Help Sales ÁSZF

Szkopjéban Kramnyikkal az éltáblán a Szibéria győzött, a Nona megvédte bajnoki címét

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16

Szkopjéban az orosz bajnokcsapat, az exvilágbajnok Vlagyimir vezette Szibéria együttese nyerte meg a 31. Klubcsapatok Európa-kupáját. Az utolsó fordulóban rangadójuk az olasz Obiettivo Risarcimentő Padova csapatával 3-3-al ért véget, a döntetlen a bajnoki címet jelentette az oroszok számára. Az éltáblán Vlagyimir Kramnyik és Lékó Péter játszmája döntetlennel fejeződött be. A szentpétervári Mednyij vszadnik bronzérmesként zárt, fél Berger-Sonneborn ponttal előzte meg az olasz együttest, a címvédő azerbajdzsáni SOCAR szerezte meg az ezüstérmet. A 20. Női Klubcsapatok Európa-kupáján a grúz Nona megvédte elsőségét, valamennyi ellenfelét legyőzve végzett az élen. A macedón Gambit Asseko See lett a második, az orosz Jugra a bronzérmes.  

Az orosz bajnokcsapatnak a döntetlen is elegendő volt az első helyhez, az olasz Padova dobogós helyezésért küzdött. Az éltáblán Vlagyimir Kramnyik és Lékó Péter már a 113. játszmát vívta egymással, nyolcvanhárom döntetlen mellett az orosz exvilágbajnok 21-8-ra vezetett. Klasszikus gondolkodási idővel hatvankettedszer mérkőztek meg, a statisztika szerint Kramnyiknál volt az előny 7-4-gyel és 50 remivel. Emlékezetes nagy csaták jellemezték eddigi viaskodásaikat. Első csatájukat 1995-ben, Belgrádban az Inveszt Bank versenyén vívták meg, Péter szenzációs győzelmet aratott. Nehéz elfelejteni, hogy 2004-ben, a brissai világbajnoki döntő utolsó játszmája előtt még Lékó 7-6-ra vezetett. A befejező partiban Kramnyik nyert, a 7-7-tel megvédte címét.

Kramnyik minimális előnye kevés volt a gondosan védekező Lékóval szemben. Békés döntetlen született az orosz Szergej Karjakin és az örmény Levon Aronjan partijában. Az orosz Alekszandr Griscsuk és az amerikai Hikaru Nakamura összecsapása nem nélkülözte a bonyodalmakat. Mindketten pontatlankodtak, Griscsuk nagy időzavarba is került, de végül pontosztozkodással ért véget küzdelmük.

A francia Maxime Vachier-Lagrave vezetéshez juttatta az olasz együttest, a kínai Li Chao gyenge napot fogott ki. A honfitárs Wang Yue végig kézben tartotta a játszmát, a francia Etienen Bacrot tisztet vesztett, nem tudta elkerülni a vereséget. A hatodik táblán a jelentős Élő-pont különbség ellenére az olasz Danielo Vocaturo remizett az ukrán Anton Korobovval. A Szibéria már ünnepelhette az aranyérmet.

A játéknap másik rangadóját a Mednyij Vszadnik és a hatodik fordulóig vezető SOCAR együttesei játszották. A dobogós helyek sorsa volt a tét, a címvédő azerbajdzsáni csapat kedvező ún. olimpiai Berger-Sonneborn pontszámmal játszhatott a szentpétervári gárdával szemben. Meglepetés volt Sahriyar Mamedgyarov veresége, az angol Michael Adams mentette döntetlenre a meccset. Ekkor még nem tudhatták Szvidlerék, hogy a 3-3 számukra a bronzérmet jelentette, fél Berger-Sonneborn ponttal megelőzték a Padovát.

Az egyéni teljesítmények közül kiemelkedik Vlagyimir Kramnyik eredménye, a vártnál jóval gyengébb teljesített Hikaru Nakamura és Anish Giri. Az olasz együttes éltábláján Lékó Péter ötven százalékkal zárt, peches volt Veszelin Topalov ellen, szerencsés Vaszilij Ivancsukkal szemben.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Szibéria (orosz, 12 MP, 180, 25,5) - Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 10 MP, 144, 21,5)  3 - 3

(Vlagyimir Kramnyik (2777) – Lékó Péter (magyar, 2707)  döntetlen

Levon Aronjan (örmény, 2784) – Szergej Kajakin (orosz, 2762)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2774) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2816)  döntetlen

Li Chao (kínai, 2750) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2758) 0 - 1

Wang Yue (kínai, 2724) – Etienne Bacrot (francia, 2697)  1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2700) – Danielo Vovaturo (2579)  döntetlen)

Mednyij vszadnik (orosz, 10, 152, 25) – SOCAR (azerbajdzsáni, 10, 172,5, 25)  3 - 3

(Peter Szvidler (2727) – Veszelin Topalov (bolgár, 2813)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2732) – Anish Giri (holland, 2798)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2725) – Fabiano Caruana (amerikai, 2796)  döntetlen

Makszim Matlakov (2689) – Michael Adams (2742)  0 - 1

Maxim Rodhstein (izraeli, 2673) – Sahriyar Mamedgyarov (2736)  1 - 0

Ildar Hajrullin (2652) – Eltaj Safarli (2657)  döntetlen)

Beer Sheva izraeli, 10, 144, 5, 25) – Alkaloid (macedón, 8, 144, 23)  1,5 – 4,5

(Michael Roiz (2600) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2726)  0 - 1

Evgeny Postny (2658) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2758)  döntetlen

Alekxander Huzman (2580) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2748)  1 – 0)

AVE Novy Bor  (cseh, 8, 144, 26) – Schachgesellschaft (német, 8, 120, 21)  5 - 1

Worldtraddinglab Club 64 Modena (olasz, 8, 106, 19,5) – Belorecsenszk Egyetem (orosz, 8, 137, 26)  2,5 – 3,5

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 8, 135, 22) – SSZM Legacy Square (orosz, 8 153, 25,5)  2,5 – 3,5

A 31. Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

H.

R.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

Szibéria (RUS)

7

6

1

0

13

246,0

28,5

2

1

SOCAR (AZE)

7

5

1

1

11

239,0

28,0

3

5

Mednyij vszadnik (RUS)

7

5

1

1

11

199,5

28,0

4

4

Obiettivo Risarcimento Padova (ITA)

7

5

1

1

11

199,0

24,5

5

6

AVE Novy Bor (CZE)

7

5

0

2

10

220,0

31,0

6

3

Alkaloid (MKD)

7

5

0

2

10

212,0

27,5

7

8

SSZM Legacy Square (RUS)

7

5

0

2

10

201,0

29,0

8

7

Belorecsenszk Egyetem (RUS)

7

5

0

2

10

198,5

29,5

9

14

LSG Leiden (NED)

7

5

0

2

10

162,5

27,5

10

19

SC – MPA Maria Saal (AUT)

7

5

0

2

10

155,5

25,5

11

10

Beer Sheva (ISR)

7

5

0

2

10

147,5

26,5

12

26

Tammer – Shakki (FIN)

7

4

1

2

9

95,5

22,0

Szibéria

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

P.

J.

Átlag

Perf.

Élő+/-

1

Vlagyimir Kramnyik

2777

RUS

1

1

1

1

½

4,5

5

2736

3102

17,1

2

Levon Aronjan

2784

ARM

½

½

½

½

½

2,5

5

2742

2742

-2,9

3

Alekszandr Griscsuk

2774

RUS

½

1

0

½

1

½

½

4,0

7

2699

2749

-1,5

4

Li Chao B

2750

CHN

½

1

1

1

0

1

0

4,5

7

2626

2728

-0,1

5

Wang Yue

2724

CHN

1

½

1

1

½

0

1

5,0

7

2605

2764

5,4

6

Anton Korobov

2700

UKR

1

1

½

½

½

½

½

4,5

7

2564

2668

-0,4

7

Dmitrij Kokarev

2603

RUS

1

1

2,0

2

2274

0

2,5

8

Dmitrij Bocsarov

2560

RUS

1

½

1,5

2

2272

0

-1,8

SOCAR

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

P.

J.

Átlag

Perf.

Élő+/-

1

Veszelin Topalov

2813

BUL

1

½

1

0

1

½

4,0

6

2685

2810

0,7

2

Anish Giri

2798

NED

1

0

½

½

½

½

3,0

6

2652

2652

-10,4

3

Fabiano Caruana

2796

USA

1

1

½

0

½

½

3,5

6

2690

2747

-3,0

4

Michael Adams

2742

ENG

1

1

½

1

½

1

5,0

6

2668

2941

14,9

5

Tejmur Radzsabov

2738

AZE

1

1

½

½

1

4,0

5

2604

2860

8,2

6

Sahriyar Mamedgyarov

2736

AZE

1

1

½

1

½

0

4,0

6

2548

2686

-1,8

7

Rauf Mamedov

2657

AZE

½

1

0

1,5

3

2413

2413

-8,2

8

Eltaj Safarli

2657

AZE

1

1

½

½

3,0

4

2360

2629

0,4

Mednyij vszadnik

T.

Név

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

P.

J.

Átlag

Perf.

Élő+/-

1

Peter Szvidler

2727

RUS

1

0

½

1

½

3,0

5

2697

2769

3,0

2

Leinier Dominguez Perez

2732

CUB

½

1

½

½

1

½

4,0

6

2623

2748

1,8

3

Nyikita Vityjugov

2725

RUS

1

½

½

1

½

3,5

5

2604

2753

2,8

4

Makszim Matlakov

2689

RUS

1

1

0

½

1

0

3,5

6

2576

2633

-3,5

5

Maxim Rodshtein

2673

ISR

1

1

1

0

½

1

4,5

6

2514

2707

3,9

6

Vlagyimir Fedoszejev

2659

RUS

1

½

½

1

3,0

4

2476

2669

1,3

7

Ildar Hajrullin

2652

RUS

1

½

½

½

½

3,0

5

2449

2549

-5,2

8

Ivan Saric

2678

CRO

1

0

1

1

½

3,5

5

2298

2508

-8,1

Obiettivo Risarcimento Padova

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

P.

J.

Átlag

Perf.

Élő+/-

1

Lékó Péter

2707

HUN

½

½

½

0

1

½

½

3,5

7

2691

2691

-1,3

2

Szergej Karjakin

2762

RUS

1

½

½

½

1

½

4,0

6

2696

2821

4,7

3

Hikaru Nakamura

2816

USA

0

1

½

½

½

½

3,0

6

2660

2660

-11,6

4

Maxime Vachier-Lagrave

2758

FRA

½

1

½

½

½

1

4,0

6

2623

2748

0,4

5

Etienne Bacrot

2697

FRA

½

1

0

½

½

0

2,5

6

2611

2554

-11,1

6

Michele Godena

2513

ITA

½

½

1,0

2

2323

0

-4,7

7

Daniele Vocaturo

2579

ITA

1

1

½

½

½

3,5

5

2541

2691

8,7

8

Danyyil Dvirnyy

2560

ITA

1

½

1

½

3,0

4

2333

2538

0,8

A virtuális világranglista állása:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2850

2. Veszelin Topalov (bolgárI 2803,1 (- 9,9)

3. Viswanathan Anand (indiai) 2803

4. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2796,3 (+ 19,3)

5. Hikaru Nakamura (amerikai) 2793,1 (- 22,9)

6. Fabiano Caruana (amerikai) 2778,6 (- 9,4)

7. Levon Aronjan (örmény) 2781,1 (- 2,9)

8. Ding LIren (kínai) 2780,6 (- 1,4)

9. Anish Giri (holland) 2778,4 ( - 19)

10. Wesley So (amerikai) 2767,2 (+ 7,2)

11. Szergej Karjakin (orosz) 2766,1 (+ 4,1)

12. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2764,8 (+ 6,8)

13. Pavel Eljanov (ukrán) 2752,6 (+ 35,6)

14. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2750,3 ( - 23,7)

15. Li Chao (kínai) 2749,9 (- 0,1)

39. Lékó Péter (magyar) 2707,9 (+ 0,9)

A női csapatok versenyében a címvédő Nona együttese valamennyi ellenfelét legyőzve másodszor szerzte meg a győztesnek járó trófeát. Nana Dzagnidze vezetésével négyen is tagjai a novemberi csapat Európa-bajnokságra jelölt grúz válogatottnak. Fölényüket jól jellemzi, hogy a 28 partiból mindössze egyet vesztettek el.

A rajtlistán harmadik macedón Gambit Asseko See végzett a második helyen, jó igazolás volt a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova, az orosz bajnoknő Alekszandra Gorjacskina gyengébben muzsikált. A Jugra szerezte meg a bronzérmet.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Nona (grúz, 12 MP, 117,5, 19 pont) – Bossa Nova (fehérorosz, 8 MP, 37, 13 pont)  3 - 1

Gambit Asseko See (macedón, 10, 79, 19,5) – Jugra (orosz, 9, 60, 16)  2 - 2

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2480) – Anna Usenyina (ukrán, 2426)  döntetlen

Shen Yang (kínai, 2460) – Natalija Pogonyina (2445)  döntetlen

Dinara Szaduasszova (kazah, 2402) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2445)  döntetlen

Madina Davletbajeva (kazah, 2257) – Baira Kovanova (2376)  döntetlen

ASD Circolo Scacchi R. Fischer Chietti (olasz, 7, 37,5, 12,5) – SSZM Legacy Square (orosz, 7, 88, 14)  0 - 4

A 20. Női Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

H.

R.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Nona (GEO)

7

7

0

0

14

157,0

22,0

2

3

Gambit Asseko See (MKD)

7

5

1

1

11

122,5

21,5

3

4

Jugra (RUS)

7

4

2

1

10

100,5

18,0

4

2

SSZM Legacy Square (RUS)

7

4

1

2

9

123,0

18,0

5

8

Bossa Nova (BLR)

7

4

0

3

8

62,0

14,0

6

7

ASD Circolo Scacchi R. Fischer (ITA)

7

3

1

3

7

49,0

12,5

(12 csapat)

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

P.

J.

Átlag

Perf.

Élő +/-

1

Nana Dzagnidze

2573

GEO

1

1

½

1

1

½

½

5,5

7

2431

2661

0,70

2

Bela Hotenasvili

2502

GEO

½

0

1

1

1

1

1

5,5

7

2388

2618

0,96

3

Lela Dzsavahasvili

2463

GEO

1

½

½

1

½

½

1

5,0

7

2310

2468

0,27

4

Nino Bacsiasvili

2500

GEO

1

1

1

½

1

1

5,5

6

2250

2651

0,94

5

Miranda Mikadze

2245

GEO

½

0,5

1

2096

0

-0,20

Kramnyik,V (2777) - Lékó,P (2707)
Vezérgyalog megnyitás [A47]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.Ff4 b6 4.e3 Fb7 5.Hbd2 Fe7 6.h3 0-0 7.Fd3 c5 8.0-0 cxd4 9.exd4 Fa6 10.Hc4 Vc8 11.He3 Fxd3 12.Vxd3 Hc6 13.c3 d5 14.Bae1 Vb7 15.He5 Bac8 16.a3 Bfe8 17.H3g4 He4

18.f3

Mindketten számolhatták az áldozat esélyeit: 18.Bxe4 dxe4 19.Hh6+ gxh6 (19...Kf8? 20.Vxe4 g6 21.Hexf7) 20.Vg3+ Fg5 21.Fxg5 hxg5 22.Vxg5+ Kf8 23.Vh6+ Ke7 24.Hxf7 Ha5 25.Hg5 Kd6 folytatásban a sötét király biztonságba jutna. A Szibéria csapatának a 3-3 a bajnoki címet jelentette, nem kellett kockáztatnia Vlagyimir Kramnyiknak.

18...Hf6 19.Hxc6 Vxc6 20.He5 Vb7 21.Fg5 Hd7 22.Fxe7 Bxe7 23.f4 Bce8 24.Hxd7 Vxd7 25.Be3

Világos előnye minimális, a sötét táborban nincs támadható gyengeség.

25...Vd6 26.Ve2 f6 27.Vf3 b5 28.h4 a5 29.b4 a4 30.h5 Kf7 31.Bfe1 Kg8 32.Vg4 Vd7 33.Kh1 Kf7 34.Vh4 Vd6 35.Bf3 Bf8 36.Bfe3 Bfe8 37.B1e2 Bf8 38.Vg4 Bfe8 39.Vf3 Kg8 40.Be1 Kf7 41.g4 Kg8 42.Kg2 Kf8 43.Vg3 Kg8 44.Vf3 Kf8 45.B1e2 Kg8 46.Vg3 Kf8

47.g5 f5 48.g6 h6 49.Be5 Vc6 50.Vd3 Vd7 51.B2e3 Vc6 52.Ve2 Vd7 53.Kf2 Vc6 54.Vd3 Vd7 55.Kg2 Vc6 56.Ve2 és döntetlen

Karjakin,S (2762) - Aronjan,L (2784)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hxe5 8.Bxe5 0-0 9.Hc3 He8 10.Hd5 Fd6 11.Be1 c6 12.He3 Fe7 13.c4 Hc7 14.d4 d6 15.g3 Ff6 16.Fg2 g6 17.Vd3 d5 18.cxd5 cxd5 19.b3 Fe6 20.a4 Fe7 21.Fa3 Fxa3 22.Bxa3 He8 23.Bc1 Hf6 24.Ba2 Vd7 25.Bac2 Bfc8 26.h4 h5 27.Vd2 b6 28.Bc3 Vd6 29.Ff3 Bxc3 30.Bxc3 Bc8 31.Bxc8+ Fxc8 32.Vc3 Fd7 33.a5 Kg7 34.Kg2 Fe6 35.axb6 axb6 36.Kg1 Kg8 37.Kg2 Kg7 38.Kg1 Kg8 39.Kg2 Kg7 40.Kg1 és döntetlen

Griscsuk,A (2774) - Nakamura,H (2816)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.Ff4 e6 4.e3 Fd6 5.Fg3 c5 6.Hbd2 Hc6 7.c3 0-0 8.Fd3 b6 9.e4 Fe7 10.e5 Hh5 11.a3 a5 12.Ve2 Ba7 13.0-0 c4 14.Fc2 b5 15.h4 g6

Számításba jött a 15...Hxg3 16.fxg3 b4 17.axb4 axb4 18.Fa4 Vb6 19.Fxc6 Bxa1 20.Bxa1 Vxc6 21.Hf1 Fd7 folytatás.

16.Fh2 Fxh4 17.g4 Hg7 18.Hxh4 Vxh4 19.Kg2 f5

Alekszandr Griscsuk egyre nagyobb időzavarba került, a gyalogáldozatért kezdeményezést kapott. Hikaru Nakamura a 19...h5 20.Bh1 b4 21.Ff4 Vxg4+ 22.Vxg4 hxg4 23.Fe3 Hh5 változatban jobb esélyekhez  juthatott volna.

20.exf6 Vxf6 21.Fd6 Bff7 22.f4

22...e5 23.dxe5 Vh4 24.f5 gxf5?!

Nakamura a 24...Hxf5 25.e6 (25.gxf5? gxf5 26.Kf3 f4) 25...Bg7 26.Fc5 (26.Vf3 Fxe6) 26...Bac7 27.Bae1 Vg3+ 28.Kh1 Vh4+ 29.Kg2 d4 folytatás bonyodalmaiban eséllyel játszhatott volna.

25.Bh1 Vd8 26.Ve3 d4?! 27.cxd4 He8

28.Bh6

A kapkodásban kimaradt a 28.Fc5 Bac7 29.Baf1 Fb7 30.Kh3 He7 31.e6 Bg7 32.Bhg1 lehetőség.

28...Bg7 29.Bg1 Bad7 30.d5? He7 31.Fxe7 Bdxe7 32.Vd4 Fb7?!

A kalandok közepette mindketten pontatlankodtak. 32...Bxg4+ 33.Kf1 Beg7 34.Bxg4 Bxg4 35.Vf2 Vxd5 36.Fxf5 Fxf5 37.Vxf5 Vg2+ 38.Ke1 Vg1+ 39.Hf1 Vd4 40.Vxh7+ Kf8 változat esélyt adott.

33.Kf2 Vxd5 34.Vxd5+ Fxd5 35.Fxf5 Bxe5 36.Be1 Bxe1 37.Kxe1 b4 38.axb4 axb4 39.Fe6+ Fxe6 40.Bxe6 Hc7 és döntetlen

Vachier-Lagrave,M (2758) – Li Chao (2750)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 g6 5.Hf3 Fg7 6.Fe2 0-0 7.0-0 b6 8.a4 a5 9.cxd5 cxd5 10.b3 He4 11.Hxe4 dxe4 12.Hd2 Fb7 13.Fa3 f5 14.Bc1 Hd7 15.b4 Hf6 16.bxa5 bxa5 17.Hc4 Hd5 18.He5 f4

19.Vb3 Bb8 20.Fb5 Fxe5 21.dxe5 fxe3 22.fxe3 Bxf1+ 23.Bxf1 Bc8?

24.Fc4 Vd7 25.e6 Vc6 26.Bc1 Hb6? 27.Fa6 Fxa6 28.Bxc6 Bxc6 29.Fxe7 Fc4 30.Vc3 Hd5 31.Vxa5 Hc7 32.Va7 és sötét feladta

Szvidler,P (2727) - Topalov,V (2813)
Szláv védelem [D10]

1.c4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.cxd5 cxd5 5.Ff4 Hc6 6.e3 Ff5 7.Vb3 Ha5 8.Va4+ Fd7 9.Fb5 Hc6 10.Vd1 e6 11.Hf3 Fe7 12.h3 He4 13.0-0 Hxc3 14.bxc3 He5 15.Bb1 Fxb5 16.Bxb5 Vd7 17.a4 Hc4 18.He5 Hxe5 19.Fxe5 f6 20.Fg3 Bc8 21.Vb3 b6 22.a5 Fd8 23.axb6 Fxb6 24.Bb4 0-0 25.Bc1 Bc6

26.c4 dxc4 27.Bbxc4 Vd5 28.Va4 Bxc4 29.Bxc4 h6 30.Bc6 Bd8 31.Kh2 Kf7 32.Kg1 Vd7 33.Vc4 Vd5 34.Va4 Vd7 35.Vc4 Vd5 36.Va4 Vd7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.chesspro.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog