Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Rapport sötéttel Dudával mérkőzik meg a világbajnok-jelölti döntő első fordulójában

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Madridban június 16. és július 5. között rendezik meg a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntőt. A nagy érdeklődéssel várt viadalon  Rapport Richárd képviseli a magyar színeket, a rajtlistát a kétszeres kínai olimpiai bajnok, a világranglista második helyezettje, Ding Liren vezeti, Rapport ötödik a rangsorban. A FIDE zászlója alatt játszó orosz Jan Nepomnjacsij a tavalyi dubaji világbajnoki döntő veszteseként szerepelhet. A francia Alireza Firozja FIDE Grand Swiss torna győzteseként, az amerikai Fabiano Caruana ezüstérmesként vívta ki a részvételi jogot. Az amerikai Hikaru Nakamura a Grand Prix 2022 első, Rapport Richárd második helyezettként kvalifikálta magát. A lengyel Jan-Krzysztof Duda a 2021-es Világkupa győzteseként játszat. Az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov szabadkártyát kapott, az előző világbajnok-jelölti döntőtől a koronavírus-járvány miatt visszalépett. A világbajnok-jelölti döntő győztese lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. Idézzük fel a világranglista nyolcadik Rapport Richárd eddigi pályafutásának  legfontosabb eredményeit. A már korábban megtartott irányított sorsoláson nagymester ünk a 8-as rajtszámot kapta, az első fordulóban Jan-Krzysztof Dudával mérkőzik meg.

Az esztendő egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntő. A győztes lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. Az esetleges holtverseny esetén rájátszás döntene.

A tornán a rajtlistát a kétszeres kínai olimpiai bajnok Ding Liren vezeti, aki az orosz Szergej Karjakin 6 hónapos eltiltása miatt játszhat a világranglista ,ásodik helyezettjeként. A legfiatalabb résztvevő a francia színeket képviselő egykori iráni Alireza Firouzja, a 18 esztendős nagymester a FIDE Grand Swiss győzteseként harcolta ki a részvételi jogot.

A 8 fős mezőny legrutinosabb résztvevője Fabiano Caruana, a négy évvel korábbi világbajnoki kihívó,. Az amerikai olimpiai bajnok negyedszer világbajnokjelölt, a Grand Swiss ezüstérmeseként kvalifikálta magát.

A FIDE zászlója alatt szerepelhet az orosz Jan Nepomnjacsij, tavaly világbajnoki kihívó volt, a dubaji fináléban öt játszmáig tartotta magát Magnus Carlsenenl szemben. A maratoni hatodik játszma elvesztése után már nem tudta megnehezíteni a norvég világbajnok címvédését.

A rajtlistán ötödik az olimpiai ezüstérmes Rapport Richárd, a berlini GP-n harmadik volt, a belgrádi viadalt megnyerte, az összetett pontverseny második helyezettjeként érte el eddigi pályafutása legnagyobb sikerét, világbajnokjelölt lett.

Az olimpiai és ötszörös amerikai bajnok Hikaru Nakamura másodszor világbajnok-jelöltként kezdi meg szereplését.

A vb-jelölti döntő doyenje a 35 esztendős Tejmur Radzsabov, aki szabadkártyával vehet részt a tornán. Két éve a 2019-es Világkupa győzteseként a koronavírus-járvány miatt visszalépett, az események őt igazolták. Radzsabov kilenc éve játszott a londoni világbajnok-jelölti döntőn, az utolsó helyen végzett.

A lengyel sakkozás nagy reménysége, a tavalyi Világkupa győztese, a 24 éves Jan-Krzysztof Duda Szocsiban az elődöntőben Magnus Carlsent győzte le, a fináléban Szergej Karjakin ellen diadalmaskodott.

A résztvevők az Élő-pontszámok sorrendjében:

Ding Lire (kínai, 2806)

Alireza Firouzja (francia, 2793)

Fabiano Caruana (amerikai, 2783)

Jan Nepomnjacsij (FIDE, 2766)

Rapport Richárd (magyar, 2764)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2760)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2753)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2750)

Az első forduló párosítása:

Jan-Krzysztof Duda Rapport Richárd

Ding Liren – Jan Nepomnjacsij
Fabiano Caruana – Hikaru Nakamura
Tejmur Radzsabov – Alireza Firouzja

Az első fordulót június 17-én 15 órától  játsszák, minden harmadik játéknapot pihenőnap követ, a befejező fordulóra július 4-én kerül sor. Holtverseny esetén az első helyet eldöntő rájátszásra másnap kerülne sor. Játszmánként a gondolkodási idő 120-120 perc az első 40 lépésre, majd 60-60 perc a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, a 61. lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidőt is kapnak a nagymesterek. Tiltott a 40 lépés előtti döntetlen ajánlat.

A világbajnok-jelölti döntő díjalapja 500 ezer euró, a győztes 48, az ezüstérmes 36, a bronzérmes 24 ezer eurót nyer. Az első három helyezett és a többi résztvevős is minden fél pontért 3.500 eurót kap.

Hatodszor rendezik meg jelenlegi formájában a világbajnok-jelölti döntőt. 2013-ban Londonban a 22 éves Magnus Carlsen holtversenyben végzett Vlagyimir Kramnyikkal, a több győzelem döntött a norvég sakkozó javára. Felejthetetlenek az utolsó forduló izgalmai, mindketten vereséget szenvedtek, az orosz Peter Szvidler sötéttel nyert Carlsen ellen, míg az ukrán Vaszilij Ivancsuk a sötéttel túl sokat kockáztató Kramnyikot fosztotta meg reményeitől.

Egy év múlva Hanti-Manszijszkban a világbajnoki címét Carlsennel szemben elvesztő Viswanathan Anand diadalmaskodott, a 45 esztendős indiai sakkozó veretlenül, egypontos előnnyel győzött. A 2016-os moszkvai döntőben az utolsó fordulóban dőlt el az elsőség sorsa, Szergej Karjakin legyőzte Fabiano Caruanát.

Négy éve Berlinben a 25 esztendős Fabiano Caruana nagyszerű sikerével ért véget a világbajnok-jelölti döntő. A nyolc résztvevős, kétfordulós viadalon az amerikai sakkozó remekül bírta a hajrá izgalmait, megnyerte utolsó két partiját, egypontos előnnyel végzett az élen. Caruana öt győzelemmel, nyolc döntetlennel és egy vereséggel lett első. A háromszoros norvég világbajnok Magnus Carlsen twitter üzenetében gratulált új kihívójának.

2020-ban az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye volt a világbajnok-jelölti döntő. A rajtlistát Fabiano Caruana vezette. Tejmur Radzsabov, a 2019-es Világkupa győztese a koronavírus-járvány miatt többször is a torna elhalasztását kérte, végül visszalépett, a francia Maxime Vachier-Lagrave kapott meghívást.

A legnagyobb biztonsági intézkedések mellett lejátszott hét forduló után az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt a FIDE elnöke, Arkagyij Dvorkovics a nagymesterekkel történt egyeztetést követően félbeszakította a viadalt, az eredményeket nem törölték.

Jekatyerinburgban 390 napos szünet után folytatódott a világbajnok-jelölti döntő.

A tizenharmadik játéknap után Jan Nepomnjacsijt már győztesként ünnepelték, utolsó partijára már nem tudott koncentrálni, kikapott Ding Lirentől.

A világbajnok-jelölti döntő végeredménye:

H

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

P

1

 Jan Nepomnjacsi (2789)

0  ½ 

1  ½ 

½  ½ 

1  0 

½  ½ 

½  1 

1  1 

2

 Maxime Vachier-Lagrave (2758)

1  ½ 

½  ½ 

½  0 

1  ½ 

½  0 

½  1 

½  1 

8

3

Anish Giri (2776)

0  ½ 

½  ½ 

½  1 

½  1 

½  0 

1  0 

½  1 

4

 Fabiano Caruana (2820)

½  ½ 

½  1 

½  0 

0  ½ 

½  ½ 

1  ½ 

½  1 

5

Ding Liren (2791)

0  1 

0  ½ 

½  0 

1  ½ 

½  1 

½  1 

0  ½ 

7

6

 Alekszandr Griscsuk (2777)

½  ½ 

½  1 

½  1 

½  ½ 

½  0 

½  0 

½  ½ 

7

7

 Kirill Alekszejenko (2696)

½  0 

½  0 

0  1 

0  ½ 

½  0 

½  1 

½  ½ 

8

 Wang Hao (2763)

0  0 

½  0 

½  0 

½  0 

1  ½ 

½  ½ 

½  ½ 

5

A világranglista nyolcadik, a rajtlistán ötödik ezüstérmes olimpikonunk, Rapport Richárd a Grand Prix-sorozat ezüstérmeseként vívta ki a világbajnok-jelölti döntőben a részvételi jogot. Eddigi pályafutásának króbikája.

Rapport Richárd 1996. március 25-én Szombathelyen született. Kilenc évesen jelentkezett a Maróczy Géza Központi Sakkiskolába, a felvételi vizsgán nem tudtunk olyan kombinációs feladatot adni, amelyet nem oldott meg azonnal, a végjátékok ismeretében is korát meghazudtoló jártassággal vívta ki elismerésünket. Példás szorgalma, eltökéltsége szép jövőt jósolt.

2009-ben lett nemzetközi mester, egy év múlva már nagymester, megdöntötte Lékó Péter korábbi rekordját. 2010-ben tagja volt az U18-as Európa-bajnokságon bronzérmes válogatottunknak, a mezőnyben a legjobb egyéni eredményt érte el. A Mitropa Kupán négyszer játszott, 2009-ben a harmadik, 2010-ben a második, 2011-ben negyedik az együttessel, 2012-ben a legjobb egyéni eredményt elérve aranyérmes a csapattal.  2012-ben a junior világbajnokságon ezüstérmes volt. Rendszeres meghívottként játszhatott a gibraltári Masters Open viadalon.

2013-ban a Wijk aan Zee-i nagymesterversenyen lett második, Malmőben győztesként, a Sigemann tornán holtversenyes elsőként ünnepelték. Rapid Európa-bajnoki címet szerzett.

2014-ben először kapott meghívást a Tata Steel Masters viadalra, sok tanulsággal szolgált a torna, Risi átesett a tűzkeresztségen.

Tizenkét év után olimpiai ezüstérem

Tromsøben  a 41. sakkolimpián férficsapatunk legerősebb összeállításában hatodik  volt a rajtlistán, a 18 éves Rapport Richárd bemutatkozott a válogatottban. A + 2700 Élő-pontosok körébe is bekerült ifjú titántól győzelmeket vártunk. Szenzációs magyar sirnek örülhettünk, 12 év után ismét ezüstérmes lett a válogatottunk.

Nem járt be könnyű utat csapatunk, ennek hű bizonyítéka, ha összehasonlítjuk ellenfeleinket a riválisokéval. Csapatunk öt olyan együttessel mérkőzött meg, amelyik a top tízben végzett, ez megegyezik Kínáéval.  India abszolút külső körös versenyt játszott, csak kettővel mérte össze erejét. Sakkozóink a finisre kerültek csúcsformába, esélyeiket tökéletes biztonsággal használták ki.  Rappot  9 játszmájából 5,5 pontot szerzett.

Rapport a nagy berobbanás után hullámvölgybe került, a nyílt tornák után a bieli nagymesterverseny volt a mélypont. Abu Dhabiban már látszott a kilábalás, holtversenyben első volt.

Reykjavíkban a csapat Európa-bajnokoágon a rajtlistán hetedik válogatottunk nagyszerű bronzéremmel zárta a szereplését. Együttesünk motorja Rapport Richárd volt. Az Eb-t megelőző sajtótájékoztatón erőtől duzzadóan nyilatkozta, hogy csúcsformában érzi magát. A nagy lejtmenetét követően a legjelentősebb honlapok szakírói nem éppen megnyitásairól lelkendeztek, de a középjátékban látott kreatív játéka méltán érdemelt elismerést. Ricsi 9 partijában elért 6,5 pontjával a legjobb lett a második táblán, az osztrák csapatbajnokságon és Reykjavíkban novemberben +22,2 pontot szerzett, 13 helyezést javítva a 33. volt a virtuális világranglistán.

2016-ban is Gibraltáron játszotta első versenyét 2721 Élő-ponttal, majd Reykjavíkban szerepelt. Először látogatott el Kínába, a csapatbajnokságon játszott. Prágában David Navarával vívott négyjátszmás páros mérkőzést, három döntetlen után a negyedik partiban legyőzte  a csehek legjobbját.

A bakui sakkolimpián nem a legerősebb válogatottunk játszott, Lékó Péter távollétében Rapport volt az éltáblás, nagy csalódás volt 3 pontja 8 játszmájából, ahogy csapatunk 15.helyezése is.

Győzelem Wei Yi ellen

Rapport Richárd győzelmével ért véget Yangchenben a kínai Wei Yi elleni páros mérkőzése. A négy klasszikus partijuk 2-2-vel ért véget, a párharcukat rájátszás döntötte el. Az első villámpartit Wei Yi nyerte meg, Ricsi sötéttel vágott vissza, majd a „hirtelen halál” partit is sötéttel megnyerve a presztízscsata győztese lett!

Rapport a 2017-ben első versenyét Wijk aan Zee-ben játszotta, második szereplése sem sikerült. Minden másképpen alakult volna  a tornán, ha a harmadik fordulóban Ricsi megtalálja a nyerőlépést a későbbi győztes Wesley So ellen.

Nagymesterünk meghívást kapott a Grand Prix 2017-es sorozatára. Sardzsában Rapport remek nyeréssel rajtolt, sötéttel Ding Lirent győzte le Maxime Vachier-Lagrave és Hikaru Nakamura elleni vereséggel folytatta. Rutintalansága is okozhatta, hogy régi hibájába esett, túlértékelte esélyeit. A kettős vereség után egy végtelenül higgadtan játszó Ricsit láttunk, kiemelkedő játékkal győzte le az orosz Alekszandr Rjazancevet, biztosan tartotta az egyensúlyt az extraklasszisokkal szemben. Jó telkesítménye utn meglepő volt a genfi GP-n a sikertelensége, öt vereséget is elszenvedett.

A Világkupán Rapport Richárd negyeddöntős volt, Ding Lirentől a rájátszásban kapott ki

A Világkupán váratlan eredmények sorában, az Élő-pontok tükrében kellemes meglepetés, hogy Rapport Richárd okos taktikával a negyeddöntőbe jutott.. A perui Emilio Cordova ellen könnyed kettős győzelemmel „melegített” a junior világranglistát fölényesen vezető, nyolc hónapja sikert-sikerre halmozó Wei Yi elleni meccsére. Két gyors döntetlennel indult küzdelmük, a rapid rájátszás első partiját Rapport remek technikával nyerte meg. Az idő szorításában, a fokozott feszültségben nem könnyű felidézni a tanultakat, hogy minőségelőnnyel miként kell az áttörést végrehajtani. Rapport technikájáról az internetes szaklapok kivétel nélkül elismeréssel írtak.

Wei Yi legyőzése után újabb kínai ellenfél következett. Li Chao két éve Szegeden Lékó Péterrel páros mérkőzést is játszott, s győzte le időzavarokkal küszködő nagymesterünket. Rapport ezúttal is a rájátszásban bízott, két döntetlen után rapidozhatott. Li Chao hibázott, Rapport tisztelőnyét 115 lépésben érvényesítette. A második partiban megkegyelmezett ellenfelének, a 2,5-1,5-ös győzelem jelentette továbbjutását, a rajtlista 51. helyezettjeként a nyolcaddöntőben.

Tbilisziben Rapport Richárd harmadik rájátszását is megnyerte, az orosz Jevgenyij Najer ellen 2,5-1,5-ös győzelemmel lett negyeddöntős. Remek versenyzői tulajdonságának köszönhetően sikerrel birkózott meg a rájátszás fokozott feszültségével. Rapport harmadik kínai ellenfelével már nem bírt. Az olimpiai bajnok, Ding Liren a párharc második partijában világossal 41 lépésben legyőzte nagymesterünket.

Man sziget fővárosában, Douaglasban a világbajnok Magnus Carlsen elsőségével fejeződött be a Chess.com nyílt versenye. Hikaru Nakamura és az exvilágbajnok Viswanathan Anand félpontos hátránnyal osztotta második helyet.. Kilencfős a 6,5 pontosok csoportja, Rapport Richárd veretlenül tizedikként végzett.

A Krétán megrendezett csapat Európa-bajnokságon válogatottunk az ötödik helyen végzett. Az izgalmas hajrában kár volt Rapport Richárd megingásáért, a kiélezett versenyfutásban egyetlen hiba is elegendő volt, hogy váratlan fordulat következzen be. Az időzavarok miatt elvesztett három parti végül végzetesnek bizonyult a dobogós helyezésért vívott ütközetekben. rapport a harmadik táblán játszott, 8 játszmájából 5 pontot szerzett, 7 Élő-pontot nyert, ahogy csapatunkból mindenki pluszban zárta a szereplését. Az elmúlt évek tükrében nem kis szomorúsággal írom, hogy Rapport Richárd azóta nem játszott a válogatottunkban.

Palma de Mallorcán a GP 2017 utolsó tornáján Rapport a negyedik helyet szerezte meg, ismét vissza küzdötte magát a 2700 Élő-pontosok elitjébe. Egyetlen vereségét Anish Giritől szenvedte el, az izraeli Borisz Gelfandotés a norvég Jom Ludwig Hammert győzte le.

Gibraltáron nagy sikerként második

Rapport Richárd 2018-ban Gibraltáron játszotta első versenyét, a tizedik forduló után hetes holtverseny alakult ki, négyen játszhattak az első helyet eldöntő rájátszásban. Nagymesterünk a háromszoros örmény olimpiai bajnoki bajnok leon Aronjantól 1,5-0,5-ös vereséget szenvedett. Sorban játszotta a nyílt versenyeket. A Reykjavík Openen holtversenyben negyedikként végzett, holtversenyes ötödik volt Abu Dhabiban.

Douglasban ezüstérmes olimpikonjaink, Rapport Richárd és Lékó Péter pályafutásuk során először mérkőztek meg egymással. A jelentős korkülönbség mellett ennek magyarázata, hogy zárt bajnokságot a Magyar Sakkszövetség 2013 óta nem rendezett, Lékó fénykora idején Rapport még csak sokat ígérő ifjú tehetség volt. A párosítási szisztéma szeszélye folytan éppen a viadal utolsó fordulójában néztek farkasszemet, a bécsi megnyitásban kiegyensúlyozott küzdelemben született meg a döntetlen, Rapport a 11., Lékó a 22. helyen végzett, a lengyel Radoslaw Wojtaszek rájátszásba  n diadalmaskodott.

2019-ben Magnus Carlsen hetedszer győzött a Tata Steel Masters viadalon. Rapport ötven százalékot elérve lett hármas holtversenyben hetedik. Emlékezetes marad Jan-Krzysztof Duda elleni zseniális kombinációja, az első két helyezettől szenvedett vereséget.

Sikeres volt nagymesterünk első „látogatása” St. Louisban, a Champions Showdown rapid tornán ezüstérme volt Fabiano Caruana mögött.

Danzhouban Rapport Richárd nagyszerű elsőségével fejeződött be a tizedszer megrendezett szuperverseny.

A viadal történetében másodszor köszönthettek nem kínai győztest, az orosz Jan Nepomnjacsij 2016-os sikere után három évvel Rapport Richárd vehette át az első helyezettnek járó trófeát. A 23 esztendős sakkozónk a kiegyensúlyozott mezőnyben, a 20-as kategóriájú, 2727-es Élő-átlagú tornán ötödik volt a rajtlistán. Jó ómennek bizonyult a sorsoláskor húzott egyes rajtszám, okos, taktikus versenyzéssel ért elsőként a célba.

Nagymesterünk szabadkártyával játszott a Grand Chess Tour 2019 negyedik versenyén, a St. Louis-i rapid és villámversenyén. Megszakadt Magnus Carlsen győzelmi sorozata, Levon Aronjan nyerte meg az összetett versenyt, Rapport hetedik lett.

A montenegrói Ulcinjban az olasz Obiettivo Risarcimento Padova együttese a 35. Klubcsapatok Európa-kupa győztese. A rajtlistán negyedik helyre rangsorolt csapat Rapport Richárddal az éltáblán a viadal utolsó fordulójában 3,5-2,5-re legyőzte a legjobbként rangsorolt macedón Alkaloid gárdáját, és hét csapatgyőzelemmel lett aranyérmes. Rapport nem indult sem a Világkupán, se, a Grand Swiss viadalon.

Újabb siker Kínában

Rapport a 2020-as esztendőt is szép győzelemmel kezdte meg, Danzhoubana rapid tornán veretlenül lett első, Ding Lirent fél ponttal előzte meg. A koronavírus-járvány miatt csak az online viadalokat rendezték meg, Rapport Richárdot ezeken a tornákon nem láttuk.

A Grand Chess Tour 2021 résztvevője

Rapport meghívást kapott a Grand Chess Tour 2021 sorozatra, az első tornát, a bukaresti Superbet versenyt betegség miatt lemondta. A párizsi rapid és villámversenyen remekül hajrázott. Hetedikként kezdte befejező játéknapot, a finisben a dobogós helyért is küzdhetett, végüé egy ponttal elmaradt az érmes helyezéstől, hetedik lett.

Saint Louisban az amerikai Hikaru Nakamura elsőségével fejeződött be a rapid és villámverseny. A Grand Chess Tour öt versenyből álló sorozatának negyedik viadalán Nakamura veretlenül, hárompontos előnnyel végzett az élen, három fordulóval a befejezés előtt már tornagyőztes volt. A második helyért a világranglista második amerikai Fabiano Caruana és Rapport Richárd vívott kiélezett küzdelmet, az izgalmas hajrában végül Caruana lett az ezüstérmes, nagymesterünk harmadik helye szép siker, 20 ezer dollárt nyert.

A francia Maxime Vachier-Lagrave nagy sikerével fejeződött be a 8. Sinquefield Cup. Pályafutása során az amerikai sakkozás fellegvárában, Saint Louisban másodszor köszönthették a nagy presztízsű torna győzteseként. Fél ponttal előzte meg az amerikai hármast, Fabiano Caruana, Leinier Dominguez Perez és Wesley So trióját. Rappport Richárd ötvenszázalékos teljesítménnyel az ötödik helyen végzett, hét döntetlen mellett az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovtól szenvedett vereséget, az orosz Peter Szvidlert győzte le.

Nagymesterünk két év után játszott ismét szuperversenyen. Új megnyitási repertoárral készült, sokkal inkább a biztonságra helyezte a hangsúlyt. Balszerencsés volt Mamedgyarov elleni veresége, az ötszörös olimpiai és nyolcszoros orosz bajnok Peter Szvidlert látványos támadással győzte le.

Hazai pályán negyedszer ünnepelték a hagyományos torna győzteseként Magnus Carlsent. A világbajnok az Altibox Norway Chess 2021 viadal félidejében csak a negyedik helyet osztotta Alireza Furouzjával, az ötödik játéknapon vereséget szenvedett Szergej Karjakintól, 6 pontját az Armageddon játszmákban érte el! Rapport Richárd kitűnő teljesítményt nyújtva állt az élen, Carlsennel szemben világossal remizett a „hirtelen halál” partiban, Jan Nepomnjacsijtól kikapott a rájátszásban, de két nyerése, Karjakin elleni sikere a vezetést jelentette számára.

Félidőben a verseny állása:

1.Rapport Richárd (magyar, 2760) 9,5 pont

2. Jan Nepomnjacsij (orosz, 2792) 8,5

3. Szergej Karjakin (orosz, 2758) 7

4-5. Magnus Carlsen (norvég, 2855) és Alireza Firouzja (francia, 2754) 6

6. Aryan Tari (norvég, 2642) 3

Szenzációs volt a folytatás is, Aryan Tari és Szergej Karjakin legyőzésével Ricsi három és félpontos előnnyel játszhatta Magnus Carlsen ellen a sorsdöntő partit.. Carlsennek a 77 lépésben kiharcolt győzelem reményt adott, Ricsit a játszma befejező szakaszában elkövetett döntő hiba nagyon megviselte. A világbajnok először a kilencedik forduló után vezetett, visszavágott Karjakinnak, míg Rapport a rájátszásban másodszor szenvedett vereséget Nepomnjacsijtól. A láthatáron pedig megjelent a 18 éves Alireza Firouzja, aki nagy hajrába kezdett, már mesterhármasnál tartott.

A nagy versenyfutásban így érkeztünk el az utolsó játéknaphoz, amikor eldőlt az első hely sorsa és a dobogós helyek sorrendje. Elsőként Jan Nepomnjacsij és Magnus Carlsen küzdelme ért véget. A világbajnok kihívójára. az Armageddon partiban vereséget mért, de  még nem ünnepelhetett, zajlott Alireza Firouzja és Rapport Richárd játszmája, nagymesterünk győzelemmel beérhette volna a világbajnokot és rájátszás döntötte volna el az első hely sorsát.

Firouzja érthetően kockáztatott, a harmadik helye biztos volt, győzelemmel pedig ezüstérmes… Minőséget áldozott, jelentős időhátrányba került Ricsi az első kísérletet visszaverte, lehetősége lett volna a minőség visszaáldozásával bebiztosítani a második helyet, de többet akart.

A francia sakkozó „könnyű kézzel” húzta meg a jó lépéseket, Ricsi hibázott a védekezésben, amit Firouzja kihasznált, csattant a döntő áldozat, Firouzja ismét ezüstérmes lett, Ricsi őriási esélyt hagyott kihasználatlanul.

Bakuban Fabiano Caruana elsőségével fejeződött be a 7. Vugar Gasimov emlékverseny. Rapport Richárd és Fabiano Caruana holtversenyben végzett az összetett pontversenyben, a rapid és a villámversenyen mindketten 24 pontot gyűjtöttek. Az első hely sorsát az Armageddon játszma döntötte el, Caruana játszott világossal és 5 perce volt Rapport 4 percével szemben, nagymesterünk remifórral játszott, a 28. lépése után már nem találhatott mentséget. Caruanának a befejező játéknap előtt két pont volt a hátránya, nagy hajrával tört előre. Rapport Richárd az utolsó fordulóig vezette a versenyfutást.

Siker Wijk aan Zee-ben is

Wijk aan Zeeben Magnus Carlsent nyolcadszor ünnepelték a hagyományos torna győzteseként,  másfél pontos előnnyel lett első a 84. Tata Steel Chess Masters viadalon. Kijutott az elismerésből a holtversenyben másodikként végzett azerbajdzsáni Sahriajr Mamedgyarovnak és Rapport Richárdnak is.

Remekül sikerült nagymesterünk főpróbája a három versenyből álló Grand Prix 2022 sorozat előtt. Ricsi gyorsan feledte az első fordulóban Jan-Krzysztof Duda elleni vereségét, a második körben a címvédő Jorden Van Foreest ellen nyert. Emlékezetes marad Nils Grandeliust megadásra kényszerítő elterelő bástyaáldozata. Az ötödik forduló után Praggnanandhaa elleni győzelmének köszönhetően hármas holtversenyben az élen állt. Hatodik partiját sötéttel játszva elvesztette Magnus Carlsennel szemben, remizett Sahrijar Mamedgyarovval és Szergej Karjakinnal, a nyolcadik forduló után az ötödik helyen állt. Santosh Gujrathi Vidit elleni döntetlennel folytatta. A tizedik fordulóban szenzációs győzelmet aratott, Fabiano Caruanát sötéttel győzte le. Danyil Dubov visszalépésével játék nélkül kapta meg a pontot, de ne feledjük, hogy többek között Anish Giri és Magnus Carlsen is. Visszaverte Andrej Jeszipenko próbálkozásait, majd Girivel gyorsan remizett, bebiztosította holtversenyes második helyét. Nyert 5,7 Élő-pontot, tizedik volt a világranglistán!

Bravúros győzelmekkel elődöntős a berlini GP-n

Berlinben rendezték meg a GP-sorozat első versenyét. Rapport Richárd a csoport küzdelmeket a lengyel Radoslaw Wojtaszektől elszenvedett vereséggel kezdte. Az orosz Vlagyimir Fedoszejev elleni bravúros kettős győzelemmel, majd a rájátszásban Wojteszeket legyőzve jutott az elődöntőbe. Hikaru Nakamurával már nem bírt, elfáradt a hosszú, nehéz partikban, a Wijk aan Zee-i Tata Steel Chess Masters viadal után csak négy nap pihenője volt. Holtversenyes harmadik helyével 7 GP-pontot gyűjtött.

Belgrádban  győztesként ünnepelték

A 25 éves Rapport Richárd pályafutása egyik legnagyobb sikereként megnyerte a belgrádi Grand Prix-viadalt. Veretlenül, taktikusan versenyezve, esélyeit remekül kihasználva lett a 16 fős torna győztese. A csoportmérkőzéseken döntő volt az indiai Santosh Gujrathi Vidit elleni kettős győzelme.

Az elődöntőben a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen diadalmaskodott. Az első játszmában túljátszotta a tavalyi világbajnok-jelölti döntő ezüstérmesét. A második összecsapás izgalmaiban is higgadt maradt, a felkínált eséllyel élni tudott, döntetlenre mentette az ütközetet.

A döntő első partijában Dmitrij Andrejkin óvatos játéka nem vezethetett sikerre, Ricsi tökéletes felkészüléssel gond nélkül remizett.

A második összecsapásuk is békés küzdelemnek indult, többen már elkönyvelték a lépésismétléses döntetlent, amikor Rapport hosszas gondolkodás után minőséget áldozott. Pontosan számolt, egészséges kockázatot vállalt, feladta a leckét ellenfelének.

A bonyodalmakban az idő egyre inkább szorította Andrejkint, nem találta meg a helyes védekezést. Óvatlan királylépése után már viharfelhők is gyülekeztek a királya körül, amikor a döntő hibát elkövette, a remélt örökös sakkból Ricsi királya ellépkedett, a vezére pedig védte a nagyátlót. Rapport Richárd a GP összetett pontversenyében Hikaru Nakamura mögött második lett, világbajnokjelölt!

A Meltwater Champions Chess Tour 2022 második tornáján, a Charity Cup viadal kvalifikációs versenyén Rapport Richárdnak nem sikerült a negyeddöntőbe jutás. A nyolcadik helyen előállt holtverseny a cseh David Navarának kedvezett, Rapport végül kilencedik lett.

Bukarestben a francia Maxime Vachier-Lagrave elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2022 első versenye, a Superbet Chess Classic, izgalma rájátszásban dőlt el a javára.

Rapport Richárd világranglista ötödikként, a rajtlistán harmadikként kezdte meg szereplését és nem tudta túltenni magát Bogdan-Daniel Deac elleni vereségén, az időkontroll előtti utolsó lépésével elkövetett elnézésen. MVL ellen is egy huszárlépés okozta vesztését. Tizenkét Élő-ponttal lett szegényebb, bízhatunk abban, hogy a balsikerén gyorsan túlteszi magát, a madridi világbajnok-jelöltek viadalán már ismét jó formában sakkozik.

Varsóban Jan-Krzysztof Duda elsőségével fejeződött be a GCT második viadala, a 10 résztvevős Superbet rapid és villámverseny. Hihetetlenül izgalmas finisben Duda félpontos előnnyel végzett az élen. A rapidversenyben Rapport Richárd második volt, 13 pontjához a villámversenyen a 18 partiból csak hat és felet gyűjtött, hatodikként zárta a szereplését. Rapport az utolsó pillanatban visszaléprtt a stavangeri Norway Chess viadaltól, a világbajnok-jelölti döntő elött a pihenést, a feltöltődést választotta.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Gukesh, Nakamura és Nepomnjacsij holtversenyben az élen, Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 19.

Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontoe előnnyel vezet
2024. 04. 18.

Nepomnjaxsij és Gukesh D reizett, Caruana és Nakamura nyert, Lei Tingjie legyőzte Gorjacskinát
2024. 04. 16.

Gukesh D és Nepomnjacsij döntetlennel is megőrizte éllovasi pozícióját, Tan Zhongyi ismét egyedül az élen
2024. 04. 15.

A nyolcadik forduló után Gukesh és Nepomnjaxsij vezet, a női viadalon hármas holtverseny az élen
2024. 04. 14.

A világbajnok-jelölti döntők félidejében Jan Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 12.

Gukesh és Nepomnjacsij remizett, megőrizték holtversenyes első helyüket, Tan Zhongyi előnye is fél pont
2024. 04. 11.

Gukesh 87 lépéses győzelemmel beérte Neomnjacsujt, Nakamura ekőször nyert
2024. 04. 10.

A világbajnok-jelölti döntők negyedik fordulójában Nepomnjacsij myert Vidit ellen, Szalimova legyőzte Konerut
2024. 04. 08.

Praggnanandhaa sötéttel nyert az indiai rangadón Vidit ellen, már a nyitásban meglepte riválisát
2024. 04. 07.

Torontóban Tan Zhongyi kettős győzelemmel rajtolt, békés első forduló, viharos második kör a vb-jelölti döntőkben
2024. 04. 06.

Carlsen harmadszor a GRENKE Chess Classic  győztese, Rapport volt a világelső legfőbb riválisa
2024. 04. 03.

Prágai elsőségével Abduszattorov negyedik az új világranglistán
2024. 04. 01.

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog