Help Sales ÁSZF

Szkopjéban az EK harmadik fordulója után a címvédők  az élen, a SOCAR és a Nona

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16

Szkopjéban, a Klubcsapatok Európa-kupájának harmadik játéknapján  hat csapat nyerte meg harmadik meccsét is. A címvédő SOCAR Azerbajdzsán és a két évvel ezelőtti győztes cseh AVE Novy Bor holtversenyben az élen. Az orosz rangadón a bajnok Szibéria győzött. Az olasz Obietto Risarcimento Padova éltábláján játszó Lékó Péter harmadszor is remizett, a negyedik játéknapon a SOCAR lesz az ellenfelük. A női csapatok viadalán a címvédő Nona együttese vezet, az orosz Jugra próbál lépést tartani a grúz válogatottban is szereplő négyessel.

A hétfordulós viadal harmadik fordulójában már három rangadóra is sor került. A címvédő SOCAR meggyőző játékkal nyert a Belorecsenszk Egyetem csapatával szemben. Az éltáblán a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov nem tudta gyalogelőnyét érvényesíteni az izraeli Borisz Gelfanddal szemben. A második fordulóban elszenvedett veresége után a holland Anish Giri csak remizett, majd jöttek a győzelmek. Az amerikai Fabiano Caruana játszmája volt a legérdekesebb, a grúz Baadur Dzsobava hibázott többször is.

Az orosz derbit az idei bajnok Szibéria nyerte meg. Az éltáblán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik a nyitásban érdekes ötletet játszott meg, a vezérgyalog megnyitásban 6.c3 után 7.c4-gyel folytatta. Előnyös állását remek technikával vezette győzelemre Jan Nepomnjacsij ellen. Meglepő Alekszandr Griscsuk veresége, a legnagyobb bakit Daniil Dubov követte el, hibás kombinációja azonnal vesztett.

A házigazdák örömére az Alkaloid harmadszor is győzött. Az  Obietto Risarcimento Padova csapatában Lékó Péter harmadszor is remizett. A lengyel Dariusz Swiercz Grünfeld védelme kiállta a próbát. Negyedik meccsüket a SOCAR ellen vívják.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

SOCAR Azerbajdzsán (4, 11) – Belorecsenszk Egyetem (orosz, 4, 10) 4,5 – 1,5

Veszelin Topalov (bolgár, 2813) – Borisz Gelfand (izraeli, 2741)  döntetlen

Anish Giri (holland, 2798) – Vlagyimir Malahov (2694)  döntetlen

Fabiano Caruana (amerikai, 2796) – Baadur Dzsobava (grúz, 2683)  1 - 0

Michael Adams (angol, 2742) – Szergej Rublevszkij (2702)  1 - 0

Tejmur Radzsabov (2738) – Jevgenyij Alekszejev (2642)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (2736) – Konsztantin Landa (2626)  döntetlen

Szibéria (orosz, 4, 10) – SSZM „Legacy Square (orosz, 4, 11)  4 - 2

Vlagyimir Kramnyik (2777) – Jan Nepomnjacsij (2705)  1 - 0

Levon Aronjan (örmény, 2784) – Erneszto Inarkijev (2660)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2774) – Jevgenyij Najer (2658)  0 - 1

Li Chao (kínai, 2750) – Daniil Dubov (2658)  1 - 0

Wang Yue (kínai, 2724) – Vagyim Zvjagincev (2660)  1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2700) – Borisz Gracsev (2649)  döntetlen

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 10) - Alkaloid (macedón, 4, 11)  2,5 – 3,5

Obietto Risarcimento Padova (olasz, 4, 8) – Worldtradinglab Club 64 Modena (olasz, 4, 7,5)  4,5 – 1,5

(Lékó Péter (magyar, 2707) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2620)  döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2762) – Sabino Brunello (2553)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2816) – Lexy Ortega (2478)  1 – 0)

Hamburger Schachklub von 1830 E. V (német, 4, 8,5) - Mednyij vszadnik (orosz, 4, 9,5)  1 - 5

AVE Novy Bor (cseh, 4, 9) – Rishon LeZion  (izraeli, 4, 10,5)  6 - 0

Az élcsoport állása:

1.SOCAR Azerbajdzsán 6 MP, 42, 15 pont

2. AVE Novy Bor  6, 42, 15

3. Alkaloid  6, 36, 14,5

4. Mednyij vszadnik  6, 36, 14,5

5. Szibéria  6, 36, 14

6. Obietto Risarcimento Padova  6, 34, 12,5

7. Odlar Yurdu  4, 39, 12,5

8. SSZM „Lgacy Square  4, 34, 13

9. Belorecsenszk Egyetem  4, 29, 12,5

10. Schachgesellschaft Zürich  4, 24, 10

11. LSG Leiden  4, 23, 12,5

12. Worldtradinglab Club 64 Modena 4, 21, 9

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

SOCAR Azerbajdzsán (6, 42, 15) - Obietto Risarcimento Padova  (olasz, 6, 34, 12,5)

Mednyíij vszadnik (orosz, 6, 36, 14,5) – Szibéria (orosz, 6, 36, 14)

Alkaloid (macedón, 6, 36, 14,5) – AVE Novy Bor (cseh, 6, 42, 15)

Belorecsenszk Egyetem (orosz, 4, 29, 12,5) – Vaalerenga (norvég, 4, 10, 10)

SSZM „Legacy Aquare” (orosz, 4, 34, 13) – Hamburger Schachklub von 1830 E. V (német, 4, 13, 9,5)

SC MPA – Maria Saal (osztrák, 4, 13, 10) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 39, 12,5)

Beer Sheva (izraeli, 4, 18, 11,5) – Gambit Asseko See (macedón, 4, 17, 10)

A női csapatok viadalán a címvédő grúz Nona együttese megszerezte harmadik győzelmét. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és Nana Dzagnidze a monacói GP-n is összecsapott, akkor a grúz nagymesternő sötéttel nyert, ezúttal rangadójuk pontosztozkodással végződött. A grúzok a két világos táblán nyertek, Bela Hotenasvili az idei orosz Bajnoknőre, Alekszandra Gorjacskinára mért vereséget.

Döntetlennel zárult az orosz derbi. Valentyina Gunyina simán kapott ki az ukrán ex-világbajnoknőtől, Anna Usenyinától. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a monacói remijük után most sötéttel játszva tudott nyerni.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Gambit Asseko See (macedón, 4, 8) – Nona (grúz, 4, 6)  1 - 3

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2500) – Nana Dzagnidze (2573)  döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2480) – Bela Hotanasvili (2502)  0 - 1

Shen Yang (kínai, 2460) – Lela Dzsavahasvili (2463)  döntetlen

Dinara Szaduakasszova (kazah, 2402) - Nino Bacsiasvili (2500)  0 - 1

SSZM „Legacy Square” (orosz, 2, 5) – Jugra (orosz, 4, 6,5)  2 - 2

Valentyina Gunyina (2529) – Anna Usenyina (ukrán, 2426)  0 - 1

Alekszandra Kosztenjuk (2525) – Natalija Pogonyina (2445)  1 - 0

Olga Girja (2464) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2445)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (2448) – Marina Guszeva 2411)  döntetlen

ASD Circolo Scacchi R. Fischer Chietti (olasz, 2, 3,5) – SPB (orosz, 2, 4)  1,5 – 2,5

Az élcsoport állása:

1.Nona 6 MP, 19,5, 9 pont

2. Jugra 5, 18, 8,5

3. Gambit Asseko See 4, 22, 9

4. De Stukkenjagers 4, 12, 7,5

5. SPB  4, 8, 6,5

6. SSZM „Legacy Square” 3, 19, 7

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Nona (grúz, 6, 19,5, 9) – Jugra (orosz, 5, 18, 8,5)

De Stukkenjagers (holland, 4, 12, 7,5) – Gambit Asseko See (macedón, 4, 22, 9)

SPB (orosz, 4, 8, 6,5) – SSZM „Legacy Square” (orosz, 3, 19, 7)

Lékó,P (2707) - Swiercz,D (2620)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fe3 c5 8.Bc1 Va5 9.Vd2 cxd4 10.cxd4 Vxd2+ 11.Fxd2 0-0 12.Hf3 Fg4 13.Fe3 Hc6 14.d5 Fxf3 15.gxf3 Hd4 16.Fh3 f5

lekoswiercz_1861

17.Bc7 Hxf3+ 18.Kf1 Fd4 19.Ke2 Fxe3 20.Kxe3 fxe4 21.Bxe7 Hg5 22.Fg4 h5 23.h4 hxg4 24.hxg5 Bf3+ 25.Kxe4 Bxf2

lekoswiercz_1862

26.Bhh7 Be2+

A lengyel sakkozó a 26...Be8 27.Bxe8+ Kxh7 28.Be7+ Kg8 29.Ke5 g3 30.d6 g2 31.d7 g1V 32.d8V+ Bf8 33.Vd5+ Kh8 34.Vd4 Bf5+ 35.Ke4+ Vxd4+ 36.Kxd4 Bxg5 37.Bxb7 Ba5 38.Ke4 Bxa2 39.Ke5 Kg8 40.Kf6 Ba6+ 41.Kg5 változatban is remizhetett volna.

27.Kf4 Bf8+ 28.Kg3 Bxe7 29.Bxe7 Bd8 30.Be5 Kf7 31.Kxg4 Bd6 32.Kf4 b5 33.a3 a5 34.Ke4 b4 35.axb4 axb4 36.Kd4 b3 37.Kc5 Bd8 38.Be1 b2 39.Bb1 Bb8 40.Kd6 Ke8 41.Ke6 Bb3 42.d6 Bb6 43.Bh1 Kf8 44.Bf1+ Kg7 45.Bb1 Kf8 46.Bf1+ Kg7 47.Bb1 Kf8 48.Bf1+ és döntetlen

Kramnyik,V (2777) - Nepomnjacsij,J (2705)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 d5 5.0-0 0-0 6.c3 b6 7.c4 c6 8.He5 Fb7 9.Hc3 Hbd7 10.Va4 Hxe5 11.dxe5 He4 12.Hxe4 dxe4 13.Ff4 e3 14.Fxe3 Fxe5 15.Bad1 Vc7

kramnyiknepom_1863

16.c5 Fxb2 17.Vb3 Ff6 18.cxb6 axb6 19.Fxb6 Vc8 20.Bc1 Vg4 21.Bc2 Ba6 22.Ff3 Va4 23.Vxa4 Bxa4 24.Bd1 Fa8 25.Fc5 Bb8 26.a3 e5 27.e3 e4 28.Fe2 Bb7?

Jan Nepomnjacsij elnézte, lebecsülte az exvilágbajnok következő lépését. Vlagyimir Kramnyik számára a továbbiakban a parti megnyerése nem okozott gondot. Szabadgyalog, aktív világos tisztek, és a király is akcióba léphet.

kramnyiknepom_1864

29.Bc4! Bxc4 30.Fxc4 Kg7 31.a4 Fe7 32.Fxe7 Bxe7 33.a5 f5? 34.Bd8 Ba7 35.a6 Kf6 36.Be8 c5 37.Kf1 Kg7 38.Ke2 Fc6 39.Bc8 Fd7 40.Bg8+ Kh6 41.Bb8 Fc6 42.Bb6 Fa8 43.Fb5 Bc7 44.Kd2 Bc8 45.Kc3 Kg5 46.h3 h5 47.Kc4 h4 48.Be6 hxg3 49.fxg3 és sötét feladta

Topalov,V (2813) - Gelfand,B (2741)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c3 Bb8 12.g3 0-0 13.h4 Fe6 14.Hc2 Fxd5 15.Vxd5 He7 16.Vd3 d5 17.Fg2 dxe4 18.Vxd8 Bfxd8 19.Fxe4 g6 20.Ke2 Fg7 21.Bhd1 f5 22.Bxd8+ Bxd8 23.Fb7 a5 24.Bd1 Bxd1 25.Kxd1 e4 26.a3 Ff6 27.Kd2 h5 28.b4 axb4 29.axb4

topalovgelfand_1865

29...g5?! 30.hxg5 Fxg5+ 31.Ke2 h4 32.gxh4 Fxh4 33.Hd4 Kf7 34.Hxb5

A különböző színű futók biztosítják sötétnek a remiesélyt. 34.f3 exf3+ 35.Kxf3 Ke8 36.Hxb5 Kd7 37.Ke2 Hg6 is döntetlent ígért.

34...Hg6 35.Hd4 Kf6 36.b5 Hf4+ 37.Kf1 Hd3 38.f3 Hc5 39.Fc8 exf3 40.c4 Fg3 41.Hxf3 Fc7 42.Ke2 f4 43.Fh3 Fb6 44.Kd2 Fa5+ 45.Kc2 Ke7 46.Ff5 Kd6 47.Fh7 Fb6 48.Fg8 Hd7 49.Fd5 Hc5 50.Hh4 Hd7 51.Kd3 Ff2 52.Hf3 és döntetlen

Caruana,F (2796) - Dzsobava,B (2683)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.Hf3 cxd4 5.Hxd4 e6 6.c4 Fb4+ 7.Fd2 Fxd2+ 8.Vxd2 He7 9.Hc3 Hbc6 10.cxd5 exd5 11.f4 0-0 12.0-0-0 Hxd4 13.Vxd4 Hf5?!

Mi szólt 13...Fe6 14.Fd3 Hc6 15.Va4 Vb6 folytatás ellen?

14.Vxd5 Vb6 15.Ve4 Fe6 16.Fd3

Számításba jött a 16.g4 Ve3+ 17.Bd2 Vxe4 18.Hxe4 He3 19.b3 Fxg4 20.Hd6 folytatás.

16...h5?! 17.Kb1 g6 18.Fc2 Bad8 19.Hd5 Vf2?! 20.Fb3

Jobb volt a 20.Hc7 Bxd1+ 21.Bxd1 He3 22.Hxe6 Hxd1 23.Fxd1 Vf1 24.Vc2 Be8 25.Hc5 Vxf4 (25...Bd8 26.Hd7 Kg7 27.e6) 26.e6 folytatás.

20...Kg7

Figyelmet érdemelt a 20...Bxd5 21.Fxd5 Hg3 22.Vf3 Ff5+ 23.Ka1 Hxh1 24.Bxh1 Vxf3 25.Fxf3 b5 folytatás.

21.Bhf1 Vc5 22.Bfe1 a5 23.Bc1 Vf2

Egyenlő esélyt adott a 23...Fxd5 24.Bxc5 Fxe4+ 25.Bxe4 Bd2 26.Bc2 Bd1+ 27.Bc1 Bd2 változat.

24.Be2 Va7 25.Hc7 Fxb3 26.axb3 Bd4? 27.Vf3 a4

caruanazsobava_1866

28.e6 axb3 29.Vxb3 Ba4 30.Vc3+ Hd4 31.b3 Kh7 32.Bd2 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.chesspro.ru

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog