Help Sales ÁSZF

Tbilisziben a svéd Cramling és az ukrán Lahno vezet az ACP rapidtornán

Címkék: ACP Tbiliszi

Tbilisziben az ACP Kupa női rapidtorna harmadik játéknapja után a svéd Pia Cramling és az ukrán Katyerina Lahno vezet holtversenyben. A grúz Nana Dzagnidze mesterhármassal félpontos hátrányban követi az éllovas duót. A mezőny legfiatalabb résztvevője, a szlovén Anna Muzicsuk mindössze fél pontot szerzett a három partiból  és a negyedik helyre csúszott vissza. Botladozott a viadal doyenje, a grúz exvilágbajnoknő Maja Csiburdanidze is. Kedden három fordulóval ér véget  a 40 ezer dolláros összdíjazású torna, a győztes 10 ezret kap.

 

A Profi Sakkozók Szövetségének (The Association of Chess Professionals) tornájának harmadik játéknapjának eredményei alaposan átírták a táblázatot. Hat fordulóig igen magabiztosan játszó 21 éves szlovén Anna Muzicsuk kettős vereséggel zárta a napot, és csak negyedikként várja a befejező játéknapot. Különösen fájó volt számára a svéd Pia Cramling elleni világossal elszenvedett gyors veresége, de  az orosz Tatjana Koszincevával szemben elkövetett végjátékbeli bakija is kizökkenthette a ritmusból.

A holtversenyben vezető Pia Cramling és az ukrán Katyerina Lahno őrzi veretlenségét, egymással az utolsó fordulóban  mérkőznek meg. A szervezők és a helyi szponzorok nagy örömére Nana Dzagnidze mesterhármassal előretört, fél pont választja el a vezető duótól. A torna doyenje, az exvilágbajnoknő Maja Csiburdanidze csak fél pontot szerzett a harmadik játéknapon. Az orosz olimpiai bajnok testvérek, Nagyezsda és Tatjana Koszinceva ötvenszázalékosok. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk nem kímélte Nagyezsdát sem, a presztízsrangadókon két pontot szerzett a Koszinceva nővérek ellen.

 

A 6. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze (grúz, 2535) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2523) 1 - 0

Maja Csiburdanidze (grúz, 2500) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448) döntetlen

Anna Zatonskih (amerikai, 2506) – Pia Cramling (svéd, 2491)  döntetlen

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2537) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2513) döntetlen

Anna Muzicsuk (szlovén, 2580) – Katyerina Lahno (ukrán, 2557)  döntetlen

Zejnab Mamedgyarova (azeri, 2318) – Viktorija Cmilyte (litván, 2503)  0 - 1

 

A 7. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte – Nana Dzagnidze  0 - 1

Katyerina Lahno – Zejnab Mamedgyarova  1 - 0

Tatjana Koszinceva – Anna Muzicsuk 1 - 0

Pia Cramling – Nagyezsda Koszinceva döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk – Anna Zatonskih  0 - 1

Antoaneta Sztefanova – Maja Csiburdanidze 1 - 0

 

A 8. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze – Maja Csiburdanidze  1 - 0

Anna Zatonskih – Antoaneta Sztefanova  0 - 1

Nagyezsda Koszinceva – Alekszandra Kosztenjuk 0 - 1

Anna Muzicsuk – Pia Cramling  0 - 1

Zejnab Mamedgyarova – Tatjana Koszinceva  0 - 1

Viktorija Cmilyte – Katyerina Lahno  döntetlen

 

A verseny állása:

1-2. Pia Cramling és Katyerina Lahno 6 pont

3. Nana Dzagnidze 5,5

4. Anna Muzicsuk 5

5-7. Maja Csiburdanidze, Nagyezsda Koszinceva és Tatjana Koszinceva 4

8-10. Alekszandra Kosztenjuk, Antoaneta Sztefanova és Anna Zatonskih 3,5

11. Viktorija Cmilyte 3

12. Zejnab Mamedgyarova 0

Koszinceva,T (2513) - Muzicsuk,A (2580)
Spanyol megnyitás [C66]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 d6 5.0-0 g6 6.d4 Fd7 7.Be1 Fg7 8.d5 Hb8 9.Fxd7+ Hbxd710.c4 a5 11.Hc3 Hc5 12.b3 0-0 13.Bb1 c6 14.dxc6 bxc6 15.Fa3 Ve7 16.Vd2 Bfd8 17.Bbd1 He8 18.V c2 Hc7 19.Fxc5 dxc5 20.Bxd8+ Bxd8 21.Bd1 He6 22.Bxd8+ Vxd8 23.Ha4 Hd4 24 Vd3 Hxf3+ 25.Vxf3 Vd2 26.g3 Vxa2 27.Hxc5 Ff8 28.Hd7 a4 29.bxa4 Vxa4 30.Vd3 Fe7 31.Kg2 Va5 32.Vb3 Vc7 33.Vb8+ Fd8 34.Hf6+ Kh8 35.Vxc7 Fxc7    

     

 

36.Kf3 Fd8 37.Hd7 Fc7 38.Ke3 Kg7 39.Kd3 f6 40.Hc5 Kf7 41.Hb3 Fb6 42.c5 Fd8 43.Kc4 Ke6 44.f3 f5 45.Hc1 Fg5 46.Hd3 Fe3 47.Hb4 Kd7 48.Hd3 Ke6 49.h3 h5 50.g4 fxg4 51.fxg4 hxg4 52.hxg4 Fd4 53.Hb4 Kd7 54.Hc2 Ff2 55.Hb4 Fd4 56.Hd3 Ke6 57.Kb4

 

57...Kf6? 58.Ka5 Fxc5 59.Hxc5 Kg5 60.Kb6 Kxg4 61.Kxc6 g5 62.Kd5 Kh4 63.Hd3 g4 64.Kxe5 g3 65.He1 Kg4 66.Kd4 Kf4 67.Kd3 és sötét feladta

Sztefanova,A (2523) - Csiburdanidze,M (2500)
Holland védelem [A90]

1.d4 e6 2.Hf3 f5 3.g3 Hf6 4.Fg2 d5 5.0-0 c6 6.b3 Fd6 7.c4 b6 8.Fa3 Fxa3 9.Hxa3 Ve7 10.Hc2 Hbd7 11.Hce1 0-0 12.Hd3 Fb7 13.Vd2 Bac8 14.Hfe5 Hxe5 15.Hxe5 Bfd8 16.cxd5 cxd5 17.Bfc1 Vd6 18.Hd3 Bxc1+ 19.Bxc1 Bc8 20.Bxc8+ Fxc8 21.Vc1 Fb7 22.Ff1 Fa6 23.He5 Fb7 24.e3 Hd7 25.Hd3 Kf7 26.h4 Ke7 27.Vd1 Hf6 28.He5 Vc7 29.Vd2 He4 30.Vb4+ Vd6 31.Va4 a5 32.b4 Hc3 33.Vc2 Vxb4 34.Fa6 Fa8 35.Kg2

 

35...b5?

A grúz exvilágbajnoknő hátrányosabb állásban nagyot hibázott. 35...a4 36.Hd3 Va5 37.Fc8 g6 38.h5 b5 39.hxg6 hxg6 reményt adott volna  a menekülésre.

36.g4

Még erősebb volt a 36.Fxb5 Kf6 (36...Hxb5 37.Vc8 Vd6 38.Vxa8) 37.g4 g6 38.g5+ Kg7 39.Fd7 Fb7 40.Fxe6 Vd6 41.Fc8 Fxc8 42.Vxc3 folytatás.

36...g6 37.h5 Kf6? 38.hxg6 hxg6

 

39.Vc1! g5 40.Vh1 Kg7 41.Vh5 Ve7 42.Vg6+ Kf8 43.Fc8 He4 44.Hd7+ és sötét feladta

Csiburdanidze,M (2500) - Kosztenjuk,A (2448)

 

71.Kc8?

Maja Csiburdanidze kihagyta a nyerést a 71.Kc6 Ba6+ 72.Kb7 Bf6 73.Kc7 Ke5 74.Kd7 Kd5 75.Ke8 Be6+ 76.Kf8 Ba6 77.Kg8 változatban.

71...Ba8+ 72.Kc7 Kf5 73.Bh7 Kg6 74.Bxh4 és döntetlen

Muzicsuk,A (2580) - Cramling,P (2491)
Szicíliai védelem [B23]

1.e4 c5 2.Hc3 e6 3.g3 d5 4.exd5 exd5 5.Fg2 Hf6 6.d3 d4 7.He4 Hxe4 8.dxe4 Fe7 9.He2 0-0 10.0-0 Hc6 11.c3

A fővarinak 11.Hf4 Fd6 12.c3 számít.

11...Ff6 12.cxd4 Hxd4 13.Hc3 Fe6 14.f4 Fc4 15.Bf2?

Taktikai elnézés.

 

 

15...He2+ 16.Bxe2 Vxd1+ 17.Hxd1 Fxe2 18.e5 Fxd1 19.exf6 Bad8 20.fxg7 Bfe8 21.Fxb7 Fg4 és világos feladta

Cmilyte,V (2503) - Lahno,K (2557)
Grünfeld védelem [D93]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.Ff4 0-0 6.e3 c5 7.dxc5 Va5 8.Bc1 dxc4 9.Fxc4 Vxc5 10.Fb3 Hc6 11.0-0 Va5 12.h3 Ff5 13.Ve2 He4 14.Hd5 e5 15.Fg5 Hxg5 16.Hxg5 Vd8 17.h4 h6 18.g4 Fd7 19.He4 Vxh4 20.f3 Kh8 21.Bf2 f5 22.Bh2 Vd8

 

23.Bxh6+! Fxh6 24.Vh2 Kg7 25.Bxc6 Fxc6

Katyerina vállalkozhatott volna a 25...fxe4 26.Vxe5+ Kh7 27.Hf6+ Bxf6 28.Bxf6 Fe8 29.g5 Fxg5 30.Vxg5 Kg7 31.Bf5 Vxg5+ 32.Bxg5 exf3 33.Fd5 Kf6 34.Bg3 f2+ 35.Kxf2 Bc8 végjátékra is az örökös sakk helyett.

26.Vxe5+ Kh7 27.Hdf6+ Bxf6 28.Hxf6+ Kh8 29.Hg8+ Kh7 30.Hf6+ Kh8 31.Hg8+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog