Help Sales ÁSZF

Szocsiban neves idegenlégiósok is játszanak az orosz csapatbajnokságon

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Szocsiban április 30. és május 7.  között rendezik meg az orosz csapatbajnokságokat. A legnagyobb érdeklődés a nyolc legjobb férficsapat viadalát kíséri, az első három helyezett vívja ki a jogot a Klubcsapatok Európa-kupáján való indulásra.    Címvédőként a Malahit együttese állt rajthoz, a rajtlistát az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot is soraiban tudó Szibéria vezeti. A Belorecsenszk és a Szibéria rajtolt sikerrel, nyerte meg mindkét mérkőzését.

Alig fejeződött be a csapat-világbajnokság, máris sokan újabb csapatversenyen szerepelnek a válogatottak tagjai közül. Minden évben kiemelt jelentőséggel bír az orosz csapatbajnokság, ahol a legjobb honi sakkozók mellett neves idegenlégiósok is játszanak. Az idei viadal szenzációja, hogy az utolsó pillanatban a Szibéria együttese két nagy ászt is leigazolt, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot és az örmények háromszoros olimpiai bajnokát, Levon Aronjant. Így érthetően a Szibéria vezeti a rajtlistát, de a Mednyij szvadnik (réz lovas) Szentpétervár és a címvédőként játszó Malahit is erős nagymesterekkel vágott neki a hét fordulós versenynek. A Malahit együttesében ezúttal nem látjuk Lékó Pétert.

A rajtlista első négy együttese:

Szibéria (2728): Vlagyimir Kramnyik (2783), Levon Aronjan (örmény, 2770), Dmitrij Jakovenko (2744), Wang Yue (kínai, 2726), Anton Korobov (ukrán, 2707), Dmirij Kokerev (2635), Dmitrij Bocsarov (2577), Pavel Maletin (2587)

Mednyij vszadnik Szentpétervár (2707): Peter Szvidler (2734), Nyikita Vitjugov (2736), Leinier Dominguez Perez (kubai, 2729), Makszim Matlakov  (2699), Maxim Rodhstein (izraeli, 2667), Ildar Hajrullin (2633), Vlagyimir Fedoszejev (2674), Ivan Saric (horvát, 2636)

Malahit (2702): Alekszandr Griscsuk (2794), Alekszej Shirov (lett, 2691), Alekszandr Motiljev (2653), Vlagyimir Malahov (2706), Igor Liszij (2691), Alekszandr Rjazancev  (2671), Denisz Hiszmatullin (2658), Viorel Bologan (moldáviai, 2605)

Egyetem (Belorecsenszk) (2692): Radoslaw Wojtaszek (lengyel 2739), Dmitrij Andrejkin (2723), Baadur Zsobava (grúz, 2699), Szergej Rublevszkij (2698), Jevgenyij Alekszejev (2654), Konsztantin Landa (2641), Pavel Tregubov (2620), Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2605)

A nyolc együttesben tizenhárman a + 2700 Élő-pontosok elitjében:

Alekszandr Griscsuk 2794, Vlagyimir Kramnyik (2783), Levon Aronjan (2770), Dmitrij Jakovenko (2744), Radoslaw Wojtaszek (2739), Nyikita Vityjugov (2736), Peter Szvidler (2734), Leinier Dominguez Perez (2729), Wang Yue (2726), Dmitrij Andrejkin (2723), Jan Nepomnjacsij (2716), Anton Korobov (2707), Vlagyimir Malahov (2706)

A viadal rangadóval kezdődött, a rajtlistát vezető Szibéria a címvédő Malahittal mérkőzött meg. Az éltáblán nem kis meglepetésre a lett Alekszej Shirov a spanyol megnyitás anti-berlini változatában legyőzte Vlagyimir Kramnyikot. A minimális győzelmet a szibériai gárdának két idegenlégiósuk, az örmény Levon Aronjan és az ukrán Anton Korobov nyerése jelentette.

Jól kezdett a Zsiguli és a Belorecsenszk Egyetem csapata. A szentpéterváriak gond nélkül nyerték meg mind a hat partijukat.

Az első forduló legérdekesebb eredményei:

Malahit – Szibéria 2,5 – 3,5

(Alekszej Shirov (lett, 2691) – Vlagyimir Kramnyik (2783) 1 – 0

Alekszandr Motiljev (2653) – Levon Aronjan (örmény, 2770) 0 – 1

Vlagyimir Malahov (2706) – Dmitrij Jakovenko (2744) döntetlen

Igor Liszij (2691) – Wang Yue (kínai, 2726) döntetlen

Alekszandr Rjazancev (2671) – Anton Korobov (ukrán, 2707) 0 - 1

Denisz Hiszmatullin (2658) – Dmitrij Kokarev (2635) döntetlen)

Zsiguli – Lagyja 4 – 2

(Szanan Szjugirov (2677) – Gata Kamsky (amerikai, 2680) 1 – 0)

Egyetem Belorecsenszk – SSZM-NaseNaszledije Moszkva 3,5 – 2,5

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2739) – Jan Nepomnjacsij (2716) 1 – 0

Dmitrij Andrejkin (2723) – Erneszto Inarkijev (2690) döntetlen

Baadur Zsobava (grúz, 2699) – Vagyim Zvjagincev (2658) 1 – 0

Szergej Rublevszkij (2698) – Borisz Gracsev (2671) döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (2654) – Daniil Dubov (2631) 0 – 1

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2605) – Ivan Popov (2648) döntetlen)

Jamal – Mednyij vszadnik (Szentpétervár) 0 – 6

A Szibéria második derbijét is sikerrel megvívta. A minimális győzelmet Vlagyikmir Kramnyik nyerése jelentette, aki egykori szekundánsa, Peter Szvidler ellen nyert. A Belorecsenszk csapata is második győzelmét könyvelhette el. A Malahit együttesében szárnyal Alekszej Shirov.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Szibéria – Mednyij vszadnik Szentpétervár  3,5 – 2,5

Vlagyimir Kramnyik (2783) – Peter Szvidler (2734)  1 - 0

Levon Aronjan (örmény, 2770) – Nyikita Vityjugov (2736)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (2744) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2729)  döntetlen

Wang Yue (kínai, 2726) – Makszim Matlakov (2699)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2707) – Ildar Hairullin (2633)  döntetlen

Dmitrij Kokarev (2635) – Vlagyimir Fedoszejev (2674)  döntetlen

SSZM-Nase Naszledije Moszkva – Jamal  3,5 – 2,5

Lagyja – Egyetem Belorecsenszk  2 - 4

(Gata Kamsky (amerikai, 2680) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2739)  döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (2671) – Dmitrij Andrejkin (2723)  döntetlen)

Malahit – Zsiguli  4 - 2

(Alekszej Shirov (lett, 2691) – Szanan Szjugirov (2677)  1 – 0)

A csapatbajnokság állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

1

Egyetem (Belorecsenszk)

 *

4

4

7.5

2

Szibéria (Novoszibirszk)

 *

4

7.0

3

Mednyij vszadnik (Szentpétervár)

 *

6

2

8.5

4

Malahit

 *

4

2

6.5

5

Zsiguli

2

 *

4

2

6.0

SSZM – Nase naszledije (Moszkva)

 *

2

6.0

7

Lagyja

2

2

 *

0

4.0

8

Jamal

0

 *

0

2.5

A 3. forduló párosítása:

Zsiguli – Szibéria

Egyetem Belorecsenszk – Malahit

Jamal – Lagyja

Mednyij vszadnik – SSZM – Nase naszledije

Alekszej Shirov és Vlagyimir Kramnyik első partijukat 1992-ben játszották egymás ellen, s azóta még 89 különböző időbeosztású játszmában mérték össze erejüket. Kramnyik 25-ször nyert, 19-szer feladásra kényszerült, 46-szor megosztoztak a ponton. Shirov 1998-ban világbajnok-jelölti döntőn legyőzte Kramnyikot, de végül mégis a legyőzött játszhatott a világbajnoki címért Garri Kaszparovval, és hódította el a világelsőséget. Sokáig nagyon feszült a viszony kettőjük között, s azóta is minden játszmájuknak fokozott jelentősége van. 2010-ben a Grand Slam-döntő előversenyén, Sanghajban Shirov második partiját megnyerte Kramnyik ellen. Az exvilágbajnok azóta különböző tornákon négy győzelmet aratott, kétszer remiztek. Szocsiban Shirov szépített!

A tavalyi világbajnok-jelölti versenyen Vlagyimir Kramnyik érzékeny vereséget szenvedett barátjától, egykori szekundánsától, Peter Szvidlertől. Azóta klasszikus időkontroll mellett csak Stavangerben mérkőztek meg, döntetlen született küzdelmükben. Összesítésben az exvilágbajnok 7-4-re vezetett, 19-szer megosztoztak a ponton.

Shirov,A (2691) - Kramnyik,V (2783)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hf5 8.Hf3 d5 9.d4 0-0 10.c3 Be8 11.Fd3 Fd6 12.Bxe8+ Vxe8 13.Vc2

A zürichi szuperversenyen Levon Aronjan a 13.Hbd2 b6 14.Hf1 f6 15.Vc2 g6 16.Hg3 Hce7 17.He2 Vf7 18.h3 Fd7 19.c4 dxc4 folytatásban remizett Vlagyimir Kramnyikkal.

13...g6 14.Hbd2 b6 15.Hf1 Fd7 16.Fg5 Vf8 17.Be1 f6 18.Fd2 Be8 19.He3 Hce7?!

Az exvilágbajnok az elhibázott huszárlépéssel átengedte a kezdeményezést régi nagy riválisának.

sirovkramnyik_545

20.c4 dxc4 21.Hxc4 Hd5 22.Fe4 Vf7 23.Hxd6 Hxd6

Vlagyimir Kramnyik a gyalogáldozattal reménykedett ellenjátékban.

24.Fxd5 Vxd5 25.Vxc7 Hb5 26.Bxe8+ Fxe8 27.Ve7 Vf7 28.Vd8 Hc7

sirovkramnyik_546

29.Fh6 Hd5 30.Vd6 He7 31.g4 Hc8 32.Vd8 Ve6 33.h3 Hd6

sirovkramnyik_547

34.d5 Hf7 35.dxe6 Hxd8 36.Hd4 a6 37.f4 Hc6 38.He2 He7 39.Hg3 Fc6?

Reményt a menekülésre 39…f5! adott volna.

sirovkramnyik_548

40.f5

Alekszej Shirov hibátlanul játszotta a partit.

40...gxf5 41.gxf5 Fb5 42.He4 Hxf5 43.Hxf6+ Kh8 44.Ff8 a5 45.Kf2 Fc6 46.e7 Hd6 47.Kg3 He8 48.Hg4 h5 49.He5 Fd5 50.a3 Kg8 51.Kf4 Fb3 52.Kg5 Fd1 53.Hc4 Kf7 54.Hxb6 Hd6 55.Hd5 He4+ 56.Kh4 a4 57.Hc3 Hxc3 58.bxc3 Fe2 59.Kg5 Ke8

sirovkramnyik_549

60.h4 Kd7 61.Kf6 Fc4 62.Fh6 Ke8 63.Ff4 Ff7 64.Fg5 Fb3 65.Ke5 Kd7 66.Kd4 Ff7 67.Kc5 Kc7 68.c4 Fe8 69.Kd5 Kd7 70.c5 Fg6

sirovkramnyik_550

71.c6+ Kc7 72.Ff4+ Kc8 73.Ke6 Ff7+ 74.Kf6 Fe8 75.c7 Kd7 76.Kg7 és sötét feladta

Kramnyik,V (2783) - Szvidler,P (2734)
Réti megnyitás [A05]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 g6 4.b3 Fg7 5.Fb2 c5 6.c4 d4 7.b4 Hfd7 8.0-0 Hc6 9.bxc5 0-0 10.d3 Hxc5 11.Hbd2 Bb8 12.Fa3 Va5 13.Vc1 Ha4 14.Hb3 Vc7 15.Vc2 Fd7 16.Bae1 Bfd8

kramnyikszvidler_551

17.e3 dxe3 18.fxe3 h6? 19.d4 Ff5 20.e4 Fg4

kramnyikszvidler_552

21.e5 Hb6 22.Hh4!

Vlagyimir Kramnyik előző napi veresége után egykori szekundása, barátja ellen haderejét nagy erővel mozgósította.

22...Hxd4 23.Vf2

Számításba jött a 23.Hxd4 Vxc4 (23...Bxd4 24.Vf2 Vxc4 25.Bc1 Vd3 26.Vxf7+ Kh7 27.Fxe7) 24.Vxc4 Hxc4 25.Be4 Hxe5 26.Fxe7 Bd5 27.Hb3 folytatás.

23...Vxc4?

kramnyikszvidler_553

24.Be4 Fe6 25.Hxd4 Fd5

kramnyikszvidler_554

26.He6! Fxe6 27.Bxc4 Hxc4 28.Fxe7 Bd2 29.Vxa7 Fxe5 30.Hf3 Fc7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog