Help Sales ÁSZF

Rapport világossal szenvedett vereséget, Sasikiran mesterhármassal vezet

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit

Az Aeroflot-verseny harmadik fordulójában Rapport Richárd világossal játszva szenvedett vereséget a spanyol Ivan Salgado Lopeztől. Nagymesterünk elkerülte a lépésismétléses döntetlent, a végjátékban azonban ellenfele kihasználta gyalogszerkezetének gyengeségeit. Az indiai Krishnan Sasikiran mesterhármassal vezet, heten követik félpontos hátránnyal, Rapportnak másfél pontja van. Rapport negyedik partijában is világos lesz, az ukrán Sztaniszlav Bogdanoviccsal játszik.

A moszkvai viadal harmadik játéknapján Rapport Richárd meglepő vereséget szenvedett a spanyol Ivan Salgado Lopeztől. Az angol megnyitású játszmában nagymesterünk nem hozott ki előnyt a nyitásból, a vezércsere után egyenlőek voltak az esélyek. Ricsi nem akart remizni lépésismétléssel, ehelyett állásában a gyalogszerkezet meggyengült, ezt ellenfele jól kihasználta, anyagi előnyét érvényesítette.

Mesterhármassal vezet az indiai Krishnan Sasikiran, türelmesen kivárta esélyét, bástyája az alapsoron kellemetlenségeket okozott, az orosz Pavel Ponkratov nem bírta a feszültséget.

Döntetlenek egész sora született, nagy a taktikázás. Heten követik félpontos hátránnyal az éllovas Sasikirant. A döntetlenk közül kiemelném az orosz Jekatyerina Kovalevszkaja sikerét, az azeri Sahriyar Mamedgyarovtól rabolt fél pontot. Kovalevszkaja a kieséses rendszerű világbajnokságon a második körben kapott ki a litván Viktorija Cmilytétől.

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Pavel Ponkratov (orosz, 2613, 2) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 2)  0 - 1

Jorden van Foreest (holland, 2493, 2) – Ildar Hairullin (orosz, 2630, 2)  döntetlen

Adhiban B. (indiai, 2646, 1,5)  Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 1,5)  döntetlen

Rapport Richárd (magyar, 2709, 1,5) – Ivan salgado Lopez (spanyol, 2627, 1,5)  0 - 1

Erneszto Inarkijev (orosz, 2706, 1,5) – Daniil Dubov (orosz, 2627, 1,5)  döntetlen

Vidit Santosh Guirathi (indiai, 2625, 1,5) – Anton Korobov (ukrán, 2694, 1,5)  döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 1,5) – Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 1,5) döntetlen

Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 1,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2673, 1,5)  döntetlen

Igor Kovalenko (lett, 2661, 1,5) – Salem A. R. Saleh (2603, 1,5)  1 - 0

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 1,5) – Rauf Mamedov (azeri, 2658) döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 1,5) – Banjamin Bok (holland, 2587, 1,5)  1 - 0

Dmitrij Svetuskin (moldáv, 2592, 1,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2653, 1,5)  1 - 0

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2650, 1,5) – Lu Shanglei (kínai, 2570, 1,5)  0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756, 1) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2438, 1,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

1.Krishnan Sasikiran 3 pont

2-8. Lu Shanglei, Ivan Salgado Lopez, Dmitrij Svetuskin, Jorden van Foreest, Igor Kovalenko, Vagyim Zvjagincev és Ildar Hairullin 2,5

9-27. Daniil Dubov, Jekatyerina Kovalevszkaja, Anton Korobov, Jan Nepomnjacsij, Francisco Vallejo Pons, Borisz Gracsev, Rauf Mamedov,… 2

41. Rapport Richárd 1,5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 3) – Igor Kovalenko (lett, 2661, 2,5)

Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2592, 2,5) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 2,5)

Lu Shanglei (kínai, 2570, 2,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2630, 2,5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 2,5) – Jorden van Foreest (holland, 2493, 2,5)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 2) – Vidit Santosh Gujrathi (indiai, 2625, 2)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2708, 2) – Sethuraman S.P. (indiai, 2623, 2)

Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 2) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2706, 2)

Anton Korobov (urán, 2694, 2) – Pavel Ponkratov (orosz, 2613, 2)

Daniil Dubov (orosz, 2627, 2) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 2)

Borisz Gracsev (orosz, 2673, 2) – Aekszandr Simanov (orosz, 2594, 2)

Rauf Mamedov (azeri, 2658, 2) – Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 2)

Swayams Mishra (indiai, 2440, 2) – Adhiban B. (indiai, 2646, 2)

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2438, 2) – Kobalija Mihail (orosz, 2632, 2)

Matthias Bluebaum (német, 2576, 1,5) – Sahriyar MAmedgyarov (azeri, 2756, 1,5)

Rapport Richárd (magyar, 2709, 1,5) – Sztaniszlav Bogdanovic (ukrán, 2581, 1,5)

Rapport,R (2709) - Salgado Lopez,I (2627)
Angol megnyitás [A34]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.d4 Hxc3 6.bxc3 g6 7.Ff4 Fg7 8.e3 Va5 9.Vd2 Ff5 10.Fd3 Fxd3 11.Vxd3 cxd4 12.exd4 0-0 13.0-0 Hc6 14.Bfb1 b6 15.a4 Vf5 16.Ve3 Ha5 17.Bb5 Hc4 18.Vc1 Vd7 19.Fh6 Bac8 20.Fxg7 Kxg7 21.Vf4 Hd6 22.Bb3 Ve6 23.Bba3 Bc7 24.Be1 Vf6 25.Vxf6+ Kxf6

rapportsalgado_376

26.Hd2 Bfc8 27.Be3 e6 28.Kf1 h5 29.Ke2 Hf5 30.Bd3 Hd6 31.Kd1 g5 32.Kc2 Kg6 33.Ba1 f6 34.Kb3 Hb7 35.Kc2 Hd6 36.Kb3 Hb7 37.Kb2?!

Rapport Richárd kitért a lépésismétlés elől.

37...Bd8 38.Kc2 Bcd7 39.Be3

rapportsalgado_377

39...e5 40.Hf3 exd4 41.Hxd4 Bc8 42.Hf3 Bc4 43.Kb3

rapportsalgado_378

43...Bg4 44.g3 Hc5+ 45.Kc2 Be4 46.a5 Bxe3 47.fxe3 Be7 48.axb6 axb6 49.Hd4?! Bxe3 50.Kd2 Be7 51.Bb1 Bb7 52.Ke3 Hd7 53.h4 Bc7 54.Kd2 Bc5 55.hxg5 fxg5 56.Bh1 Bd5 57.Ke3 Hf6 58.Bb1 Bd6 59.c4 Hg4+ 60.Ke4 Bf6 61.Bg1 Bf7 62.Bb1 Bf6 63.Bg1 Bf8 64.Hb5 Be8+ 65.Kd4 Bd8+ 66.Ke4 Hf6+ 67.Ke3 Be8+ 68.Kd3 Be4 69.Hc3 Bg4 70.He2

rapportsalgado_379

70...Hd7 71.Bb1 He5+ 72.Ke3 Hxc4+ 73.Kf2 h4 74.gxh4 Bxh4 75.Hc3 Bh2+ 76.Kg3 Bb2 77.Bc1 Bb3 78.Kh2 He5 79.Hd5 b5 80.Bc5 Hd3 81.Bc6+ Kf5 82.Bb6 Kg4 és világos feladta

Ponkratov,P (2613) - Sasikiran,K (2682)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hxc6 bxc6 6.e5 Ve7 7.Ve2 Hd5 8.c4 Fa6 9.Hd2 g6 10.Hf3 Fg7 11.Fg5 f6 12.exf6 Vxe2+ 13.Fxe2 Hxf6 14.0-0-0 0-0-0 15.Bhe1 Bde8 16.Hd2 c5 17.Hb3 Fb7 18.g3 d6 19.Ha5 Fa8 20.Ff1 Hg4 21.Fh3 h5 22.Fe3 Bhf8 23.f4

ponkratovsasikiran_380

23...Kd8 24.Bd3 Fd4?! 25.Fxg4 hxg4 26.Hb3 Fxe3+ 27.Bdxe3 Bxe3 28.Bxe3 Bh8 29.Be2 Ff3 30.Bf2 Be8 31.Kd2 Kd7 32.Ha1 Be4 33.b3 Bd4+ 34.Ke3 Be4+ 35.Kd2 Bd4+ 36.Ke3 Bd1 37.Hc2 Bh1 38.Kd2 Bd1+ 39.Kc3 c6 40.He3 Bh1 41.Hf1

ponkratovsasikiran_381

41...d5 42.Hd2 d4+ 43.Kc2 Ke6 44.Kb2? Kf5 45.Kc2 Be1 46.Kb2 Fe2 47.Kc2 d3+ 48.Kb2 Bd1 49.Hb1 Bxb1+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog