Help Sales ÁSZF

Szkopjéban az EK negyedik fordulójában Lékó Péter kecsegtető állást vesztett el Veszelin Topalov ellen

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16

A Szkopjéban zajló 31. Klubcsapatok Európa-kupájának negyedik fordulójában a címvédő SOCAR Azerbajdzsán 4-2-re legyőzte az olasz Obietto Risarcimento Padova csapatát. Az olaszok éltábláján játszó Lékó Péter kecsegtető állását vesztésre rontotta a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovval szemben. Az orosz derbin a Szibéria nyert a szentpétervári Mednyij vszadnik ellen, az ötödik játéknapon Szibéria-SOCAR csúcsrangadó lesz. A női csapatok versenyében a grúz Nona együttese feltartóztathatatlan, biztosra vehetjük címvédésüket.  

A mai játéknap egyik nagy rangadóját a címvédő SOCAR Azerbajdzsán és az Obietto Risarcimento Padova  csapatai vívták. Mindkét csapatban szupernagymester idegenlégiósok ültek sakkasztalhoz, az éltáblán a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és Lékó Péter mérkőzött meg. Kettőjük csatározása még 1993-ban, Leonban kezdődött meg, azóta még 68 különböző időbeosztású partiban mérték össze erejüket, 36 döntetlen mellett az exvilágbajnok minimális előnyével 17-16-ra álltak. Klasszikus gondolkodási idejű partikban negyvenhétszer csatáztak, 27 döntetlen született, Topalov 12-8-ra vezetett.

Mindkettőjüknek voltak szép emlékeik párharcaikról. Péter 2002-ben a világbajnok-jelölti elődöntőben 2,5-1,5-re legyőzte riválisát, négy éve a csapat Európa-bajnokság utolsó fordulójában is oly fontos győzelmet aratott. A 2005-ös San Luis-i vb első fordulójában óriási nyerőesélyt szalasztott el, három év múlva a Morelia/Linares szuperversenyen is Topalov fosztotta meg a tornagyőzelem esélyétől.

A SOCAR együttesében nem játszott az erősorrendjükön második holland Anish Giri, az olaszok a legerősebb összeállításukban játszottak. Az első befejezett partiban Maxime Vachier-Lagrave és Tejmur Radzsabov megosztozott a ponton. Döntetlennel zárult a második táblán Szergej Karjakin Fabiano Caruana játszmája is. Sahriyar Mamedgyarov vezetéshez juttatta a SOCAR csapatát, Etienne Bacrot a modern Benoni védelmű összecsapás során kisebb, majd egyre súlyosbodó gondokkal küszködött.

Az éltáblán nagymesterünk és a harmadikon az amerikai Hikaru Nakamura állása is reménnyel tölthette el az olasz együttest. Lékó Péter kedvező pozíciójában látszólag egyszerű lépésekre is fölöslegesen használt fel értékes perceket, érthetően elkerülte a lépésismétlést, királyállásának meggyengítése azonban Topalovnak kínált esélyt. Az exvilágbajnok a gyorsabb nyerést elmulasztotta, a végjátékban anyagi előnyét érvényesítette. Nakamura remire rontotta kecsegtető állását, az azerbajdzsáni együttes negyedik győzelmét is elkönyvelhette.

Az orosz bajnokcsapat újabb hazai derbit nyert meg, a Szibéria gárdájában négy, a szentpétervári Mednyij vszadnik csapatában csak két idegenlégiós szerepel. Az éltáblán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik kicsit előnyösebb végjátékban tökéletesen kihasználta Peter Szvidler hibáját. A kínai vendégjátékosok hozták a győzelmeket, az ötödik fordulóban Szibéria-SOCAR szuperrangadó lesz.

Az Alkaloid és a két évvel ezelőtti győztes, a tavalyi ezüstérmes Novy Bor együttesét győzte le nagy taktikai csatában, a két meccspont sorsa a hatodik táblán dőlt el a macedón csapat javára.

Meglepetés a norvég Vaalerenga sikere, az orosz SSZM kötelező győzelmet aratott, az azerbajdzsáni Odlar Yurdu is a három hibátlan, négy meccsét is megnyerő SOCAR, Alkaloid és Szibéria mögött a 6 meccspontot elérők tizenegy fős üldöző bolyban.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

SOCAR Azerbajdzsán (6, 42, 15) - Obietto Risarcimento Padova  (olasz, 6, 34, 12,5)  4 - 2

(Veszelin Topalov (bolgár, 2813) – Lékó Péter (magyar, 2707)  1 - 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2796) – Szergej Karjakin (orosz, 2762)  döntetlen

Michael Adams (angol, 2742) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2816)  döntetlen

Tejmur Radzsabov (2738) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2758)  döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (2736) – Etienne Bacrot (francia, 2697)  1 - 0

Eltaj Safarli (2657) – Daniele Vocaturo (2579)  döntetlen

Mednyij vszadnik (orosz, 6, 36, 14,5) – Szibéria (orosz, 6, 36, 14)  1,5 – 4,5

(Peter Szvidler (2727) – Vlagyimir Kramnyik (2777)  0 - 1

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2732) – Levon Aronjan (örmény, 2784)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2725) – Alekszandr Griscsuk (2774)  döntetlen

Makszim Matlakov (2689) – Li Chao (kínai, 2750)  0 - 1

Maxim Rodhstein (izraeli, 2673) – Wang Yue (kínai, 2724)  0 - 1

Vlagyimir Fedoszejev (2659) – Anton Korobov (ukrán, 2700)  döntetlen

Alkaloid (macedón, 6, 36, 14,5) – AVE Novy Bor (cseh, 6, 42, 15)  3,5 – 2,5

(Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2726) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2734)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2758) – Pentala Harikrishna (indiai, 2737)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2748) – David Navara (2734)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2720) – Viktor Laznicka (2676)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2710) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2639)  döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2721) – Zbynek Hracek (2613)  1 - 0

Belorecsenszk Egyetem (orosz, 4, 29, 12,5) – Vaalerenga (norvég, 4, 10, 10)  2,5 – 3,5

SSZM „Legacy Square” (orosz, 4, 34, 13) – Hamburger Schachklub von 1830 E. V (német, 4, 13, 9,5)  4,5 – 1,5

SC MPA – Maria Saal (osztrák, 4, 13, 10) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 39, 12,5)  1,5 – 4,5

Beer Sheva (izraeli, 4, 18, 11,5) – Gambit Asseko See (macedón, 4, 17, 10)  4 - 2

Az élcsoport állása:

H.

Csapat

J.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

SOCAR (AZE)

4

4

0

0

8

81,5

19,0

2

Alkaloid (MKD)

4

4

0

0

8

75,0

18,0

3

Szibéria (RUS)

4

4

0

0

8

71,0

18,5

4

AVE Novy Bor (CZE)

4

3

0

1

6

74,0

17,5

5

SSZM Legacy Square (RUS)

4

3

0

1

6

67,0

17,5

6

Odlar Yurdu (AZE)

4

3

0

1

6

62,0

17,0

7

Obietto Ricarsimento Padova (ITA)

4

3

0

1

6

58,0

14,5

8

Schachgesellschaft Zürich (SUI)

4

3

0

1

6

54,0

15,5

9

Beer Sheva (ISR)

4

3

0

1

6

49,0

15,5

10

Mednyij vszadnik (RUS)

4

3

0

1

6

48,0

16,0

11

Rishon LeZion (ISR)

4

3

0

1

6

45,0

15,0

12

SV Werder Bremen (GER)

4

3

0

1

6

36,0

14,0

13

Vaalarenga (NOR)

4

3

0

1

6

33,0

13,5

14

Oslo Schakselskap (NOR)

4

3

0

1

6

31,0

14,5

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Szibéria (orosz, 8, 71, 18,5) – SOCAR (azerbajdzsáni, 8, 81,5, 19)

Obietto Risarcimento Padova (olasz, 6, 58, 14,5) – Alkaloid (macedón, 8, 75, 18)

Schachgesellschaft Zürich (svájci, 6, 6, 54, 15,5) – Mednyij vszadnik (orosz, 6, 48, 16)

AVE Novy Bor (cseh, 74, 17,5) – Oslo Schakselskap (norvég, 6, 31, 14,5)

Rishon LeZion (izraeli, 6, 45, 15) – SSZM Legacy Square (orosz, 6, 67, 17,5)

Vaalarenga (norvég, 6, 33, 13,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 6, 62, 17)

Beer Sheva (izraeli, 6, 49, 15,5) – SV Werder Bremen (német, 6, 36, 14)

A női csapatok viadalán a címvédő Nona együttese feltartóztathatatlanul tör a második bajnoki címe felé. A grúz nagymesternők jó formája a szakvezetésük számára igen bíztató a novemberi csapat Európa-bajnokság előtt, míg az orosz válogatott vezérkara csak az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk eredményes játéka miatt lehet elégedett.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Nona (grúz, 6, 19,5, 9) – Jugra (orosz, 5, 18, 8,5)  3,5 – 0,5

(Nana Dzagnidze (2573) – Anna Usenyina (ukrán, 2426) 1 - 0

Bela Hotenasvili (2502) – Natalija Pogonyina (2445)  1 - 0

Lela Dzsavahasvili (2463) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2445)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (2500) – Bajra Kovanova (2376)  döntetlen

De Stukkenjagers (holland, 4, 12, 7,5) – Gambit Asseko See (macedón, 4, 22, 9)  0,5 – 3,5

SPB (orosz, 4, 8, 6,5) – SSZM „Legacy Square” (orosz, 3, 19, 7)  1,5 – 2,5

Az élcsoport állása:

H.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Nona (GEO)

4

4

0

0

8

48,0

12,5

2

Gambit Asseko See (MKD)

4

3

0

1

6

38,0

12,5

3

SSZM Legacy Square (RUS)

4

2

1

1

5

36,0

9,5

4

Jugra (RUS)

4

2

1

1

5

26,0

9,0

5

De Stukkenjagers (NED)

4

2

0

2

4

22,0

8,0

6

SPB (RUS)

4

2

0

2

4

17,5

8,0

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Nona (grúz, 8 MP, 48, 12,5 pont) – De De Stukkenjagers (holland, 4, 22, 8)

Gambit Asseko See (macedón, 6, 38, 12,5)  - SSZM „Legacy Square” (orosz, 5, 36, 9,5)

Jugra (orosz, 5, 26, 9) – SPB (orosz, 4, 17,5, 8)

Topalov,V (2813) - Lékó,P (2707)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.b3 d5

Korábban a változatban hat partiban is megvívtak, nagymesterünk az 5...Fb4+ 6.Fd2 Fe7 változat mellett tette le a voksát.

6.cxd5 exd5 7.a3

Az exvilágbajnok elkerülte a sokszor látott 7.Fg2 Fb4+ 8.Fd2 Fd6 (8...Fxd2+) 9.Hc3 (9.0-0) 9...0-0 10.0-0 Be8 (10...Hbd7) 11.Be1 változatot.

7...He4 8.Fg2 Fd6 9.Hfd2 Fb7 10.Vc2 f5 11.Hc3 0-0 12.Hb5 Hc6

A megnyitással Péter elégedett lehetett.

13.b4 Fe7 14.e3

14...a5!

Az exvilágbajnok addig halogatta az e4-re befészkelődött huszár cseréjét, hogy hátrányba került.

15.bxa5 Bxa5 16.Bb1 Vd7 17.Vb3 Kh8

Lékó újabb értékes perceket használt fel, tűnődött a játszmában húzott lépés és a kínálkozó 17...Fa6 18.Ff1 (18.Hc3? Hxd2 19.Fxd2 Fc4 20.Vd1 Bxa3) 18...Bxb5 19.Fxb5 Fxb5 20.Vxb5 Hc3 21.Vb3 Hxb1 22.Vxb1 Ba8 változat értékelése között.

18.Hxe4 fxe4 19.Fd2 Ba6 20.0-0 Ha5 21.Fxa5 Bxa5 22.a4 Fa6 23.Bfc1 c6 24.Hc3

24...Bb8

Snellpartiban Péter alighanem villámgyorsan a 24...Fd8 25.Ff1 Vf5 26.Bc2 Fc8 mellett döntött volna.

25.Ff1 Fc8 26.Ha2 h6

Az értékes percek oly gyorsan múltak, Topalov pedig megkönnyebbülhetett, még kis hátrányban volt, de időelőnyben, a kapkodás pedig rossz tanácsadó.

27.Hb4 Fb7 28.Ha2 Fd8 29.Hc3 Bba8 30.Bb2 Fc7 31.Vd1 Fd8?!

32.Vh5 Fc8 33.Bbc2 Fe7 34.He2!

A meggyengült királyállás miatt már joggal aggódhattunk.

34...Fa3?

35.Bb1 Bxa4 36.Bxb6 Fb7 37.Hf4 Bb4 38.Hg6+!?

Nyert a 38.Bxb4 Fxb4 39.Fh3 Vd8 40.Hg6+ Kh7 41.He5 folytatás.

38...Kh7 39.He5 Ve8 40.Vxe8 Bxe8 41.Bxb4 Fxb4 42.Bb2 c5 43.dxc5 Bxe5 44.Bxb4 Be7 45.Bb6 Bc7

46.Fb5 Fc8 47.Bc6 Bb7 48.Bxc8 Bxb5 49.c6 Bc5 50.Kg2 Bc2 51.h4 h5 52.c7 g6 53.g4

53...d4

Már nem volt védelem, a lépés csak meggyorsította a vereséget.

54.exd4 e3 55.Kf1 e2+ 56.Ke1 g5 57.hxg5?! h4 58.Bf8 h3 59.Bf6 és sötét feladta

Karjakin,S (2762) - Caruana,F (2796)
Grünfeld védelem [D80]

1.Hf3 Hf6 2.d4 g6 3.c4 Fg7 4.Hc3 d5 5.Fg5 He4 6.Ff4 Hxc3 7.bxc3 c5 8.cxd5 cxd4 9.cxd4 Vxd5 10.e3 Hc6 11.Fe2 Va5+ 12.Vd2 Vxd2+ 13.Kxd2 0-0 14.Bhc1 Bd8 15.Ke1 Ff5 16.a3 Bac8 17.h3 h5 18.Fc4 e6 19.Ff1 a6 20.Fg5 f6 21.Fh4 Ha5 22.Hd2 Fc2 23.Fc4 Hxc4 24.Bxc2 Hxd2 25.Kxd2 Bxc2+ 26.Kxc2 Bc8+ 27.Kb3 Kf7 28.a4 Ff8 29.f3 Fd6 30.e4 Ff4 31.Fe1 Bc1 32.Bxc1 Fxc1 33.Kc4 Ke8 34.Kc5 Kd7 35.Kb6 Kc8 36.Kc5 Kd7 37.Kb6 Kc8 38.Fh4 f5 39.Fe7 fxe4 40.fxe4 Ff4 41.g4 és döntetlen

Adams,M (2742) - Nakamura,H (2816)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hf5 8.Hf3 0-0 9.d4 d5 10.c3 Fd6 11.Fd3 Hce7 12.Vc2 g6 13.Fg5 f6 14.Fd2 c6 15.c4 Hg7 16.Fh6?! Fg4 17.Hfd2 Be8 18.Fxg7 Kxg7 19.Hc3 Vd7 20.cxd5 Hxd5 21.Hxd5 cxd5 22.Vb3 a6 23.g3 Fe6 24.Ff1 Ff7 25.a3 h5 26.h4 Bac8 27.Fg2 Vc6 28.Hf1 f5 29.Bxe8 Bxe8 30.Ff3

30...f4 31.Bd1 b5 32.Vd3 Bc8 33.Kg2 Fe6 34.Be1 Vd7 35.Kg1 Bf8 36.Fg2 Fc7 37.Hd2 Vd6 38.Be5 Vd7!?

Hikaru Nakamura a 38...Ve7 39.Be1 Vf6 40.Vc3 Fd6 folytatásban jelentős előnyt érhetett volna el.

39.Be1 Vf7 40.Kh2 Fg4 41.Hf3 fxg3+ 42.fxg3 Fxf3 43.Fxf3 Vxf3 44.Be7+ Kh6 45.Vxf3 Bxf3 46.Bxc7 Bf2+ 47.Kh3 Bxb2

48.Ba7 b4 49.Bxa6 bxa3 50.Bxa3 Bd2 51.Ba7 Bxd4 52.Kg2 Be4 53.Bd7 Be5 54.Kf3 Bf5+ 55.Ke3 g5 56.Bd6+ Kg7 57.hxg5 Bxg5 58.Kf4 Bg4+ 59.Kf3 d4 60.Bd5 Kg6 61.Bd6+ Kg7 62.Bd5 Kg6 63.Bd6+ Kg7 és döntetlen

Mamedgyarov,S (2736) - Bacrot,E (2697)
Benoni védelem [A73]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Fg5 c5 7.d5 a6 8.a4 h6 9.Ff4 e6 10.Hf3 exd5 11.cxd5 Fg4 12.0-0 Hh5 13.Fe3 Hf6 14.Hd2 Fxe2 15.Vxe2 Hbd7 16.Ff4 He8 17.Hc4 Hb6 18.He3 Hd7 19.Ba3 He5 20.Bb3 Bb8 21.Fxe5 Fxe5 22.Hc4 Fg7 23.Bb6 Fd4 24.Be1 Ve7 25.a5 Bd8 26.Vd3 Hf6? 27.He2 Hd7 28.Bxb7 Fg7 29.Vc2?!

Sahriyar Mamedgyarov nem a 29.Hb6 He5 30.Vxa6 Vh4 31.Bf1 Vxe4 32.Vb5 jobb folytatás mellett döntött.

29...Bb8 30.Ba7 Ba8 31.Bc7 Bac8 32.Bxc8 Bxc8 33.Hc1 Bb8 34.Hd3 Fd4 35.g3 Hf6 36.Kg2 Vd7 37.f3 He8?! 38.Bb1 f5?

39.Hf4 Hf6 40.He6 fxe4 41.fxe4 Hg4 42.e5!?

Figyelmet érdemelt a 42.Ve2 h5 43.h3 He5 44.Hxd4 cxd4 45.Hxe5 dxe5 46.Vxa6 Kg7 47.b4 folytatás.

42...Hxe5 43.Hxe5 Fxe5 44.Vxg6+ Kh8 45.Bf1 Vh7 46.Vh5 Fxb2 47.Bf7 Ve4+ 48.Kh3 Fc1 49.Hf4 és sötét feladta

Szvidler,P (2727) - Kramnyik,V (2777)
Katalán megnyitás [E06]

1.c4 e6 2.Hc3 d5 3.d4 Hf6 4.Hf3 Fe7 5.g3 0-0 6.Fg2 dxc4 7.He5 Vd6

A Highlander Kupa döntőjében is Rusztam Kaszimdszanov a 7...Hc6 8.Fxc6 bxc6 9.Hxc6 Ve8 10.Hxe7+ Vxe7 gyalogáldozatos változatot játszotta meg Gledura Fenjamin ellen. Az exvilágbajnok meglepetést tartogatott barátja, egykori szekundánsa számára.

8.Hxc4 Va6 9.Vb3 Hc6 10.e3 Bb8 11.Vb5 Vxb5 12.Hxb5 Hb4 13.0-0 Fd7 14.Hc3 Bfc8 15.a3 Hbd5 16.Fd2 c5 17.dxc5 Bxc5 18.He5 Fe8 19.Hxd5 Hxd5 20.Bfc1 Bxc1+ 21.Bxc1 Ff6 22.Hc4 Bd8 23.b4

23...b5 24.Ha5 Hb6 25.Fc3 Bc8 26.Fc6 Fxc6 27.Fxf6 Fd5 28.Bxc8+ Hxc8 29.Fd4 f6 30.Fc5 Kf7

Vlagyimir Kramnyik stílusának ideális végjáték jött létre, minimális előnnyel játszhatott.

31.Kf1 e5 32.Ke2 Ke6 33.f3 f5 34.h4 g6 35.Kf2 Hb6

36.g4?!

Peter Szvidler türelmét vesztette.

36...fxg4 37.fxg4 h5 38.Kg3 Ha4 39.Fxa7 Hc3 40.Fb8?

Az időkontroll előtti utolsó lépés a feladással volt egyenlő! 40.gxh5 gxh5 41.Fb6 Hd1 42.e4 Fxe4 43.Hb3 után Peter Szvidlernek nem kellett volna aggódnia.

40...He4+ 41.Kh3 Hf2+ 42.Kg3 Hxg4 43.e4 Fxe4 44.Hb3 Kd5 45.Hd2 He3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.chesspro.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog