Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Terbe Zsuzsanna másodszor, Prohászka Péter először ünnepelhet bajnoki címet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Terbe Zsuzsanna és Prohászka Péter elsőségével fejeződött be a 66. női és a 71. férfi sakkbajnokság. Terbe utolsó partiját elvesztette Erdős Boglárkával szemben, aki nagy hajrával lett bronzérmes. Terbe Julianna testvére mögött kétpontos hátránnyal végzett a második helyen. Férfi sakkozóink viadalán Prohászka kölcsönös időzavarban túljátszotta Korpa Bencét, győzelmével első bajnok címét ünnepelhette. Grigorjanc Szergej lett a második, Kozák Ádám a bronzérmes. A bajnokság első öt helyezettje megőrizte veretlenségét.  az

Egyperces gyászszünettel kezdődtek meg a bajnokságók utolsó fordulói, a résztvevők egyperces néma felállással emlékeztek meg a 76 éves korában kedd hajnalban elhunt Faragó Iván nemzetközi nagymesterről, az 1980-as máltai sakkolimpián ezüstérmes csapat tagjáról.

Férfi sakkozóink viadalán a bajnoki címért folyó versengésben elsőként Grigorjanc Szergej és Kozák Ádám játszmája ért vége. Nagy Gábor és Berkes Ferenc pontosztozkodással befejeződött partija után a junior vb-n ezüstérmes  Kozák számára a döntetlen a bronzérmet jelentette, míg Grigorjanc figyelhette holtversenyes társa, Prohász Péter és Korpa Bence összecsapásnak alakulását.

A küzdelemben Prohászka kölcsönös időzavarban is megbirkózott a játszma tétjével, győzelme pályafutása első bajnoki címének örülhetett. Négy győzelemmel, veretlenül lett első.

Az ezüstérmes Grigorjanc Szergej sem talált legyőzőre, Kozák Ádám is megőrizte veretlenségét. Egy-egy győzelemmel zárta szereplését Berkes Ferenc és Nagy Gábor, a Berger-Sonneborn pontszámítás döntött nyolcszoros bajnokunk javára.

A viadal doyenje, Horváth Csaba  a hajrában kettős győzelmével hatodikként végzett, Korpa Benve két nyeréssel rajtolt, a folytatásban sokat hibázott. Fodor Tamás utolsó partiját nyerte meg. A rajtlistán harmadik Papp Gábor kilencedik helye a bajnokság nagy meglepetése. A győzelemel kezdő Horváth Ádám öt vereséget szenvedett el.

A 45 lejátszott partiból 18 végződött döntéssel. az első öt helyezett megőrizte veretlenségét.

Az utolsó forduló eredményei:

Grigorjanc Szergej (2553) - Kozák Ádám (2549) döntetlen

Prohászka Péter (2563) - Korpa Bence (2516) 1 - 0

Horváth Csaba (2501) - Papp Gábor (2557) 1 - 0

Horváth Ádám (2485) - Fodor Tamás (2506) 0 - 1

Nagy Gábor (2488) - Berkes Ferenc (2645) döntetlen

A 71. férfi bajnokság végeredménye:

H.

 

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

GM

Prohászka Péter

2563

*

½

½

½

½

1

1

1

½

1

17

4

0

26,00

2

GM

Grigorjanc Szergej

2553

½

*

½

½

½

½

1

½

1

1

15

3

0

24,00

3

GM

Kozák Ádám

2549

½

½

*

½

½

1

½

½

½

1

13

2

0

22,75

4

GM

Berkes Ferenc

2645

½

½

½

*

½

½

1

½

½

½

11

1

0,5

21,75

5

GM

Nagy áabor

2488

½

½

½

½

*

½

½

½

½

1

11

1

0,5

21,00

6

GM

Horváth Csaba

2501

0

½

0

½

½

*

0

1

1

½

10

2

0

16,50

7

GM

Korpa Bence

2516

0

0

½

0

½

1

*

½

0

1

9

2

0

13,25

8

GM

Fodor Tamás Jr.

2506

0

½

½

½

½

0

½

*

½

1

9

1

0

16,25

9

GM

Papp Gábor

2557

½

0

½

½

½

0

1

½

*

0

8

1

0

16,50

10

GM

Horváth Ádám

2485

0

0

0

½

0

½

0

0

1

*

5

1

0

8,00

H.

 

Név

Élő

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

GM

Prohászka Péter

2563

17

4

0

26,00

16,2

2

GM

Grigorjanc Szergej

2553

15

3

0

24,00

12,7

3

GM

Kozák Ádám

2549

13

2

0

22,75

8,2

4

GM

Berkes Ferenc

2645

11

1

0,5

21,75

-9,6

5

GM

Nagy Gábor

2488

11

1

0,5

21,00

11,7

6

GM

Horváth Csaba

2501

10

2

0

16,50

-0,1

7

GM

Korpa Bence

2516

9

2

0

13,25

-7,1

8

GM

Fodor Tamás Jr.

2506

9

1

0

16,25

-0,9

9

GM

Papp Gábor

2557

8

1

0

16,50

-13

10

GM

Horváth Ádám

2485

5

1

0

8,00

-18,1

A női bajnoki cím sorsa már az utolsó forduló előtt eldőlt, Terbe Zsuzsanna négy döntetlent követően mesternégyessel megvédte tavalyi elsőségét.

A befejező játéknapon elvesztette veretlenségét, Erdős Boglárka a bajnoknő elleni győzelmével bronzérmes lett lett. Három vereséggel rajtolt, de négy nyerést is elérve megelőzte a korcsoportos Eb-n ezüstérmes Karácsonyi Katát és Iván-Gál Hanna Krisztinát.

A rajtlistát vezető Terbe Julianna tavalyi harmadik helye utám ezüstéremmel zárta szereplését. Dudás Eszter elleni váratlan vereségét nem tudta kijavítan, a családi versengésben ismét Zsuzsanna diadalmaskodott.

Karácsonyi Kata időzavaraiban esélyes állásokat rontott el, a pzíciók alaőján érmes lehetett volna. Iván-Gl Hanna Krisztina egyedül őrizte meg veretlenségét.

Demeter Dorina a hajrá izgalmait kevéssé bírta, időzavaraiban többször is hibázott.

Mihók-Juhász Barbara rajtja jól sikerült, a folytatás nem sikerült. Hősiesen küzdött, március végére várja gyermekük születését.

Havanecz Bianka két veresége mellett csak egyszer tudott győzni. Szente-Varga Fruzsina négy partit vesztett el, Dudás Eszter ötször kényszerült feladásra. A 45 játszmából 25 végződött döntéssel.  

Az utolsó forduló eredményei:

Erdős Boglárka (2157) - Terbe Zsuzsanna (2151) 1 - 0

Terbe Julianna (2283) - Szente-Varga Fruzsina (2071) 1 - 0

Iván-Gál Hanna Krisztina (2151) - Mihók-Juhász Barbara (2224) 1 - 0

Dudás Eszter (2112) - Karácsonyi Kata (2161) 0 - 1

Havanecz Bianka (2202) - DemeterdDorina (2174) döntetlen

A 66. női bajnokság végeredménye:

H.

 

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

WFM

Terbe Zsuzsanna

2151

*

½

0

½

½

½

1

1

1

1

16

4

0

24,00

2

WIM

Terbe Julianna

2283

½

*

1

½

½

½

½

1

1

0

14

3

0

24,00

3

WFM

Erdős Boglárka

2157

1

0

*

0

0

½

1

0

1

1

13

4

0

18,00

4

WFM

Karácsonyi Kata

2161

½

½

1

*

½

0

0

½

1

1

13

3

0

21,00

5

WFM

Iván-Gál Hanna Krisztina

2161

½

½

1

½

*

½

1

½

½

½

13

2

0

23,75

6

WFM

Demeter Dorina

2174

½

½

½

1

½

*

½

½

1

0

12

2

0

22,50

7

WIM

Mihók-Juhász Barbara

2224

0

½

0

1

0

½

*

½

0

1

9

2

0

15,25

8

WIM

Havanecz Bianka

2202

0

0

1

½

½

½

½

*

½

½

9

1

0

17,00

9

WFM

Szente-Varga Fruzsina

2071

0

0

0

0

½

0

1

½

*

1

8

2

1

11,25

10

WIM

Dudás Eszter

2112

0

1

0

0

½

1

0

½

0

*

8

2

0

15,25

H.

Név

Élő

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

K

Élő+/-

1

WFM

Terbe Zsuzsanna

2151

16

4

0

24,00

20

35

2

WIM

Terbe Julianna

2283

14

3

0

24,00

20

-10,6

3

WFM

Erdős Boglárka

2157

13

4

0

18,00

20

3,4

4

WFM

Karácsonyi Kata

2161

13

3

0

21,00

40

25,2

5

WFM

Iván-Gál Hanna Krisztina

2161

13

2

0

23,75

20

22,6

6

WFM

Demeter Dorina

2174

12

2

0

22,50

40

17,6

7

WIM

Mihók-Juhász Barbara

2224

9

2

0

15,25

20

-34,8

8

WIM

Havanecz Bianka

2202

9

1

0

17,00

20

-19

9

WFM

Szente-Varga Fruzsina

2071

8

2

1

11,25

20

-3,6

10

WIM

Dudás Eszter

2112

8

2

0

15,25

20

-14,4

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

A stavangeri viadal első fordulójában az Armageddon játszmák döntöttek
2024. 05. 28.

A Norway Chess 2024 viadalon Nakamura játszik címvédőként, Carlsen vezeti a rajtlistát 
2024. 05. 26.

A Tuxera Aquaprofit NSK tizenhatodik, sorozatban tizenötödik bajnoki címét ünnepli
2024. 05. 14.

Varsóban Magernus Carlsen győzött a GCT Superbet rapid és villámversenyen
2024. 05. 13.

Wei Yi újabb ötös nyerősorozatával két és fél ponttal előzi meg a világelső Magnus Carlsent
2024. 05. 12.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog