Help Sales ÁSZF

Remek csatában döntetlen Griscsuk és Szvidler csúcsrangadója, Kosztenjuk félpontos előnnyel vezet

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

Novoszibirszkben a pihenőnap után a szuperbajnokságokon a hetedik fordulóra került sor. A férfiak versenyében hat döntetlen született. A csúcsrangadót Alekszandr Griscsuk és Peter Szvidler  játszotta, remek csatájuk megnyitáselméleti párbaj is volt a spanyol megnyitás Marshall támadásában. Változatlanul hatos holtverseny az élen. A női viadalon hihetetlen tisztelnézéssel kapott ki Natalija Pogonyina, vereségének köszönhetően Alekszandra Kosztenjuk remivel is félpontos előnnyel vezet. Negyedszer kapott ki Valentyina Gunyina, sorozatban harmadszor győzött Darja Pusztovojtova.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A hetedik fordulóban játszotta a férfi szuperbajnokság csúcsrangadóját Alekszandr Griscsuk és Peter Szvidler.  A kétszeres és az ötszörös olimpiai bajnok, 2009-ben bajnok és a hétszeres győztes, a rajtlistát vezető és a második helyezett érdekes megnyitáselméleti párbajt vívott a spanyol megnyitás Marshall támadásában. Világos a futópár előnyével kedvezőbben állt, Szvidlernek gondosan kellett játszania, hogy tartsa állását. A bajnokság doyenje esélyes minőségáldozatot hozott, kölcsönös időzavarban  csatáztak, az időkontrollt követően egyeztek meg a döntetlenben.

A bajnokság során már másodszor végződött minden parti remivel. Legközelebb a nyeréshez Nyikita Vityjugov volt, összekötött szabadgyalogjai győzelmet ígértek Dmitrij Jakovenkóval szemben. A kritikus állásban elvétette a nyerést adó folytatást, Jakovenko egyetlen védőlépésekkel megmentette a partit.

A többi játszma nem hozta lázba a sakkrajongókat. Dmitrij Kokarev és a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij a spanyol megnyitás Marshall változatában remizett. Alekszandr Rjazancev az Európa-bajnok Erneszto Inarkijevvel osztozott meg a ponton. A 21 éves Vlagyimir Fedoszejev tartja a lépést, a hatos élboly tagja. A legfiatalabb résztvevő, a 19 esztendős Grigorij Oparin 61 lépésben remizett Dmitrij Bocsarovval, ötvenszázalékos.

A 7. forduló eredményei:

Alekszandr Griscsuk (2752) – Peter Szvidler (2745) döntetlen (Spanyol megnyitás, 41)

Alekszej Goganov (2635) - Vlagyimir Fedoszejev (2665) döntetlen (Blumenfeld-csel, 34)

Dmitrij Kokarev (2636) - Jevgenyij Tomasevszkij (2724) döntetlen (Spanyol megnyitás, 34)

Alekszandr Rjazancev (2651) - Erneszto Inarkijev (2732) döntetlen (Ragozin védelem, 34)

Dmitrij Jakovenko (2714) - Nyikita Vityjugov (2721) döntetlen (Vezérindiai védelem, 57)

Dmitrij Bocsarov (2611) - Grigorij Oparin (2617) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 61)

A verseny állása:

1-6. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Jevgenyij Tomasevszkij,  Alekszandr Griscsuk, Alekszandr Rjazancev és Dmitrij Jakovenko 4

7-9. Alekszej Goganov, Grigorij Oparin és Dmitrij Kokarev 3,5

10. Nyikita Vityjugov 3

11. Erneszto Inarkijev 2,5

12. Dmitrij Bocsarov 2

69. Orosz férfi szuperbajnokság, Novoszibirszk, 2016. október 15-28.

kat. XVIII (2684)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Peter Szvidler

g

RUS

2745

*

½

½

½

½

.

½

.

½

.

1

.

4

2735

2.

Vlagyimir Fedoszejev

g

RUS

2665

½

*

½

.

½

.

½

.

½

1

½

.

4

2742

3.

Jevgenyij Tomasevszkij

g

RUS

2724

½

½

*

.

½

.

.

½

½

½

1

.

4

2731

4.

Alekszandr Griscsuk

g

RUS

2752

½

.

.

*

.

½

½

1

.

½

½

½

4

2732

5.

Alekszandr Rjazancev

g

RUS

2651

½

½

½

.

*

.

.

½

.

½

½

1

4

2737

6.

Dmitrij Jakovenk,

g

RUS

2714

.

.

.

½

.

*

0

½

½

½

1

1

4

2722

7.

Alekszej Goganov

g

RUS

2635

½

½

.

½

.

1

*

0

.

½

.

½

2689

8.

Grigorij Oparin

g

RUS

2617

.

.

½

0

½

½

1

*

½

.

.

½

2674

9.

Dmitrij Kokarev

g

RUS

2636

½

½

½

.

.

½

.

½

*

½

.

½

2685

10.

Nyikita Vityjugov

g

RUS

2721

.

0

½

½

½

½

½

.

½

*

.

.

3

2632

11.

Erneszto Inarkijev

g

RUS

2732

0

½

0

½

½

0

.

.

.

.

*

1

2592

12.

Dmitrij Bocsarov

g

RUS

2611

.

.

.

½

0

0

½

½

½

.

0

*

2

2518

A 8. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev - Grigorij Oparin

Nyikita Vityjugov - Dmitrij Bocsarov

Peter Szvidler - Dmitrij Jakovenko

Vlagyimir Fedoszejev - Alekszandr Griscsuk

Jevgenyij Tomasevszkij - Alekszej Goganov

Alekszandr Rjazancev - Dmitrij Kokarev

Női szuperbajnokság

A női szuperbajnokság hetedik játéknapján a holtversenyben vezető Natalija Pogonyina hihetetlen hibával vesztett a sereghajtó Katyerina Ubijennih ellen, 17. lépésével tisztet nézett el.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk sem villogott, Alisza Galljamovával vívott bonyolult csatájában bajba is kerülhetett volna. A viadalon oly sokat hibázó Galljamova azonban a lépésismétléses döntetlent választotta.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A háromszoros olimpiai és orosz bajnok, kétszeres Európa-bajnok Valentyina Gunyina negyedik vereségét szenvedte el. Korán támadásba lendült, lebecsülte Anasztaszia ellenjátékát. Gunyina is a 17. lépésben hibázott nagyot, Bodnaruk vezére betört állásába, királya vándorútra kényszerült. Bodnaruk válogathatott a nyerések között, végül a 37. lépés után fogadhatta ellenfele gratulációját.

Hullámzó játszmában remizett Olga Girja és a címvédő Alekszandra Gorjacskina. Kölcsönös időzavarban küzdelmük lépésismétléssel ért véget, Girja egy lépéssel elkésett az e5-ös áttöréssel.

Kölcsönösen pontatlankodott Alina Kaslinszkaja és Jevgenyija Ovod is, remi lett a vége.

Darja Pusztovojtova sorozatban harmadik győzelmét ért el, végjátékban sikerrel bizonyította a futópár erejét Darja Csarocskinával vívott partijában.

A 7. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (2535) -  Anasztazia Bodnaruk (2463) 0 – 1 (Angol megnyitás, 37)

Darja Csarocskina (2366) - Darja Pusztovojtova  (2386) 0 – 1 (Vezércsel, 62)

Jekatyerina Ubijennih (2346) - Natalija Pogonyina (2484)  1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 22)

Alisza Galljamova (2450) - Alekszandra Kosztenjuk (2537) döntetlen (Vezérindiai védelem, 32)

Alina Kaslinszkaja (2462) - Jevgenyija Ovod (2362) döntetlen (Félszláv védelem, 41)

Olga Girja (2446) - Alekszandra Gorjacskina (2460) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 39)

A verseny állása:

1. Alekszandra Kosztenjuk 5 pont

2-4. Natalija Pogonyina,  Olga Girja és Anasztaszia Bodnaruk 4,5

5-6. Alekszandra Gorjacskina és Darja Pusztovojtova 4

7. Darja Csarocskina 3,5

8-9. Valentyina Gunyina és Jevgenyija Ovod 3

10-12. Alisza Galljamova, Alina Kaslinszkaja és  Jekatyerina Ubijennih 2

66. Női orosz szuperbajnokság, Novoszibirszk, 2016. október 15-28.

kat. VIII (2441)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Alekszandra Kosztenjuk

g

RUS

2537

*

0

½

1

.

1

.

1

.

½

1

.

5

2618

2.

Natalija Pogonyina

wg

RUS

2484

1

*

.

1

½

½

.

.

½

1

.

0

2531

3.

Olga Girja

wg

RUS

2446

½

.

*

.

½

.

1

0

.

1

½

1

2552

4.

Anasztaszia Bodnaruk

m

RUS

2463

0

0

.

*

.

1

½

1

.

1

.

1

2545

5.

Alekszandra Gorjacskina

wg

RUS

2460

.

½

½

.

*

.

½

1

.

0

½

1

4

2491

6.

Darja Pusztovojtova

f

RUS

2386

0

½

.

0

.

*

1

.

½

1

.

1

4

2479

7.

Darja Csarocskina

m

RUS

2366

.

.

0

½

½

0

*

1

1

.

½

.

2444

8.

Valentyina Gunyina

g

RUS

2535

0

.

1

0

0

.

0

*

1

.

1

.

3

2392

9.

Jvgenyija Ovod

m

RUS

2362

.

½

.

.

.

½

0

0

*

½

½

1

3

2382

10.

Alisza Galljamova

m

RUS

2450

½

0

0

0

1

0

.

.

½

*

.

.

2

2290

11.

Alina Kaslinszkaja

m

RUS

2462

0

.

½

.

½

.

½

0

½

.

*

0

2

2278

12.

Jekatyerina Ubijennih

wm

RUS

2346

.

1

0

0

0

0

.

.

0

.

1

*

2

2279

A 8. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk - Alekszandra Gorjacskina

Jevgenyija Ovod - Olga Girja

Anasztazia Bodnaruk - Alina Kaslinszkaja

Darja Pusztovojtova  -  Valentyina Gunyina

Natalija Pogonyina - Darja Csarocskina

Alisza Galljamova - Jekatyerina Ubijennih

Griscsuk,A (2752) - Szvidler,P (2745)
Spanyol megnyitás [C89]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.c3 d5 9.exd5 Hxd5 10.Hxe5 Hxe5 11.Bxe5 c6 12.d3 Fd6 13.Be1 Ff5 14.Vf3 Fg6

Peter Szvidler a francia Maxime Vachier-Lagrave elleni bieli páros mérkőzésén a 14...Vf6 15.Hd2 Vg6 16.Fd1 Fxd3 17.He4 Fxe4 18.Vxe4 Vxe4 19.Bxe4 f5 20.Be2 Bfe8 21.Fd2 Ff4 22.Fe1 Hb6 folytatásban végül vereséget szenvedett. A játéknap másik Marshall támadásában, Dmitrij Kokarev és Jevgenyij Tomasevszkij partijában is döntetlen született: 14...Vh4 15.g3 Vh3 16.Fe3 Fxd3 17.Hd2 Vf5 18.Fd4 Bfe8 19.Kg2 h6 20.a4 Vxf3+ 21.Hxf3 Bac8 22.axb5 axb5 23.He5 Fxe5 24.Bxe5 Bxe5 25.Fxe5 Be8 26.Fd4 Be2 27.Fxd5 cxd5 28.b4 h5 29.Kf3 Be4 30.h4 Kh7 31.Ba7 Kg6 32.Ba6+ Kh7 33.Ba7 Kg6 34.Ba6+ Kh7 és békekötés történt.

15.Ha3 Fxa3 16.bxa3 Hxc3 17.Fd2 Hd5

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

18.Bac1 Bc8 19.Bc5 Be8 20.Bec1 Vd7 21.h4 h5 22.Vg3 Kh7 23.a4 Hf6 24.axb5 axb5 25.Bg5 Be2 26.Fc3 Hg4 27.Fd1

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

27...Bce8 28.Fxe2 Bxe2 29.Bf1 Bxa2 30.Bc5 f6 31.d4 b4 32.Fxb4 Vxd4 33.Vc3 Vf4 34.g3

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

34...Vb8

Figyelmet érdemelt a 34...Ve4 35.Be1 Be2 36.Bxe2 Vxe2 37.Vd2 Vf3 38.Bc3 He5 39.Bxf3 Hxf3+ 40.Kg2 Hxd2 41.Fxd2 megoldás, de a végjáték nem nyerhető.

35.Ba5 Be2 36.Fc5 Bc2 37.Va3 Ve5 38.Fe3 Ve4 39.Ba4 Vf3 40.Ve7 He5 41.Bf4 és döntetlen

Ubijennih,E (2346) - Pogonyina,N (2484)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 dxc4 8.Fxc4 b6 9.Ve2 Fb7 10.Bd1 cxd4 11.Hxd4 Ve7 12.a3 Fxc3 13.bxc3 Hbd7 14.f3 Bfc8 15.a4 He5 16.Fa3 Vc7 17.Fa2

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

17...Hc4??

Döbbenetes hiba.

18.Hb5 Ve5

Nem menti sötétet 18…Vc6, mert 19.Fxc4 Vxc4-re 20.Bd8+ következne.

19.Fxc4 Bxc4 20.Vxc4 Vxe3+ 21.Kh1 Fxf3 22.Vd3 és sötét feladta

Galljamova,A (2450) - Kosztenjuk,A (2537)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.a3 Fb7 5.Hc3 d5 6.Fg5 Fe7 7.Va4+ Fc6 8.Vc2 dxc4 9.e3 b5 10.a4 b4 11.Fxf6 gxf6 12.Hb1 b3 13.Vxc4 Fd5 14.Vc1 Hc6 15.Fb5 Vd7 16.a5 Bb8 17.Fa4 Kf8?!

Rejtélyes királylépés a 17...Bb4 18.Hc3 Bxa4 19.Bxa4 (19.Hxa4? Hb4) 19...Hb4 20.0-0 Ha2 21.Bxa2 Fxf3 22.gxf3 bxa2 folytatás helyett.

18.Hbd2 Fb4 19.0-0 Vd6 20.e4

Taktikai lehetőséget adott Szásának az állás kiegyenlítésére.

20...Fxd2 21.Hxd2

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

21...Hxd4 22.Be1 Fc6

A futót meg kellett volna őrizni.

23.e5

Jobb végjátékhoz vezetett a 23.Fxc6 Vxc6 24.Vxc6 Hxc6 25.Bec1 Hd4 26.Bxc7 folytatás.

23...fxe5 24.Hc4

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

24...Vd5?

Sötét bajba is kerülhetett volna a könnyelmű vezérlépésre. 24...Hf3+ 25.Kh1 Hxe1 26.Hxd6 Fxg2+ 27.Kg1 Bg8 28.Vh6+ Ke7 29.Hc8+ Bbxc8 30.Vh4+ Kd6 31.Bxe1 Fh3+ 32.Kh1 Fg2+ 33.Kg1 Fh3+ remihez vezetett volna.

25.Fxc6 Hxc6 26.Vh6+ Ke8 27.Vg7!?

Alisza a 27.He3 Ve4 28.Bac1 Bg8 29.f3 Vf4 30.Vxf4 exf4 31.Hg4 Hd4 32.Hf6+ Ke7 33.Hxg8+ Bxg8 34.Bxc7+ Kd6 35.Bc3 változatban minőségelőnyével vígan nézhetett volna a jövőbe.

27...Ke7 28.Vg5+ Kf8 29.Vh6+?!

Alisza Galljamova a sok elrontott parti hatására lépést ismételt. 29.He3 Ve4 30.Vh6+ Kg8 31.Bec1 (31.Bac1 Hd4 32.Bxc7 Vg6 33.Vxg6+ hxg6 34.Bxa7 Bc8) 31...Hd4 32.Bxc7 a6 33.f3 játszható volt.

 29...Ke8 30.Vg7 Ke7 31.Vg5+ Kf8 32.Vh6+ és döntetlen

Gunyina,V (2535) - Bodnaruk,A (2463)
Angol megnyitás [A25]

1.d4 d6 2.c4 e5 3.e3 Hc6 4.Hc3 g6 5.d5 Hce7 6.h4 Hf6 7.Fe2 Fg7 8.h5 0-0 9.h6 Fh8 10.e4 c6 11.g4?! b5! 12.g5 He8 13.dxc6 bxc4 14.Va4 d5 15.exd5 Hxd5 16.Hxd5? Vxd5 17.Bh4?

A háromszoros olimpiai és orosz bajnok, kétszeres Európa-bajnok Valentyina Gunyina a bajnokságon hihetetlen hibákat követ el.

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

17...Vg2! 18.Hf3 e4 19.Bxe4 Vh1+

Anasztazia Bodnaruk a bőség zavarával küszködött, melyik nyerést válassza?

20.Kd2 Ff5 21.Be7 Bd8+ 22.Ke3 Hc7

Még gyorsabban nyert a 22...Hf6! 23.Vxc4 (23.gxf6 Vxh6+ 24.Hg5 Vxg5+ 25.Kf3 Vg4+ 26.Ke3 Vh3+ 27.f3 Vh6+ 28.Kf2 Vh2+ 29.Ke3 Vg1+ 30.Kf4 Fxf6 31.Vxc4 Vg5#) 23...Hd5+ folytatás.

23.Fxc4 Hd5+ 24.Fxd5 Bxd5 25.Ke2 Fd3+ 26.Ke3 Fb5 27.Ve4 Fxc6 28.Vc4 Bd7

Kimaradt a 28...Bfd8 lehetőség.

29.Be4 Fxe4

Bodnaruk sem volt időmilliomos, biztosra ment. Tetszetős a 29...Fd4+ nyerőlépés.

30.Vxe4 Bd1 31.Vc6 Bfd8 32.Fd2 Bxa1 33.Fa5 Bc1 34.Vb5 Bdc8 35.Vd7 Vd1 36.Hd2 Ve1+ 37.Kf3 Ve6 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog