Help Sales ÁSZF

Taktikai döntetlenek a hatodik fordulóban, a horvát Ivan Saric vezet félpontos előnnyel

Címkék: Európa-bajnokság 2016

A 17. Európa-bajnokság hatodik fordulójában nagymestereink ismét remiztek. Berkes Ferenc a rajtlistán harmadik orosz Nyikita Vityjugovval már a 10. lépésben békét kötött. Prohászka Péter a fehérorosz Szergej Zsigalkoval osztozott meg a ponton. Antal Gergely sötéttel játszott az angol David Howell ellen, érdekes csatában született meg a döntetlen. A játéknapot ötös holtversenyben vezetők közül csak a horvát Ivan Saric tudott győzni, félpontos előnnyel vezet az ötös üldöző boly előtt. Berkes 4,5 pontos, hetedik partiját sötéttel a francia Laurent Fressinet ellen játssza. A 4 pontos Prohászka az ukrán Anton Korobovval mérkőzik, a 3,5 pontot gyűjtött Antal világos lesz az orosz Vlagyimir Fedoszejevvel csatázik majd. Szerdán pihenőnap lesz az Eb-n, a pontvadászat csütörtökön folytatódik, a 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Európa-bajnokság 2016

A koszovói Gjakovaban zajló kontinensviadal hatodik játéknapját a taktikázás jellemezte. Az élcsoport tagjai kevés kivétellel az óvatosság jegyében sakkoztak, sorban születtek meg a döntetlenek. Elsőként Berkes Ferenc és az orosz Nyikita Vityjugov kötött békét, mindössze 10 lépést tettek meg. Feco készülhet a francia Laurent Fressinet elleni partijára.

Lépésismétléssel osztozott meg a ponton Prohászka Péter és a fehérorosz Szergej Zsigalko, a hetedik forduló párosítása nem volt különösebben kegyes nagymesterünkhöz, az ukrán Anton Korobovval küzdhet meg.

Fordulatokban bővelkedett az angol David Howell és Antal Gergely játszmája. Howell előnyét eltékozolta, Antal a felkínált esélyt nem ragadta meg, a végjáték remire oldódott. A junior világranglista harmadik helyezettje, az orosz Vlagyimir Fedoszejev lesz a következő ellenfele.

A horvát Ivan Saric és az orosz Makszim Matlakov a spanyol megnyitás Marshall támadásának hosszas elméleti változatában csatázott. A kritikus állásban az orosz sakkozó pontatlan volt, Saric gyalogelőnye érvényesíthetővé vált, Matlakov meglepően korán kapitulált. A győzelemmel a rajtlistán csak a 30. horvát nagymester félpontos előnnyel vezet. A forduló előtt holtversenyes társai egymás ellen „megküzdve” remiztek, öten üldözik Saricot, míg a 4,5 pontosok népes mezőnyében tizenöten vannak. A játéknap egyik meglepetése az osztrák Markus Ragger veresége.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 4,5) – David Navara (cseh, 2735, 4,5)  döntetlen

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 4,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 4,5)  döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2650, 4,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4)  1 - 0

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 4) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 4)  döntetlen

Tamir Nabaty (izraeli, 2619, 4) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 4)  döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 4) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 4)  döntetlen

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 4) – Igor Kovalenko (lett, 2644, 4)  0 - 1

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 3,5) – Mustafa Yilmaz (török, 2603, 3,5)  1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 3,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 3,5)  1 - 0

Markus Ragger (osztrák, 2696, 3,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 3,5) 0 - 1

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 3,5) – Zaven Andriszajan (örmény, 2602, 3,5)  döntetlen

Vitaly Kunin (német, 2595, 3,5) – Anton Korobov (ukrán, 2674, 3,5)  döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 3,5) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 3,5)  0 - 1

Dariusz Swiercz (lengyel, 2656, 3,5) – Mihail Antipov (orosz, 2576, 3,5)  döntetlen

Ante Saric (horvát, 2594, 3,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 3,5)  0 - 1

Zdenko Kozul (horvát, 2591, 3,5) – Nils Grandelius (svéd, 2649, 3,5)  döntetlen

Alexander Ipatov (török, 2648, 3,5) – Hannes Stefansson (izlandi, 2581, 3,5)  1 - 0

Prohászka Péter (magyar, 2593, 3,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 3,5)  döntetlen

David Howell (angol, 2671, 3) – Antal Gergely (magyar, 2539, 3)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Pont

 TB1 

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

5,5

19,5

22,5

2938

17,0

2

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

5,0

21,5

24,5

2894

12,2

3

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

5,0

21,0

24,0

2844

13,8

4

1

GM

David Navara

CZE

2735

5,0

20,5

23,0

2865

9,0

5

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

5,0

20,5

22,5

2858

12,6

6

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

5,0

19,0

20,0

2770

9,3

7

3

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2721

4,5

21,5

25,0

2785

4,8

8

32

GM

Alexander Ipatov

TUR

2648

4,5

20,0

22,5

2749

6,7

9

50

GM

Ivan Salgado Lopez

ESP

2618

4,5

20,0

22,0

2680

6,0

10

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

4,5

19,5

23,0

2718

3,0

11

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

4,5

19,5

23,0

2765

4,9

12

4

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2715

4,5

19,5

22,5

2772

4,4

13

55

GM

Alekszander Zubov

UKR

2612

4,5

19,5

22,0

2754

9,6

14

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

4,5

19,5

21,0

2707

9,7

15

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

4,5

19,0

22,5

2775

6,3

16

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

4,5

19,0

22,0

2735

8,6

17

51

GM

David Anton Guijarro

ESP

2616

4,5

18,5

21,0

2631

2,4

18

29

GM

Mateusz Bartel

POL

2653

4,5

18,0

21,0

2704

4,6

19

49

GM

Tamir Nabaty

ISR

2619

4,5

18,0

19,5

2667

4,5

20

59

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2601

4,5

17,5

19,0

2642

5,1

21

69

GM

Anton Demcsenko

RUS

2589

4,5

17,0

18,5

2709

10,5

..

41

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

4,0

19,0

20,5

2675

7,9

90

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

3,5

17,5

20,0

2544

2,5

Az élcsoportban a csütörtöki 7. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 5) – Ivan Saric (horvát, 2650, 5,5)

David Navara (cseh, 2735, 5) – Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 5)

Igor Kovalenko (lett, 2644, 5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 5)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 4,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 4,5)

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 4,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 4,5)

David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 4,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 4,5)

Laurent Fressinet (francia, 2692, 4,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 4,5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 4,5) – Tamir Nabaty (izraeli, 2619, 4,5)

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 4,5) – Alexander Ipatov (török, 2648, 4,5)

Anton Demcsenko (orosz, 2589, 4,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2671, 4)

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4) – Zbynek Hracek (cseh, 2598, 4)

Vitaly Kunin (német, 2595, 4) – Kacper Piorun (lengyel, 2681, 4)

Anton Korobov (ukrán, 2674, 4) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 4)

Antal Gergely (magyar, 2539, 3,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2685, 3,5)

Berkes,F (2636) - Vityjugov,N (2721)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 dxc4 5.e3 a6 6.a4 c5 7.Fxc4 Hc6 8.0-0 Fe7 9.dxc5 Vxd1 10.Bxd1 döntetlen

Prohászka,P (2593) - Zsigalko,S (2647)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.Ff4 d5 4.e3 Fd6 5.Hbd2 Fxf4 6.exf4 0-0 7.Fd3 b6 8.Ve2 a5 9.0-0 Fa6 10.Bfe1 a4 11.He5 Fxd3 12.Vxd3 c5 13.f5 exf5 14.Vxf5 a3 15.bxa3 Bxa3 16.dxc5 bxc5 17.c4 d4 18.Hb3 Vc8 19.Vg5 h6 20.Vc1 Ba4 21.Vc2 Ba3 22.Vc1 Ba4 23.Vc2 Ba3 és döntetlen

Howell,D (2671) - Antal,G (2539)
Elfogadott vezércsel [D25]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 dxc4 4.e3 Fg4 5.h3 Fh5 6.Hc3 e6 7.Fxc4 Hc6 8.g4 Fg6 9.Hh4 Fd6 10.Vf3 a6 11.a3 Ve7 12.Vg2 Ha5 13.Hxg6 hxg6 14.Fa2 e5?!

Európa-bajnokság 2016

15.g5 Hd7 16.Fd2

Az angol nagymester a 16.Hd5 Vf8 17.f4 exd4 18.Ve4+ Kd8 19.Vxd4 folytatásban még jobban állhatott volna.

16...Hc6 17.Hd5 Vf8 18.dxe5 Hdxe5 19.0-0-0 0-0-0 20.Fc3 He7 21.Bd2

A profilaktikus 21.Kb1 jobb volt, 21...Hxd5 22.Fxd5 c6 23.Fa2 változatban egyértelmű világos előnye.

21...Hxd5 22.Vxd5 f6 23.Bhd1 Kb8 24.Vg2 Ve8 25.Fd5 Vb5 26.Fa2?! Bde8

Számításba jött a 26...Fe7 27.Bd5 Bxd5 28.Fxd5 c6 29.Ve4 cxd5 30.Fxe5+ Ka8 31.Bxd5 Vc6+ folytatás.

27.gxf6 gxf6 28.Bd4 g5 29.Kc2

Európa-bajnokság 2016

29...Vd7! 30.Fd5 Vxh3 31.Fxb7 Vxg2 32.Fxg2 Bh2 33.Fd5 Bxf2+ 34.Kb3 g4 35.Ba4 g3?!

Esélyt a 35...Ka7 36.Bg1 c6 37.Fh1 Bh8 változat adott volna.

36.Bxa6 Kc8 37.Bg1 c6 38.Fxc6 Hxc6 39.Bxc6+ Kd7

Európa-bajnokság 2016

40.Bxd6+ Kxd6 41.Bxg3 Kd5 42.a4 f5 43.a5 Bb8+ 44.Ka3 Bf1 45.Ka2 Ke4 46.Bh3 Bd1 47.Fd4 f4 48.Bh4 Bxd4 49.exd4 Bb5 50.a6 Bb6 51.a7 Ba6+ 52.Kb3 Bxa7 53.Kc4 Bc7+ 54.Kb5 Bb7+ 55.Kc6 Bxb2 56.d5 Bc2+ 57.Kd7 Kxd5 és döntetlen

Saric,I (2650) - Matlakov,M (2693)
Spanyol megnyitás [C89]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.c3 d5 9.exd5 Hxd5 10.Hxe5 Hxe5 11.Bxe5 c6 12.d3 Fd6 13.Be1 Ff5 14.Vf3 Be8 15.Bxe8+ Vxe8 16.Hd2 Ve1+ 17.Hf1 Fg6 18.g3

A tavalyi Világkupa döntőjének rájátszásában, az első villámpartiban Szergej Karjakin [18.Fc2? bakija büntetlen maradt, Peter Szvidler kihagyta a 18...Hxc3! 19.bxc3 Vxc3 óriási lehetőséget.

18...b4 19.c4

A tavalyi csapat Európa-bajnokságon az ukrán-orosz presztízsrangadón Vaszilij Ivancsuk 19.h4 h5 20.c4 Hf6 21.Fd1 Be8 22.Fd2 Ve5 23.Bc1 Fc5 24.a3 a5 25.axb4 axb4 26.Bc2 Hg4 27.He3 Vd6 28.Hxg4 hxg4 29.Vxg4 Fh5 30.Vxh5 Vxg3+ 31.Kh1 Vxf2 után feladásra kényszerült Peter Szvidlerrel szemben.

19...Hf6 20.Vxc6 Bd8 21.Vb6 Bd7 22.Fc2 Hg4 23.Bb1 Ve2 24.Fd2 He5 25.Ve3 Vh5 26.Fd1 Vf5 27.Fe2 f6 28.b3 Fc5 29.Vf4 Vxf4 30.Fxf4 Hxd3 31.Fxd3 Bxd3 32.Be1

Európa-bajnokság 2016

32...Kf7

A hosszú elméleti változatot már láttuk korábban. Levelezési partiban sötét a 32...Fd4 33.Be2 Kf7 34.h4 Bd1 35.Bd2 Bxd2 36.Hxd2 Fc3 37.Kf1 Fxd2 38.Fxd2 Fb1 39.Fxb4 Fxa2 változatban remizett.

33.Fe3 Fd6 34.Fb6 Fe5 35.Fc5 a5

Európa-bajnokság 2016

36.f4 Fd6 37.Fxd6 Bxd6 38.He3 Fe4 39.c5 Bc6?

Európa-bajnokság 2016

40.Hc4 Fd5 41.Hd6+ Kg6 42.Bc1 a4 43.Hb5 axb3 44.axb3 Bc8 45.Hd4 Kf7 46.Kf2 Ke7 47.Ke3 Kd7 48.Kd3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog