Help Sales ÁSZF

Rjazancevnek kedveztek a döntetlenek, Kosztenjuk másfél pontra növelte előnyét

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

Novoszibirszkben két fordulóval a befejezés előtt a női szuperbajnokságon Alekszandra Kosztenjuk újabb győzelemmel már másfél pontos előnnyel vezet. Izgalmakban bővelkedő partiban nyert Jekatyerina Ubijennih ellen, aki egy pillanatban győzelemhez vezető folytatást hagyott ki. Natalija Pogonyina két vereség után Valentyina Gunyinát győzte le, holtversenyben második a remiző Anasztaszia Bodnarukkal. Darja Pusztovojtova és Alisza Galljamova sötéttel játszva nyert. A férfiak viadalán mind a hat játszma döntetlennel fejeződött be, Alekszandr Rjazancev megőrizte félpontos előnyét az ötfős üldöző boly előtt. Vlagyimir Fedoszejev, Jevgenyij Tomasevszkij, Peter Szvidler, Alekszandr Griscsuk és Dmitrij Jakovenko még harcban áll a végső győzelemért folyó versenyfutásban.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A férfi szuperbajnokságon harmadszor ért véget mind a hat parti döntetlennel. A félpontos előnnyel vezető Alekszandr Rjazancev kedvező esélyű pozíciójában fokozatosan engedte ki előnyét, Alekszej Goganov kiharcolta a fél pontot.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Drámai csatában végződött pontosztozkodással  a hazai pályán játszó Dmitrij Bocsarov és Peter Szvidler összecsapása. A hétszeres bajnok Szvidler csodával határos módon, ellenfele hathatós segítségével menekült meg a vereségtől. Bocsarov többször is fonalas nyerést hagyott ki, a kapkodásban Szvidler is kihagyta a remit ígérő változatot, majd Bocsarov ismét hibázott, 75 lépés után lett döntetlen az ütközet.

Esélyes állást ért el Alekszandr Griscsuk a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij ellen, de időzavarban a második sorra betört bástyákkal szemben már a remit kellett lépésismétléssel biztosítania.  

A többi játszma kevesebb izgalommal végződött pontosztozkodással. A 21 esztendős Vlagyimir Fedoszejev tartja a lépést a rutinos, vele holtversenyben levő társakkal.

A 9. forduló eredményei:

Dmitrij Bocsarov (2611) - Peter Szvidler (2745) döntetlen (Réti megnyitás, 75)

Dmitrij Jakovenko (2714) - Vlagyimir Fedoszejev (2665) döntetlen (Vezércsel, 40)

Alekszandr Griscsuk (2752) - Jevgenyij Tomasevszkij (2724) döntetlen (Réti megnyitás, 45)

Alekszej Goganov (2635) - Alekszandr Rjazancev (2651) döntetlen (Réti megnyitás, 46)

Dmitrij Kokarev (2636) - Erneszto Inarkijev (2732) döntetlen (Spanyol megnyitás, 20)

Grigorij Oparin (2617) - Nyikita Vityjugov (2721) döntetlen (Spanyol megnyitás, 33)

A verseny állása:

1. Alekszandr Rjazancev 5,5 pont

2-6. Vlagyimir Fedoszejev, Jevgenyij Tomasevszkij, Peter Szvidler,  Alekszandr Griscsuk és Dmitrij Jakovenko 5

7-8. Alekszej Goganov és Nyikita Vityjugov 4,5

9-11. Grigorij Oparin, Dmitrij Kokarev és Erneszto Inarkijev 4

12. Dmitrij Bocsarov 2,5

69. Orosz férfi szuperbajnokság, Novoszibirszk, 2016. október 15-28.

kat. XVIII (2684)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Alekszandr Rjazancev

g

RUS

2651

*

½

½

½

.

.

½

½

½

1

½

1

2756

2.

Vlagyimir Fedoszejev

g

RUS

2665

½

*

½

½

½

½

½

1

.

½

½

.

5

2744

3.

Jevgenyij Tomasevszkij

g

RUS

2724

½

½

*

½

½

.

½

½

½

½

1

.

5

2726

4.

Peter Szvidler

g

RUS

2745

½

½

½

*

½

½

½

.

.

½

1

½

5

2723

5.

Alekszandr Griscsuk

g

RUS

2752

.

½

½

½

*

½

½

½

1

.

½

½

5

2727

6.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2714

.

½

.

½

½

*

0

½

½

½

1

1

5

2722

7.

Alekszej Goganov

g

RUS

2635

½

½

½

½

½

1

*

½

0

.

.

½

2688

8.

Nyikita Vityjugov

g

RUS

2721

½

0

½

.

½

½

½

*

½

½

.

1

2667

9.

Grigoriij Oparin

g

RUS

2617

½

.

½

.

0

½

1

½

*

½

0

½

4

2643

10.

Dmitrij Kokarev

g

RUS

2636

0

½

½

½

.

½

.

½

½

*

½

½

4

2643

11.

Erneszto Inarkijev

g

RUS

2732

½

½

0

0

½

0

.

.

1

½

*

1

4

2636

12.

Dmitrij Bocsarov

g

RUS

2611

0

.

.

½

½

0

½

0

½

½

0

*

2523

A 10. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev - Nyikita Vityjugov

Peter Szvidler - Grigorij Oparin

Vlagyimir Fedoszejev - Dmitrij Bocsarov

Jevgenyij Tomasevszkij - Dmitrij Jakovenko

Alekszandr Rjazancev - Alekszandr Griscsuk

Dmitrij Kokarev - Alekszej Goganov

Női szuperbajnokság

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A női viadalon a kilencedik fordulójának játszmáit is a megalkuvás nélkül küzdelem jellemezte, a fordulatokban gazdag partikban sok volt a hiba. Alekszandra Kosztenjuk hihetetlen izgalmak után győzött, s immár másfél pontra növelte előnyét. Jekatyerina Ubijennih a középjátékban elhibázott vezérlépésével anyagi hátrányba került, az exvilágbajnoknő bástya és tisztért cserébe megkapta ellenfele vezérét. Előnyének érvényesítésében azonban bizonytalankodott, Ubijennih ellenjátékhoz jutott, sőt újabb hiba után már nyerésre állt. A bonyodalmakban azonban rosszul számolt. Kosztenjuk többé nem hibázott, megnyerte a kalandos ütközetet. 

Kettős vereség után javított Natalija Pogonyina, míg Valentyina Gunyina ötödik vereségét szenvedte el. Az olimpiai bajnoknők rangadóján Gunyina hibát-hibára halmozott, Pogonyina anyagi előnyét bástyavégjátékban érvényesítette.

Negyedszer kapott ki Alina Kaslinszkaja. Váratlan megoldásokat már korábban is láttunk Darja Pusztovojtovától, a királyszárnyon rohamozott, gyalogszerkezetének meggyengítése után Kaslinszkaja királya lett a célpontja. Nehéz állásban világos gyalogot adott, de kompenzációt nem kapott, Pusztovojtova végjátékban győzelemig vezette a játszmát.

Súlyos időzavarban nagyot hibázott Darja Csarocskina, a kapkodásban túlértékelte támadási lehetőségét, ezt Alisza Galljamova kihasználta.

A címvédő Alekszandra Gorjacskina nem bírt Jevgenyija Ovoddal, míg Anasztaszia Bodnaruk pozíciója sokáig kedvezőbb volt Olga Girjával szemben, de előnyét nem tudta győzelemig fokozni.  

A 9. forduló eredményei:

Olga Girja (2446) - Anasztaszia Bodnaruk (2463) döntetlen (Királyindiai védelem, 74)

Alina Kaslinszkaja (2462) - Darja Pusztovojtova (2386) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 49)  

Valentyina Gunyina (2535) - Natalija Pogonyina (2484) 0 – 1 (Barcza szisztéma, 65)

Darja Csarocskina (2366) - Alisza Galljamova (2450) 0 – 1 (Vezércsel, 39)

Jekatyerina Ubijennih (2346) - Alekszandra Kosztenjuk (2537) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 55)

Alekszandra Gorjacskina (2460) - Jevgenyija Ovod (2362) döntetlen (Benoni védelem, 42)

A verseny állása:

1.Alekszandra Kosztenjuk 7 pont

2-3. Natalija Pogonyina és Anasztaszia Bodnaruk 5,5

4-5. Olga Girja és Darja Pusztovojtova 5

6-8. Darja Csarocskina, Jevgenyija Ovod és Alekszandra Gorjacskina 4,5

9-10. Valentyina Gunyina és Alisza Galljamova 4

11. Alina Kaslinszkaja 2,5

12.  Jekatyerina Ubijennih 2

66. Orosz női szuperbajnokság, Novoszibirszk, 2016. október 15-28.

kat. VIII (2441)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Alekszandra Kosztenjuk

g

RUS

2537

*

0

1

½

1

.

.

1

1

½

1

1

7

2668

2.

Natalija Pogonyina

wg

RUS

2484

1

*

1

.

½

0

½

½

1

1

.

0

2513

3.

Anasztaszia Bodnaruk

m

RUS

2463

0

0

*

½

1

½

.

.

1

1

½

1

2525

4.

Olga Girja

wg

RUS

2446

½

.

½

*

.

1

0

½

0

1

½

1

5

2485

5.

Darja Pusztovojtova

f

RUS

2386

0

½

0

.

*

1

½

.

0

1

1

1

5

2488

6.

Darja Csarocskina

m

RUS

2366

.

1

½

0

0

*

1

½

1

0

½

.

2449

7.

Jevgenyija Ovod

m

RUS

2362

.

½

.

1

½

0

*

½

0

½

½

1

2437

8.

Alekszandra Gorjacskina

wg

RUS

2460

0

½

.

½

.

½

½

*

1

0

½

1

2443

9.

Valentyina Gunyina

g

RUS

2535

0

0

0

1

1

0

1

0

*

.

1

.

4

2397

10.

Alisza Galljamova

m

RUS

2450

½

0

0

0

0

1

½

1

.

*

.

1

4

2384

11.

Alina Kaslinszkaja

m

RUS

2462

0

.

½

½

0

½

½

½

0

.

*

0

2267

12.

Jekatyerina Ubijennih

wm

RUS

2346

0

1

0

0

0

.

0

0

.

0

1

*

2

2230

A 10. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk - Jevgenyija Ovod

Anasztaszia Bodnaruk - Alekszandra Gorjacskina

Darja Pusztovojtova  - Olga Girja

Natalija Pogonyina - Alina Kaslinszkaja

Alisza Galljamova - Valentyina Gunyina

Jekatyerina Ubijennih - Darja Csarocskina

Goganov,A (2635) - Rjazancev,A (2651)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 Hd7 3.c4 dxc4 4.Ha3 e5 5.Hxc4 e4 6.Hd4 Hb6 7.e3 Hf6 8.Fg2 Fc5 9.Hb3 Fe7 10.He5 c5 11.0-0 0-0 12.f4 exf3 13.Vxf3

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

13...c4 14.Ha5 Vc7 15.d4 cxd3 16.Hxd3 Bd8 17.Hf4 Bb8

Az éllovas nagyobb előnnyel játszhatott volna a 17...Hbd7 18.Hb3 He5 19.Ve2 g5 20.Hh3 Fg4 21.Ve1 Bd1 22.Vc3 Bxf1+ 23.Kxf1 Vd6 folytatásban.

18.Hb3 Ff5 19.Hd4 Fe4 20.Ve2 Fxg2 21.Vxg2 Ve5 22.g4 Ve4

A vezércsere felkínálása helyett számításba jött a 22...Bbc8 23.Hd3 Vd5 24.Hf2 Fc5 választás.

23.Hf5 Fc5 24.Vxe4 Hxe4 25.b3 g6 26.Hg3 Hxg3 27.hxg3 Hd5 28.Kf2 Bd6 29.Kf3 Hb4

Alekszandr Rjazancev fokozatosan tékozolta el oly kecsegtető állását.

30.Fa3 Be8 31.Bfe1 Bf6 32.Kg2 Ba6 33.Fxb4 Fxb4 34.Be2 Bd6 35.Bc1 Fa5 36.Kf3 Fb6 37.e4 Bd4 38.Bcc2 Kg7 39.Hd5 Bd3+ 40.Kg2 Fd4 41.Hf4 Bc3 42.Bxc3 Fxc3 43.Bc2 Fe5 44.Kf3 Bd8 45.Hd5 h6 46.a4 Kf8 és döntetlen

Ubijennih,E (2346) - Kosztenjuk,A (2537)
 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

26.Be8

Jekatyerina Ubijennih a 26.Fb3 Vd6 27.Hb5 Vd7 28.Hc3 Fb7 29.Bge2 Bd8 30.Be7 változatban jobb esélyeket kaphatott volna.

26...Fb7 27.Be3 Bc8 28.Fd3 Vf4 29.Bge2 h5 30.gxh5 Hh7 31.Be7 Hg5

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

32.Bxb7?

Nagy bajban lett volna az exvilágbajnoknő a 32.f6 gxf6 33.h6 Fc6 34.b5 Fxb5 35.Fxb5 Kh8 36.h7 változatban.

32...Hh3+ 33.Kg2 Vh4 34.He6!

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

34...fxe6??

Szása vesztőt húzott. 34...d4 35.Fxd4 fxe6 36.Bxg7+ Kf8 37.Bg4 Hf4+ 38.Bxf4 Vxf4 39.Fe3 Vh4 40.fxe6 Vxh5 41.e7+ Kxe7 42.Fxb6+ Kf7 43.Ff2 Vg5+ 44.Fg3 Bc1 volt a helyes folytatás.

35.Bxg7+ Kf8 36.Bg4?

A sereghajtó nyerést hagyott ki a 36.fxe6 Hf4+ (36...d4 37.Bf7+ Kg8 38.Be4 Vxh5 39.Bg4+) 37.Kh1 Hxe6 (37...Hxe2 38.Bf7+ Ke8 39.Fb5+ Kd8 40.Bd7+ Ke8 41.Bxa7+ Kf8 42.Bf7+ Kg8 43.Bg7+ Kf8 44.e7+) 38.Bxe6 Vh3 39.Be3 változatban.

36...Hf4+ 37.Bxf4 Vxf4 38.fxe6 Ke7 39.Fe5 Vg5+ 40.Fg3 Bc3 41.Fg6 d4 42.f4 Vg4 43.Bf2 d3 44.f5 Bc2 45.f6+ Kxe6 46.Fxd3 Bxf2+ 47.Kxf2 Vxh5 48.Ke3 Vh6+ 49.Kd4 Vxf6+ 50.Kc4 Vb2 51.Fe1 b5+ 52.Kxb5 Ve5+ 53.Ka6 Vxe1 54.Fc4+ Kd6 55.Ka5 Vc3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog