Help Sales ÁSZF

Rodshtein és Piorun félpontos előnnyel az élen, Gledura a nyolcfős üldöző boly tagja

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló Európa-bajnokságon a hatodik fordulót játszották le. Berkes Ferenc sötéttel vereséget szenvedett a lengyel Kacper Pioruntól. Az izraeli Maxim Rodshtein az orosz Kirill Alekszejenko ellen győzött, a két győztes holtversenyben áll az élen. Gledura Benjámin a szerb Velimir Ivic elleni nyerésével 5 pontos, a nyolcfős üldöző boly tagja. Hetedik játszmájában világossal a rajtlistát vezető orosz Vladiszlav Artyemijevvel csatázik. Erdős Viktor a svéd Nils Grendeliustol kapott ki, Ruck Róbert győzött, Berkes 4,5, Erdős és Ruck 4 pontos.

 

Észak-Macedónia fővárosában a szombati pihenőnap után folytatódott a kontinensviadal, a hatodik játéknapon csak Gledura Benjámin és Ruck Róbert győzelmének örülhettünk. Gledura a szicíliai védelem Szvesnyikov-változatát játszotta meg, a szerb Velimir Ilic sokáig jól tartotta magát. Időzavarban azonban leütötte a „mérgezett” d6 gyalogot, ami azonnali vesztéshez vezetett Benji tetszetős kiskombinációjának köszönhetően.

Berkes Ferenc választása az Aljechin védelemre esett, sokáig kis hátránnyal játszotta a partit a lengyel Kacper Piorun ellen. Ellenfelének védett szabadgyalogja, aktívabb tisztjei egyre nagyobb gondokat okoztak. Kölcsönös időzavarban nagymesterünk hibázott, a vezércsere után már nem találhatott mentséget.

 Olasz megnyitású ütközetben szenvedett vereséget Erdős Viktor a svéd Nils Grandeliustol. Erdős a 18. lépésben hibázott, bástyáért két tisztet vesztett, a 31. lépés után feladásra kényszerült.

Ruck Róbert nyerését élőben nem láthattuk, ahogy Csiki Endre értékes döntetlenét se. Kozák Ádám, Krstulovic Alex és Ongut Tamás Gunes vereséggel zárt.

Az izraeli Maxim Rodshtein fokozatosan játszotta túl az orosz Kirill Alekszejenkot. Izgalmas összecsapást hozott az orosz Derbi, Vladiszlav Artyemijev és David Paravjan küzdelme. A rajtlistát vezető Artyemijev a végjátékban összekötött három szabadgyalogjának köszönhetően győzött.

A játéknap meglepetése az azerbajdzsáni Rauf Mamedov gyors veresége, a grúz Ivan Cseparinov és a címvédő horvát Ivan Saric világossal játszva kényszerült feladásra.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 4,5) – Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 4,5) 1 - 0

Kacper Piorun (lengyel, 2631, 4,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2666, 4,5) 1 - 0

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 4) – David Paravjan (orosz, 2627, 4)  1 - 0

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2629, 4) – Daniil Dubov (orosz, 2703, 4)  döntetlen

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2703, 4) – Makszim Csigajev (orosz, 2613, 4) döntetlen

Zbynek Hracek (cseh, 2578, 4) – Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2701, 4) 1 - 0

Nils Grandelius (svéd, 2694, 4) – Erdős Viktor (magyar, 2612, 4)  1 - 0

Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 4) – Alekszandr Predke (orosz, 2611, 4) 0 - 1

Igor Kovalenko (lett, 2658, 4) – Andrej Jeszipenko (orosz, 2603, 4) 0 - 1

Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 4) – Mateusz Bartel (lengyel, 2600, 4) 1 - 0

Klementi Szicsev (orosz, 2545, 4) – David Anton Guijarro (spanyol, 2643, 4) döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 4) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 4) 1 - 0

Johan-Sebastien Christiansen (norvég, 2539, 4) – Igor Liszij (orosz, 2635, 4) döntetlen

Velimir Ivic (szerb, 2487, 4) – Gledura Benjámin (magyar, 2630, 4) 0 - 1

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2705, 4) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 4) döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2703, 3,5) – Alexander Huzman (izraeli, 2574, 4)  0 - 1

Niclas Huschenbeth (német, 2594, 3) – Kozák Ádám (magyar, 2445, 3) 1 - 0

Zlatko Martic (horvát, 2261, 3) – Ruck Róbert (magyar, 2521, 3) 0 - 1

Krstulovic Alex (magyar, 2351, 2,5) – Shant Szarszjan (örmény, 2488, 2,5) 0 - 1

Csiki Endre (magyar, 2251, 2,5) – Blazo Kalezic (macedón, 2460, 2,5) döntetlen

Lucian-Ioan Filip (román, 2438, 1,5) – Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 1,5)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

Élő+/-

1

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

5,5

2590

20,0

22,5

2964

16,3

2

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

5,5

2561

19,0

21,5

2935

17,4

3

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

5,0

2578

21,0

23,5

2829

6,1

4

88

GM

Zbynek Hracek

CZE

2578

5,0

2578

18,0

20,0

2799

16,6

5

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

5,0

2570

19,5

21,5

2817

11,1

6

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

5,0

2567

19,0

22,5

2818

8,3

7

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

5,0

2531

19,0

21,0

2783

9,6

8

63

GM

Alekszandr Predke

RUS

2611

5,0

2519

17,0

19,5

2764

10,7

9

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

5,0

2510

17,0

19,5

2761

9,0

10

69

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2603

5,0

2496

18,0

21,0

2743

9,8

11

57

GM

Makszim Csigajev

RUS

2613

4,5

2617

21,0

23,5

2768

12,3

12

94

GM

Rainer Buhmann

GER

2568

4,5

2609

20,0

22,0

2742

14,1

13

110

GM

Johan-Sebastien Christansen

NOR

2539

4,5

2597

18,0

19,0

2727

15,3

14

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2590

4,5

2593

19,0

21,0

2739

12,0

15

26

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2644

4,5

2589

20,5

23,0

2752

8,2

16

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

4,5

2586

20,0

23,0

2752

6,4

17

39

GM

Alekszandr Rahmanov

RUS

2629

4,5

2570

18,5

20,5

2734

8,0

18

91

GM

Alekszej Alekszandrov

BLR

2574

4,5

2567

19,5

22,0

2707

10,9

19

84

GM

Alexander Huzman

ISR

2582

4,5

2546

18,0

20,0

2696

9,1

20

106

IM

Klementi Szicsev

RUS

2545

4,5

2546

17,5

19,5

2678

11,8

21

3

GM

Daniil Dubov

RUS

2703

4,5

2544

18,5

20,5

2664

0,5

41

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

4,0

2573

18,5

21,0

2662

4,2

59

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

4,0

2514

17,0

19,0

2585

6,0

161

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

3,0

2553

17,0

19,5

2332

78,0

162

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

3,0

2551

17,5

18,5

2677

2,8

243

242

FM

Krstulovic Alex

HUN

2351

2,5

2456

17,5

18,5

2332

-3,6

333

297

FM

Ongut Tamás Ongut

HUN

2197

1,5

2295

13,5

14,5

2048

-48,8

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

37

GM

Kacper Piorun

2631

GM

Maxim Rudshtein

2673

13

2

38

GM

Gledura Benjámin

2630

5

5

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

1

3

63

GM

Alekszandr Predke

2611

5

5

GM

Nils Grabdelius

2694

9

4

69

GM

Andrej Jeszipenko

2603

5

5

GM

Borisz Gelfand

2655

23

5

88

GM

Zbynek Hracek

2578

5

5

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

29

6

3

GM

Daniil Dubov

2703

GM

Levan Pantszulaja

2611

62

7

80

GM

Sanvek Ter-Sahakjan

2590

GM

Vladiszlav Kovalev

2703

4

8

81

GM

Emre Can

2586

GM

Anton Korobov

2686

10

9

16

GM

Berkes Ferenc

2666

GM

Falko Bindrich

2610

64

10

26

GM

Kirill Alekszejenko

2644

GM

Szergej Zsigalko

2604

68

11

28

GM

David Anton Guijarro

2643

GM

Rasmus Svane

2610

66

12

32

GM

Igor Liszij

2635

GM

Alexander Huzman

2582

84

13

91

GM

Alekszej Alekszandrov

2574

GM

Alekszandr Rahmanov

2629

39

14

94

GM

Rainer Buhmann

2568

GM

Marin Bosiocic

2614

56

15

57

GM

Makszim Csigajev

2613

IM

Klementi Szicsev

2545

106

16

61

GM

Constanton Lupulescu

2611

GM

Johan-Sebastien Christiansen

2539

110

35

120

GM

Ruck Róbert

2521

4

4

GM

Alexey Sarana

2625

44

40

59

GM

Erdős Viktor

2612

4

4

GM

Ivajlo Enchev

2490

140

107

176

IM

Vojtech Zwardon

2452

3

3

FM

Csiki Endre

2251

273

110

183

IM

Kozák Ádám

2445

3

3

Ozgun Sahin

2221

287

113

113

IM

Viktor Gazik

2535

FM

Krstulovic Alex

2351

242

164

297

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

Kristijan Velkovski

2003

344

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog