Help Sales ÁSZF

Sardzsában Gledura Benjámin győzelemmel rajtolt, számos meglepetés is született 

Címkék: Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

Sardzsában, a Sharjah Masters 2017 nyílt versenyen Gledura Benjámin győzelemmel rajtolt. Sötéttel nyert az indiai Prantik Roy ellen. Számos meglepetés született a nyitányon, a rajtlistát vezető lengyel Radoslaw Wojtaszek és a negyedik azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch is csak remivel kezdett, de előkelően jegyzett nagymesterek vereségeket is szenvedtek. Az egyik esélyesnek számító orosz Makszim Matlakovot bepárosították, de végül nem érkezett meg a versenyre, ahogy még többen is nevezésük ellenére. Gledura Benjámin második partiját az üzbég Javokhir Sindarov ellen játssza.

 

Sharjah Masters 2017  Gledura Benjámin

A versenybíróság sokáig halogatta az első forduló párosításának elkészítését, számos játszmában játék nélkül született meg az eredmény. Legfiatalabb nagymesterünket, Gledura Benjámint a késedelem nem zavarta meg, győzelemmel kezdte meg szereplését. Benji gyorsabban is nyerhetett volna, anyagi előnyét bástyavégjátékban érvényesítette.

 

Sharjah Masters 2017  Gledura Benjámin

A rajtlistát vezető lengyel Radoslaw Wojtaszek és a negyedik azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch csak remivel rajtolt. Nem bírt ellenfelével az ukrán Alekszander Arescsenko, az azerbajdzsáni Eltaj Safarli, a spanyol David Anton Guijarro, az örmény Vlagyimir Akopjan, a venezuelai Eduardo Iturrizaga Bonelli sem.

 

Sharjah Masters 2017  Gledura Benjámin

Meglepő elnézések is tarkították az első játéknapot. A házigazdák első számú sakkozójuk, Salem A R Saleh hihetetlen elnézése miatt szomorkodhattak, gyalogelőnnyel, de már csak remit ígérő pozícióban mattba sétált királyával. Az argentin Marco Sandro megtapasztalhatta, hogy az indiai sakkozók szerényebb Élő-pontszáma nem tükrözi igazi játékerejüket. A német Matthias Bluebaum időzavarban rontotta el kecsegtető pozícióját.

 

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Valerij Neverov (ukrán, 2477) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708) – Sahaj Grover (indiai, 2473)  + -

Srinath Narayan (indiai, 2472) – Makszim Matlakov (orosz, 2702) + -

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702) – Praggnanadhaa R (indiai, 2455)  döntetlen

Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2453) – Wang Hao (kínai, 2683) - +

Adhiban B. (indiai, 2682) – Mishra Swayams (indiai, 2450)  1 - 0

Haridas Pascua (Fülöp-szigeteki, 2440) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2682)  döntetlen

Eltaj Safarli (azerbajdzsáni, 2680) – Shyaamnikhil P (indiai, 2440)  döntetlen

Nitin S. (indiai, 2432) – David Anton Guijarro (spanyol, 2676)  döntetlen

Gawain Jones (angol, 2676) – Zhansaya Abdumalik (kazah, 2430)  1 - 0

Nodirbek Abdusattorov (üzbég, 2429) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675) döntetlen

Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2673) – Nodirbek Yakubboev (üzbég, 2427) döntetlen

Prantik Roy (indiai, 2372) – Gledura Benjámin (magyar, 2588)  0 - 1

 

Az élcsoportban a 2. forduló párosítása:

Lyna Sunilduth (indiai, 2526, 1) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 1)

Narayanan (indiai, 2507, 1) – Wang Hao (kínai, 2683, 1)

Chakkravarthy Deepan (indiai, 2483, 1) – Adhiban B. (indiai, 2682, 1)

Srinath Narayanan (indiai, 2472, 1) – Gawain Jones (angol, 2676, 1)

Ahmad Asqarizadeh (iráni, 2410, 1) – Laurent Fressinet (francia, 2662, 1)

Mihajlo Olekszijenko (ukrán, 2643, 1) – Xu Xiangyu (kínai, 2503, 1)

Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 1) – Dcunha Viani Antonio (indiai, 2410, 1)

Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 1) – Eduard Kanter (orosz, 2383, 1)

Babu Lalith (indiai, 2593, 1) – Rathnakaran K. (indiai, 2383, 1)

Gledura Benjámin (magyar, 2588, 1) – Javokhir Sindarov (üzbég, 2374, 1)

 

Roy,P (2372) - Gledura,B (2588)
Királyindiai védelem [E69]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.0-0 d6 6.Hc3 e5 7.d4 Hbd7 8.e4 c6 9.Be1 exd4 10.Hxd4 Hg4 11.h3 Vb6 12.Hce2 Hge5 13.b3 Hc5 14.Fe3 Be8 15.Hc3 a5 16.Vd2 a4 17.Bab1 axb3 18.axb3 Ba3 19.f4

 

Sharjah Masters 2017  Gledura Benjámin

19...Hed3 20.Bed1 Va5 21.Hde2?

Az indiai sakkozó a 21.Hdb5 cxb5 22.Hxb5 Hb4 23.Hxa3 Vxa3 24.Vxd6 Ff8 25.Vb6 Hc2 26.Ff2 folytatásban egyenlő esélyekkel játszhatott volna.

21...f5! 22.exf5? Fxf5 23.g4

 

Sharjah Masters 2017  Gledura Benjámin

23...Fxc3

Még erősebb volt a 23...Hxb3 24.Bxb3 Bxb3 25.gxf5 Hb2 26.Ff2 Fxc3 27.Vxd6 Hxd1 28.Vxd1 Bb2 választás.

24.Hxc3 Hxb3 25.Bxb3 Bxb3 26.He4 Vxd2 27.Hxd2 Ba3 28.Hb1 Bxe3!?

Azonnal nyert a 28...Ba2 29.Hc3 Bxg2+ 30.Kxg2 Bxe3 31.gxf5 Hxf4+ 32.Kf1 Bf3+ 33.Ke1 Bxc3 folytatás.

29.Hxa3 Hxf4 30.gxf5 Bxa3 31.Ff1 d5

Benjámin nem a legerősebb lépéseket húzta, már beírta a pontot?

32.fxg6 hxg6 33.cxd5 Hxd5 34.Fc4 Bxh3 35.Fxd5+ cxd5 36.Bxd5 Bb3 37.Bd7

 

Sharjah Masters 2017  Gledura Benjámin

37...Bb2 38.Kf1 Kf8 39.Ke1 Ke8 40.Bg7 Bb6 41.Kd2 Kd8 42.Kc3 Kc8 43.Kc4 Kb8 44.Kc5 Ka7 45.Bg8 Bc6+ 46.Kb5 Bf6 47.Be8 Bf5+ 48.Kb4 g5 49.Be6 b6 50.Be8 Ka6 51.Ba8+ Kb7 52.Bg8 Kc6 53.Bg6+ Kd5 54.Bxb6 Ke4 55.Kc3 Bd5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Maria Emalianova

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog