Help Sales ÁSZF

Tbilisziben a grúz Nana Dzagnidze nyerte meg az ACP Kupa rapidtornát

Címkék: ACP Tbiliszi

Tbilisziben a grúz Nana Dzagnidze nyerte meg az ACP Kupa rapidtornát. Dzagnidze félpontos hátránnyal kezdte a negyedik játéknapot, de az utolsó fordulóban elért győzelmével befogta a svéd Pia Cramlingot. Rájátszás döntötte el az első hely sorsát, a két villámparti remi lett, Dzagnidze a „hirtelen halál” játszmát megnyerte. A bronzérmet az ukrán Katyrina Lahno szerezte meg, a legfiatalabb résztvevő, a 21 éves Anna Muzicsuk fél ponttal lemaradt a dobogóról. A 40 ezer dolláros díjalappal remekül megszervezett  torna kivívta a résztvevők elismerését.

 

A grúz fővárosban fordulatokban gazdag, izgalmas partikkal ért véget a Profi Sakkozók Szövetségének (The Association of Chess Professionals) tornája. A negyedik játéknapot a svéd Pia Cramling és az ukrán Katyerina Lahno félpontos előnnyel kezdte meg, de a grúz Nana Dzagnidze folytatta remek sorozatát. Öt forduló után a 2008-as olimpiai bajnokcsapat tagjának csak 2,5 pontja volt, de a befejező hat játszmából 5,5-öt szerzett.  Különösen izgalmas volt utolsó fordulóbeli csatája az orosz Tatjana Koszincevával szemben. A kapkodásban hol az egyik, hol  a másik fél hagyott ki győzelemmel kecsegtető folytatást. A szervezők nagy örömére Dzagnidze mattra állította olimpiai bajnok ellenfelét, befogta Pia Cramlingot, következett az első hely sorsát eldöntő rájátszás.

Nana Dzagnidze remekül hajrázott 

A két 4-4 perc gondolkodási idejű és lépésenként 2-2 másodperces parti pontosztozkodással zárult. A sorsdöntő „hirtelen halál” játszmában világosnak 5, sötétnek 4 perce volt, utóbbinak remifórral. Pia Cramling játszott világossal, kedvezőbb pozícióját azonban elrontotta, Nana Dzagnidze vehette át a győztesnek járó trófeát és a 10 ezer dolláros első díjat. A 11 fordulós versenyben veretlenségét megőrző Pia Cramling 7 ezer dollárt kapott. Az ukrán Katyerina Lahno három remivel zárta a tornát és 5 ezer dolláros díjjal. A legfiatalabb résztvevő, a szlovén Anna Muzicsuk végzett a negyedik helyen, jól hajrázott az ötszörös világbajnoknő Maja Csiburdanidze.

A Sheraton Metekhi Palace Hotel méltó környezetet biztosított a nagyszerű viadalhoz, amely remek hangulatban, a játékidő rövidsége miatti gyakori kapkodás ellenére is konfliktusmentes légkörben zajlott le.

 

A 9. forduló eredményei:

Katyerina Lahno (ukrán, 2557) - Nana Dzagnidze (grúz, 2535) döntetlen

Tatjana Koszinceva (orosz, 2513) – Viktorija Cmilyte (litván, 2503) 1 - 0

Pia Cramling (svéd, 2491) – Zejnab Mamedgyarova (azeri, 2318) 1 - 0

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2580) 0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2523) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2537) 1 - 0

Maja Csiburdanidze (grúz, 2500) – Anna Zatonskih (amerikai, 2506) döntetlen

 

A 10. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze – Anna Zatonskih 1 - 0

Nagyezsda Koszinceva – Maja Csiburdanidze  0 - 1

Anna Muzicsuk – Antoaneta Sztefanova  döntetlen

Zejnab Mamedgyarova – Alekszandra Kosztenjuk  0 - 1

Viktorija Cmilyte – Pia Cramling döntetlen

Katyerina Lahno – Tatjana Koszinceva  döntetlen

 

Az utolsó forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva – Nana Dzagnidze  0 - 1

Pia Cramling – Katyerina Lahno   döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk – Viktorija Cmilyte  1 - 0

Antoaneta Sztefanova – Zejnab Mamedgyarova  0 - 1

Maja Csiburdnidze – Anna Muzicsuk  döntetlen

Anna Zatonskih – Nagyezsda Koszinceva  döntetlen

 

A rájátszás:

Nana Dzagnidze (grúz, 2535) – Pia Cramling (svéd, 2491) 2 – 1 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0)

 

Az ACP Kupa végeredménye:

1.Nana Dzagnidze (grúz) 8 pont

2. Pia Cramling (svéd) 8

3. Katyerina Lahno (ukrán) 7,5

4. Anna Muzicsuk (szlovén) 7

5. Maja Csiburdanidze (grúz) 6

6-7. Tatjana Koszinceva (orosz) és Alekszandra Kosztenjuk (orosz) 5,5

8. Antoaneta Sztefanova (bolgár) 5

9-10. Nagyezsda Koszinceva (orosz) és Anna Zatonskih (amerikai) 4,5

11. Viktorija Cmilyte (litván) 3,5

12. Zejnab Mamedgyarova (azeri) 1

 

Lahno,K (2557) - Dzagnidze,N (2535)
Vezérindiai védelem [E17]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.Va4 Fb7 6.Fg2 Fe7 7.Hc3 0-0 8.Vc2 c5 9.d5 exd5 10.cxd5 Hxd5 11.Ve4 f5 12.Vc4 b5 13.Vxb5

Számításba jött a 13.Vb3 c4 14.Vxb5 Hb6 15.Fe3 folytatás.

13...Hb6 14.Fe3 Ha6 15.0-0 Hc7 16.Vb3+ d5 17.a4 Bb8 18.Ff4 Fd6 19.Fxd6 Vxd6 20.Hb5 Hxb5 21.axb5 Ba8 22.e3 Kh8 23.Bfd1 a6 24.bxa6 Fxa6

 

25.He5 Fb7 26.Bxa8 Fxa8 27.Ba1 Vxe5 28.Vxb6 c4 29.Ba5

Jobb volt a 29.Ba7 h6 30.Bd7 Kh7 31.Vc5 Bb8 32.Fxd5 Bxb2 33.Vxc4 változat.

29...h6

 

30.Vd4 Vxd4 31.exd4 Bd8 32.Kf1 g6 33.Ke2 Bb8 34.Fxd5 Bxb2+ 35.Ke3 Fxd5 36.Bxd5 Bb3+?! 37.Kf4 Bb2 38.Bc5?! Bxf2+?! 39.Ke5 Kg7 40.Bc7+ Kg8 41.d5 Kf8 42.d6 Ke8 43.h4 g5 44.hxg5 hxg5 45.Ke6 Be2+ 46.Kxf5 Bd2 47.Ke6 Be2+ 48.Kd5 Bd2+ 49.Kc6 c3 50.Bc8+ Kf7 51.Bc7+ Ke8 52.Bc8+ Kf7 53.Bc7+ Ke8 és döntetlen

Sztefanova,A (2523) - Koszinceva,N (2537)
Colle-szisztéma [D05]

1.d4 Hf6 2.Hf3 d5 3.e3 e6 4.Fd3 Fe7 5.b3 0-0 6.Fb2 b6 7.0-0 Fb7 8.Hbd2 Hbd7 9.a4 c5 10.a5 Vc7 11.He5 Bac8 12.Ba4 bxa5 13.Hxd7 Hxd7 14.dxc5 Hxc5?

Az olimpiai bajnoknő hatásos taktikai csapást engedélyezett. A típus áldozatokkal a bolgár exvilágbajnoknő hatásos győzelmet aratott.

 

15.Fxh7+! Kxh7 16.Vh5+ Kg8 17.Fxg7! f5 18.Vg6 Bf7 19.Fh6+ Kh8 20.Vxf7 Fd8 21.Ve8+ Kh7 22.Vh5 Kg8 23.Bxa5 Vf7 24.Vxf7+ Kxf7 25.Bxa7 Fb6 26.Ba2 e5 27.Fg5 He6 28.h4 Kg6 29.Hf3 Fc7 30.Ba7 Fc6 31.Bfa1 f4 32.B1a6 Fb8 33.Be7 Kf5 34.Bf7+ Kg4 35.Hh2+ Kh5 36.Bh7+ Kg6 37.Bh6+ Kf5 38.Bf6+ Ke4 39.Bxe6 Fb5 40.Ba2 fxe3 41.Fxe3 d4 42.Fg5 Kd5 43. Bb6 Kc5 44.Bg6 e4 és sötét feladta

Kosztenjuk,A (2448) - Muzicsuk,A (2580)
Blumenfeld-csel [E10]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 c5 4.d5 b5 5.dxe6 fxe6 6.cxb5 d5 7.Ff4 Fd6 8.Fxd6 Vxd6 9.Hbd2 0-0 10.e3 a6 11.bxa6 Hc6 12.Fe2 e5 13.e4 Hd4 14.Hxd4 cxd4 15.Vb3 Fxa6 16.Fxa6 Vxa6 17.exd5 e4 18.d6+ Kh8 19.d7 Hxd7 20.Vd5  

 

 

20...e3 21.Hf3 Vd3 22.Bd1 Vc2 23.fxe3 Vxg2 24.Bf1 dxe3 25.Vg5 Vxb2 26.Bxd7 Vc3+ 27.Kd1 Bxa2 és világos feladta

Koszinceva,T (2513) - Dzagnidze,N (2535)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fe7 7.Vg4 Ff6 8.Vg3 Hc6 9.Hc3 Hge7 10.Ff4 e5 11.Fd2 d6 12.h4 Fe6

A gibraltári tornán Nagyezsda izgalmas csatát vívott Almási Zoltánnal a 12...Hb4 13.Fg5 Fxg5 14.hxg5 Hg6 15.0-0-0 Fe6 16.Ff1 Vb6 17.Kb1 Bc8 18.Vf3 a5 19.g3 0-0 20.Fh3 a4 21.Hxa4 Va6 22.Hc3 Bxc3 23.Vxc3 Vxa2+ 24.Kc1 folytatásban, időzavarban az orosz nagymesternő többször is hibázott, s végül vesztett.

13.0-0-0 Bc8 14.Kb1 h5 15.Fg5 Hg6 16.Hd5 Fxg5 17.hxg5 h4 18.Ve3 Hce7 19.c4 0-0 20.g3 b5 21.cxb5 Hxd5 22.exd5 Fxd5 23.f3 Fxb3 24.axb3 axb5 25.f4 Va5 26.Fe4 Bc7?!

Nana Dzagnidze a 26...Ba8 27.Fxa8 Bxa8 28.Kc2 Va2 29.Vc3 Va6 30.Ba1 Vb7 31.Bxa8+ Vxa8 32.Bh2 b4 33.Ve3 Vc8+ 34.Kd2 Vg4 folytatásban előnybe kerülhetett volna.

27.Bxd6 Ba7?

  

 

28.Bxg6! fxg6 29.Fd5+ Bff7 30.Vxe5 Vd8

 

 

31.Bd1

Tatjana fokozhatta volna előnyét a 31.f5 Bad7 32.fxg6 Bxd5 33.gxf7+ Kxf7 34.Bf1+ Kg8 35.Ve6+ Kh8 36.g6 Bd1+ 37.Bxd1 Vxd1+ 38.Ka2 Vd8 39.gxh4 folytatásban.

31...Kf8 32.Ff3? Bad7 33.Vc5+ Bfe7 34.Bh1 Vc7 35.Fc6 Bd6 36.Bc1 b4?

Dzagnidze a kapkodásban hibázott. 36...h3 37.Vxb5 h2 38.Ff3 Vd7 simán nyert volna.

37.Vb5?

Újabb hiba. 37.gxh4 Vd8 38.Vxb4 Kg8 39.Vc5 Bd1 40.Bxd1 Vxd1+ 41.Ka2 Be1 42.b4 után világosnak bőséges kompenzációja lett volna a minőségért.

37...Vd8 38.Vxb4 Bd1?

 

 39.gxh4?

Megmentette volna világost a 39.Bxd1 Vxd1+ 40.Ka2 hxg3 41.Vb8+ Kf7 42.Va8 változat.

39...Bxc1+?

Azonnal nyert a 39...Vd3+ 40.Ka2 Bxc1 41.Vb8+ Kf7 folytatás.

40.Kxc1 Vc7 41.Vc4 Vd6 42.b4? Be1+ 43.Kc2 Vd1+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog