Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Taskentben a világossal játszók öt győzelmet arattak, Koneru és Harika holtversenyben vezet

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-verseny ötödik fordulójában a világossal játszók öt partit is nyertek. A játéknap egyetlen döntetlene a bolgár Antoaneta Sztefanova és az indiai Humpy Koneru játszmájában született. Az indiai Dronavalli Harika az örmény Elina Danieljan elleni győzelemmel befogta honfitársnőjét. Az olimpiai bajnoknők rangadóján az ukrán Katyerina Lahno az orosz Alekszandra Kosztenjukot kényszerítette megadásra. A kínai Zhao Xue az orosz Olga Girja ellen hozta a kötelező győzelmet. Az óriási meglepetést az üzbég Nafisza Muminova sikere jelentette, a kínai Ju Wenjun második vereségét szenvedte el. Kissé kalandos partiban a grúz Bela Hotenasvili harmadik győzelmének örülhetett.

 

A vasárnapi pihenőnap után folytatódott a pontvadászat a taskenti GP-n. A viadal hivatalos honlapján, a http://tashkent2013.fide.com-on közölt fényképek hűen bizonyítják, hogy a női sakkozás elitje baráti viszonyt ápol, de a sakktábla mellett megalkuvás nélküli küzdelmeket vívnak. A torna ötödik játéknapján a világossal játszók öt partiban is diadalmaskodtak, csak az éllovas indiai Humpy Koneru tudta megvédeni a másodhúzók „becsületét”. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával osztozott meg a ponton, a vezércsere helyett akár nagyobb esélyt is kaphatott volna.

 

Dronavalli Harika győzelemmel befogta honfitársnőjét, Konerut. Az örmény Elina Danieljan túlzott optimizmussal sakkozott, királyállása végzetesen meggyengült.

 

A forduló egyik legnagyobb érdeklődéssel várt partiját az olimpiai bajnoknők vívták, az ukrán Katyerina Lahno és az orosz Alekszandra Kosztenjuk. A partira Lahno készült jobban, Kosztenjuk a bonyodalmakat kedveli, a pozíciós küzdelmekben jóval sebezhetőbb. Lahno hibátlanul használta ki ellenfele tévelygéseit, a nyeréssel fél pontra megközelítette a vezető indiai duót.

A játéknap óriási meglepetését az üzbég Nafisza Muminova győzelme jelentette. A kínai Ju Wenjun ellen a szicíliai védelem Richter-Rauser változatában nyert. A kínai olimpikon talán maga sem hitte, hogy Muminova a felkínált eséllyel ilyen kitűnően tud élni. Sötét vezérszárnyi akciója késlekedett, az üzbég sakkozónő kiskombinációja döntő előnyhöz vezetett.

A grúz Bela Hotenasvili és az üzbég Gulishan Nahbajeva partija fordulatokban gazdag volt. Hol világos, hol sötét esélyeit láttuk jobbnak, időzavarban mindketten hibáztak. Hotenasvili a kritikus pillanatokban jobban koncentrált, megszerezte harmadik győzelmét.

A kínai Zhao Xue hozta a kötelező győzelmet, az orosz Olga Girja vezérének akciójáért, a gyalograblásért nagy árat fizetett.

 

Az 5. forduló eredményei:

Katyerina Lahno (ukrán, 2532) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) 1 – 0 (Angol megnyitás, 51)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) – Humpy Koneru (indiai, 2607) döntetlen (Bogoindiai védelem, 52)

Dronavalli Harika(indiai, 2475)  – Elina Danieljan (örmény, 2470) 1 – 0 (Angol megnyitás, 42)

Nafisza Muminova (üzbég, 2293) – Ju Wenjun (kínai, 2535) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 37)

Zhao Xue (kínai, 2579) – Olga Girja (orosz, 2439) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 37)

Bela Hotenasvili (grúz, 2514) – Gulishan Nahbajeva (üzbég, 2307) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 43)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Gy.

1

GM

Humpy Koneru

2607

IND

*

½

½

1

1

1

4

3

GM

Dronavalli Harika

2475

IND

*

1

½

1

½

1

4

3

3

GM

Zhao Xue

2579

CHN

*

0

1

1

1

½

3

4

GM

Katyerina Lahno

2532

UKR

½

*

½

½

1

1

2

5

IM

Bela Hotenasvili

2514

GEO

0

1

*

1

0

1

3

3

6

GM

Antoaneta Sztefanova

2496

BUL

½

*

0

½

1

½

1

7

WGM

Nafisza Muminova

2293

UZB

0

0

*

1

0

1

2

2

8

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

½

½

1

0

*

2

1

9

WGM

Olga Girja

2439

RUS

0

0

½

½

1

*

2

1

10

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2495

RUS

0

0

0

1

*

½

1

11

WGM

Gulishan Nahbajeva

2307

KAZ

½

½

0

0

0

*

1

0

12

GM

Elina Danieljan

2470

ARM

0

0

0

½

½

*

1

0

 

A 6. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Gulishan Nahbajeva

Olga Girja – Bela Hotenasvili

Ju Wenjun – Zhao Xue

Elina Danieljan – Nafisza Muminova

Humpy Koneru – Dronavalli Harika

Katyerina Lahno – Antoaneta Sztefanova

 

Sztefanova,A (2496) - Koneru,H (2607)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Hbd2 b6 5.a3 Fxd2+ 6.Vxd2 0-0 7.e3 Fa6 8.Fe2 d5 9.b3 c5 10.He5 Vc7 11.Fb2 Bd8 12.cxd5 cxd4 13.Fxd4 Fxe2 14.Vxe2 Bxd5 15.Vb2 Hbd7 16.Hxd7 Vxd7

 

 

17.0-0

A bolgár exvilágbajnoknő nehéz választás előtt állt. A 17.Fxf6 gxf6 18.Vxf6 Vb5 19.e4 Be5 20.Vf4 Bc8 21.Bd1 Bc2 22.Ve3 folytatás nem nyerte el a tetszését,a  középen rekedt királya mellett sok volt a taktikai csapás veszélye.

17...He8 18.Bac1 Bd8 19.a4 Ve7 20.Vc2 h5 21.Ve2 Hd6 22.Bc2 Hf5 23.Fc3 Vg5 24.f4?!

24...Vg6 25.e4 Hd4 26.Fxd4 Bxd4 27.f5 Vg4

A vezércsere felkínálásával egyenlőek lettek az esélyek.

28.fxe6 fxe6 29.Vf2?! Bd1 30.Vf7+ Kh7 31.Bcf2 Bxf1+ 32.Bxf1 Bd2 33.Vf3 Vxf3 34.Bxf3 Kg6 35.Bg3+ Kf6 36.e5+ Kf7 37.Bf3+ Kg6 38.Bg3+ Kf7 39.Bf3+ Kg8 40.Bc3 Bb2 41.Bc8+ Kf7 42.Bc7+ Kg6 43.Bxa7 Bxb3 44.Be7 Kf5 45.Bxg7 Bb4 46.Ba7 h4 47.a5 bxa5 48.Bxa5 Kf4 49.Kf2 Bb2+ 50.Kf1 Bb1+ 51.Kf2 Bb2+ 52.Kf1 Bb1+ és döntetlen

 

Lahno,K (2532) - Kosztenjuk,A (2495)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 Hf6 2.Hc3 e5 3.Hf3 Hc6 4.g3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Fg2 Hb6 7.0-0 Fe7 8.d3 0-0 9.Fe3 Be8 10.Bc1 Ff8 11.a4

Világossal legtöbbször a 11.He4 Hd4 12.Hc5 Hxf3+ 13.Fxf3 c6 14.a3 változatot választották.

 11...h6 12.d4

Az olimpiai bajnoknők csatájában Katyerina a pozíciós folytatásra szavazott. Jól ismeri Szása mentalitását, hogy a bonyodalmakat jobban kedveli.

12...Hc4 13.dxe5 Vxd1 14.Bfxd1 Hxb2 15.Bf1 Hc4 16.Ff4 Fe6

 

17.Hb5 Bac8 18.Hfd4 Hxd4?! 19.Hxd4 Ha5 20.Fd2 Hb3 21.Hxb3 Fxb3 22.Fxb7 Bcd8 23.Fa5 Fxa4 24.Fxc7 Bd4 25.Fa6 Fa3? 26.Ba1 Ff8 27.e3 Be4

28.Fd3 Bb4 29.Fa5 Fb5 30.Fxb4 Fxd3 31.Bfd1 Fe2 32.Bd4 Fxb4 33.Bxb4 Bxe5 34.Bxa7 g5 35.g4 Bc5 36.Ba1 h5 37.gxh5 Fxh5 38.Bba4 f6 39.Ba7 Ff3 40.h3 Bc8 41.Kh2 Fd5 42.Bd1 Fe6 43.Bd6 Be8 44.Kg3 f5

45.h4 f4+ 46.exf4 gxh4+ 47.Kxh4 Ff7 48.Kg5 Bc8 49.f5 Bb8 50.Bg6+ Fxg6 51.fxg6 és sötét feladta

 

Harika,D (2475) - Danieljan,E (2470)
Angol megnyitás [A34]

1.c4 Hf6 2.Hf3 e6 3.g3 c5 4.Fg2 Hc6 5.Hc3 d5 6.cxd5 Hxd5 7.0-0 Hc7 8.d3 Fe7 9.Fe3 0-0 10.Bc1 Bb8 11.d4 c4 12.Hd2 Hd5 13.Hxc4 Hxe3 14.fxe3 Fg5 15.He4 Fh6 16.Vb3 Fd7 17.Bfd1 Ve7 18.Hf2 b5?! 19.He5 Hxe5 20.dxe5 Bfc8 21.Hg4 b4?! 22.Hxh6+ gxh6 23.Vd3 Fa4 24.b3 Bxc1 25.Bxc1 Bd8 26.Vc4 Fe8

27.Vf4 Kg7 28.h4 Fb5 29.Ff3 a5 30.Vg4+ Kh8 31.Vf4 Kg7 32.Fh5 Fe8 33.Kf2 Bb8 34.Bc4 Bd8 35.Vg4+ Kh8 36.Vf4 Kg7 37.Vf3 Kh8

38.Bf4 Bd7 39.Bf6 Bc7 40.Vf4 Ba7 41.Vxh6 Kg8 42.Bf4 és sötét feladta

Muminova,N (2293) – Ju Wenjun (2535)
Szicíliai védelem [B67]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 d6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.0-0-0 Fd7 9.f4 b5 10.Fxf6 gxf6 11.Hxc6 Fxc6 12.Ve1 Ba7 13.f5 Vb6 14.Kb1 Vc5 15.Fd3 b4 16.He2 Fh6 17.Bf1 e5 18.Hg3 a5 19.Ve2 a4 20.Fc4 Fg5?! 21.Hh5 Ke7 22.Bfe1 Bc8 23.Vd3 Fd7 24.b3 Fc6 25.g3 Bd7 26.h4 Fh6 27.g4 Ff4? 28.Vf3 axb3 29.cxb3 Ba8 30.Be2 Fh6?

31.Hxf6! Kxf6 32.g5+ Ke7 33.f6+ Kd8 34.gxh6 Fb7 35.Vg4 Kc7 36.Bc2 Ve3 37.Fd5+ és sötét feladta

 

Zhao Xue (2579) - Girja,O (2439)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.e3 Hf6 4.Fd3 g6 5.Hf3 Fg7 6.0-0 0-0 7.Hc3 Fg4 8.h3 Fxf3 9.Vxf3 e6 10.Bd1 Hbd7 11.b3 Be8 12.Fb2 Ve7 13.Ff1 a6 14.a4 e5 15.dxe5 Hxe5 16.Ve2 Vb4 17.Bab1 Vxb3? 18.cxd5 cxd5  

 

19.Fa1!?

A kínai nagymesternő választhatta volna a 19.Hxd5 Hxd5 20.Fxe5 Hc3 21.Fxc3 Vxc3 22.Bxb7 Beb8 23.Vxa6 folytatást is.

19...Va3 20.Bxb7 Be6 21.Va2 Vxa2 22.Hxa2 Hed7 23.Fd4 Bc8 24.Hb4 a5 25.Hd3 Bec6? 26.Ba7 Bc2 27.Bxa5 Ff8 28.Ba7 Fd6 29.Bb1 Ba2 30.g4 Bd8 31.Hb4 Ba3 32.Hc6 Bc8 33.Bc1 Kf8 34.g5 Hb8 35.Fxf6 Bxc6 36.Bxc6 Hxc6 37.Ba6 és sötét feladta

 

Hotenasvili,B (2514) - Nahbajeva,G (2307)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Hf3 dxc4 5.Fg2 Fb4+ 6.Fd2 a5 7.0-0 0-0 8.Fg5 b5 9.He5 Ba7 10.a4 Fb7 11.e4 c6?!

Sötétnek kiegyenlítést ígér a 11...bxa4 12.Bxa4 Hbd7 13.Hxd7 Vxd7 14.Fxf6 gxf6 15.Hc3 Bd8 változat.

12.Hc3 Fa6 13.Bb1 h6 14.Fe3 Bb7 15.Hg4 Hxg4 16.Vxg4 Kh8 17.e5 Fxc3 18.bxc3 b4 19.f4 f5 20.exf6 Vxf6 21.Fe4 Hd7 22.Fxc6 Bc7 23.Vf3?

A grúz nagymesternő megőrizte volna előnyét a 23.d5 Vxc3 24.Vxe6 Bd8 25.Bfe1 Vf6 26.Vxf6 gxf6 27.Fd4 folytatásban.

23...Bfc8?!

Sötét vígan nézhetett volna előre a pontosabb 23...Ve7 24.Bbe1 bxc3 25.d5 He5 26.Ve4 exd5 változatban.

24.Fe4 Ve7 25.f5 exf5 26.Fxf5 Fb7 27.d5 Be8? 28.Fd4 Vd6?

29.Bbe1 He5 30.Vf4?

A kölcsönös időzavarban mindketten sokat hibáztak. 30.Vh5 azonnal nyert volna a 30...Bce7 31.Fxe5 Bxe5 32.Vxe8+ változatban.

30...Bce7 31.Bxe5 Bxe5 32.Fxe5 Bxe5 33.Fg6 Vxd5?

 

34.Vf8+ Vg8 35.cxb4 Be2 36.Vxg8+ Kxg8 37.Bd1 Bg2+ 38.Kf1 Kf8 39.Bd7 Fc6 40.Bf7+ Ke8 41.Bc7+ Kd8 42.Bxc6 Bxh2 43.bxa5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://tashkent2012.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog