Help Sales ÁSZF

Tízes holtverseny az élen az Európa-bajnokság 6. fordulója után

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

A Plovdivban zajló XIII. Európa-bajnokság hatodik fordulója után tízes holtverseny alakult ki az első helyen, 5 ponttal vezetik a 344 fős mezőnyt. Az élen remiztek a nagymesterek, heten a 4 pontosok közül nyerni tudtak. Berkes Ferenc sötéttel játszott Maxim Matlakov ellen, pontatlanságát  az orosz nagymester erőteljes támadással használta ki. A vereséggel sakkozónk alaposan visszaesett a táblázaton. Értékes győzelmet aratott Pap Gyula, döntetlenekkel gyarapította pontszámát Bánusz Tamás és Prohászka Péter. A 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

 

Megnyitási pontatlansággal korán hátrányba került Berkes Ferenc az orosz Maxim Matlakovval szemben. A vezércselű partiban Matlakov támadáshoz jutott, a nehéztisztek erőteljesen támadták királyát, majd a centrumrobbantást követően a huszár döntő erővel avatkozott az akcióba.

Bánusz Tamás, Prohászka Péter és Pap Gyula felzárkózott Berkeshez. Bánusz a kétszeres örmény olimpiai bajnokkal, Gabriel Szargiszjannal osztozott meg a ponton. Prohászka partija 100 lépésig tartott az orosz Jevgenyij Najerrel szemben, sakkozónk egy kicsit fölöslegesen „vizsgáztatta” ellenfelét a bástya  a futó elleni végjátékban. Papp Gábor az azeri válogatott, Eltaj Safarlival remizett. Újabb neves ellenfelet győzött le Pap Gyula, a bolgár olimpikon Alekszander Delcsevet kényszerítette megadásra. Javított Balogh Csaba, végre nyert Rapport Richárd és Ruck Róbert.

Az ötödik játéknapot követően vezető trió remizett, ezt az üldözőbolyból heten kihasználták. Játék nélkül jutott a ponthoz az ukrán Anton Korobov, a grúz Shota Azaladzének meggyűlt a baja a nyári időszámítás miatti óraállítással. Gyenge napot fogott ki az orosz Nyikita Vitjugov, szorongatott helyzetét honfitársa, Denisz Hiszmatullin minőségáldozatos akcióval használta ki. Jó napot zártak a franciák, Maxime Vachier-Lagrave és Etienne Bacrot is megszerezte a kötelező győzelmet. A német Arkadij Naiditsch tisztáldozattal rombolta szét a holland Ivan Szokolov királyállását.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Gawain Jones (angol, 2635, 4,5) – Laurent Fressinet (francia, 2693, 4,5)  döntetlen

Baadur Dzsobava (grúz, 2706, 4) – Jurij Kozubov (ukrán, 2615, 4,5)  döntetlen

Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 4) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 4)  0 - 1

Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 4) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 4)  döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2654, 4) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2702, 4)  döntetlen

Arkadij Naiditsch (német, 2702, 4) – Ivan Szokolov (holland, 2653, 4) 1 - 0

Maxim Rodhstein (izraeli, 2652, 4) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 4)  0 - 1

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 4) – Luka Lenic (szlovén, 2637, 4)  döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2628, 4) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 4)  döntetlen

Maxim Matlakov (orosz, 2632, 4) – Berkes Ferenc (magyar, 2682, 4)  1 – 0 (Vezércsel, 30)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 4) – Julian Radulski (bolgár, 2552, 4)  1 - 0

Shota Azaladze (grúz, 2419, 4) – Anton Korobov (ukrán, 2679, 4)  0 – 1 (játék nélkül)

Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 4) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 4) 0 - 1

Mihail Kobalija (orosz, 2666, 4) – Kaido Kulaots (észt, 2585, 4)  döntetlen

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 3,5) – Baris Esen (török, 2555, 4)  1 - 0

Fabiano Caruana (olasz, 2767, 3,5) – Rauf Mamedov (azeri, 2624, 3,5) 1 - 0

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2674, 3,5) – Bánusz Tamás (2583, 3,5)  döntetlen (Caro-Kann védelem, 81)

Prohászka Péter (2553, 3,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2640, 3,5) döntetlen (Angol megnyitás, 100)

Eltaj Safarli (azeri, 2645, 3) – Papp Gábor (2551, 3)  döntetlen (Orosz huszárjáték, 37)

Pap Gyula (2538, 3) – Alekszander Delcsev (bolgár, 2622, 3)  1 - 0

Pater Drencsev (bolgár, 2499, 2,5) – Balogh Csaba (2664, 2,5)  0 - 1

Grigor Grigorov (bolgár, 2489, 2,5) – Erdős Viktor (2631, 2,5)  döntetlen

Rapport Richárd (2559, 2,5) – Denisz Kadric (boszniai, 2414, 2,5)  1 - 0

Tomas Laurusas (litván, 2360, 2) – Ruck Róbert (2579, 2)  0 - 1

Emanuel Schiendorf (svájci, 2349, 2) – Fodor Tamás (2482, 2)  0 - 1

Mikhail Zaslavsky (izraeli, 2450, 2) – Antal Tibor Kende (2352, 2)  döntetlen

Andreas Diermair (osztrák, 2416, 2) – Schneider Veronika (2312, 2)  döntetlen

Barta József (2148, 1,5) – Sztojan Lubomirnov Ivanov (bolgár, 2309, 1,5)  döntetlen

Pein Milan (1) – Vlagyimir Pogoszian (litván, 2153, 1)  0 - 1

 

Az élmezőny állása:

1-10. Arkadij Naiditsch (német), Laurent Fressinet (francia), Jurij Kozubov (ukrán), Gawain Jones (angol), Erneszto Inarkijev (orosz), DEnisz Hiszmatullin (orosz), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Maxim Matlakov (orosz), Anton Korobov (ukrán) és Szergej Azarov (fehérorosz) 5 pont

11-34. Szergej Movszeszjan (örmény), Hrant Melkumjan (örmény), Etienne Bacrot (francia), Fabiano Caruana (olasz), Luka Lenic (szlovén), Dmitrij Jakovenko (orosz), Dmitrij Andrejkin (orosz), Emil Szutovszkij (izraeli), Alekszandr Rjazancev (orosz), Ivan Cseparinov (bolgár), Vlagyimir Malahov (orosz), Artyom Tyimofejev (orosz), Mihail Kobalija (orosz), Francisco Vallejo Pons (spanyol), Viorel Bologan (moldáviaI),Baadur Zsobava (grúz),… 4,5

41. Prohászka Péter 4

48. Berkes Ferenc 4

50. Pap Gyula 4

56. Bánusz Tamás 4

 

Az élcsoportban a keddi 7. forduló párosítása:

Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 5) – Arkadij Naiditsch (német, 2702, 5)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 5) – Gawain Jones (angol, 2635, 5)

Laurent Fressinet (francia, 2693, 5) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 5)

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 5)

Jurij KOzubov (ukrán, 2615, 5) – Anton Korobov (ukrán, 2679, 5)

Mihail Kobalija (orosz, 2666, 4,5) – Fabiano Caruana (olasz, 2767, 4,5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 4,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 4,5)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 4,5) – Markus Ragger (osztrák, 2654, 4,5)

Daniel Fridman (német, 2653, 4,5) – Etienne Bacrot (francia, 2706, 4,5)

Ivan Ivanisevic (szerb, 2645, 4,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2706, 4,5)

Berkes Ferenc (2682, 4) - Ilija Nyizsnyik (ukrán, 2585, 4)

Kiril Georgijev (bolgár, 2671, 4) – Bánusz Tamás (2583, 4)

Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2643, 4) – Prohászka Péter (2553, 4)

Ildar Hairullin (orosz, 2626, 4) – Pap Gyula (2538, 4)

Matlakov,M (2632) - Berkes,F (2682)
Vezércsel [D35]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 Hf6 6.e3 Ff5 7.Hge2 0-0 8.Bc1

Gyakrabban játsszák a 8.Hg3 Fe6 9.Fd3 c5 10.dxc5 Fxc5 11.0-0 Hc6 változatot.

8...c6 9.Hg3 Fg6 10.h4 h6 11.h5 Fh7 12.Fd3 Fd6

A MEGA 2012 adatbázisban előforduló három partiban sötét a 12...Fxd3 13.Vxd3 Fd6 14.Fxd6 Vxd6 15.Hf5 Ve6 folytatást részesítette előnyben.

13.Fxh7+ Hxh7?

Tempót ajándékozott, jobb volt a 13...Kxh7 14.Fxd6 Vxd6 15.Hf5 Ve6 16.Vf3 Ha6 változat mellett dönteni.

14.Fxd6 Vxd6 15.Hf5 Vf6 16.Vg4

Az orosz sakkozó kihasználta a felkínált lehetőséget, hogy támadásba lendülhetett.

16...Hg5 17.f4 He6 18.Bd1 Be8 19.0-0 Hc7  

 

 

20.Bf3

Számításba jött a 20.e4 dxe4 21.Bde1 Hba6 22.Hxe4 folytatás is.

20...Kh7 21.Bg3 g6 22.hxg6+ fxg6 23.Hh4 Bg8 24.f5 g5

 

25.e4 dxe4?

A reménytelen állásban újabb hiba, ami meggyorsította Matlakov győzelmét.

26.Hxe4 Vd8 27.Hg6 Hd5 28.Bh3 Hf4 29.Hxf4 gxf4 30.Vxf4 és sötét feladta

 

Naiditsch,A (2702) - Szokolov,I (2653)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c4 0-0 8.h3 Fe6 9.Hc3 Hd7 10.Fe3 f5 11.exf5 Fxf5 12.d4 Ff6 13.d5 Ha5 14.Hd2 Fd3 15.Vg4 Hb6 16.Fxb6 cxb6 17.Bfd1 Kh8 18.Hde4 Fxe4 19.Vxe4 g6 20.Fc2 Fg7 21.Fd3 Bf4 22.Ve2 Bd4 23.He4 b5 24.cxb5 Vb6 25.Bab1 axb5 26.Hg5 Bxd5

 

27.Fxg6! Bxd1+ 28.Bxd1 hxg6 29.Bxd6! Vc7 30.Bxg6 Ba6 31.Bxa6 bxa6 32.Vh5+ Kg8 33.Vh7+ Kf8 és sötét feladta

Safarli,E (2645) - Papp,G (2551)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.Hc3 Hxc3 6.dxc3 Fe7 7.Fe3 Hc6 8.Vd2 0-0 9.0-0-0 He5 10.Kb1 c6 11.Hxe5 dxe5 12.Fd3 Fe6 13.Ve2 Va5 14.c4 Bfe8 15.g4 b5

Az azeri Sahriyar Mamedgyarov az orosz Szergej Karjakin ellen a 15...e4 16.Fxe4 Ff6 17.g5?! Fxb2 18.Kxb2 Vb4+ 19.Kc1 Fxc4 20.Fd3 Va3+ 21.Kd2 Va5+ 22.Kc1 Va3+ folytatásban remizett a tavalyi csapat Európa-bajnokságon.

16.Fd2 Fb4 17.Fxb4 Vxb4 18.a3 Vc5 19.cxb5 cxb5 20.f3 Bab8 21.h4 b4 22.a4 Bbd8 23.Ve4 g6 24.Fb5 Bf8 25.h5 Bd4 26.Bxd4 Vxd4 27.Be1 Bd8 28.Fd3 b3 29.Vxd4 exd4 30.cxb3 Fxb3 31.Be7 a5 32.Be5 Bd5 33.Bxd5 Fxd5 34.Fe4 Fb3 35.Fc2 Fd5 36.Fe4 Fb3 37.Fc2 Fd5 és döntetlen


Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog