Help Sales ÁSZF

Sztefanova és Usenyina az élen, Gara Anita a tizennégy fős üldöző boly tagja

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

A Mamaiaban zajló Európa-bajnokság hetedik fordulójában az öt magyar résztvevő sikeres napot zárt. Gara Anita és Rudolf Anna sötéttel, Vajda Szidónia világossal játszva győzött, Gara Tícia és Papp Petra remizett. Két exvilágbajnoknő, a bolgár Antoaneta Sztefanova és az ukrán Anna Usenyina félpontos előnnyel az élen, tizennégyen követik a duót, Anita is az üldöző boly tagja. Tícia és Szidónia 4,5 pontos, Petra és Anna 3,5-tel várja a szombati nyolcadik játéknapot. A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a 2018-as kieséses rendszerű világbajnokságra.

Női Európa-bajnokság 2016

A pihenőnap után a kontinensviadal hetedik fordulójában sikeres napot zártak nagymesternőink. Kis meglepetést Gara Tícia világossal a grúz Salome Melia elleni gyors döntetlen jelentette. A többi parti már a nyitás után jó esélyekkel kecsegtetett, az Élő-pontszámok tükrében vártuk is a győzelmeket.

Egy kissé elhúzódott Gara Anita játszmája, de nyerése egy pillanatig sem forgott veszélyben az orosz Marian Necsajevával szemben. Ötszörös bajnoknőnk ötödik győzelmével a félpontos előnnyel vezető duó, az exvilágbajnoknőket üldöző tizennégy fős boly tagja.

Végig kézben tartotta a kezdeményezést a román Angela Dragomirescu elleni partijában Vajda Szidónia, a győzelemmel Tíciához hasonlóan 4,5 pontos.

A kezdeti bizonytalankodás után játékba lendült Rudolf Anna, nyerésével feljött ötven százalékra. Papp Petra kockáztatott, sötéttel a szicíliai védelem még új fegyvere, olasz ellenfele támadóan lépett fel, majd a sorozatos cserék kiegyenlítéshez vezettek.

Félpontos előnnyel vezet két exvilágbajnoknő, a bolgár Antoaneta Sztefanova és az ukrán Anna Usenyina. 2012-ben ketten vívták a kieséses rendszerű világbajnokság döntőjét, az izgalmas párharc rájátszásban dőlt el Usenyina javára. Nagy kérdés, hogy holnapi összecsapásuk során mekkora szerepet játszik a taktikázás.

Női Európa-bajnokság 2016

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Elisabeth Paehtz (német, 2485, 4,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 5)  döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 4,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2345, 4,5)  döntetlen

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 4,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 4,5) döntetlen

Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 4,5) – Monika Socko (lengyel, 2469, 4,5)  döntetlen

Ekaterina Atalik (török, 2408, 4,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 4,5) 0 - 1

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 4,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 4,5) döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 4) – Marina Brunello (olasz, 2336, 4,5)  1 - 0

Lela Dzsavahisvili (grúz, 2493, 4) – Meri Arabidze (grúz, 2363, 4) döntetlen

Marina Necsajeva (orosz, 2416, 4) – Gara Anita (magyar, 2345, 4)  0 - 1

Olga Zimina (olasz, 2361, 4) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2411, 4)  1 - 0

Gara Tícia (magyar, 2352, 4) – Salome Melia (grúz, 2409, 4)  döntetlen

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 4) – Corina-Isabela Peptan (román, 2402, 4)  0 - 1

Maria Kurszova (örmény, 2319, 4) – Deimante Daulyte (litván, 2392, 4)  döntetlen

Sarah Hoolt (holland, 2312, 4) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 4)  0 - 1

Cristina Adela Foisor (román, 2322, 4) – Maja Lomineisvili (grúz, 2367, 4)  1 - 0

Vajda Szidónia (magyar, 2345, 3,5) – Angela Dragomirescu (román, 2215, 3,5) 1 - 0

Daniela Movileanu (olasz, 2247, 3) – Papp Petra (magyar, 2342, 3)  döntetlen

Alekszandra Zserebcova (orosz, 2200, 2,5) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 2,5)  0 – 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

1

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2507

5,5

26,0

29,5

2581

2

9

GM

Anna Usenyina

UKR

2450

5,5

26,0

28,0

2567

3

14

IM

Inna Gaponenko

UKR

2415

5,0

28,5

32,0

2545

4

26

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2364

5,0

28,0

30,5

2552

5

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

5,0

27,5

31,0

2519

6

15

WIM

Yuliya Shayger

ISR

2415

5,0

27,5

30,5

2523

45

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2322

5,0

27,5

30,5

2529

8

8

GM

Monika Socko

POL

2469

5,0

27,0

30,5

2503

9

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

5,0

27,0

30,0

2535

10

7

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2475

5,0

25,5

28,5

2479

11

12

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2434

5,0

24,5

28,0

2472

12

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2490

5,0

24,5

28,0

2490

13

36

WFM

Julija Oszmak

UKR

2345

5,0

24,5

26,0

2481

14

34

IM

Gara Anita

HUN

2345

5,0

23,5

26,5

2441

15

24

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2375

5,0

23,0

26,0

2436

16

20

IM

Corina-Isabela Peptan

ROU

2402

5,0

21,0

22,5

2399

17

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

4,5

27,5

31,0

2490

18

28

IM

Meri Arabidze

GEO

2363

4,5

26,0

29,0

2485

19

46

WGM

Maria Kurszova

ARM

2319

4,5

26,0

28,5

2446

20

40

FM

Marina Brunello

ITA

2336

4,5

26,0

28,0

2426

21

30

IM

Olga Zimina

ITA

2361

4,5

25,5

28,0

2495

22

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2409

4,5

25,0

27,5

2416

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

4,5

25,0

27,5

2421

30

35

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

4,5

22,5

24,5

2377

59

38

WGM

Papp Petra

HUN

2342

3,5

25,0

26,0

2290

68

57

IM

Rudolf Anna

HUN

2301

3,5

20,5

22,0

2238

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 5,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 5,5)

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 5) – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 5)

Corina-Isabela Peptan (román, 2402, 5) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 5)

Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 5)

Julija Oszmak (ukrán, 2345, 5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 5)

Monika Socko (lengyel, 2469, 5) – Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 5)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 5)

Gara Anita (magyar, 2345, 5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 5)

Olga Zimina (olasz, 2361, 4,5) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2493, 4,5)

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 4,5) – Irina Bulmaga (román, 2360, 4,5)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2411, 4,5) – Gara Tícia (magyar, 2352, 4,5)

Sopiko Huhasvili (grúz, 2355, 4,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2409, 4,5)

Salome Melia (grúz, 2409, 4,5) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 4,5)

Marina Brunello (olasz, 2336, 4,5) – Ekaterina Atalik (török, 2408, 4,5)

Papp Petra (magyar, 2342, 3,5) – Tereza Rodshtein (izraeli, 2263, 3,5)

Rudolf Anna (magyar, 2301, 3,5) – Kubra Ozturk (török, 2226, 3,5)

Gara,T (2352) - Melia,S (2409)
Szicíliai védelem [B31]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.0-0 Fg7 5.Be1 Hf6 6.e5 Hd5 7.Hc3 Hc7 8.Fxc6 dxc6 9.h3 He6 10.d3 Vc7 11.He4 0-0 12.Heg5 Hxg5 13.Fxg5 Fe6 14.Ve2 h6 15.Fd2 Bad8 16.b3 Bfe8 és döntetlen

Necsajeva,M (2425) - Gara,A (2345)
Királyindiai védelem [E81]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.f3 0-0 6.Hge2 c5 7.Fe3 Hc6 8.d5 He5 9.Hg3 h5 10.Fe2 h4 11.Hf1 e6 12.Hd2 exd5 13.cxd5 a6 14.0-0 b5 15.Vc2 Hh5 16.f4? Hg4 17.Fxg4 Fxg4 18.h3 Fd7 19.Hf3 Hg3 20.Bfe1 Be8

A megnyitást Anita tökéletesen megoldotta, ellenfele pontatlankodását kihasználva előnnyel várhatta a folytatást.

21.Ff2 Vf6?!

Taktikai lehetőséget kínált. 21...b4 22.Fxg3 hxg3 23.He2 Vf6 24.Bab1 Fb5 volt a jó döntés.]

22.Hxh4?

Az orosz sakkozónő 22.e5 Vxf4 23.e6 fxe6 24.Fxg3 hxg3 25.Vxg6-tal dinamikus egyensúllyal játszhatta volna a partit.

25.Vxf4 23.Hf3 Fxc3 24.Fe3? Vxe4 25.Vxc3 Vxd5 26.Fh6 Hf5 27.Ff4 Fc6 28.Bxe8+ Bxe8 29.Be1 Bxe1+ 30.Vxe1

 

Női Európa-bajnokság 2016

30...Hd4

Anita begyűjthette volna az a2 gyalogot is!

31.Vf2 He6 32.Fg3 Vd1+ 33.He1 Kg7 34.Kh2 a5 35.a3 a4 36.Ve3 Vd5 37.Vc3+ Hd4 38.Vd2 Ve6 39.Hd3 Vd5 40.He1 Kg8 41.Ff4 Ve6 42.Vf2

 

Női Európa-bajnokság 2016

42...He2 43.Fe3 Ve5+ 44.Kh1 Hg3+!? 45.Kg1 He4 46.Vc2 Hg3 47.Vf2 Hf5 48.Ff4 Ve4 49.Vd2 b4 50.Kf2 bxa3 51.bxa3 Ve6 52.Hc2 Ve4 53.He1 d5 54.Hf3 d4 55.Fg5 Ve6 56.Va5 Va2+ 57.Hd2 Vd5 58.Hf3 Kg7 59.Vc7 He3 60.Ve5+ Vxe5 61.Hxe5 Fb5?! 62.Fe7 f6 63.Hf3 Hd1+ 64.Ke1 Hb2 65.Kd2 Hd3 66.Fd6 Kf7 67.Fg3 Ke6 68.He1 Hb2 69.Kc1 Hc4 70.Hd3 Hxa3 71.Hxc5+ Kd5 72.Hb7 Hc4 73.Fe1 a3 74.Ha5 a2 75.Hb3 Fa4 76.Ha1 Ke4 és világos feladta

Vajda,Sz (2345) - Dragomirescu,A (2215)
Grünfeld védelem [D96]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Vb3 g6 5.Hc3 Fg7 6.cxd5 cxd5 7.Fg5 e6 8.Bc1 0-0 9.e3 Hc6 10.He5 Ha5?! 11.Va4 h6 12.Fh4 g5 13.Fg3 Hh5 14.Fe2 Hxg3 15.hxg3 Fxe5 16.dxe5 Kg7 17.Vg4 Hc6

 

Női Európa-bajnokság 2016

18.f4 f5 19.Vh5 Bh8 20.Hb5 Fd7 21.Hd6

Most és a korábbi lépésben is számításba jött a g4 lépés!

21...Ve7 22.g4! Fe8 23.Vh3 Fg6 24.gxf5 Fxf5

 

Női Európa-bajnokság 2016

25.Vxf5 exf5 26.Hxf5+ Kf7 27.Hxe7 Kxe7 28.Fb5 gxf4 29.exf4 Bag8 30.Kf2 Bg4 31.g3 Bhg8 32.Bh3 Hd4 33.Bc7+ Kd8 34.Bd7+ Kc8 35.Bxd5 Hxb5 36.Bxb5 h5 37.Bc5+ Kd7 38.Bc3 h4

Női Európa-bajnokság 2016

39.Bxh4 Bxh4 40.gxh4 Bg4 41.Kf3 Bxh4 42.Bd3+ Ke7 43.Bb3 b6 44.Ba3 Bh2 45.Bxa7+ Ke6 46.b3 Kd5 és sötét feladta

Movileanu,D (2246) - Papp,P (2342)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e5 7.Hb3 Fe7 8.h3 0-0 9.g4 Fe6 10.g5 Hfd7 11.Bg1 Hb6 12.Vd2 H8d7 13.0-0-0 Vc7 14.h4 Bfc8 15.Kb1 Ff8 16.h5 a5 17.a4 Hc4 18.Fxc4 Vxc4 19.Vd3 Vc6

 

Női Európa-bajnokság 2016

20.g6 fxg6 21.hxg6 Fc4 22.Vd2 b5 23.axb5 Vb7 24.Hc1 a4 25.f3 Fxb5 26.Hxb5 Vxb5 27.Vd5+ Vxd5 28.Bxd5 hxg6 29.Bxg6 Kf7 30.Bg2 Hf6 31.Bb5 Fe7 és döntetlen

Zsrebcova,A (2155) - Rudolf,A (2301)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.Ff4 c6 4.e3 Vb6 5.Hbd2 Vxb2 6.Fd3 Vb6 7.0-0 g6 8.c4 Fg7 9.h3 0-0 10.g4

Világos a gyalogáldozatért kezdeményezéshez jutott, de oly könnyű eltékozolni, az anyagi hátrány pedig megmarad.

10...Hbd7 11.a4 a5 12.Bb1 Vd8 13.Vb3 Ba6 14.c5 Ba7 15.Fg3 He8 16.Bfd1 Hc7 17.g5?

 

Női Európa-bajnokság 2016

17...e5! 18.Hxe5 Hxe5 19.dxe5 Fxh3!? 20.Vb6 Ba8 21.Vxb7 He6 22.Vxc6 Bc8 23.Vb6 Vxg5 24.c6 h5 25.Hf3?! Vg4 26.Hh2 Vxa4 27.Ba1 Vxc6 28.Vxc6 Bxc6 29.Bxa5 g5 30.Ff1 Ff5 31.f3 Hc7 32.f4 h4 33.Ff2 gxf4 34.exf4 Bg6+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog