Help Sales ÁSZF

Remizett Kramnyik és Szvidler, Nepomnjacsij legyőzte a címvédő Andrejkint

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij

Nyizsnyij Novgorodban lejátszották a 66. férfi szuperbajnokság második fordulóját. A játéknap rangadóját az olimpiai bajnokok vívták, Vlagyimir Kramnyik és Peter Szvidler csatája döntetlennel ért véget. A 2010-ben bajnoki címet szerzett Jan Nepomnjacsij legyőzte a címvédő Dmitrij Andrejkint. Második partiját is megnyerte Nyikita Vityjugov, másodszor kapott ki Alekszandr Motiljev. Világossal csak remizett Szergej Karjakin, a bajnokság egyik újonca, Alekszej Goganov szerzett tőle fél pontot. Anton Somojev nehéz perceket okozott Erneszto Inarkijevnek, kecsegtető állását a debütáns remire rontotta. A nők viadalán az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk hullámzó partiban nyert a címvédő Natalija Pogonyina ellen. Valentyina Gunyina győzött, a rajtlistán első Tatjana Koszinceva másodszor is remizett.

A második játéknapon az érdeklődés középpontjában az olimpiai bajnokok, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és a hatszoros orosz bajnok Peter Szvidler rangadója állt. A londoni világbajnoki-jelölti versenyen Kramnyik a Grünfeld védelemben legyőzte egykori szekundánsát, barátját. Kramnyik a 12. lépésben eltért londoni játszmájuktól, minimális előnye azonban csak remire volt elegendő.

A bajnokok párharcában a 2010-es első, Jan Nepomnjacsij diadalmaskodott. A címvédő Dmitrij Andrejkin nem villogott a Caro-Kann védelmű partiban, tisztáldozata csak meggyorsította vereségét.

Az orosz válogatott egyik szekundánsa, Alekszandr Motiljev nem védekezett pontosan Nyikita Vityjugovval vívott küzdelmében. A bástyavégjátékot Vityjugov megnyerte, kettős győzelemmel vezeti a mezőnyt.

A bajnoki cím egyik aspiránsa, Szergej Karjakin második játszmáját is gyengén adta elő, Alekszej Goganov bátrabban is játszhatott volna.

Nagy esélyt szalasztott el a bajnokság másik újonca, Anton Somojev, először a támadásvezetésben vétett hibát, majd a végjátékban sem tudta anyagi előnyét érvényesíteni Erneszto Inarkijev ellen.

 

A 2. forduló eredményei:

Anton Somojev (2579) – Erneszto Inarkijev (2695) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 91)

Nyikita Vityjugov (2729) – Alekszandr Motiljev (2676) 1 – 0 (Szláv védelem, 71)

Szergej Karjakin (2762) – Alekszej Goganov (2575) döntetlen (Francia védelem, 33)

Jan Nepomnjacsij (2702) – Dmitrij Andrejkin (2706) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 36)

Vlagyimir Kamnyik (2796) – Peter Szvidler (2740)  döntetlen (Grünfeld védelem, 49)

 

A bajnokság állása:

1.Nyikita Vityjugov 2 pont

2-4. Vlagyimir Kramnyik, Peter Szvidler és Erneszto Inarkijev 1,5

5-6. Dmitrij Andrejkin és Jan Mepomnjacsij 1

7-9. Alekszej Goganov, Szergej Karjakin és Anton Somojev 0,5

10. Alekszandr Motiljev 0

 

A 3. forduló párosítása:

Peter Szvidler – Anton Somojev

Dmitrij Andrejkin – Vlagyimir Kramnyik

Alekszej Goganov – Jan Nepomnjacsij

Alakszandr Motiljev – Szergej Karjakin

Erneszto Inarkijev – Nyikita Vityjugov

A 63. női szuperbajnokság második játéknapján az olimpiai aranyérmes válogatott két tagja, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk és a tavalyi bajnokság győztese, Natalija Pogonyina is összecsapott. Hullámzó küzdelmük Kosztenjuk javára dőlt el. Megszerezte második győzelmét Valentyina Gunyina, meglepetésre másodszor is csak remizett a rajtlistát vezető Tatjana Koszinceva.

 

 A 2. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (2515) – Jekatyerina Kovalevszkaja (2410) döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (2495) – Natalija Pogonyina (2485) 1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (2436) – Bajra Kovanova (2396)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (2435) – Valentyina Gunyina (2506) 0 – 1

Daria Csarocskina (2343) – Anasztazia Bodnaruk (2495) döntetlen

 

A bajnokság állása:

1.Valentyina Gunyina 2 pont

2. Bajra Kovanova 1,5

3-7. Daria Csarocskina, Jekatyerina Kovalevszkaja, Alekszandra Kosztenjuk és Alina Kaslinszkaja 1

8-10. Anasztazia Bodnaruk, Natalija Pogonyina és Alekszandra Gorjacskina 0,5

 

A 3. forduló párosítása:

Anasztazia Bodnaruk - Tatjana Koszinceva

Valentyina Gunyina - Daria Csarocskina

Bajra Kovanova - Alina Kaslinszkaja

Natalija Pogonyina - Alekszandra Gorjacskina

Jekatyerina Kovalevszkaja - Alekszandra Kosztenjuk

 

Kramnyik,V (2796) - Szvidler,P (2740)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fe3 c5 8.Bc1 Va5 9.Vd2 cxd4 10.cxd4 Vxd2+ 11.Kxd2 0-0 12.Fc4

Vlagyimir Kramnyik a ritkább megoldást választotta 12.Hf3 Hc6 13.d5 Bd8 14.Kc2 He5 15.Hxe5 Fxe5 16.Fc4 Fd7 17.f4 Fd6 18.Kb3 f6 19.a4 Bdc8 20.h4 folytatásban honfitársát a londoni világbajnok-jelölti tornán legyőzte.

12...Hc6 13.He2 Bd8 14.Bhd1 Fxd4

A hatszoros bajnok kis meglepetéssel szolgált, a ChessBase MEGA adatbázis valamennyi partijában 14...Hxd4 15.Hxd4 Fxd4 fordult elő.

15.Hxd4 Hxd4 16.Ke1 Hc6 17.Bxd8+ Hxd8 18.Fd5 Hc6 19.Fxc6 bxc6 20.Bxc6 Fb7 21.Bc4 a6 22.f3 Bc8 23.Bb4 Fc6 24.Fd2 Kf8 25.Bb6 Fb5 26.a3 Ke8

A különböző színű futók mellett a végjáték biztos remit ígért.

27.Bb7 Bd8 28.Fa5 Bd6 29.Bb8+ Kd7 30.Kf2 h5 31.Bb7+ Ke8 32.Bb8+ Kd7 33.Bb7+ Ke8 34.Fb4 Bd7 35.Bb8+ Bd8 36.Bb6 Bd7 37.h4 Bc7 38.g4 hxg4 39.fxg4 f6 40.e5 Bc6 41.Bb7 Be6 42.exf6 Bxf6+ 43.Kg3 Bf3+ 44.Kxf3 Fc6+ 45.Kf4 Fxb7 46.h5 gxh5 47.gxh5 Kf7 48.h6 Kg6 49.Fxe7 Kxh6 és döntetlen

Nepomnjacsij,J (2702) - Andrejkin,D (2706)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.dxc5 Hc6 5.a3 e6 6.Hf3 Fxc5 7.b4 Fb6 8.Fb2 Hge7 9.Fd3 Hg6 10.0-0 0-0 11.Be1 a5 12.b5 Hce7 13.a4 Fc5 14.Hbd2 Vb6 15.Bf1 Vc7 16.Hb3 b6 17.Be1 Fb4 18.c3 Fc5 19.Bc1

Számításba jött a 19.Hxc5 bxc5 20.h4 Fb7 21.h5 Hf4 22.h6 Hxd3 23.Vxd3 g6 24.Hh2 folytatás.

19...Fb7 20.Hbd4 Bae8 21.Bc2 Hf4 22.Ff1 Hf5 23.Fc1 Hg6 24.Fd3 Fc8 25.g3 h6 26.h4 Vd8

 

27.h5 Hge7 28.Hb3 Hxg3

Kétségbeesett kísérlet volt a tisztáldozat.

29.Hxc5 Hxh5 30.Hh2 bxc5 31.Vxh5 c4 32.Ff1 Hf5 33.Fa3 d4 34.Fg2 d3 35.Bd2 He7 36.Vg4 és sötét feladta

Karjakin,S (2762) - Goganov,A (2575)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 cxd4 8.Hxd4 Fc5 9.Vd2 0-0 10.0-0-0 a6 11.Vf2 Fxd4 12.Fxd4 b5 13.Fe3 Va5 14.Kb1 b4 15.He2 Vc7 16.Hd4 Hxd4 17.Fxd4 a5 18.Fb5 Fa6 19.Fxd7 Vxd7 20.g4 a4 21.b3 Bfc8

A bajnokság újonca kitűnő játékkal lepte meg a világbajnok-jelöltet.

22.f5 Vb5 23.Bhe1 axb3 24.cxb3 Bc3!?

A minőségáldozat helyett 24...Va5 25.Bd2 Bc6 26.f6 Bac8 is figyelmet érdemelt.

25.Be3

Az áldozat elfogadására Szergej Karjakin nem vállalkozott.

25...Bxe3 26.Fxe3 Bc8 27.f6 gxf6 28.Vxf6 Ve2 29.Vg5+ Kf8 30.Fc5+ Bxc5 31.Vd8+ Kg7 32.Vg5+ Kf8 33.Vd8+ Kg7 és döntetlen

Vityjugov,H (2729) - Motiljev,A (2676)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Hxg6 hxg6 8.Fd3 Hbd7 9.Fd2 Fd6 10.h3 Ve7 11.Vb3 Bb8 12.Vc2 a6 13.a3 e5 14.dxe5 Hxe5 15.cxd5 cxd5 16.He2 0-0 17.Fc3 Bbc8 18.Bd1 Bfd8 19.0-0 Fb8 20.Vb1 Hc4 21.g3 He4 22.Fxe4 Vxe4 23.Vxe4 dxe4 24.Bxd8+ Bxd8 25.Bc1 Fe5 26.Fxe5 Hxe5 27.Hd4 Hf3+?!

A bástyavégjáték esélyeit Alekszandr Motiljev rosszul értékelte, a nehéz védekezés közepette hibázott is.

28.Hxf3 exf3

29.g4 Bd2 30.b4 Ba2 31.Bc8+ Kh7 32.Bc7 f6 33.g5 f5?! 34.Bxb7 Bxa3 35.Kh2 a5 36.b5 Bb3 37.Kg3 a4 38.Kxf3 a3 39.b6 a2 40.Ba7 Bxb6 41.Bxa2 Bb1 42.Kg2 Kg8 43.Ba8+ Kf7 44.Ba7+ Kf8 45.Ba4 Be1 46.Ba3 Bb1 47.Ba4 Be1 48.h4 Bb1 49.f3 Bb3 50.Kf2 Kf7 51.Ba7+ Kf8 52.Ba4 Kf7 53.Ba7+ Kf8 54.Ba5 Kg8 55.Be5 Bb1 56.Kg2 Kf7 57.h5 gxh5 58.Bxf5+ Kg6 59.Be5 h4 60.Be7 Bb3?

 

61.f4 Kh5 62.Kf3 Bb1 63.Bxg7 Bf1+ 64.Ke2 Ba1 65.Kf3 Bf1+ 66.Ke2 Ba1 67.g6 Bh1 68.f5 Kg5 69.Bf7 Bg1 70.g7 Kh6 71.f6 és sötét feladta

Somojev,A (2579) - Inarkijev,E (2695)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 c5 6.Hf3 cxd4 7.exd4 d5 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 b6 10.Fg5 Fb7 11.He5 Fe7 12.Ve2 Hc6 13.Bad1 Bc8 14.Bfe1 Hb4?!  

 

15.Hxf7! Bxf7 16.Fxe6 Bc7 17.d5 Bd7 18.d6 Bxd6 19.Fxf6 gxf6 20.Bxd6 Fxd6 21.Fxf7+

Anton Somojev még jobban játszhatott volna a 21.Bd1 Ve7 22.Vc4 Kf8 23.Fxf7 Fa6 24.Vd4 Hd3 25.Fb3 változatban.

21...Kxf7 22.Ve6+ Kf8 23.Bd1 Hd3 24.Bxd3 Fxh2+ 25.Kxh2 Vxd3 26.Vxf6+ Ke8 27.Ve5+ Kd7 28.Hb5 Vd5 29.Vg7+ Kc6 30.Hc3

Somojev a 30.Hxa7+ Kd6 31.Vg3+ Kd7 32.a4 folytatásra nem vállalkozott.

30...Vf5 31.Vd4 Kc7 32.a4?! Fc6 33.f3 Vh5+ 34.Kg1 Vg5 35.Kf2 Vg6 36.Ve5+ Kb7 37.Ve7+ Kb8 38.Vd8+ Kb7 39.Ve7+ Kb8 40.Ve5+ Kb7 41.Ve2 Vf6 42.Vc4 a6 43.b4 b5 44.axb5 axb5 45.Vc5 Vh4+ 46.Ke2 Vh2 47.Vg5 Vd6 48.Hxb5 Vxb4 49.Vg7+ Kb6

 

50.Hd4 Vb2+ 51.Ke3 Vc1+ 52.Kf2 Vd2+ 53.He2 Vc2 54.Ke3 Fb5 55.Vf6+ Kb7 56.Ve7+ Kb6 57.Vd6+ Kb7 58.Vd5+ Fc6 59.Ve5 Vb3+ 60.Kf2 Vc2 61.Kg3 Vg6+ 62.Kh2 Kc8 63.Hf4 Vf7 64.Ve6+ Vxe6 65.Hxe6 Fd5 66.Hf4 Fb3 67.Kg3 Kd7 68.Kg4 Ke7 69.Kg5 Kf7 70.Hh5 Fc2 71.Kh6 Ke6 72.Kg5 Kf7 73.Hg3 Fd3 74.He4 Kg7 75.g3 h6+ 76.Kf5 Fc2 77.f4 Fb3 78.Hd6 Fa2 79.Hb5 Kf7 80.Hd4 Fc4 81.Hf3 Fd3+ 82.Ke5 Kg6 83.f5+ Fxf5 84.Hh4+ Kg5 85.Hxf5 h5 86.Ke6 Kg6 87.Ke5 Kg5 88.Hd4 Kg4 89.He2 h4 90.gxh4 Kxh4 91.Ke4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog