Impresszum Help Sales ÁSZF

Szvidler remivel megőrizte félpontos előnyét, Kramnyik, Andrejkin és Nepomnjacsij nyert az 5. fordulóban

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij

A Nyizsnyij Novgorodban zajló orosz szuperbajnokság ötödik fordulójában a hatszoros bajnok Peter Szvidler döntetlennel megőrizte félpontos előnyét. Sötéttel nyert az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és Jan Nepomnjacsij, világossal a címvédő Dmitrij Andrejkin. Még mindig nyeretlen a világbajnokjelölt Szergej Karjakin. A női viadalon változatlanul holtversenyben vezet Valentyina Gunyina és Bajra Kovanova. A csütörtöki szabadnap után pénteken folytatódik a pontvadászat.

A 66. szuperbajnokság ötödik játéknapján az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és Jan Nepomnjacsij sötéttel aratott fontos győzelmet, a címvédő Dmitrij Andrejkin ellenfele hathatós segítségével nyert. Kramnyik az orosz válogatott egyik szekundánsát, Alekszandr Motiljevet kényszerítette  megadásra. A bonyodalmakban jobban tájékozódott, gyorsabban számolt ellenfelénél, aki súlyos időzavarban sokat hibázott.

A hatszoros bajnok Peter Szvidler döntetlennel is megőrizte vezető pozícióját. A rajtlistán második, Vlagyimir Kramnyik Világkupán elért elsőségének köszönhetően világbajnokjelölt Szergej Karjakin mélyen tudása alatt játszik,

Az 5. forduló eredményei:

Dmitrij Andrejkin (2706) – Anton Somojev (2579) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 48)

Alekszej Goganov (2575) – Peter Szvidler (2740) döntetlen (Grünfeld védelem, 36)

Alekszandr Motiljev (2676) – Vlagyimir Kramnyik (2796) 0 – 1 (Spanyol négyeshuszárjáték, 40)

Erneszto Inarkijev (2695) – Jan Nepomnjacsij (2702) 0 – 1 (Benoni védelem, 42)

Nyikita Vityjugov (2729) – Szergej Karjakin (2762) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 25)

A szuperbajnokság állása:

1.Peter Szvidler 4 pont

2-3. Vlagyimir Kramnyik és Nyikita Vityjugov 3,5

4-5. Dmitrij Andrejkin és Jan Nepomnjacsij 3

6. Erneszto Inarkijev 2,5

7. Szergej Karjakin 2

8. Alekszej Goganov 1,5

9-10. Alekszandr Motiljev és Anton Somojev 1

A pénteki 6. forduló párosítása:

Anton Somojev – Szergej Karjakin

Jan Nepomnjacsij – Nyikita Vityjugov

Vlagyimir Kramnyik – Erneszto Inarkijev

Peter Szvidler – Alekszandr Motiljev

Dmitrij Andrejkin – Alekszej Goganov

 

A női bajnokságon csak egy játszma végződött döntéssel, a címvédő Natalija Pogonyina feljött ötven százalékra. A forduló rangadóját az olimpiai bajnoknők vívták, Valentyina Gunyina és Tatjana Koszinceva időzavarokban döbbenetes hibákat követtek el, Gunyina többször is nyerést hagyott ki, Koszinceva jobban védekezhetett volna, majd nyerési esélyeket is kapott.  A fantasztikus csata 111 lépésben lett döntetlen.

Az 5. forduló párosítása:

Valentyina Gunyina (2506) – Tatjana Koszinceva (2515)  döntetlen

Bajra Kovanova (2396) – Anasztazia Bodnaruk (2459) döntetlen

Natalija Pogonyina (2485) – Daria Csarocskina (2343) 1 - 0

Jekatyerina Kovalevszkaja (2410) – Alina Kaslinszkaja (2435) döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (2495) – Alekszandra Gorjacskina (2436) döntetlen

A bajnokság állása:

1-2. Valentyina Gunyina és Bajra Kovanova 4 pont

3. Alekszandra Kosztenjuk 3

4-5. Natalija Pogonyina és Jekatyerina Kovalevszkaja 2,5

6-8. Anasztazia Bodnaruk,  Alekszandra Gorjacskina és Alina Kaslinszkaja 2

9-10. Daria Csarocskina és Tatjana Koszinceva 1,5

A pénteki 6. forduló párosítása:

Tatjana Koszinceva – Alakszandra Gorjacskina

Alina Kaslinszkaja – Alekszandra Kosztenjuk

Daria Csarocskina – Jekatyerina Kovalevszkaja

Anasztazia Bodnaruk – Natalija Pogonyina

Valentyina Gunyina – Bajra Kovanova

Goganov,A (2575) - Szvidler,P (2740)
Grünfeld védelem [D73]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 c5 6.0-0 cxd4 7.Hxd4 d5 8.cxd5 Hxd5 9.Hb5 Fe6 10.Hd4 Fc8 11.Hb5 Fe6 12.Fxd5

Alekszej Goganov elkerülte a harmadszori lépésismétlést!

12...Fxd5 13.H1c3 Fxc3 14.Hxc3 Fe6 15.Fh6 Vxd1 16.Bfxd1 Bc8 17.Hd5 Hc6 18.Bac1 Bd8 19.Hc7 Bxd1+ 20.Bxd1 Bd8 21.Bxd8+ Hxd8 22.Hxe6 Hxe6 23.Fd2 Hd4 24.Kf1 b5 25.Fe3 Hc6 26.Fc5 h5 27.f3 f6 28.e4 Kf7 29.Ke2 e5 30.h3 a6 31.Kd3 Ke6 32.Ke3 Ha5 33.Kd3 Hc6 34.Ke3 Ha5 35.Kd3 Hc6 36.Ke3 és döntetlen

Motiljev,A (2676) - Kramnyik,V (2796)
Spanyol négyeshuszárjáték [C48]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Hc3 0-0 6.Fxc6 dxc6 7.Fg5 Vd6 8.Vd2 a5 9.h3 Be8 10.Hh4 a4 11.a3 b5 12.0-0 Hh5 13.He2 Fb6 14.g4 h6 15.Fe3

15...Hf4 16.Hxf4 exf4 17.Fxf4 Vf6 18.Hf5 Vxb2 19.Kh2 h5 20.Bab1?

Alekszandr Motiljev a királyszárnyi kezdeményezés reményében áldozott gyalogot. Vlagyimir Kramnyik is meglepődött ötletén, de mintegy 7 perces tűnődés után elfogadta az áldozatot, királyát fenyegető igazi veszélyt nem látott. [20.Bfb1 Vf6 21.Bg1 volt a helyes folytatás.

20...Vxa3 21.Bg1 Fxf5 22.gxf5 Fd4 23.Fh6?!

Sötétre előnyös a 23.Fxc7 Vc3 24.Vh6 Vxc2 25.Bg2 Vxf2 26.Vxc6 Vf3 változat is.

23...Vd6+?! 24.Kh1 Kf8 25.Ff4 Vc5 26.Fe3?! a3 27.Fxd4 Vxd4 28.c3?! Vf6 29.f3 Bed8! 30.d4

Világos már nagy időzavarral küszködött.

30...c5 31.d5 c6 32.Ve3 cxd5 33.Vxc5+ Kg8 34.Ve3 a2 35.Ba1 dxe4 36.fxe4 Ba3 37.Bg3 h4 38.Bf3 b4 39.Vc5 Bxc3 40.Bxc3 Vxc3 és világos feladta

Inarkijev,E (2695) - Nepomnjacsij,J (2702)
Benoni védelem [A64]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 c5 5.d5 0-0 6.Hc3 d6 7.Hf3 e6 8.0-0 exd5 9.cxd5 Be8 10.Hd2 a6 11.a4 Hbd7 12.h3 Bb8 13.Bb1 Vc7 14.b3 b5 15.Fb2 b4 16.Hce4 Hxe4 17.Hxe4 Fxb2 18.Bxb2 a5

A megnyitáselmélet párbajt világos elvesztette.

19.Vd3 Bb6 20.g4 Vd8 21.f4 Fa6 22.Ve3?! f5 23.gxf5 gxf5 24.Vg3+ Kh8 25.Hg5 Vf6 26.Bf2 c4 27.e4

27...c3 28.Bb1 fxe4?!

Még erősebb volt a 28...Bb7 29.Be1 Hc5 30.e5 Vd8 31.Kh2 h6 folytatás.

29.Fxe4 Hf8?! 30.Kh2 Bb7 31.Bg1 Bg7 32.Bfg2 Bee7 33.Vf3?! h6 34.He6 Hxe6 35.dxe6 Vxe6 36.Fg6? Fb7 37.Vh5 Fxg2 38.Vxh6+ Bh7 39.Vf8+ Vg8 40.Vxg8+ Kxg8 41.Fxh7+ Kxh7 42.Bxg2

 

42...d5 és világos feladta

Andrejkin,D (2706) - Somojev,A (2579)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.a3 Fb7 5.Hc3 d5 6.cxd5 Hxd5 7.e3 g6 8.Hxd5 exd5 9.Fd3 Fd6 10.Fd2 0-0 11.0-0 Hd7 12.h3 Ve7 13.Bc1 Hf6 14.He5 c5 15.f4 Bad8 16.Fc3 Hh5 17.Vf3?! Fxe5 18.fxe5 f6 19.e6 Vxe6 20.Bfe1 Bf7 21.dxc5 d4 22.exd4 Vxe1+ 23.Bxe1 Fxf3 24.gxf3 bxc5 25.Fc4 cxd4 26.Fb4

26...Hf4

Anton Somojev a 26...Bdd7 27.Kf2 Kg7 28.Fxf7 Kxf7 29.Fd2 Be7 30.Bxe7+ Kxe7 31.Ke2 Ke6 32.Kd3 Ke5 folytatásban nyerőesélyt érhetett volna.

27.Fxf7+ Kxf7 28.Be7+ Kg8 29.Bxa7 Bc8 30.Fd2 Hxh3+ 31.Kf1 Hg5 32.Fxg5 fxg5 33.b4 Bc3 34.Kf2 h5 35.b5 Bb3 36.a4 Bb2+ 37.Kg3 Bb4? 38.Bd7 Kf8 39.a5 Ke8 40.Bd5 h4+ 41.Kh3 Ke7 42.a6 Ke6 43.Bd8 Bxb5 44.a7 Ba5 45.a8V Bxa8 46.Bxa8 Kd5 47.Ba5+ Kc4 48.Bxg5 és sötét feladta

Vityjugov,N (2729) - Karjakin,S (2762)
Nimzoindiai védelem [E34]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.cxd5 Vxd5 6.Hf3 Vf5 7.Vd1 0-0 8.e3 He4 9.Fd2 Hxd2 10.Vxd2 Hd7 11.Fd3 Va5 12.Vc2 h6 13.0-0 c5 14.a3 Fxc3 15.Vxc3 Vxc3 16.bxc3 b6 17.a4 Fb7 18.a5 Bfc8 19.Bfb1 Kf8 20.Kf1 Ke7 21.Ba3 Fc6 22.Fa6 Bc7 23.Fd3 Bcc8 24.Fa6 Bc7 25.Fd3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog