Help Sales ÁSZF

Sencsenben Harikrishna esélyes állásból remizett Girivel, Rapport hatodik döntetlenét érte el

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Sencsenben a Longgong Masters hetedik fordulójában az éllovas Pentala Harikrishna és Anish Giri rangadója döntetlennel fejeződött be. Az indiai nagymester kecsegtető állást ért el, de nem tudott visszavágni az első körben elszenvedett vereségéért, félpontos előnyét megőrizte a holland sakkozóval szemben. Rapport Richárd másodszor remizett az orosz Dmitrij Jakovankoval. A két kínai olimpiai bajnok, Ding Liren és Yu Yangyiis megosztozott a ponton. A nyolcadik játéknapon Rapport világossal Harikrishnával küzd meg.

 

A viadal hetedik fordulójában Pentala Harikrishna nagy esélyt szalasztott el, hogy előnyét növelje legnagyobb riválisával, Anish Girivel szemben. Az indiai nagymester nem tudott visszavágni a torna második fordulójában elszenvedett vereségéért. A szicíliai védelmű játszmában Harikrishna futópárjával, tisztjeinek nagyobb aktivitásával kecsegtető állást ért el, de ellenfele időzavarában kiengedte előnyét. Giri a végjátékot pontos védekezéssel döntetlenre mentette.

 

Rapport Richárd másodszor is remizett az orosz Dmitrij Jakovenkoval, a vezérindiai védelmű partiban fokozatosan egyenlített ki.

Másodszor sem bírt egymással a két kínai olimpiai bajnok. Ding Liren ötven százaléka, Yu Yangyi holtversenyes utolsó helye a verseny hét fordulójának egyértelmű meglepetése.

 

A 7. forduló eredményei:

Pentala Harikrisha (indiai, 2723) – Anish Giri (holland, 2797) döntetlen (Szicíliai védelem, 65)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2719) – Rapport Richárd (magyar, 2726) döntetlen (Vezérindiai védelem, 37)

Ding Liren (kínai, 2809) – Yu Yangyi (kínai, 2751) döntetlen (Angol megnyitás, 36)

3. Du Te Cup 2019 Sencsen, 2019. április 17-27.

kat. XXI (2754)

1

2

3

4

5

6

1.

Pentala Harikrishna

g

IND

2723

*

*

0

½

1

.

1

.

½

1

1

.

5

2917

2.

Anish Giri

g

NED

2797

1

½

*

*

½

.

½

.

½

.

½

1

2845

3.

Ding Liren

g

CHN

2809

0

.

½

.

*

*

½

½

1

.

½

½

2741

4.

Rapport Richárd

g

HUN

2726

0

.

½

.

½

½

*

*

½

½

½

.

3

2711

5.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2719

½

0

½

.

0

.

½

½

*

*

½

.

2648

6.

Yu Yangyi

g

CHN

2751

0

.

½

0

½

½

½

.

½

.

*

*

2666

A 8. forduló párosítása:

Anish Giri – Ding Liren

Yu Yangyi – Dmitrij Jakovenko

Rapport Richárd – Pentala Harikrishna

Jakovenko,D (2719) - Rapport,R (2726)
Vezérindiai védelem [E16]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 a5 5.Fg2 0-0 6.Hf3 b6 7.0-0 Fb7 8.Ff4 Fe7 9.Hc3 He4 10.Hb5 c6 11.Hc7 Ba7 12.Vb3 d6

 

13.c5

Dmitrij Jakovenko a 13.Vxb6 Hd7 14.Vxa7 Vxc7 15.He1 Ba8 16.Vxa8+ Fxa8 17.Fxe4 f5 18.Ff3 Ff6 folytatás esélyeit másképp ítélte meg, mint az elemzőprogram.

13...Vxc7 14.cxb6 a4 15.bxc7 axb3 16.cxb8V Bxb8 17.axb3 Bba8 18.Bxa7 Bxa7 19.Bc1 Ba2 20.He1 d5 21.Bb1

 

21...g5 22.Fc1 Fa6 23.Fxe4 dxe4 24.Kf1 Ba5 25.Hc2 g4 26.He3 h5 27.Hc4 Ba2 28.Fe3 Fb4 29.Kg2 Kg7 30.h3 Fb5 31.Bc1 Fe7 32.hxg4 hxg4 33.Bc2 Ba1 34.f3 exf3+ 35.exf3 gxf3+ 36.Kxf3 f6 37.Bc1 és döntetlen

Harikrishna,P (2723) - Giri,A (2797)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hd7 4.0-0 a6 5.Fd3 Hgf6 6.c3 b5 7.a4 c4 8.Fe2 Fb7 9.axb5 axb5 10.Bxa8 Fxa8 11.Ha3 Fxe4 12.Hxb5 d5 13.b3 cxb3 14.Vxb3 e6 15.Fa3

 

15...Fxf3

A holland sakkozó új ötlete a korábban látott [15...Hc5 16.Vb4 Fxf3 17.gxf3 Fe7 18.Bd1 Hcd7 19.Hd6+ helyett.

16.Fxf3 Fe7 17.Hd6+ Kf8! 18.Hb7 Ve8 19.Hd6 Vd8

 

20.Be1 g6 21.c4 dxc4 22.Vxc4 Fxd6! 23.Fxd6+ Kg7 24.h3 h6

 

25.Bb1

Az éllovas indiai nagymester futópárjával, tisztjeinek nagyobb aktivitásával jó esélyekkel játszhatott.

25...Va5 26.d4 e5?! 27.Fc6 Bc8 28.d5 He8 29.Fb4 Vc7 30.Vh4

Figyelmet érdemelt a 30.Vc3 Hef6 31.Va3 Hb6 32.Bd1 Hbd7 33.Fd6 folytatás.

30...Hb8

Anish Girinek csak 1 perce és a lépésenként kapott 30-30 másodperce maradt, Pentala Harikrishnának 20 perc állt a rendelkezésére.

31.Bc1

Számításba jött a 31.Fb7 Bd8 32.Fe7 Bd7 33.d6 Vc5 34.Fd5 választás.

31...Hxc6 32.Bxc6 Vd7 33.Vc4 Bxc6 34.dxc6 Vd4?!

 

35.Vb3?!

Harikrishna a 35.Vb5! Hd6 (35...Hc7 36.Vb8) 36.Va5 Vd1+ 37.Kh2 Vd4 38.Fc5 Vc4 39.Fe3 Ve6 40.Vd8 Hc8 41.Vd7 He7 42.Vxe6 fxe6 43.c7 e4 44.Kg3 g5 45.h4 folytatásban nyerhetett volna.

35...Va1+ 36.Kh2 Vc1 37.Vf3 Vf4+ 38.Vxf4 exf4 39.Fd2 g5 40.Fa5 Kg6 41.c7 Hd6 42.Fb4 Hc8

43.Kg1 Kf5 44.Kf1 Ke6 45.Ke2 Kd7 46.Ff8 h5 47.Kf3 Kxc7 48.Ke4 Hb6 49.Kf5

 

49...g4 50.Kxf4 gxh3 51.gxh3 Kd7 52.Fc5

Jobb volt az 52.Kf5 Kc6 53.Kf6 Hd5+ 54.Kg5 Kd7 55.Fc5 Ke6 56.Kxh5 próbálkozás.

52...Hc4! 53.Kf5 Kc6 54.Fe3 Kd5! 55.Ff4 Kd4 56.Fg3 Hd2 57.Kg5 Ke4 58.Kxh5 Kf3 59.h4 He4 60.Fe5 Hxf2 61.Kg5

 

61...f6+! 62.Fxf6 He4+ 63.Kg6 Hxf6 64.Kxf6 Kg4 65.Ke5 Kxh4 és döntetlen

Ding Liren (2809) – Yu Yangyi (2751)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 Hf6 2.Hc3 e5 3.Hf3 Hc6 4.g3 Fb4 5.Fg2 0-0 6.0-0 e4 7.Hg5 Fxc3 8.bxc3 Be8 9.f3 e3 10.d3 d5 11.Va4 h6 12.cxd5 Hxd5 13.He4 f5 14.Hc5 f4 15.He4 Bb8

 

16.Vd1

Az 5. Sinquefild Cup viadalon Hikaru Nakamura a 16.Va3 Be6! 17.c4 Hde7 18.Fb2 Hf5 19.d4 Hcxd4 20.Fxd4 Hxd4 21.Vxa7 Hc6 22.Va3 Vf8 folytatásban küzdött meg Levon Aronjannal.

16...b5 17.a3 a5 18.c4 bxc4 19.dxc4 Hde7 20.gxf4

 

20...Hf5 21.Fh3 Hcd4 22.Fxf5 Hxf5 23.Vxd8 Bxd8 24.a4 Fa6 25.Hg3 Hxg3 26.hxg3 Fxc4 27.Fxe3 Fxe2 28.Bf2 Bd1+ 29.Bxd1 Fxd1 30.Fd2 Ba8 31.Fc3 Fxa4 32.Ba2 Fc6 33.Bxa5 Fxf3 34.Kf2 Fh1 35.Bxa8+ Fxa8 36.f5 h5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog