 32.gxf5 Hd6 33.Kf3 Kf6 34.Hf2 Kxf5 35.Hg4 Kg6 36.Fc2+ Kg7 37.He3 e6 38.Fb3 Hf5 39.Ke4 és döntetlen

Radzsabov,T (2731) - Mamedgyarov,S (2759)
Vezércsel [D52]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.Fg5 Hbd7 6.e3 Va5 7.Hd2 Fb4 8.Vc2 0-0 9.Fe2 dxc4 10.Fxf6 Hxf6 11.Hxc4 Vc7 12.0-0 Hd5 13.Bac1 Hxc3 14.bxc3 Fe7 15.Fd3 g6 16.He5 c5 17.Fe4 f6  

 

 

18.Hxg6 hxg6 19.Fxb7 Fxb7 20.Vxg6+ Kh8 21.Vh6+ Kg8 22.Vg6+ Kh8 23.Vh6+ Kg8 24.Vg6+ és döntetlen

 

Kaszimdzsanov,R (2705) - Andrejkin,D (2737)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 a6 5.e3 e6 6.c5 b6 7.cxb6 Vxb6 8.Fd3 a5 9.0-0 Fa6 10.Ha4 Vb7 11.Fxa6 Bxa6 12.b3 Hbd7 13.Fb2 Fe7 14.Bc1 0-0 15.Vd3 Bc8 16.Bc2 Hb6 17.Hxb6 Bxb6 18.Fc3 Ba8 19.Bfc1 Fa3 20.Fb2 a4 21.Fxa3 axb3 22.axb3 Bxb3 23.Vd1 Bbxa3 24.Bxc6 Ba1 25.Bxa1 Bxa1 26.Vxa1 Vxc6 27.Vb2 Vc7 28.g3 g6 29.Kg2 Kg7 30.He5 Hd7 31.Hxd7 és döntetlen

 

Dominguez Perez,L (2726) - Jakovenko,D (2733)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 d6 5.0-0 Fe7 6.c3 0-0 7.Hbd2 a6 8.Fa4 b5 9.Fc2 d5 10.Be1 dxe4 11.dxe4 Fe6 12.Ve2 Hd7 13.b4 Hb6 14.a4 Hxa4 15.Fxa4 bxa4 16.Bxa4 Vc8 17.Fb2 f6 18.Bea1 Hb8 19.b5 Vb7 20.Fc1 Hd7

21.Bxa6 Bxa6 22.Bxa6 Hc5 23.Fa3 Ff7 24.Bc6 Va7 25.Fb4 Bb8 26.c4

Leinier Dominguez Perez a 26.Hh4 Ff8 27.Hf5 változat jobb volt.

26...Fe8 27.Fxc5 Fxc5 28.Ba6 Vb7 29.Hb3 Fb4 30.He1 c6 31.Hd3 cxb5 32.Hxb4 bxc4 33.Vxc4+

33...Ff7 34.Hd5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://tbilisi2015.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog