Help Sales ÁSZF

Taktikai csapások, három győztes a bajnokság negyedik játéknapján

Címkék: Férfi sakkbajnokság

Hévízen lejátszották a 61. férfi sakkbajnokság negyedik fordulóját. A taktika játszotta a főszerepet. Varga Zoltán a szicíliai védelem bonyodalmaiban nyert Papp Gábor ellen. Flumbort András esélyes minőségáldozat helyett azonnal vesztőt húzott. Erdős Viktor merész gyalograblása győzelmet hozott, félpontos előnnyel vezet. Szép siker junior bajnokunk, Pap Gyula remije a címvédő Berkes Ferenccel szemben.

Érdekes játszmákat láthattunk a negyedik játéknapon, három játszma fejeződött be döntéssel. Erdős Viktor sötéttel nyert. Elfogadta a felkínált gyalogáldozatot és Czebe Attila nem folytatta pontosan akcióját. Túlértékelte esélyeit, Viktor „a” szabadgyalogjának előrenyomulását kombinálta a fölöslegesen kinyitott  h vonal adta lehetőséggel.

Kalandos partiban csatázott Varga Zoltán és Papp Gábor. A szicíliai védelmű játszmában a különböző oldalra történt sáncolás után kezdődtek a bonyodalmak. Mindketten pontatlankodtak, támadó és védőlépések maradtak kihasználatlanul. Az alapsor gyengesége döntötte el a pont sorsát.

A taktika játszotta a főszerepet Flumbort András és Héra Imre játszmájában. A bajnokcsapat, az Aquaprofit NTSK két nagymestere nyíltsisakos küzdelmében kimaradt az esélyes minőségáldozat, taktikai elnézés pedig eldöntötte csatájukat.

Pap Gyula bátran „nekirontott” a címvédő Berkes Ferencnek, túlzottan is kinyitotta az állást. Berkes kihasználatlanul hagyott egy jó esélyt, a végjátékban már nem nyerőesélye.

 

A 4. forduló eredményei:

Varga Zoltán (2450) – Papp Gábor (2551) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 47)

Pap Gyula (2492) – Berkes Ferenc (2705) döntetlen (Vezércsel, 38)

Flumbort András (2538) – Héra Imre (2542) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 36)

Czebe Attila (2503) – Erdős Viktor (2623)  0 – 1 (Grünfeld védelem, 26)

Prohászka Péter (2564) – Bánusz Tamás (2563)  döntetlen (Bogoindiai védelem, 17)

 

A bajnokság állása:

1.Erdős Viktor 3 pont

2-3. Berkes Ferenc és Varga  Zoltán 2,5

4. Bánusz Tamás 2(1)

5-6. Héra Imre és Prohászka Péter 2

7. Pap Gyula 1,5 (1)

8. Czebe Attila 1,5

9-10. Flumbort András és Papp Gábor 1

 

Az 5. forduló párosítása:

Bánusz Tamás – Varga Zoltán

Erdős Viktor – Prohászka Péter

Héra Imre – Czebe Attila

Berkes Ferenc – Flumbort András

Papp Gábor – Pap Gyula

 

Varga,Z (2450) - Papp,G (2551)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fa7 7.Ve2 Hc6 8.Fe3 d6 9.H1d2 Hf6 10.0-0-0 b5 11.g4 Fxe3 12.Vxe3 e5 13.Fe2 Fe6 14.f4 exf4 15.Vxf4 Vc7 16.Kb1 0-0 17.Hf3 Bac8 18.g5 Hg4 19.Hfd4 Fxb3 20.Fxg4 Hxd4 21.cxb3 He6 22.Fxe6 fxe6 23.Vxd6 Vc2+ 24.Ka1 Bc6 25.Ve5 Vc5 26.Vg3 Vf2 27.Vd3 Vg2 28.h4 Bc2 29.Bhg1 Vh2 30.Vd4 Vxh4 31.Ve5 Vh3 32.g6

Pontosabb volt a 32.a3 Bcf2 33.g6 B2f6 34.gxh7+ Vxh7 35.Bd6 folytatás.

32...h6 33.Bg3?!

Nyert volna a 33.a3 Vh4 34.Vxe6+ Kh8 35.Bgf1 Bcf2 36.Bxf2 Vxf2 37.Bd7 változat.

33...Bd2 34.Bb1 Vf1 35.Vxe6+ Kh8 36.a3 Vf4 37.Bg4 Vf3 38.Ve7 Bfd8?

Sötét sikerrel védekezhetett volna a 38...Kg8 39.Bgg1 Vf6 40.Vxf6 Bxf6 41.Bbc1 Be2 folytatással.

39.Bh4 B2d7 40.Ve5 Kg8 41.Ve6+ Kh8 42.Bh3 Vf4?! 43.e5 Vg5 44.Bf1 Be7

 

 

45.Bhf3 Vc1+ 46.Ka2 Bxe6 47.Bf8+ és sötét feladta

Czebe,A (2503) - Erdős,V (2623)
Grünfeld védelem [D73]

1.Hf3 d5 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.c4 c6 5.d4 Hf6 6.cxd5 cxd5 7.He5 He4 8.Hd2 Hd7 9.Hxe4 dxe4 10.Hxd7 Vxd7 11.Fe3 Vd5 12.0-0 0-0 13.Bc1 Vxa2 14.Fxe4 Vxb2 15.Vd3 Bd8 16.Bc7 Ff6 17.Bfc1

Számításba jött a 17.Bb1 Va2 18.Bc3 Ve6 19.Ba3 Vd6 20.Ba5 folytatás.

17...a5 18.h4

Világosnak a remin kellett volna gondolkodnia. 18.B1c2 Vb6 19.d5 Vd6 20.Fc1 folytatással.

18...a4 19.Bb1 Va2 20.h5 Ve6 21.hxg6 hxg6 22.Bc2 a3 23.Ba1 Ba4 24.Bd2 b5 25.Vb1 Kg7 26.Fc2

 

 

26...Bh8! és világos feladta

Flumbort,A (2531) - Héra,Imre (2541)
Nimzoindiai védelem [E36]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d5 7.Fg5 c5 8.dxc5 d4 9.Vc2 Hbd7 10.Hf3 e5 11.b4 h6 12.Fc1 a5 13.Bb1 axb4 14.axb4 Be8 15.e4 dxe3 16.Fxe3 Hg4 17.Fe2 e4 18.Hd4 Hxe3 19.fxe3 Vg5 20.Kf2 Vf6+

Jobb volt a 20...Ba6 21.Vd2 He5 folytatás

21.Kg1 Vg5 22.Kf2 He5 23.h4 Vf6+ 24.Kg1 Fg4 25.Bf1 Vg6 26.Fxg4 Hxg4 27.Bh3 Ba3 28.Ve2 h5 29.b5?!

Világos tartotta volna kis előnyét a 29.Hf5 Kh7 30.Bg3 változatban.

29...Bea8 30.Ve1 Kh7 31.c6 bxc6 32.bxc6 Bd3 33.Bg3

Figyelmet érdemelt 33.c5 Baa3 34.c7 Ba8 35.Bg3 folytatás.

33...Vd6 34.c5?!

Kimaradt az esélyes minőségáldozat 34.Bxg4 hxg4 35.Bxf7 Vg6 36.Bf4 g3 37.Hf5 Vxc6 38.Vxg3-mal.

34...Vxc5

 

 

 

35.Bf5?

Azonnal vesztett. 35.Bxg4 hxg4 36.Bxf7 Vc3 37.Vxc3 Bxc3 38.Kf2 Ba2+ 39.Kg3 Bxe3+ 40.Kf4 Bc3 41.Kxe4 Bxg2 42.c7 Kg6 43.Bd7 remiesélyt adott.

35...Bxe3! 36.Vd1 Be1+! és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog