Help Sales ÁSZF

Szabó Krisztián győzött, Balogh Csaba és Pap Gyula remizett a 6. fordulóban

Címkék: Aeroflot 2012

A Moszkvában zajló XI. Aeroflot-verseny hatodik fordulójában Balogh Csaba a 2009-ben Európa-bajnoki címet szerzett, a rajtlistán első kiemelt orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel remizett. A spanyol megnyitás Marshall támadásában már a 20. lépést követően békét kötöttek. Szabó Krisztián sötéttel győzte le az orosz Borisz Szavcsenkot. Értékes döntetlent ért Pap Gyula sötéttel a spanyol Francisco Vallejo Pons ellen. Az ukrán Anton Korobov újabb győzelemmel egyedül vezet félpontos előnnyel, hárman követik 4,5 ponttal. Balogh Csaba 4 pontos és következő partiját sötéttel az örmény Hrant Melkumjannal játssza.

Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij repertoárjában új fegyver a Marshall támadás, a MEGA 2012 adatbázisában Balogh Csaba három partijára bukkanhatott, amikor felkészült a játszmára. A 2009-es budvai Eb-n hetes holtverseny után a rájátszásban remeklő és bajnoki címet szerző orosz nagymester a rajtlistán első kiemelt. Csabát meglepetéssel érte  a 16…Hxe3 változat a divatos eltérések helyett. Tomasevszkij 20…Vh6 lépését követően döntetlenben egyeztek meg a nagymesterek, érdekes lett volna látni, hogy mit tervezett volna sötét Bobby Fischer által még 1965-ben játszott 21.d5 húzására.

Az orosz Borisz Szavcsenko királycsellel próbált zavart kelteni Szabó Krisztián soraiban, új tervet is bevetett, de a paksi nagymester megőrizte hidegvérét. A bonyodalmakból anyagi előnnyel került ki, az időzavar elmúltával biztos kézzel vezette győzelemre seregét.

Pap Gyula a spanyolok második számú játékosa, Francisco Vallejo Pons ellen a Pirc védelmet játszotta meg. Paco vezérét leáldozva jutott kezdeményezéshez, de Gyuszi higgadtan hárította akcióját, értékes fél pontot rabolt neves ellenfelétől.

Újabb győzelemmel az ukrán Anton Korobov megőrizte vezető pozícióját, félpontos előnyre tett szert. Holtversenyes társát győzte le, az olasz Fabiano Caruana az örmény Hrant Melkumjant verte. A lengyel Mateusz Bartel reménytelen állást fordított meg az indiai Krishnan Sasikiran hathatós segítségével. Ukrán rangadó lesz a hetedik játéknapon. Óriásit hibázott a címvédő vietnami Le Quang Liem, agyonnyert állást vesztett el az amerikai Ray Robsonnal szemben, csak 2,5 pontja van.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Anton Korobov (ukrán, 2660, 4) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 4)  1 - 0

Fabiano Caruana (olasz, 2736, 3,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2620, 4)  1 - 0

Balogh Csaba (magyar, 2665, 3,5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 3,5) döntetlen (Spanyol megnyitás, 20)

Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 3,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 3,5)  0 - 1

Abhijeet Gupta (indiai, 2652, 3,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2690, 3,5)  0 - 1

Ivan Szokolov (holland, 2641, 3,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 3,5)  döntetlen

Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 3,5) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2670, 3,5)  döntetlen

Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 3,5) – Eltaj Safarli (azeri, 2638, 3,5)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2735, 3) – Baris Esen (török, 2534, 3,5)  döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2622, 3) – Baadur Zsobava (grúz, 2704, 3)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2688, 3) – Grzegorz Gajewski (lengyel, 2616, 3)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2664, 3) – Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2594, 3)  döntetlen

Dmitrij Bocsarov (orosz, 2611, 3) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2658, 3)  döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2665, 3) – Alekszandr Rahmanov (orosz, 2593, 3)  döntetlen

Viorel Jordacsescu (moldáviai, 2651, 3) – Santosh Guirathi Vidit (indiai, 2513, 3)  1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2525, 3) – Parimarjan Negi (indiai, 2641, 3)  1 - 0

Karen Grigorjan (örmény, 2482, 3) – Bartosz Socko (lengyel, 2536, 3)  döntetlen

Mihail Kobalija (orosz, 2673, 3) – Sethuraman S. P. (indiai, 2529, 3) döntetlen

Fracisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 2) – Pap Gyula (magyar, 2533, 2,5) döntetlen (Pirc védelem, 53)

Borisz Szavcsenko (orosz, 2609, 1,5) – Szabó Krisztián (magyar, 2547, 1,5) 0 – 1 (Királycsel, 77)

 

Az élcsoport állása:

1.Anton Korobov 5 pont

2-4. Pavelo Eljanov, Mateusz Bartel és Fabiano Caruana 4,5

5-17. Maxim Rodhstein, Baris Esen, Jevgenyij Tomasevszkij, Alekszandr Halifman, Jevgenyij Alekszejev, Dmitrij Andrejkin, Vlagyimir Fedoszejev, Bu Xiangzhi, Hrant Melkumjan, Eltaj Safarli, Viorel Jordacsescu, Ivan Szokolov és Balogh Csaba 4

39. Pap Gyula 3

62. Szabó Krisztián 2,5

 

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Pavel Eljanov (ukrán, 2690, 4,5) – Anton KOrobov (ukrán, 2660, 5)

Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 4,5) – Fabiano Caruana (olasz, 2736, 4,5)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 4) – Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 4)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 4) – Ivan Szokolov (holland, 2641, 4)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 4) – Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 4)

Hrant Melkumjan (örmény, 2620, 4) – Balogh Csaba (magyar, 2665, 4)

Baris ESen (török, 2534, 4) – Viorel Jordacsescu (moldáviai, 2651, 4)

Eltaj Safarli (azeri, 2638, 4) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 3,5)

Balogh,Cs (2665) - Tomasevszkij,E (2740)
Spanyol megnyitás [C89]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.c3 d5 9.exd5 Hxd5 10.Hxe5 Hxe5 11.Bxe5 c6 12.d4 Fd6 13.Be1 Vh4 14.g3 Vh3

 

15.Fe3

A tavalyi ningbói csapat-világbajnokságon Lékó Péter emlékezetes nagy csatában győzte Vaszilij Ivancsukot a 15.Ve2 Fg4 16.Vf1 Vh5 17.Hd2 f5 18.c4 f4! remekül előkészített tisztáldozattal. 19.cxd5 c5 20.Be4 c4 21.Fc2 fxg3 22.fxg3 Fxg3 23.hxg3 Bxf1+ 24.Hxf1 Vh3 25.Be3 Bf8 26.Fd2 Ff3 27.Bxf3 Bxf3 28.Fe4 Bxg3+ 29.Hxg3 Vxg3+ után Ivancsuk nem akart remizni, kockáztatott, s végül elvesztette a játszmát. A brissagói világbajnoki döntő nyolcadik partijára mindig szívesen emlékezünk vissza. Lékó Péter a 15.Be4 g5 16.Vf1 Vh5 17.Hd2 Ff5 18.f3 Hf6 19.Be1 Bae8 20.Bxe8 Bxe8 21.a4 Vg6 22.axb5 Fd3 23.Vf2? Be2 24.Vxe2 Fxe2 25.bxa6 után 25...Vd3!! lépéssel sokkolta Vlagyimir Kramnyikot és meglepett szekundánsait, mert elemzésüket elnagyolták. 26.Kf2 (26.a7 Ve3+ 27.Kg2 Fxf3+ 28.Hxf3 Ve2+ 29.Kg1 Hg4! 30.a8V+ Kg7 31.Vxc6 Vf2+ 32.Kh1 Vf1+ 33.Hg1 Hf2 matt) 26...Fxf3! 27.Hxf3 He4+ 28.Ke1 Hxc3! 29.bxc3 Vxc3+ 30.Kf2 Vxa1 31.a7 h6 32.h4 g4 és világos feladta.

15...Fg4 16.Vd3 Hxe3

Meglepő választás, visszatérés a régmúlt időkhöz az oly sokszor játszott és alaposan elemzett 16...Bae8 17.Hd2 Be6, illetve a 17...f5 változatokkal szemben.

17.Bxe3 c5 18.Fd5 Bad8 19.Hd2 Fb8 20.Fg2 Vh6 és döntetlen

A változatra két partit ismerünk. Bobby Fischer a holland Donner ellen nyert az 1965-ös emlékezetes Capablaca emlékversenyen, amikor az amerikai hatóságok nem engedélyezték Kubába utazását, Fischer mégis játszott a viadalon, telexen kapta és küldte lépéseit. 21.d5 (21.Bae1 cxd4 22.cxd4 Fa7 23.Hb3 Fe6 24.Be5 Fxb3 25.Vxb3 Fxd4 26.B5e2 remi lett a román Ciocaltea és Geller játszmájában.) 21...c4 22.Vd4 Ff5 23.b3 Bc8 24.bxc4 Fd6 25.Vb6 Ff4 26.Vxh6 Fxh6 27.f4 g5 28.Be5 Fd3 29.c5 Bxc5 30.d6 Bxc3 31.d7 gxf4 32.Bae1 Fg7 33.Be8 Fd4+ 34.Kh1 Ff6 35.gxf4 és sötét feladta.

Szavcsenko,B (2609) - Szabó,K (2547)
Királycsel [C37]

1.e4 e5 2.f4 exf4 3.Hf3 g5 4.Hc3 Fg7 5.g3 d6 6.d4 g4 7.Hh4 f3 8.Fc4

Lépéscserével jutottunk a jól ismert változathoz. 8.Fe3 He7 9.Vd2 a gyakrabban játszott folytatás.

8...He7 9.h3

Új terv, a paksi nagymester megőrizte hidegvérét.

9...Hbc6 10.Fe3 h5 11.Vd2 Fe6 12.Hd5 Vd7 13.Hxe7 Fxc4 14.Hef5 Ff6 15.b3 Fe2

Számításba jött  a 15...Fa6 16.hxg4 hxg4 17.Fg5 Ve6 változatot választani.

 

 

16.Fg5?

Jobb volt a 16.hxg4 hxg4 17.Fg5 Ve6 18.d5 Ve5 19.Kf2 Hb8 20.Fxf6 Vxf6 21.Vd4 folytatás.

16...Vd8 17.Vf4 Fxg5

Igazi humán döntés, a Rybka4 a 17...Hxd4 18.Hg7+ (18.Hxd6+ Vxd6 19.Vxd6 Hxc2+ 20.Kf2 cxd6 21.Fxf6 Bh6 22.Fg5 Be6) 18...Fxg7 19.Fxd8 Fe5 20.Vg5 Bxd8 21.Kd2 He6 22.Vf5 Bg8 változatot javasolja.

18.Hg7+ Ke7 19.Vxg5+ Kf8 20.Vf4?

A vezércsere is sötétre lett volna előnyös a 20.Vxd8+ Bxd8 21.Hgf5 Bg8 22.d5 Hb4 változatban.

20...Kxg7 21.Hf5+ Kf8 22.hxg4 Vf6 23.g5 Vg6 24.g4 Be8 25.Kf2 Ve6 26.gxh5

 

 

26...Vxe4 27.Vxe4 Bxe4 28.g6 Bg4!?

Időzavarban nem könnyű dönteni. 28...Kg8 29.g7 Bh7 30.Bag1 Bf4 31.Hg3 Hxd4 gyors nyeréshez vezetett volna.

29.g7+ Bxg7 30.Hxg7 Kxg7 31.Bag1+ Kh7 32.h6 Bg8 33.Bxg8 Kxg8 34.Bg1+ Kh7 35.Bg7+ Kxh6 36.Bxf7 Hxd4 37.Bxc7 Kg5 38.Bxb7 Hxc2 39.Bxa7 Kf4 40.Ba8 d5 41.b4

 

41...d4     

Az időkontroll után Krisztián jó technikával értékesítette anyagi előnyét.

42.Bf8+ Ke4 43.Be8+ Kd5 44.Bd8+ Ke5 45.b5 Fxb5 46.Kxf3 d3 47.a4

 

47...Fc6+ 48.Kf2 Ke4 49.a5 Hd4 50.Bg8 d2 51.Bg1 Kd3 52.a6 Kc2 53.Ke3 Hb5 54.a7 d1V 55.Bxd1 Kxd1 56.a8V Fxa8

Nem méltó egy ilyen nagy tornához, hogy az orosz sakkozó vizsgáztatta nagymesterünket, hogy tud-e futóval és huszárral mattot adni. A futó színével megegyező sarokba kell a királyt szorítani.

 

 

57.Kd3 Fd5 58.Ke3 Kc2 59.Ke2 Kc3 60.Ke3 Hd6 61.Kf4 Kd4 62.Kg5 Ke5 63.Kg4 Hf5 64.Kg5 Ff7 65.Kg4 Hd4 66.Kg5 Hf3+ 67.Kg4 Ke4 68.Kg3 Ke3 69.Kg4 Fg6 70.Kh3 Ff5+ 71.Kg2 Kf4 72.Kf2 Fd3 73.Kg2 Hd4 74.Kh3 Fe2 75.Kg2 Ff3+ 76.Kh3 Hc2 77.Kh2 és világos feladta

A hétlépéses mattot Szavcsenko már nem várta meg. 77…Kg4 78.Kg1 Kg3 79.Kf1 Fg4 80.Kg1 He3 81.Kh1 Kf2 82.Kh2 Hf1+ 83.Kh1 Ff3 és matt!

Vallejo Pons,F (2705) - Pap,Gy (2533)
Pirc védelem [B09]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hc3 d6 4.f4 Hf6 5.Hf3 0-0 6.Fd3 Ha6 7.0-0 c5 8.d5 Fg4 9.Fc4 Hc7 10.h3 Fxf3 11.Vxf3 Hd7 12.a4 a6 13.a5 b5 14.axb6 Hxb6 15.Fd3 c4 16.Fe2 Hb5 17.Fe3 Hxc3 18.bxc3 Fxc3 19.Bab1 Hd7 20.Ff2 Fg7 21.Va3 Bc8 22.Vxa6 Hc5

 

23.Vxc4 He6 24.dxe6 Bxc4 25.exf7+ Kh8 26.Fxc4 Vc8 27.Bb4 Fc3 28.Ba4 e6 29.Fb3

Számításba jött a 29.f5 exf5 30.Fd5 Vd7 31.Ba3 Fe5 32.exf5 gxf5 33.Fe3 folytatás, életben maradt volna az f7 gyalogos.

29...Bxf7 30.Bc4 Bc7 31.Bxc7 Vxc7 32.Fxe6 Vb7 33.Fd5 Vb2 34.Fb3 Fd4 35.f5 Kg7 36.Fxd4+ Vxd4+ 37.Kh1 Kf6 38.fxg6+ Kxg6 39.Fd5

 

39...Vc3 40.Fb3 Vd4 41.Fe6 Vc3 42.Ff5+ Kg7 43.Bf4 h5 44.Kh2 Vxc2 45.h4 Vc1 46.g3 Vd2+ 47.Kg1 Ve3+ 48.Kg2 Ve2+ 49.Kg1 Ve3+ 50.Bf2 Ve1+ 51.Kg2 Ve3 52.Bf3 Ve2+ 53.Bf2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog