Help Sales ÁSZF

Tbilisziben Rapport győzelemmel, Erdős döntetlennel kezdett, számos meglepetés az első játéknapon

Címkék: Világkupa 2017 Tbiliszi

Tbilisziben megkezdődött a 128 résztvevős, kieséses rendszerű Világkupa. Rapport Richárd világossal magabiztos játékkal nyerte meg a perui Emilio Cordova elleni kétjátszmás párharcának első partiját. Erdős Viktor sötéttel remizett az egyiptomi Bassim Aminnal, a bástyavégjátékban pontosan védekezett.  Kevés kivétellel a legjobbak, a világbajnok Magnus Carlsennel az élen, érvényesítették a papírformát, de meglepetéseket is születtek. Kikapott a kínai Wei Yi, az ukrán Pavel Eljanov, az indiai Pentala Harikrishna és az orosz Vlagyimir Fedoszejev. A címvédő orosz Szergej Karjakin  csak remizett a legfiatalabb résztvevővel, a 16 éves ausztrál Anton Smirnovval. Hétfőn ellenkező színelosztással játsszák le a második partikat, 1-1 esetén rájátszás dönt a továbbjutásról.

Világkupa 2017 Tbiliszi

Rapport Richárd magabiztos győzelemmel kezdte meg a perui Emilio Cordova elleni kétjátszmás meccsét. A nyitást kis előnnyel zárta, Cordova jelentős időhátrányba került. Meggyengítette királyállását, Ricsi megindította a királyszárnyi támadást, 33 lépést követően győztesként állhatott fel a sakkasztaltól.

Óriási meglepetésre a kínai sakkozás nagy reménysége, a rajtlistán 14.  Wei Yi 24 lépésben szenvedett vereséget a kanadai, 1980-ban született Bator Sambuevtől. A 18 esztendős kínai sakkozó leütött egy „mérgezett” gyalogot, két lépés múlva kapitulált. Meg kell küzdenie a rájátszás lehetőségének kivívásáért.

Nagy csatában remizett Erdős Viktor az egyiptomi Bassim Aminnal. A szicíliai védelmű összecsapás során Amin minőséget áldozott, de elegendő ellenértéket nem kapott. Nagymesterünk időzavarban a minőség visszaadása mellett döntött, a bástyavégjátékban pontos védekezéssel kiharcolta a döntetlent.

Világkupa 2017 Tbiliszi

A rajtlista első hét helyezettje kisebb-nagyobb küzdelemben érvényesítette a „papírformát”. A világbajnok Magnus Carlsen is nagyon koncentrált, hogy a nigériai Balogunnak a legkisebb ellenesélyt se adja. Nehezen nyert az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik, a kínai Dai Changren csak az idkontrol után húzta el magát.

A szeptember 1-től érvényes világranglista második helyezettje, a St. Louis-i 5. Sinquefield Cup győztese, a francia Maxime Vachier-Lagrave mindössze 22 lépésben remizett, a tadzsik Muhammad Huszenhojajev nem tudott ellenállni döntetlen ajánlatának.

Világkupa 2017 Tbiliszi

A címvédő orosz Szergej Karjakin a mezőny legfiatalabb tagjával, a 16 éves  ausztrál Anton Smirnoval osztozott meg a ponton. Smirnov remek felkészülésének köszönhetően kezdeményezett, végül a sorozatos cserék teljes egálhoz vezettek, 30 lépés után remiztek.

Az amerikai nagymesterek kedvező mérleggel zárták az első játéknapot. Az aranyérmes olimpiai válogatott három tagja, Fabiano Caruana, Hikaru Nakamura és Wesley So gond nélkül nyert, Aleksandr Lenderman a két évvel korábbi Világkupa elődöntősére, az ukrán Pavel Eljanovra mért vereséget. Meglepetés az indiai Pentala Harikrishna és az orosz Vlagyimir Fedoszejev botlása!

A genfi GP győztese, az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov bonyolult állásban, a 15. lépésben kínálta a döntetlent a Feröer-szigeteki Helgi Dam Ziskának. Az orosz Jan Nepomnjacsij és Nyikita Vityjugov, a kínai Yu Yangyi és Li Chao, a vietnami Le Quang Liem, az ukrán Vaszilij Ivancsuk, az angol Michael Adams és a francia Etienne Bacrot is csak remizett első partijában.

Világkupa 2017 Tbiliszi

A holland Anish Giri csak nagy küzdelemben, elsősorban a grúz Nana Dzagnidze időzavarainak köszönhette győzelmét. Döntetlen született a lengyel Kacper Piorun és a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan partijában.

Világkupa 2017 Tbiliszi

Az élcsoportban az első forduló első játszmáinak eredményei:

#

Név

Fed

Élő

J1

J2

Név

Fed

Élő

1

Magnus Carlsen

NOR

2827

1 - 0

Oluwafemi Balogun

NGR

2255

2

Joshua Daniel Ruiz Castillo

COL

2377

0 - 1

Wesley So

USA

2792

3

Fabiano Caruana

USA

2799

1 - 0

Kenny Solomon

RSA

2398

4

Dai Changren

CHN

2422

0 - 1

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2803

5

Levon Aronjan

ARM

2802

1 - 0

Daniel Cawdery

RSA

2449

6

Liu Guanchu

CHN

2455

0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2797

7

Hikaru Nakamura

USA

2781

1 - 0

Al Rakib Mollah Abdullah

BAN

2454

8

Muhammad Huszenhojajev

TJK

2455

1/2-1/2

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2804

9

Alekszandr Griscsuk

RUS

2788

1 - 0

Essam El Gindy

EGY

2455

10

Li Tian Yeoh

MAS

2478

0 - 1

Viswanathan Anand

IND

2794

11

Ding Liren

CHN

2771

1 - 0

Mohamed Haddouche

ALG

2487

12

Anton Smirnov

AUS

2508

1/2-1/2

Szergej Karjakin

RUS

2780

13

Anish Giri

NED

2777

1 - 0

Nana Dzagnidze

GEO

2519

14

Bator Sambuev

CAN

2529

1 - 0

Wei Yi

CHN

2748

15

Jan Nepomnjacsij

RUS

2741

1/2-1/2

Mladen Palac

CRO

2535

16

Jahongir Vahidov

UZB

2518

0 - 1

Peter Szvidler

RUS

2756

17

Radoslaw Wojtaszek

POL

2739

1 - 0

Felipe de Cresce El Debs

BRA

2533

18

Amirreza Pourramezanali

IRI

2534

1/2-1/2

Yu Yangyi

CHN

2750

19

Li Chao

CHN

2745

1/2-1/2

Leandro Krysa

ARG

2540

20

Yuri Gonzalez Vidal

CUB

2547

1 - 0

Pentala Harikrishna

IND

2741

21

Tejmur Radzsabov

AZE

2742

1/2-1/2

Helgi Dam Ziska

FAI

2545

22

Vitaly Kunin

GER

2531

1/2-1/2

Le Quang Liem

VIE

2739

23

Michael Adams

ENG

2738

1/2-1/2

Tsegmed Batchuluun

MGL

2566

24

Johann Hjartarson

ISL

2539

0 - 1

David Navara

CZE

2720

25

Pavel Eljanov

UKR

2734

0 - 1

Aleksandr Lenderman

USA

2565

26

Yusnel Bacallao Alonso

CUB

2573

1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2731

27

Borisz Gelfand

IZR

2737

1 - 0

Kirill Stupak

BLR

2579

28

Julio Catalino Sadorra

PHI

2574

0 - 1

Makszim Matlakov

RUS

2728

29

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2727

1/2-1/2

Murtasz Kazsgalejev

KAZ

2570

30

Kaido Kulaots

EST

2571

1/2-1/2

Nyikita Vityjugov

RUS

2728

31

Francisco Vallejo Pons

ESP

2717

1 - 0

Murali Karthikeyan

IND

2574

32

Fier Alexandr

BRA

2569

1/2-1/2

Etienne Bacrot

FRA

2728

49

Bassem Amin

EGY

2699

1/2-1/2

Erdős Viktor

HUN

2619

51

Rapport Richárd

HUN

2675

1 - 0

Emilio Cordova

PER

2616

Rapport,R (2675) - Cordova,E (2616)
Katalán megnyitás [E00]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.cxd5 exd5 7.Hc3 0-0 8.Hh3 c6 9.0-0 Ff5 10.Kh1 Hbd7 11.f3 Hb6 12.Hf4 Hc4 13.Fc1 Fb4 14.Vb3 a5

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

15.e4

A perui nagymester hátrányos állása mellett jelentős időhátrányba is került.

15...Fg6 16.e5

Ricsi a gyalogáldozatot nem fogadta el.

16...He8 17.Hce2 Hc7 18.Hxg6 hxg6 19.Vd3 a4 20.Fh3 f5?! 21.a3 Fa5 22.Bg1 He6 23.f4 Fb6?

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

24.g4!

A meggyengült sötét királyállás tökéletes célpont volt.

24...Vh4 25.gxf5 gxf5 26.Fxf5 Bae8 27.Fg6 Hxd4 28.Hxd4 Fxd4 29.Vxd4 Bxe5 30.Fe4 c5 31.Fxd5+ Kh8 32.Vxc4 Bh5 33.Ve2 és sötét feladta

Amin,B (2699) – Erdős,V (2619)
Szicíliai védelem [B31]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.Fxc6 bxc6 5.0-0 Fg7 6.Be1 Hf6 7.e5 Hd5 8.c4 Hc7 9.b3

Viswanathan Anand a Grand Chess Tour 2017 St.Louis-i villámversenyén a 9.d4 cxd4 10.Vxd4 He6 11.Vh4 d6 12.exd6 Vxd6 13.Hc3 h5 14.Fd2 0-0 változatban nem tudott előnyt elérni Garri Kaszparovval szemben.

9...He6 10.Fb2 d6 11.Hc3 Hd4 12.exd6 Vxd6 13.He4 Vc7 14.Hxd4 cxd4 15.Fa3 0-0 16.d3 Ff5 17.Hg3 Fe6 18.Fc5 Bfe8

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

19.Bxe6

Az egyiptomi nagymester nagy reményeket fűzött a minőségáldozathoz, de csalódnia kellett, nem kapott elegendő ellenértéket.

19...fxe6 20.Vg4 e5 21.h4 Vc8 22.Vxc8 Bexc8 23.Fxe7

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

23...Be8 24.Fd6 Ff8 25.c5 Fe7 26.h5 gxh5 27.He4 Kf7

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

28.Fxe5 Fxc5 29.f4 Fa3 30.Kf2 Kg6 31.Bh1

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

31...Bxe5 32.fxe5 Be8 33.Bh3 Bxe5 34.Bg3+ Kf7 35.Hg5+ Ke8 36.Hf3 Bc5 37.Hxd4 Fb2 38.He2 Bc2 39.Bg5 Fd4+ 40.Kf3 Fb6 41.a4 Bd2 42.Hf4 Fc7

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

43.Bxh5 Fxf4 44.Kxf4 Bxg2 45.Bxh7 Bb2 46.Bxa7 Bxb3 47.d4

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

47...Kd8 48.Ke5 Bb4 49.a5 Kc8 50.a6 Ba4 51.d5 cxd5 52.Kxd5 Kb8 53.Bb7+ Ka8 54.Bb6 Ka7 55.Be6 Ba5+ 56.Kc4 Bxa6 57.Bxa6+ Kxa6 és döntetlen

Sambuev,B (2529) – Wei Yi (2748)
Nimzoindiai védelem [E20]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 d5 4.d4 Fb4 5.g3 0-0 6.Fg2 dxc4 7.0-0 Hc6 8.a3 Fe7 9.e4 Ha5 10.Fe3 Bb8 11.Ve2 b5 12.Bad1 Fb7

A bakui Világkupán Szergej Karjakin a [12...a6 mellett döntött, az amerikai Alexandr Oniscsuk 13.d5 Ve8 14.Bfe1 Hb3 15.Ff4 Bb7 16.h3 Hc5 folytatásban végül vereséget szenvedett.

13.He5 a6 14.g4 He8

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

15.d5 exd5 16.Hxd5 Hd6 17.g5 Fxd5 18.Bxd5 c6 19.Bdd1 Vc7 20.Vh5 g6?

Wei Yi végzetesen meggyengítette királyállását.

21.Vh6 Hxe4??

 

Világkupa 2017 Tbiliszi

22.Hd7 Hd6 23.Fh3! Bfd8 24.Bd4! és sötét feladta

Dai,C (2422) - Kramnyik,V (2803)

 

Világkupa 2017 Tbiliszi


 

A kínai sakkozó 44.g3-mal vesztőt húzott.

44...Fxh3! 45.Hxd6 hxg3+ 46.fxg3 Vg4 47.Hf5 Vh5 48.gxf4 Fxf5+ 49.Kg3 Vg4+ 50.Kf2 Vxf4+ 51.Ke2 Vxe4+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://tbilisi2017.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog