Help Sales ÁSZF

Szombaton kezdődik az év első szuperversenye, a 82. Tata Steel Chess Masters 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Wijk aan Zee-ben január 11. és 26. között rendezik meg a hagyományos versenysorozat nyolcvankettedik tornáját, a Tata Steel Chess 2020 szuperversenyt. Ma este tartották meg az ünnepélyes megnyitót és a sorsolást, szombaton indulnak a sakkórák a nagy érdeklődéssel várt viadalon. A 20-as kategóriájú, 2741-es Élő-átlagú tornán a rajtlistát címvédőként a négyszeres világbajnok Magnus Carlsen vezeti, a világranglista első tíz helyezettjéből négyen játszanak, fiatal trónkövetelők is meghívást kaptak. Carlsent tavaly hetedszer ünnepelték győztesként, a viadal doyenje, az 50 éves exvilágbajnok Viswanathan Anand ötször diadalmaskodott. A torna hivatalos honlapja a www.tatasteelchess.com, ahol élő internetes közvetítés lesz.

 

A hagyományos versenyt  a  Hoogovens Művek főszponzorként 2000-ig támogatta, a privatizáció után lett a fesztiválnak a brit Corus a névadója, és egyúttal főtámogatója. Kilenc éve az indiai Tata Steel vette át a sakkozás kiemelt mecénásának szerepét. A holland tengerparti városka két és fél hétig a sakk lázában ég, majd rövid pihenő után már a következő versenyre készül. Remek hangulatú a világhíres sakkfesztivál, ahol természetesen a 14 résztvevős szuperverseny áll az érdeklődés középpontjában, amely ezúttal 20-as kategóriájú, 2741 az Élő-átlaga.

A holland rendezők a szuperversenyek közötti versengésben is hűek maradtak eredeti célkitűzéseikhez, mindig lehetőséget adtak a feltörekvő tehetségeknek, s ennek is köszönhető, hogy a torna résztvevői közül Magnus Carlsen, Anish Giri és Vladiszlav Kovalev korábban a „Challengers” nagymesterversenyről harcolták ki a szuperversenyen való részvételi jogot. A klasszikus, a 14 résztvevős lebonyolítású torna méltán népszerű a sakkozók és a sakkrajongók körében is, egy-egy váratlan vereség kijavítására bőven van lehetőség, harcosabbak is a játszmák.

A világranglista első tíz helyezettjéből négyen játszanak, a közelgő világbajnok-jelölti döntő miatt taktikáznak is a legjobbak, Jan Nepomnjacsij pár nappal a kezdés előtt mondta le részvételét, Nyikita Vityjugov vállalkozott a „beugrói” szerepre. A 29 éves négyszeres világbajnok, világranglista-vezető Magnus Carlsen fényes sikerekkel övezett  pályafutása 2004-ben éppen a holland tengerparti városkában kezdődött meg. A „C” nagymesterversenyt a 13 esztendős norvég titán 13-ból 10,5 pontos szenzációs eredménnyel nyerte meg. Négy évvel később már a szuperversenyen diadalmaskodott, sikerét még hatszor ismételte meg, 2010-ben, 2013-ban, 2015-ben, 2016-ban, 2018-ban és tavaly is tornagyőztesként ünnepelhették, hét elsőségével előzi meg az ötször győztes indiai exvilágbajnok Viswanathan Anandot. A norvég világelső tizenhatodszor játszik a viadalon.

A holland sakkrajongók az ötszörös világbajnok Viswanathan Anand játékát tizenkilencedszer csodálhatják meg. Első tornagyőzelmét 1989-ben aratta, majd 1998-ban, 2003-ban, 2004-ben és 2006-ban győzött. Parádés eredménylistáján még öt második helyezés is szerepel (1996, 1999, 2000, 2001, 2005).

A világranglistán második amerikai Fabiano Caruana a világbajnokhoz hasonlóan a „C” nagymesterversenyen kezdett, 2008-ban kétpontos előnnyel győzött. Két évvel később már a legjobbakkal csatázhatott, 2012-ben a győztes Levon Aronjan mögött Carlsennel és Tejmur Radzsabovval holtversenyben második volt. Három kevésbé sikeres szereplése után 2016-ban Ding Liren társaságában lett második, két esztendeje nagy kudarcként – 3-mal végzett, a balsiker urán megnyerte a világbajnok-jelölti döntőt.

A hollandok legjobbja, a 25 éves Anish Giri végigjárta  a lépcsőfokokat, a „C” és a „B” nagymesterversenyeken keresztül vezetett az útja az elitbe. A szuperversenyen 2011-ben játszhatott először, két második és egy negyedik helyezés után két esztendeje veretlenül Magnus Carlsennel holtversenyben végzett az élen, a rájátszást elvesztette a világbajnokkal szemben.

Másodszor a mezőnyben a lengyel 21 esztendős Jan-Krzysztof Duda. 2014-ben a Challengers viadalon nem kísérte szerencse játékát, az elmúlt években hihetetlenül sokat fejlődött.

Az amerikai sakkozást a bakui aranyérmes válogatott tagja, Wesley So is képviseli, aki 2017-ben szenzációs elsőséget ért el.

Vityjugov mellett még két orosz sakkozó a „ringben”, a tavalyi kontinensbajnok Vladiszlav Artyemijev és Daniil Dubov. A világbajnokjelölt Ding Liren távollétében Yu Yangyi kapott lehetőséget. A legfiatalabb résztvevő a 16 éves, a FIDE zászlaja alatt játszó Alireza Firouzja, újonc a 19 éves amerikai Jeffery Xiong is, a holland Jorden van Foreest másodszor vizsgázhat a legjobbak ellen. A fehérorosz Vladiszlav Kovelev a Challengers viadal megnyerésével érdemelte ki a meghívást.

A Tata Steel Chess 2020 szuperverseny résztvevői az Élő-pontszámok sorrendjében:

Magnus Carlsen (norvég, 2872)

Fabiano Caruana (amerikai, 2822)

Anish Giri (holland, 2768)

Wesley So (holland, 2765)

Viswanathan Anand (indiai, 2758)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2758)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2747)

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2731)

Yu Yangyi (kínai, 2726)

Alireza Firouzja (FIDE, 2723)

Jeffery Xiong (amerikai, 2712)

Daniil Dubov (orosz, 2683)

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2660)

Jorden Van Foreest (holland, 2644)

Az első forduló párosítása:

Jeffery Xiong – Daniil Dubov

Jorden Van Foreest – Yu Yangyi

Magnus Carlsen – Anish Giri

Fabiano Caruana – Wesley So

Viswanathan Anand – Vladiszlav Artyemijev

Nykita Vityjugov – Jan-Krzysztof Duda

Alireza Firouzja – Vladiszlav Kovalev

 

 

A 81. Tata Steel Chess Masters végeredménye:

 

Pont

Élő

TPR

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

1

Magnus Carlsen

9.0

2835

2888

 

½

½

½

1

½

½

½

1

1

½

1

1

½

2

Anish Giri

8.5

2783

2861

½

 

0

½

½

½

½

1

1

1

1

½

½

1

3

Jan Nepomnjacsij

7.5

2763

2809

½

1

 

½

½

1

½

0

½

½

1

½

0

1

4

Ding Liren

7.5

2813

2805

½

½

½

 

½

½

½

1

½

½

½

½

1

½

5

Viswanathan Anand

7.5

2773

2809

0

½

½

½

 

½

½

½

½

½

½

1

1

1

6

Santosh Gujrathi Vidit

7.0

2695

2787

½

½

0

½

½

 

0

½

½

½

½

1

1

1

7

Tejmur Radzsabov

6.5

2757

2753

½

½

½

½

½

1

 

½

½

½

0

½

½

½

8

Samuel Shankland

6.5

2725

2755

½

0

1

0

½

½

½

 

½

½

0

½

1

1

9

Rapport Richárd

6.5

2731

2755

0

0

½

½

½

½

½

½

 

1

½

½

1

½

10

Jan-Krzysztof Duda

5.5

2738

2697

0

0

½

½

½

½

½

½

0

 

1

½

0

1

11

Vlagymir Fedoszejev

5.0

2724

2668

½

0

0

½

½

½

1

1

½

0

 

½

0

0

12

Sahriyar Mamedgyarov

5.0

2817

2661

0

½

½

½

0

0

½

½

½

½

½

 

½

½

13

Jorden Van Foreest

4.5

2612

2654

0

½

1

0

0

0

½

0

0

1

1

½

 

0

14

Vlagyimir Kramnyik

4.5

2777

2641

½

0

0

½

0

0

½

0

½

0

1

½

1

 

A korábbi versenyekhez hasonlóan a fordulók 13 óra 30 perckor kezdődnek, az utolsó játéknapon, január 26-án 12 órakor indulnak a sakkórák. Az első 40 lépésre 100-100 perc a gondolkodási idő, a következő 20 lépésre 50-50, majd a parti befejezéséig még 15-15 perc, az első lépéstől kezdve még 30-30 másodperc bónuszidővel. A tornán január 11-én lesz az első forduló, 16-án az ötödik kör Eindhovenben kerül megrendezésre. Három szabadnapot is kapnak a nagymesterek, 15-én lesz első pihenőnap, január 20-án is szünetelnek a csatározások.  A hajrá előtt, január 23-án kapnak még pihenőt a résztvevők, majd a befejező három játéknappal zárul a torna. Az első helyen előálló esetleges holtversenyt villámpartikkal eldöntenék.

A sakktörténelem eddigi szuperversenyei és a győztesek:

St.Louis, 2. Sinquefield Cup 2014, 23-as kategória (2803)

1.Fabiano Caruana 8,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Zürich Chess Challenge 2014, 23-as kategória (2801)

1.Magnus Carlsen 4 pont (6 résztvevő)

St. Louis, 1. Sinquefield Cup 2013, 22-es kategória (2797)

1.Magnus Carlsen 4,5 pont (4 résztvevő, kétfordulós torna)

Stavanger, 5. Norway Chess 2017, 22-es kategória (2797)

1.Levon Aronjan 6 pont (10 résztvevő)

St.Louis, Grand Chess Tour 2015, 3. Sinquefield Cup, 22-es kategória (2795)

1.Levon Aronjan 6 pont (10 résztvevő)

Stavanger, Altibox Norway Chess 2018, 22-es kategória (2791)

1.Fabiano Caruana 5 pont (9 résztvevő)

St.Louis, Grand Chess Tour 2017 5.Sinquefield Cup, 22-es kategória (2788)

1.Maxime Vachier-Lagrave 6 pont (10 résztvevő)

Bilbaó 2010, Grand Slam-döntő, 22-es kategória (2788)

1.Vlagyimir Kramnyik 4 pont (4 résztvevő, kétfordulós torna)

St.Louis, Grand Chess Tour 2018, 6. Sinquefield Cup, 22-es kategória (2787)

1-3. Fabiano Caruana, Levon Aronjan és Magnus Carlsen 5,5 pont (10 résztvevő)

Világbajnok-jelölti döntő, London 2013, 22-es kategória (2786)

1-2. Magnus Carlsen és Vlagyimir Kramnyik 8,5 pont (8 résztvevő, kétfordulós torna)

Világbajnok-jelölti döntő, Berlin 2018, 22-es kategória (2786)

1.Fabiano Caruana 9 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Bilbao, Chess Masters Final 2015, 22-es kategória (2786)

1-2.Wesley So és Anish Giri 3,5 pont (4 résztvevős, kétfordulós torna)

London Chess Classic, Grand Chess Tour 2015, 22-es kategória (2785)

1-3.Magnus Carlsen, Anish Giri és Maxime Vachier-Lagrave 5,5 pont (10 résztvevő)

London Chess Classic, Grand Chess Tour 2016, 22-es kategória (2785)

1.Wesley So 6 pont (10 résztvevő)

7.Altibox Norway Chess, Stavanger 2019, 22-es kategória (2784)

1.Magnus Carlsen 13,5 pont (10 résztvevő)

Zürich Chess Challenge 2015, 22-es kategória (2784)

1.Viswanathan Anand 3,5 pont (6 résztvevő)

Stavanger, Grand Chess Tour 2015, 22-es kategória (2782)

1.Veszelin Topalov 6,5 pont (10 résztvevő)

Zágráb, Grand Chess Tour 2019, 22-es kategória (2782)

1.Magnus Carlsen 8 pont (12 résztvevő)

St.Louis, 7.Sinquefield Cup, Grand Chess Tour 2019, 22-es kategória (2782)

1-2. Ding Liren és Magnus Carlsen 6,5 pont (12 résztvevő)

Sao Paulo/Bilbao 2012, Grand Slam-döntő, 22-es kategória (2781)

1-2.Magnus  Carlsen és Fabiano Caruana 6 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Sao Paulo/Bilbao 2011, Grand Slam-döntő, 22-es kategória (2780)

1.Magnus Carlsen 6 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Samkir, Vugar Gasimov emlékverseny 2014, 22-es kategória (2780)

1.Magnus Carlsen 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

London Chess Classic 2014, 22-es kategória (2780)

1-3.Viswanathan Anand, Vlagyimir Kramnyik és Anish Giri 3 pont (6 résztvevő)

Saint Louis, 4. Sinquefield Cup, Grand Chess Tour 2016, 22-es kategória (2779)

1.Wesley So 5,5 pont (10 résztvevő)

London Chess Classic 2017, Grand Chess Tour, 22-es kategória  (2779)

1-2.Fabiano Caruana és Jan Nepomnjacsij 6 pont (10 résztvevő)

Világbajnok-jelölti döntő, Moszkva, 22-es kategória (2778)

1.Szergej Karjakin 8,5 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

6. Vugar Gasimov emlékverseny, Samkir 2019, 22-es kategória (2778)

1.Magnus Carlsen 7 pont (10 résztvevő)

Bilbao Masters Final, 2016, 22-es kategória (2778)

1.Magnus Carlsen 6,5 pont (hat résztvevős, kétfordulós torna)

Moszkva, Tal emlékverseny 2013, 22-es kategória (2777)

1.Borisz Gelfand 6 pont (10 résztvevő)

Moszkva, Tal emlékverseny 2011, 22-es kategória (2776)

1-2. Magnus Carlsen és Levon Aronjan 5,5 pont (10 résztvevő)

Moszkva, Tal emlékverseny 2012, 22-es kategória (2776)

1.Magnus Carlsen 5,5 pont (10 résztvevő)

Samkir, Vugar Gasimov emlékverseny 2015, 21-es kategória (2774)

1.Magnus Carlsen 7 pont (10 résztvevő)

Stavanger 2014, 21-es kategória (2774)

1.Szergej Karjakin 6 pont (10 résztvevő)

Világbajnok-jelölti verseny, Hanti-Manszijszk 2014, 21-es kategória (2770)

1.Viswanathan Anand 8,5 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Stavanger 4. Norway Chess 2016, 21-es kategória (2770)

1.Magnus Carlsen 6 pont (10 résztvevő)

Zürich 2013, 21-es kategória (2772)

1.Fabiano Caruana 4 pont (4 résztvevős, kétfordulós torna)

Bilbaó 2008, Grand Slam döntő, 21-es kategória (2768)

1.Veszelin Topalov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Samkir, 5. Vugar Gasimov emlékverseny, 21-es kategória (2768)

1.Magnus Carlsen 6 pont (10 résztvevő)

 Nanking 2010, 21-es kategória (2766)

1.Magnus Carlsen 7 pont (6 résztvevő, kétfordulós torna)

Stavanger 2013, 21-es kategória (2766)

1.Szergej Karjakin 6 pont (10 résztvevő)

Samkir, 4. Vugar Gasimov emlékverseny 2017, 21-es kategória (2765)

1.Sahriyar Mamedgyarov 5,5 pont (10 résztvevő)

Moszkva, Tal emlékverseny 2009, 21-es kategória (2764)

1. Vlagyimir Kramnyik 6 pont (10 résztvevő)

Nanking 2009, 21-es kategória (2764)

1.Magnus Carlsen 8 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Bilbaó 2013, Grand Slam-döntő, 21-es kategória (2762)

1.Levon Aronjan 4 pont (4 résztvevő, kétfordulós torna)

Moszkva, Tal emlékverseny, 2016, 21-es kategória (2760)

1.Jan Nepomnjacsij 6 pont (10 résztvevő)

Sanghaj Masters 2010, 21-es kategória (2759)

1. Alekszej Shirov 4,5 pont (4 résztvevő, kétfordulós torna)

Linares 2010, 21-es kategória (2758)

1.VeszelinTopalov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Bázna 2011. 21-es kategóriájú (2757)

1-2. Magnus Carlsen és Szergej Karjakin 6,5 (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Las Palmas 1996, 21-es kategória (2756)
1. Garri Kaszparov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Linares 2009, 21-es kategória (2756)

1-2. Alekszandr Griscsuk és Vaszilij Ivancsuk 8 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Zug 2013, Grand Prix-verseny, 21-es kategória (2756)

1.Veszelin Topalov 8 pont (12 résztvevő)

Shenzen 2017, 21-es kategória (2756)

1.Ding Liren 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Grand Prix Hanti-Manszijszk 2015, 21-es kategória (2755)

1-3.Dmitrij Jakovenko, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura 6,5 pont (12 résztvevő)

Wijk aan Zee 2012, 21-es kategóriájú (2755)

1.Levon Aronjan  9 pont (14 résztvevő)

Linares 2008, 21-es kategória (2755)

1. Viswanathan Anand 8,5 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Szófia 2009, 21-es kategória (2755)

1.Alekszej Shirov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Bilbaó, Grand Slam-döntő 2014, 21-es kategória (2755)

1.Viswanathan Anand 4 pont (4 résztvevős, kétfordulós torna)

Dortmund 2001, 21-es kategória (2754)
1-2. Vlagyimir Kramnyik és Veszelin Topalov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Moszkva Tal emlékverseny 2010, 21-es kategória (2754)

1-3. Levon Aronjan, Szergej Karjakin és Sahriyar Mamedgyarov 5,5 pont (10 résztvevő)

81. Tata Steel Chess 2019, 21-es kategória (2753)

1.Magnus Carlsen 9 pont (14 résztvevő)

Taskent 2014, GP-verseny 21-es kategória (2753)

1.Dmitrij Andrejkin 7 pont (12 résztvevő)

Szaloniki 2013, Grand Prix-verseny, 21-es kategória (2753)

1.Leinier Dominguez Perez 8 pont (12 résztvevő)

Linares 1998, 21-es kategória (2752)
1. Viswanathan Anand 7,5 pont (7 résztvevős, kétfordulós torna)

Linares 2000, 21-es kategória (2752)
1 - 2. Garri Kaszparov és Vlagyimir Kramnyik  6 pont (6 részvevős, kétfordulós torna)

Baku 2014, GP-verseny, 21-es kategória (2752)

1-2.Fabiano Caruana és Borisz Gelfand 6,5 pont (12 résztvevő)

London 2012, 21-es kategória (2752)

1.Magnus Carlsen 6,5 pont (9 résztvevő)

Nanking 2008, 21-es kategória (2751)

1.Veszelin Topalov 7 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Tata Steel Chess 2017, 21-es kategória (2751)

1.Wesley So 9 pont (14 résztvevő)

80. Tata Steel Chess 2018, 20-as kategória (2750)

1-2. Magnus Carlsen és Anish Giri  (14 résztvevő)

Grenke Chess Classic 2015, Baden-Baden, 20-as kategória (2750)

1-2. Magnus Carlsen és Arkadij Naiditsch 4,5 pont (8 résztvevő)

Biel 2012, 20-as kategória (2749)

1.Magnus Carlsen 7 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Tata Steel Chess 2016, Wijk aan Zee 2016, 20-as kategória (2748)

1.Magnus Carlsen 9 pont (14 résztvevő)

Petroszjan emlékverseny, Moszkva 2014, 20-as kategória (2748)

1.Alekszandr Griscsuk 5,5 (8 résztvevő)

London 2011, 20-as kategória (2748)

1.Vlagyimir Kramnyik 6 pont (9 résztvevő)

Szófia 2005, 20-as kategória (2747)

1. Veszelin Topalov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Szófia 2006, 20-as kategória (2747)

1.Veszelin Topalov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Taskent 2012, Grand Prix-verseny, 20-as kategória (2747)

1-3. Szergej Karjakin, Wang Hao és Alekszandr Morozevics 6,5 pont (12 résztvevő)

Bukarest 2012, 20-as kategória (2747)

1-2. Vaszilij Ivancsuk és Veszelin Topalov 3,5 (4 résztvevős, kétfordulós torna)

Wijk aan Zee, Tata Steel Chess 2015, 20-as kategória (2746)

1.Magnus Carlsen 9 pont (14 résztvevő) 

Moszkva 2008, 20-as kategória (2745)

1.Vaszilij Ivancsuk 6 pont (10 résztvevő)

Párizs-Szentpétervár 2013, 20-as kategória (2745)

1-2. Levon Aronjan és Borisz Gelfand 5,5 pont (10 résztvevő)

Grand Prix, Tbiliszi 2015, 20-as kategória (2744)

1.Jevgenyij Tomasevszkij 8 pont (12 résztvevő)

Dortmund 2009, 20-as kategória (2744)

1.Vlagyimir Kramnyik 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Wijk aan Zee, Tata Steel Chess 2014. 20-as kategória (2743)

1.Levon Aronjan 8 pont (12 résztvevő)

Linares 2007, 20-as kategória (2743)

1. Viswanathan Anand 8,5 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Linares 2005, 20-as kategória (2743)

1-2. Garri Kaszparov és Veszelin Topalov (7 résztvevős, kétfordulós torna)

Wijk aan Zee 2008, Corus, 20-as kategória (2742)

1-2. Levon Aronjan és Magnus Carlsen 8 pont (14 résztvevős torna)

Moszkva 2007, 20-as kategória (2742)

1.Vlagyimir Kramnyik 6 pont (10 résztvevő)

Wijk aan Zee, Tata Steel Chess 2020, 20-as kategória (2741)

14 résztvevő ?

Bázna 2010, 20-as kategória (2741)

1.Magnus Carlsen 7,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Wijk aan Zee, Tata Steel Chess 2011, 20-as kategória (2740)

1.Hikaru Nakamura 9 pont (14 résztvevő)

Bilbao 2009, Grand Slam-döntő, 20-as kategória (2740)

1. Levon Aronjan 4,5 pont (4 résztvevő)

Biel 2018, 20-as kategória (2740)

1.Sahriyar Mamedgyarov 7,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

London 2012, Grand Prix-verseny, 20-as kategória (2739)

1-3.Veszelin Topalov, Borisz Gelfand és Sahriyar Mamedgyarov 7 pont (12 résztvevő)

Szófia 2008, 20-as kategória (2737)

1.Vaszilij Ivancsuk 8 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Samkir, 3. Gasimov emlékverseny, 2016, 20-as kategória (2736)

1.Sahriyar Mamedgyarov 6 pont (10 résztvevő)

5. GRENKE Chess Classic, Baden-Baden 2018, 20-as kategória (2736)

1.Fabiano Caruana 6,5 pont (10 résztvevő)

Linares 1999, 20-as kategória (2735)
1. Garri Kaszparov 10,5 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Linares 2003, 20-as kategória (2733)

1-2. Lékó Péter és Vlagyimir Kramnyik 8 pont (7 résztvevős, kétfordulós torna)

Asztana 2001, 20-as kategória (2733)
1. Garri Kaszparov 7 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Morelia/Linares 2006, 20-as kategória (2732)

1. Levon Aronjan 8,5 pont (8 résztvevős, kétfordulós torna)

Linares 2002, 20-as kategória (2732)
1. Garri Kaszparov 8 pont (7 résztvevős, kétfordulós torna)

Wijk aan Zee, Tata Steel Chess 2013, 20-as kategória (2732)

1.Magnus Carlsen 10 pont (14 résztvevő)

Hoogeveen 2011, 20-as kategória (2732)

1.Vlagyimir Kramnyik 4,5 pont (4 résztvevős, kétfordulós torna)

Bukarest 2013, 20-as kategória (2732)

1.Fabiano Caruana 5 pont (5 résztvevő, kétfordulós torna)

Dortmund, 2016, 20-as kategória (2732)

1.Maxime Vachier-Lagrave 5,5 pont (8 résztvevő)

Linares 2004, 20-as kategória (2731)

1.Vlagyimir Kramnyik  7 pont (7 résztvevős, kétfordulós torna)

Dortmund 2011, 20-as kategóriájú (2731)

1.Vlagyimir Kramnyik 7 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Dortmund 2010, 20-as kategória (2730)

1. Ruszlan Ponomarjov 6,5 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Hoogoveen 2006, 20-as kategória (2730)

1-2. Sahriyar Mamedgyarov és Polgár Judit  4,5 pont (4 résztvevős, kétfordulós torna)

4. Grenke Chess Classic 2017, 20-as kategória (2730)

1.Levon Aronjan 5,5 pont (8 résztvevő)

Asztrahány 2010, Grand Prix, 20-as kategória (2729)

1. Pavel Eljanov 8 pont (14 résztvevő)

Bázna 2009, 20-as kategória (2729)

1.Vaszilij Ivancsuk 7 pont (6 résztvevős, kétfordulós torna)

Danzhou 2018, 9.Hainan Cup 2018, 20-as kategória (2728)

1.Yu Yangyi 4,5 pont (8 résztvevő)

Moszkva, Tal emlékverseny 2006, 20-as kategória (2727)

1-3. Lékó Péter, Ruszlan Ponomarjov és Levon Aronjan 5,5 pont (10 résztvevő)

Dortmund 2007, 20-as kategória (2727)

1. Vlagyimir Kramnyik  5 pont (8 résztvevő)

Danzhou 2016, 20-as kategória (2727)

1.Jan Nepomnjacsij 6 pont (8 résztvevő)

Danzhou 2019, 20-as kategória (2727)

1.Rapport Richárd 4,5 pont (8 résztvevő)

6. GRENKE Chess Classic, 19-es kategória (2724)

1.Magnus Carlsen 7,5 pont (10 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2005, 19-es kategória (2721)

1. Lékó Péter  8,5 pont (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2010, 19-es kategória (2719)

1. Magnus Carlsen 8,5 pont (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2007, 19-es kategória (2718)

1-3.Levon Aronjan, Veszelin Topalov és Tejmur Radzsabov 8,5 pont (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2006, 19-es kategória (2716)

1-2. Veszelin Topalov és Viswanathan Anand 9 pont (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2009, 19-es kategória (2716)

1. Szergej Karjakin 8 pont (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2000, 19-es kategória (2710)
1. Garri Kaszparov  9,5 pont (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2004, 19-es kategória (2702)

1. Viswanathan Anand 8,5 pont  (14 résztvevő)

Wijk aan Zee, Corus 2003, 19-es kategória (2701)
1. Viswanathan Anand 8,5 pont (14 résztvevő)

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog