Help Sales ÁSZF

Sakkozóink nem bírtak az osztrákokkal, férficsapatunk harmadszor, női együttesünk negyedszer remizett

Címkék: Mitropa-kupa 2014

A szlovákiai Ruzsomberokban zajló  33. Mitropa-kupa negyedik játéknapján mindkét csapatunk mérkőzése az osztrákok ellen döntetlennel zárult. Férfi válogatottunkban Ruck Róbert győzött, Ács Péter és Héra Imre remizett, míg Pintér József vereséget szenvedett. Női együttesünkben remekel Varga Melinda, sötéttel játszva megszerezte harmadik győzelmét, Dudás Eszter világossal harmadszor kapott ki. Az ötödik fordulóban a férfiak a franciákkal, női sakkozóink a csehek második csapatával mérkőznek meg.

 

A várakozáson felül szereplő osztrák csapat pontot rabolt együttesünktől. Először játszott együtt három olimpiai ezüstérmes nagymesterünk, Ruck Róbert, Ács Péter és Pintér József. Az éltáblán Ruck Róbert korán gyalogelőnyt szerzett, anyagi előnyének érvényesítését jó technikával oldotta meg. Aggódtunk Ács Péterért a szláv védelmű partiban, de Robert Kreisl előnyös állását nem tudta fokozni. Héra Imre nem tudott előnyt kicsiholni. Sajnos Pintér József a különböző színű futók ellenére nem tudta megmenteni gyaloghátrányos pozícióját.

A fordulóban a másik négy meccs döntéssel végződött. A szlovákok első számú csapata harmadik győzelmét aratta, „gólarányt” is javított. A németek nehezen hozták a kötelező nyerést, a franciák első vereségüket szenvedték el, a lengyelek másodszor örülhettek nagy arányú győzelemnek.

 

A 4. forduló eredményei:

Magyarország – Ausztria  2 - 2

Ruck Róbert (2572) – David Shengelia (2562) 1 – 0 (Vezércsel, 62)

Robert Kreisl (2415) – Ács Péter (2572) döntetlen (Szláv védelem, 32)

Héra Imre (2559) – Andreas Diermair (2451) döntetlen (Bird megnyitás, 31)

Mario Schachinger (2425) – Pintér József (2555) 1 – 0 (Félszláv védelem, 55)

 

Lengyelország – Csehország  3 - 1

Németország – Szlovákia „B”  2,5 – 1,5

Svájc – Szlovákia „A”  0,5 – 3,5

Olaszország – Franciaország  2,5 – 1,5

 

Hely.

 

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Szlovákia „A”

 * 

3

6

10.5

0

2

Németország

 * 

2

2

6

9.0

0

3

Olaszország

 * 

2

3

5

9.0

0

4

Magyarország

2

 * 

2

2

5

8.5

1

Ausztria

2

2

 * 

2

5

8.5

1

6

Lengyelország

1

 * 

3

4

9.0

0

7

Franciaország

2

 * 

2

3

4

8.5

0

8

Svájc

½

2

2

2

 * 

3

6.5

0

9

Csehország

1

1

 * 

2

1

5.5

0

10

Szlovákia B

1

½

2

 * 

1

5.0

0

 

 

Az 5. forduló párosítása:

Ausztria – Lengyelország

Franciaország – Magyarország

Szlovákia „A” – Olaszország

Szlovákia „B” – Svájc

Csehország - Németország

 

Női csapatunk negyedik mérkőzése is döntetlennel ért véget. Varga Melinda sötéttel harmadik partiját is megnyerte. A Caro-Kann védelmű partiban a korai vezércsere után vezérszárnyi akcióval vette át a kezdeményezést, ellenfele bakiját kihasználva minőséget nyert, előnyét biztos kézzel érvényesítette. Sajnos az éltáblán Dudás Eszter világossal játszva harmadszor is kikapott. A spanyol megnyitású játszmában a nyitással nem volt baj, de óvatlan volt, elnézte Veronika Exler 34. lépését, újabb hibával gyalogot vesztett, a végjátékot nem tudta döntetlenre menteni.

Az olaszok harmadszor nyertek 2-0-ra, a németek és a lengyelek is sikerrel szerepeltek a mai játéknapon.

 

A 4. forduló eredményei:

Magyarország – Ausztria  1 - 1

Dudás Eszter (2227) – Veronika Exler (2156) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 62)

Lisa Hapala (2062) – Varga Melinda (2163) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 55)

 

Lengyelország – Csehország „A”  2 - 0

Németország – Szlovákia „B” 1,5 – 0,5

Szlovénia – Szlovákia „A”  1 - 1

Olaszország – Csehország „B”  2 – 0

 

Hely.

 

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Olaszország

 * 

2

1

2

2

7

7.0

0

2

Németország

 * 

½

2

6

5.5

0

3

Lengyelország

0

 * 

1

2

5

4.5

0

4

Magyarország

1

1

 * 

1

1

4

4.0

0

5

Szlovákia „A”

 * 

½

1

1

4

4.0

0

6

Szlovákia „B”

½

½

 * 

1

3

3.5

0

7

Ausztria

0

½

1

 * 

3

3.0

0

Csehország „A”

0

1

1

 * 

1

3

3.0

0

9

Csehország „B”

0

0

1

 * 

3

2.5

0

10

Szlovénia

1

1

½

½

 * 

2

3.0

0

 

Az 5. forduló párosítása:

Ausztria – Lengyelország

Csehország „B” – Magyarország

Szlovákia „A” – Olaszország

Szlovákia „B” – Szlovénia

Csehország „A” - Németország

 

Ruck,R (2572) - Shengelia,D (2562)
Vezércsel [D38]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 e6 4.Hc3 Fb4 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 0-0 8.Bc1 dxc4 9.Fxc4 c5 10.0-0 cxd4 11.He4 Ve7 12.exd4 Bd8 13.Ve2 Fd7 14.a3 Fd6 15.Bfd1 Ff4 16.Bc3 Fa4 17.Fb3 Fxb3 18.Bxb3 Hc6 19.g3 Fg5? 20.Hexg5 hxg5

21.d5! g4 22.dxc6 gxf3 23.Bxd8+ Bxd8 24.Vxf3 bxc6 25.Vxc6

Nagymesterünk gyalogot nyert, anyagi előnyét jó technikával érvényesítette.

25...Vf6 26.Kg2 a5 27.Vc7 Bd5 28.Bf3 Vg6 29.Bf4 f5 30.Vb8+ Kf7 31.Bc4 Vf6 32.Bc7+ Kg6 33.Ve8+

Időnyerő sakkadások. Számításba jött a[33.Vg8 Bd2 34.h4 Bxf2+ 35.Kxf2 Vd4+ 36.Ke2 Ve5+ 37.Kf1 Vxc7 38.Vxe6+ Kh7 39.Vxf5+ folytatás.

33...Kh7 34.Vh5+ Kg8? 35.Ve8+ Kh7 36.Vh5+ Kg8?

37.b4!

Némi késlekedés után megjött a nyerést adó terv.

37...axb4 38.axb4 Bd8 39.Ve2 e5 40.Vc4+ Kh7 41.Bf7 Vg5 42.Ve6 f4 43.Bf5 Vg4 44.Vxe5 fxg3 45.hxg3 Vc4 46.Bf4 Vc6+ 47.Ve4+ Vxe4+ 48.Bxe4 Bd2

49.b5 Bb2 50.Be5 Kg6 51.Kf3 Kf6 52.Bc5 g6 53.g4 Bb3+ 54.Kf4 g5+ 55.Ke4 Bb4+ 56.Kf3 Bb3+ 57.Kg2 Bb2 58.Bf5+ Kg6 59.Kf1 Bb4 60.f3 Bb2 61.Ke1 Kh6 62.Kd1 és sötét feladta

 

Hapala,L (2062) - Varga,M (2163)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.Hf3 e6 7.h4 h6 8.He5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 Hf6 11.Fd2 Fe7 12.0-0-0 Hbd7 13.f4 c5 14.dxc5 Hxe5 15.Vxd8+ Bxd8 16.fxe5 Hd7 17.Fc3 Hxc5 18.Fd4 0-0 19.c4 Bc8 20.Kb1 Bc7 21.b3 Bfc8 22.He2 He4 23.Hc3 Hxc3+ 24.Fxc3

24...b5 25.Fa5 Bb7 26.cxb5 Bxb5 27.Bd7 Bxe5 28.Bxa7?! Ff6 29.Be1 Bf5

Erősebb volt a 29...Bec5 lépés, ami akadályozta volna világos jobb védekezését.

30.g3?

Kimaradt a 30.Bc7 lehetőség.

30...Bf2 31.Fc7 Fd4 32.Bb7 Bb2+ 33.Kc1 Bxa2 34.Bd1 e5 35.Bb8 Bxb8 36.Fxb8 Ba6 37.Be1?

 

37...Ba1+ 38.Kd2 Fc3+ 39.Kxc3 Bxe1 40.Kc4 Kf8 41.b4 Ke7 42.Kd5 e4 43.Fd6+ Kd7 44.Ff8 f5 45.Kd4 h5 46.Fxg7 Bb1 47.Fh6 Bxb4+ 48.Ke5 Bb5+ 49.Kf4 Ke6 50.Ke3 Bb3+ 51.Kf2 Bb2+ 52.Ke3 Kd5 53.Fg5 Bb3+ 54.Kf2 Kd4 55.Ff6+ Kd3 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog