Help Sales ÁSZF

Rapport Richárd remizett, holtversenyben első, az utolsó forduló dönt

Címkék: Junior világbajnokság Rapport Richárd

Az utolsó fordulóra maradt a döntés az Athénben zajló junior világbajnokságon. A tizenkettedik játéknapon Rapport Richárd érdekes, nem mindennapi manőverekkel fűszerezett partiban remizett az örmény Samvel Ter-Sahakjannal. A nagy rivális török Alekszander Ipatov a vb egyik nagy felfedezettjével, a viadalon nagymesteri normát teljesítő 13 éves Wei Yuval osztozott meg a ponton. Rapportnak és Ipatovnak fél pont az előnye a kínai Ding Liren és az örmény Ter-Sahakjan előtt. Rapport Richárd utolsó partiját sötéttel a háromszoros kínai bajnok Ding Lirennel játssza. Varga Klára partija döntetlen lett indonéz ellenfelével szemben, hatos holtversenyben a nyolcadik.

Eredeti elgondolásokkal fűszerezett, rendkívül érdekes partit játszott Rapport Richárd az örmény Samvel Ter-Sahakjannal. A francia védelmű játszmában mindkét király középen rekedt, világosnak látszólag igen veszélyes h szabadgyalogja jött létre. Mindketten választhattak volna más-más megoldásokat, a bonyodalmak végül cserékkel elcsendesültek, a futóvégjáték már remi volt.

Ipatov és Rapport egymás mellett játszott

A viadal egyik nagy meglepetése a 13 éves kínai Wei Yu szereplése, aki 11 partiból nagymesteri normát teljesített. A török Alekszander Ipatovval szemben is állta a sarat. Fontos partit nyert sötéttel a háromszoros kínai bajnok Ding Liren. Örülhet az indiai Sahaj Grover és Das Debashis is, ők 9 játszmából értek el nagymesteri normát. Az örmény Karen Grigorjan ma vesztett, de 10 partiból neki is normája van.

 

Az élcsoportban a 12. forduló eredményei:

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 8,5) – Rapport Richárd (magyar, 2605, 9)  döntetlen

Wei Yi (kínai, 2418, 8) – Alekszander Ipatov (török, 2577, 9)  döntetlen

Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 8) – Ding Liren (kínai, 2695, 8)  0 - 1

Yu Yangyi (kínai, 2635, 8) – Nils Grandelius (svéd, 2562, 8)  döntetlen

Sahaj Grover (indiai, 2516, 7,5) – Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2629, 7,5)  döntetlen

Niclas Huschbeth (német, 2532, 7) – Grigorij Oparin (orosz, 2488, 7,5)  1 – 0

..

Mihók Olivér (magyar, 2456, 5,5) – Ottomar Ladva (észt, 2153, 6) 1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1-2. Alekszander Ipatov (török) és Rapport Richárd (magyar) 9,5 pont

3-4. Ding Liren (kínai) és Samvel Ter-Sahakjan (örmény) 9

5-7. Wei Yi (kínai), Yu Yangyi (kínai) és  Nils Grandelius (svéd) 8,5

8-16. Alekszandr Simanov (orosz), Sahaj Grover (indiai), Jorge Cori (perui), Jaroszlav Zserebuh (ukrán), Robin van Kampen (holland), Alekszander Indjic (szerb) Niclas Huschenbeth (német), Andreas Heimann (német) és  Eric Hansen (dán) 8

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Ding Liren (kínai, 2695, 9) – Rapport Richárd (magyar, 2605, 9,5)

Alekszander Ipatov (török, 2577, 9,5) – Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 8)

Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2629, 8) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 9)

Nils Grandelius (svéd, 2562, 8,5) – Wei Yi (kínai, 2418, 8,5)

Robin van Kampen (holland, 2565, 8) – Yu Yangyi (kínai, 2635, 8,5)

A leányok versenyében a kínai Guo Qi félpontos előnnyel várhatja a befejező fordulót. Tizenkettedik játszmáját a montenegrói Jovana Vojinovic ellen megnyerte, az éllovas perui Deysi Cori vereséget szenvedett az indonéz Aulia Medina Wardától. Négyen üldözik a 17 esztendős kínai nagymesternőt. A grúz Meri Arabidze csak remizett, de ő is nagymesteri normának örülhet, ahogy a viadalon sokáig vezető román Irina Bulmaga.

Varga Klára sötéttel remizett az indonéz Monica Sihite Chelsie ellen, a parti lépésismétléssel fejeződött be.

 

Az élcsoportban a 12. forduló eredményei:

Deysi Cori (perui, 2413, 8,5) - Aulia Medina Warda (indonéz, 2218, 7,5)  0 - 1

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2414, 8) – Meri Arabidze (grúz, 2379, 7,5)  döntetlen

Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 7,5) – Guo Qi (kínai, 2358, 8)  0 - 1

Hajala Abdulla (azeri, 2217, 7,5) – Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2342, 8) döntetlen

Julija Oszmak (ukrán, 2171, 7) – Irina Bulmaga (román, 2380, 7,5)  0 - 1

Monica Sihite Chelsie (indonéz, 2162, 7) – Varga Klára (magyar, 2181, 7) döntetlen

Klaudia Kulon (lengyel, 2259, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2361, 7)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1.Guo Qi (kínai) 9 pont

2-6. Nasztasszia Ziziulkina (fehérorosz), Anasztazia Bodnaruk (orosz), Irina Bulmaga (román), Deysi Cori (perui), Aulia Medina Warda (indonéz) 8,5 pont

6-7. Meri Arabidze (grúz) és Hajala Abdulla (azeri) 8

8-13. Jovana Vojinovic (montenegrói),  Klaudia Kulon (lengyel), Monica Sihite Chelsie (indonéz), Wang Jue (kínai), Varga Klára (magyar) és Szabina Ibrahimova (azeri) 7,5

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Guo Qi (kínai, 2358, 9) – Hajala Abdulla (azeri, 2217, 8)

Aulia Medina Warda (indonéz, 2218, 8,5) – Irina Bulmaga (román, 2380, 8,5)

Szabina Ibrahimova (azeri, 2091, 7,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2380, 8,5)

Deysi Cori (perui, 2413, 8,5) – Wang Jue (kínai, 2355, 7,5)

Nasznasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2342, 8,5) – Klaudia Kulon (lengyel, 2259, 7,5)

Varga Klára (magyar, 2181, 7,5) – Meri Arabidze (grúz, 2379, 8)

Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 7,5) – Monica Sihite Chelsie (indonéz, 2162, 7,5)

 

Ter-Sahakjan,S (2567) - Rapport,R (260)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 Hc6

Az adatbázisban 26112 játszmát találunk a 6...He7-re. A dortmundi szuperversenyen Lékó Péter kétszer is elméleti csatát vívott a 7.Vg4 cxd4 8.Vxg7 Bg8 9.Vxh7 Vc7 10.He2 Hbc6 11.f4 dxc3 változatban. Az olasz Fabiano Caruana llen elrontotta nyert állását, a lengyel Mateusz Bartelt legyőzte a variban.

7.Vg4 g6 8.Hf3 Va5 9.Fd2 Va4 10.Ba2 Fd7 11.Vf4 h6 12.h4 Ha5

Újítás, korábban sötéttel a 12...c4 lépést kultiválták, Ricsi inkább a huszárral igyekezett c4-re.

13.Fd3 Hc4 14.dxc5 Hxd2 15.Vxd2 Bc8 16.h5 g5 17.Hd4 Va5

 

18.f4

Jobb volt a 18.Hb3 Vc7 19.Ve3 f5 20.0-0 He7 21.Bb2 folytatás.

18...Vxc5 19.fxg5 hxg5 20.Vxg5 Vxc3+ 21.Ke2 He7 22.Ve3 a6

Figyelmet érdemelt 22...Bc4 23.Bh4 (23.Hf3 Bg4) 23...Bxd4 24.Vxd4 Vxd4 25.Bxd4 Bxh5 26.Bb2 Bxe5+ 27.Kd2 b6 változat.

23.Kf2 Hc6 24.Hf3 Kd8

Ricsi az f6 lépést készítette elő, a rendkívül eredeti pozícióban nem könnyű sötétnek jó tervet találni.

25.Baa1?!

Az örmény sakkozó kiengedte előnyét. 25.h6 f6 26.exf6 Vxf6 27.h7 Bf8 28.Kg1 kellemetlen álláshoz vezetett volna.

 

25...f6! 26.exf6 Vxf6 27.c4?! Bf8 28.Bae1 dxc4

Számításba jött a 28...Hd4 29.Ve5 Vxe5 30.Bxe5 dxc4 31.Fe4 Hxf3 32.gxf3 Fc6 folytatás.

29.Fe4 Hd4 30.Fxb7 Bb8 31.Bb1 e5

 

32.Fe4

Érdekesebb volt a 32.h6 Kc7 33.Fd5 Bxb1 34.Bxb1 Vh4+ 35.Kg1 Hxf3+ 36.gxf3 Vd4 37.Vxd4 exd4 38.Fxc4 Bh8 39.Bd1 Bxh6 40.Bxd4 változat.

32...Ke7 33.Bhe1 Bxb1 34.Bxb1 Vh4+ 35.Kg1 Hxf3+ 36.Fxf3

 

36...Vd4 37.Be1 Kf6 38.Kf1 Vxe3 39.Bxe3 Fe6 40.Fd1 Bd8 41.Ke1

 

41...Bd3 42.Bxd3 cxd3 43.Kd2 Fd5 44.Kxd3 Fxg2 45.a4 a5 46.Kc4 Fc6 47.Kc5 Fe8 48.Kb6 Kg7 49.Kxa5 e4 50.Kb4 Fxa4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog