Help Sales ÁSZF

Taskentben négy győzelem született a GP-verseny első játéknapján

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

Taskentben megkezdődött a 2013/14-es női Grand Prix-sorozat harmadik versenye. Az első játéknapon négy parti végződött döntéssel, az indiai nagymesternők kettős győzelemmel rajtoltak. Humpy Koneru kissé hullámzó partiban a kínai Ju Wenjun ellen győzött, Dronovalli Harika az első torna győztese, a grúz Bela Hotanasvili elnézését használta ki. Az üzbég résztvevők kettős vereséget szenvedtek, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és a kínai Zhao Xue voltak legyőzőik. Az orosz Olga Girja fél pontot rabolt az ukrán Katyerina Lahnotól. Az örmény Elina Danieljan kecsegtető pozícióban a lépésismétléses remit választotta az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal vívott csatájában.

 

Kedden este látványos megnyitóval nyitották meg a taskenti Grand Prix-versenyt, ma megindultak a sakkórák. A FIDE elnöke, Kirszan Iljumzsinov húzta a kezdőlépést, majd megkezdődött a 11 fordulós viadal.

 

Az első játéknapon négy parti is döntéssel ért véget. Értékes győzelemmel rajtolt a rajtlistát vezető indiai Humpy Koneru, az egyik rivális, a kínai Ju Wenjun ellen nyert. Kissé hullámzott a játszma, Koneru kiengedte előnyét, majd a végjátékban érdekes gyalogáldozattal ismét megragadta a kezdeményezést, kihasználta ellenfele időzavarát, a különböző színű futók ellenére sikerre vezette haderejét.

Honfitársnője, Dronovalli Harika a genfi torna győztesének, a grúz  Bela Hotenasvilinek a fatális hibáját használta ki, kettős támadással tisztet nyert.

A nyitást követően az üzbég Gulisan Nahbajeva bizakodhatott, de rossz tervet választott, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova tetszetős manőverrel jutott támadáshoz. Az időkontroll után előnyét fokozta, vezérének és huszárának sikeres összjátéka volt győzelmének titka. Az üzbég Nafisza Muminova csúnya elnézéssel azonnali tisztvesztésbe lépett a kínai Zhao Xue ellen.

 

Az örmény Elina Danieljan esélyes tisztáldozattal kecsegtető álláshoz jutott az orosz exvilágbajnoknővel Alekszandra Kosztenjukkal vívott csatájában, a kritikus állásban azonban a lépésismétléses remit választotta. Az ukrán Katyerina Lahno világossal nem bírt az orosz Olga Girjával.

 

Az első forduló eredményei:

Elina Danieljan (örmény, 2470) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 47)

Humpy Koneru (indiai, 2607) – Ju Wenjun (kínai, 2535) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 70)

Katyerina Lahno (ukrán, 2532) – Olga Girja (orosz, 2439) döntetlen (Caro-Kann védelem, 44)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) – Gulisan Nahbajeva (üzbég, 2307) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 53)

Dronovalli Harika (indiai, 2475) – Bela Hotenasvili (grúz, 2514) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 29)

Nafisza Muminova (üzbég, 2293) – Zhao Xue (kínai, 2579) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 26)

 

A 2. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Zhao Xue

Bela Hotenasvili – Nafisza Muminova

Gulisan Nahbajeva – Dronovalli Harika

Olga Girja – Antoaneta Sztefanova

Ju Wenjun – Katyerina Lahno

Elina Danieljan – Humpy Koneru

 

Koneru,H (2607) – Ju Wenjun (2535)
Királyindiai védelem [E90]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.h3 0-0 6.Fe3 Ha6 7.Hf3 e5 8.dxe5 dxe5 9.Vc2 Hd7 10.Bd1 c6 11.a3 f5 12.b4 Ve7 13.c5 Hc7 14.Fc4+ Kh8 15.Vd3

Nagyobb előnyt adott a 15.Fg5 Hf6 16.0-0 f4 17.He2 Ve8 18.Fh4 h6 19.Fxf6 Fxf6 20.Bd6 folytatás.

15...f4 16.Fc1 He6 17.Vd6 Vxd6 18.Bxd6 Hd4 19.Hg5 h6 20.h4 Bf6

21.Hf7+ Kh7 22.He2 b5?! 23.Hg5+ Kh8 24.Hxd4 exd4 25.Fb3 Bxd6 26.Hf7+ Kh7 27.Hxd6 He5 28.Kd2 Fa6

Jobb esélyt adott a 28...f3 29.g3 a5 30.h5 gxh5 31.Bxh5 axb4 32.axb4 Fd7 változat.

29.Kc2 Bf8 30.Bd1 Hc4 31.Bd3 Fe5 32.Fb2 Hxb2 33.Kxb2 Kg7 34.h5 Fc8 35.hxg6 Kxg6 36.Hxc8 Bxc8 37.Fe6 Bc7 38.Kc2 Kg5 39.a4 a6 40.axb5 axb5 41.Ba3 h5 42.Kd2 Kf6 43.Ff5 Bg7 44.Ba6 Bc7 45.Kd3 Kf7 46.Ba8 Ff6

47.e5!? Fxe5 48.Ba6 Ke7 49.Fg6 h4 50.Fh5 Fg7 51.Ff3 Kd7 52.Ba8 Ff6 53.Fh5 Ke6 54.Be8+ Kd7 55.Be4 Ba7 56.Fg4+ Kc7 57.Bxf4 Ba3+ 58.Ke4 Fe7 59.Kxd4 Ba1 60.Bf7 Kd8 61.Ff3 Bc1 62.Ke5 Bb1 63.Bf4 Kd7 64.Bd4+ Kc7 65.Ke6 Fg5 66.Kf5 Fe7 67.Fe4 Bb3 68.f4 Ff8 69.Ke6 Be3 70.f5 és sötét feladta

 

Harika,D (2475) - Hotenasvili,B (2514)
Vezérindiai védelem [E14]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.e3 d5 4.d4 Fe7 5.b3 0-0 6.Fb2 b6 7.Fd3 Fb7 8.0-0 c5 9.Hbd2 Hc6 10.Bc1 cxd4 11.exd4 Hh5

Nehezen érthető manőver. 11...Bc8 12.Ve2 Be8 13.Bfd1 Ff8 14.Hf1 g6 az ajánlott változat.

12.g3 g6 13.Ve2 Hf6 14.Bfd1 a5 15.a3 Be8 16.Hf1 Ff8 17.He3 Fh6 18.He5 dxc4 19.Fxc4 Vd6?

Fatális hiba, az anyagi veszteség elkerülhetetlen.

 

20.Fb5! Bac8 21.Fxc6 Fxc6 22.Bxc6 Bxc6 23.Vf3 Fxe3 24.fxe3 Bc2 25.Vxf6 Be7 26.d5 Bxb2 27.Hc4 Vc5 28.d6 Vh5 29.Hxb2 és sötét feladta

 

Danieljan,E (2470) - Kosztenjuk,A (2495)
Nimzoindiai védelem [E39]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.cxd5 exd5 6.Hf3 c5 7.dxc5 0-0 8.Fg5 Fe6 9.e3 Hbd7 10.a3 Fxc5 11.Fe2 Bc8 12.0-0 Fe7 13.Vd1 Hb6 14.Hb5 a6 15.Hbd4 Hc4 16.b3 Hd6 17.Hxe6 fxe6 18.Hd4 Vd7 19.Fxf6 gxf6 20.b4 f5 21.Hb3 He4 22.Fd3 Ff6 23.Bc1 Bxc1 24.Vxc1 Bc8 25.Vd1 Hd6 26.Hc5 Ve7 27.Ve2 a5 28.Hb3 axb4 29.axb4 Kh8 30.Hd4 Fg7 31.g3 Vf6 32.Bd1 Hf7 33.Fb1 Hd6 34.Fd3 Hf7 35.Vh5 He5?

36.Hxe6! Hxd3 37.Hxg7 Hb2 38.Bxd5 Vxg7 39.Vxf5 Bf8 40.Vc2 b5 41.Bxb5 Vf6 42.Bd5 Hc4 43.Bd7 Va1+ 44.Bd1 Vf6 45.Bd7 Va1+ 46.Bd1

Elina Danieljan beleegyezett a lépésismétléses remibe, holott bőséges ellenértéke volt az áldozott tisztért. 46.Kg2?? -re 46...Hxe3+ azonnal nyert volna.

46...Vf6 47.Bd7 és döntetlen

Muminova,N (2293) – Zhao Xue (2579)
Caro-Kann védelem [B17]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Hd7 5.Hg5 Hgf6 6.Fd3 g6 7.H1f3 Fg7 8.0-0 0-0 9.c3 c5 10.Be1 b6 11.Ve2 cxd4 12.Hxd4 Hc5 13.Fc4 e6 14.b4 Ha4 15.Vf3 Fd7 16.Fd2 h6 17.He4 Hxe4 18.Vxe4 Bc8 19.Ve2 a6 20.Fxa6?! Hxc3 21.Fxc3 Bxc3 22.Bad1 Va8 23.Fb5 Fc8 24.Vd2 Va3 25.Hc6 Fb7 26.Hd8??

Csúnya elnézés, a huszár kelepcébe lépett.

26...Fd5 és világos feladta

 

Sztefanova,A (2496) - Nahbajeva,G (2307)
Vezérindiai védelem [E14]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hf3 b6 4.e3 Fb7 5.Hc3 d5 6.cxd5 exd5 7.Fb5+ c6 8.Fd3 Fe7 9.0-0 0-0 10.He5 c5 11.Vf3 Hc6 12.Bd1 Vc7 13.Hb5 Hxe5 14.Vf5 Hf3+ 15.gxf3 Vc6 16.dxc5 bxc5 17.b3 a6 18.Hc3 g6 19.Vh3 Bfe8 20.Fb2 Ff8 21.He2 Hd7 22.Bac1 He5 23.Kg2 Bad8 24.Hf4

 

 

24...Fg7

Az üzbég nagymesternő lebecsülte a kötés adta esélyt. 24...Vb6 25.Bc2 Hxd3 26.Hxd3 d4 kellemetlen lett volna a bolgár exvilágbajnoknő számára.

25.Fd4 Hxd3 26.Hxd3 c4 27.Vh4 Ff8? 28.He5 Ve6 29.Hg4 Fg7 30.bxc4 Bd6


31.c5

Még határozottabb volt a 31.Bb1 Fa8 32.Hh6+ Kh8 (32...Fxh6 33.Vxh6 f6 34.c5 Bc6 35.Bb2 Vf5 36.Bdb1) 33.Vf4 Bd7 34.Bb6 Fc6 35.Hg4 folytatás.

31...Bc6 32.Hh6+ Kf8 33.Bb1 Fc8 34.Bb6 Bxb6 35.cxb6 Fxd4 36.Bxd4 Vxb6 37.Bf4 Be7? 38.Hg8!? Be5 39.Hf6?! h5 40.Bb4 Vc7?


41.Vf4! Vd6 42.Vh6+ Ke7 43.Hh7 Ke8 44.Bd4 Ve7 45.Vg7 Fb7 46.Bf4 Bf5 47.Bxf5 gxf5 48.Hf6+ Kd8 49.Hxh5 Kc7 50.Hf4 Fc6 51.Kg3 a5 52.h4 a4 53.h5 és sötét feladta

 

Lahno,K (2532) - Girja,O (2439)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.He2 d5 3.e5 c5 4.d4 Hc6 5.c3 Ff5 6.dxc5 Fxb1 7.Bxb1 e6 8.b4 Hxe5 9.Hd4 a6 10.Va4+ Hd7 11.c6 bxc6 12.Vxc6 He7 13.Vb7 Vc8 14.Vxc8+ Hxc8 15.c4 dxc4 16.Fxc4 Hcb6 17.Fe2 Hd5 18.Fd2 Fd6 19.0-0 Fe5 20.Hc6 Fc3 21.Bfd1 Bc8 22.Ha5 Fxd2 23.Bxd2 Hc3 24.Bc2 Hxe2+ 25.Bxe2 Ke7 26.f4 g6 27.b5 axb5 28.Bxb5 Bc7 29.Hb3 Ba8 30.Bd5 Hf6 31.Bdd2 Ba4 32.g3 h5 33.Hd4 Bcc4 34.Hf3 Hd7 35.Bc2 Hb6 36.He5 Bxc2 37.Bxc2 Hd5 38.Bb2 Kf8 39.Bb7 Bxa2 40.Bxf7+ Kg8 41.Bb7 h4 42.Bb8+ Kg7 43.Bb7+ Kg8 44.Bb8+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://taskent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog