Help Sales ÁSZF

Szkopjéban a Szibéria és a Nona hatodik győzelmüket is megszerezték

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16

Szkopjéban a 31. Klubcsapatok Európa-kupájának hatodik fordulójában a Szibéria együttese megszerezte hatodik győzelmét, megőrizte kétpontos a címvédő azerbajdzsáni SOCAR előtt. A Szibéria éltábláján az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik az ukrán Vaszilij Ivancsukot is legyőzte, negyedik partiját is megnyerte. A befejező játéknapon az éllovas Szibéria az olasz Obiettivo Risarcimento Padova csapatával mérkőzik meg, az első táblán Kramnyik-Lékó összecsapás  várható. A további párosítás is nagy csatákat ígér. A női együttesek versenyében a címvédő grúz Nona négyese hatodik győzelmével már biztos elsőként várhatja az utolsó fordulót.

A címvédő azerbajdzsáni SOCAR együttese elleni győzelem után az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik érthetőn elégedett hangvételű interjút adott a chess-news.ru honlapnak. Nem titkolta elégedettségét a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov felett aratott győzelme miatt, finom megfogalmazásban bírálta nagy riválisát, aki már a játszma előtt megkezdte a lélektani hadviselést. Kramnyik dicsérte a Szibéria csapatának tagjait, a jó csapatszellem is segíti őt abban, hogy igazi vezérevezősként játsszon.

A viadal hatodik játéknapján Kramnyik negyedik győzelmét is begyűjtötte, a Szibéria immár hatodik sikerrel megvívott meccsel megőrizte éllovasi pozícióját. Kramnyik sötéttel az ukrán Vaszilij Ivancsukot győzte le, időzavarba került ellenfele a parti kritikus pillanataiban sorozatos hibákat vétett. Kramnyik nehezen feledheti, hogy a 2013-as londoni világbajnok-jelölti verseny utolsó fordulójában kikapott Ivancsuktól, ezzel elveszette esélyét, hogy tornagyőztesként Viswanathan Ananddal a világbajnoki címért megmérkőzzön. Az orosz exvilágbajnok a virtuális világranglistán már a negyedik, + 18,1 Élő-pontot ér a négy győzelme.  A befejező játéknapon a Szibéria az olasz Padova hatosával mérkőzik meg, az éltáblán Kramnyik-Lékó összecsapást várhatunk. Kramnyik mellett Li Chao nyert még, a végjátékban az eredeti stílusú kínai nagymester királymanővere igen tetszetős volt.

A SOCAR a két évvel ezelőtti bajnok, a tavalyi ezüstérmes cseh AVE Novy Bor ellen győzött minimális arányban. Az olasz Padova fontos rangadót nyert meg, öt döntetlen mellett Szergej Karjakin volt eredményes. Az éltáblán Lékó Péter kiegyenlített küzdelemben remizett Jan Nepomnjacsijjal.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Alkaloid (macedón, 8, 109, 20,5) – Szibéria (orosz, 10, 126, 22)  2,5 – 3,5

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2726) – Vlagyimir Kramnyik (2777)  0 - 1

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2758) – Levon Aronjan (örmény, 2784)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2748) – Alekszandr Griscsuk (2774)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2720) – Li Chao (kínai, 2750)  0 - 1

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2710) – Wang Yue (kíai, 2724)  1 - 0

Yu Yangyi (kínai, 2721) – Anton KOrobov (ukrán, 2700)  döntetlen

SOCAR (azerbajdzsáni, 8, 114, 21,5) – AVE Novy Bor (cseh, 8, 119, 23,5)  3,5 – 2,5

Veszelin Topalov (bolgár, 2813) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2734)  1 - 0

Anish Giri (holland, 2798) – Pentala Harikrishna (indiai, 2737)  döntetlen

Fabiano Caruana (amerikai, 2796) – David Navara (2734)  döntetlen

Nichael Adams (angol, 2742) – Viktor Laznicka (2676)  döntetlen

Tejmur Radzsabov (2738) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2639)  1 - 0

Rauf Mamedov (2657) – Mateusz Bartel (lengyel, 2622)  0 - 1

SSZM Legacy Square (orosz, 8, 113, 23) – Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 8, 95, 18)  2,5 – 3,5

Jan Nepomnjacsij (2705) – Lékó Péter (magyar, 2707)  döntetlen

Erneszto Inarkijev (2660) – Szergej Karjakin (orosz, 2762)  0 - 1

Jevgenyij Najer (2658) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2816)  döntetlen

Daniil Dubov (2661) - Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2758)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (2660) – Etienne Bacrot (francia, 2697)  döntetlen

Borisz Gracsev (2649) – Danyyil Dvirny (2560)  döntetlen

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 8, 92, 20,5) – Mednyij vszednik (orosz, 8, 96, 20,5)  1,5 – 4,5

Cheddleton (angol, 7, 52, 17) – Beer Sheva (izraeli, 8, 93, 21,5)  2,5 – 3,5

Belorecsenszk Egyetem (orosz, 6, 87, 21) – Riehen (svájci, 6, 71, 17,5)  5 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

Szibéria (RUS)

6

6

0

0

12

180,0

25,5

2

1

SOCAR (AZE)

6

5

0

1

10

172,5

25,0

3

5

Mednyij vszadnik (RUS)

6

5

0

1

10

152,0

25,0

4

10

Beer Sheva (ISR)

6

5

0

1

10

144,5

25,0

5

4

Obiettivo Risarcimento Padova (ITA)

6

5

0

1

10

144,0

21,5

6

8

SSZM Legacy Square (RUS)

6

4

0

2

8

153,0

25,5

7

6

AVE Novy Bor (CZE)

6

4

0

2

8

144,0

26,0

8

3

Alkaloid (MKD)

6

4

0

2

8

144,0

23,0

9

7

Belorecsenszk Egyetem (RUS)

6

4

0

2

8

137,0

26,0

10

9

Odlar Yurdu (AZE)

6

4

0

2

8

135,0

22,0

11

11

Schachgesellschaft Zürich (SUI)

6

4

0

2

8

120,0

21,0

12

19

SC MPA – Maria Saal (osztrák)

6

4

0

2

8

109,0

22,0

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Szibéria (orosz, 12 MP, 180, 25,5) - Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 10 MP, 144, 21,5)

Mednyij vszadnik (orosz, 10, 152, 25) – SOCAR (azerbajdzsáni, 10, 172,5, 25)

Beer Sheva izraeli, 10, 144, 5, 25) – Alkaloid (macedón (8, 144, 23)

AVE Novy Bor  (cseh, 8, 144, 26) – Schachgesellschaft (német, 8, 120, 21)

Worldtraddinglab Club 64 Modena (olasz, 8, 106, 19,5) –Belorecsenszk Egyetem (orosz, 8, 137, 26)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 8, 135, 22) – SSZM Legacy Square (orosz, 8 153, 25,5)

A női csapatok versenyében a címvédő grúz Nona együttese megszerezte hatodik győzelmét. A grúz válogatottal egyenértékű összeállításban nyugodtan várhatják az utolsó fordulót, a fehérorosz Bossa Nova nem akadályozhatja meg a Nana Dzagnidze vezette együttes első helyét. A macedónok örülhetnek, a bolgár exvilágbajnoknő Antoanata Sztefanovával az éltáblán a Gambit Asseko az ezüstérem várományosa.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

SPB (orosz, 4, 23,5, 8,5) – Nona (grúz, 10, 78,5, 16)  1 - 3

Rishon LeZion (izraeli, 4, 25, 8,5) – Gambit Asseko See (macedón, 8, 55, 15,5)  0 - 4

Jugra (orosz, 7, 43, 12,5) – Midland Monarchis (angol, 3, 23,5, 7,5)  3,5 – 0,5

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Nona (GEO)

6

6

0

0

12

117,5

19,0

2

3

Gambit Asseko See (MKD)

6

5

0

1

10

79,0

19,5

3

4

Jugra (RUS)

6

4

1

1

9

60,0

16,0

4

8

Bossa Nova (BLR)

6

4

0

2

8

37,0

13,0

5

2

SSZM Legacy Square (RUS)

6

3

1

2

7

88,0

14,0

6

7

ASD Circolo Scacchi R. Fischer Chietti  (ITA)

6

3

1

2

7

37,5

12,5

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Nona (grúz, 12 MP, 117,5, 19 pont) – Bossa Nova (fehérorosz, 8 MP, 37, 13 pont)

Gambit Asseko See (macedón, 10, 79, 19,5) – Jugra (orosz, 9, 60, 16)

ASD Circolo Scacchi R. Fischer Chietti (olasz, 7, 37,5, 12,5) – SSZM Legacy Square (orosz, 7, 88, 14)

Nepomnjacsij,J (2705) - Lékó,P (2707)
Vezércsel [D40]

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 Hc6 4.e3 e6 5.d4 d5 6.a3 dxc4 7.Fxc4 a6 8.0-0 b5 9.Fa2 Fb7 10.Ve2 Vc7 11.Bd1 Bd8 12.h3

Vlagyimir Kramnyik a London Chess Classic 2011 szuperversenyen David Howell ellen a 12.d5 exd5 13.Hxd5 Hxd5 14.Fxd5 Fe7 15.e4 0-0 16.g3 Ha5 változatban nem tudott előnyt elérni.

12...Fe7 13.dxc5 Bxd1+ 14.Vxd1 Fxc5 15.b4 Fd6

Nem könnyű döntés, hogy a sötéten mozgó futó melyik nagyátlón áll jobban. 15...Fb6 16.Fb2 He5 17.He1 0-0 18.Bc1 Bd8 volt a másik terv.

16.Fb2 He5 17.Hxe5 Fxe5 18.Bc1 Vd7 19.Fb1 Vxd1+ 20.Hxd1 Fxb2 21.Hxb2

nepomleko_1889

21...Kd7 22.Hd3 Bc8 23.Bxc8 Fxc8 24.e4 Ke7 25.f3 Hd7 26.e5 f6 27.exf6+ gxf6 28.Kf2 e5 29.Ke2 h6 30.h4 Hb8 31.Hc5 Hc6 32.g4 a5 33.Fd3 axb4 34.axb4 Hxb4 35.Fxb5 Hd5 36.Kf2 f5 37.gxf5 Fxf5 38.Fd3 Fxd3 39.Hxd3 Kf6 40.Kg3 Kf5 és döntetlen

Karjakin,S (2762) - Inarkijev,E (2660)
Spanyol megnyitás [C95]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Hb8 10.d4 Hbd7 11.Hbd2 Fb7 12.Fc2 Be8 13.a4 Ff8 14.Fd3 c6 15.b3 g6 16.Fb2 exd4

Tavaly Erneszto Inarkijev világossal szembesült a változattal Pentala Harikrishnával szemben. 16...Fg7 illetve 16...Hh5 fordult elő legtöbbször.

karjakininarkijev_1890

17.cxd4 d5 18.e5 Hh5 19.g3 Hg7 20.h4 bxa4

karjakininarkijev_1891

21.Hg5 c5 22.bxa4 c4 23.Ff1 Fb4 24.Fa3 a5

Sötét kis előnyéhez vezetett a 24...Fxa3 25.Bxa3 Bb8 26.Bf3 Be7 folytatás.

25.Vf3 f6 26.Fxb4

Erneszto Inarkijev a 26.exf6 Vxf6 27.Beb1 Fc6 28.Vxf6 Hxf6 29.Fxb4 axb4 30.Bxb4 Hf5 31.Hdf3 változatban jobb esélyekkel küzdhetett volna a kiegyenlítésért.

26...axb4

karjakininarkijev_1892

27.Hxc4 fxg5 28.Hd6 Bf8 29.Vb3?! Vb6 30.Hxb7 Vxb7 31.Fg2 Ba5 32.e6 Hf6 33.hxg5

karjakininarkijev_1893

33...He4 34.e7 Bf7 35.Bab1 Vxe7 36.f3 Hd2 37.Vd3 Hxb1?

A meccs végső kimenetelét döntően befolyásoló küzdelemben Inarkijev nagyot hibázott. 37...Hxf3+ 38.Vxf3 Vxe1+ 39.Bxe1 Bxf3 40.Fxf3 Hf5 folytatásban Szergej Karjakinnak kellett volna a remiért megküzdenie.

38.Bxe7 Bxe7 39.Vxb1 Bxa4 40.f4 Hf5 41.Fxd5+ Kg7

karjakininarkijev_1894

42.Vc1 Ba5 43.Vc6 Bxd5 44.Vxd5 Hxg3 45.Vd6 Hf5 46.Vxb4 h5 47.gxh6+ Kxh6

karjakininarkijev_1895

48.d5 Kh5 49.Kf2 Kg4 50.Va4 Bf7 51.Ve4 Ba7 52.d6 g5 53.Vf3+ Kh4 54.Vh1+ Kg4 55.Vd1+ Kxf4 56.d7 Ba2+ 57.Ke1 He3 58.Vd6+ Kf3 59.Vf6+ Kg3 60.d8V Hg2+ 61.Kd1 és sötét feladta

Ivancsuk,V (2726) - Kramnyik,V (2777)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d3 d6 6.Fb3 a6 7.Hbd2 Fe6 8.0-0 0-0 9.Be1 h6 10.Hf1 Fxb3 11.Vxb3 Be8 12.Fe3 Fxe3 13.Hxe3 Vd7 14.h3

A berlini villám-világbajnokságon Szergej Zsigalko a 14.Bad1 b5 15.h3 He7 16.Hh4 c5 17.Vc2 d5 változatban csatázott az exvilágbajnokkal.

14...He7 15.Hh2 c6 16.Bad1 d5 17.Hhg4 Hxg4 18.hxg4 Bad8

ivikramnyik_1896

19.d4 exd4 20.Bxd4 Vc8 21.Bed1 b5 22.Vc2 dxe4 23.Vxe4 Hd5 24.Vd3 Ve6 25.Vf5 Vxf5 26.gxf5 Be5 27.g4 Kh7 28.B1d2 h5 29.gxh5 Bd6

ivikramnyik_1897

30.b3 a5 31.Hxd5?!

Vaszilij Ivancsuk a 31.a4 bxa4 32.Bxa4 Bd7 33.c4 Hf6 34.Bda2 folytatásban vígan nézhetett volna a jövőbe.

31...Bdxd5 32.c4?!

Az ukrán nagymester a parti kritikus időszakában sorozatban hibázott.

32...bxc4 33.bxc4 Bxd4 34.Bxd4 Bxf5 35.Bd7 f6 36.Ba7 Bxh5 37.Kg2 Kg6

ivikramnyik_1898

38.f4 Bc5? 39.Kf3 Kf5 40.Ke3 Bxc4 41.Bxa5+ c5 42.a4 Be4+ 43.Kd3 Kxf4 és világos feladta

Topalov,V (2813) - Wojtaszek,R (2734)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e5 7.Hb3 Fe6 8.f3 h5 9.Hd5 Fxd5 10.exd5 Hbd7 11.Vd2 g6 12.0-0-0 Hb6 13.Va5 Topalov Veszelin újított. 13...Fh6 14.Fxh6 Bxh6 15.g3

A legjobbak repertoárjában gyakori, hogy egyes változatokat mindkét színnel megjátszanak. 15.h4 Kf8 16.g3 Kg7 17.Kb1 Bh8 18.c4 Be8 folytatást Vaszilij Ivancsuk első számú nagymesterünk ellen játszotta meg, Lékó Péterrel végül remizett. 15.Kb1 Bc8 16.Vb4 Kf8 17.c4 Kg7 18.g3 Bh8 lépéssorrendet Viswanathan Anand és Veszelin Topalov partijában láttuk.

15...Kf8 16.Kb1 Kg7 17.Fe2 Bh8 18.c4 Bc8 19.Bc1 Hfd7 20.Bhd1 Bc7 21.Va3 Hc8 22.Hd2 Hf6 23.h3 Be7

topawojti2_1900

24.g4 hxg4 25.fxg4 e4 26.g5 Hd7 27.Fg4 e3 28.Vc3+ Kg8?!

A játszma menetének ismeretében a 28...Kh7 29.Hf3 Hcb6 30.h4 He5 31.Hxe5 Bxe5 jobb volt.

29.Hf3 He5 30.Hxe5 Bxe5 31.Be1 Hb6 32.Vd4 Hd7 33.Bc3 e2 34.Bc2 Bxg5?

A világos nehéztisztek aktivitása döntő előnyhöz vezetett.

topawojti2_1901

35.Fxd7 Vxd7 36.Bcxe2 Kh7 37.a3 b5? 38.Be7! Vf5+ 39.Ka2 Bg8 40.Be8 Vd7 41.B8e7 Vf5 42.B1e4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.chesspro.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog