Help Sales ÁSZF

Rapport Richárd két fordulóval a befejezés előtt holtversenyben első a junior vb-n

Címkék: Junior világbajnokság Rapport Richárd

Az Athénben zajló junior világbajnokságon két fordulóval a befejezés előtt Rapport Richárd a török színekben játszó Alekszander Ipatovval holtversenyben vezet. Fél pont az előnyük az örmény Samvel Ter-Sahakjan előtt, öten egypontos hátránnyal követik a duót. A viadal tizenegyedik fordulójában nagymesterünk a svéd Nils Grandeliussal remizett, nyerőesélyes állásban taktikai kalandokba bocsátkozott, vezérlépéssel nyerhetett volna. Rapport Richárd a tizenkettedik játéknapon sötéttel az örmény Samvel Ter-Sahakjannal mérkőzik meg. A leányok versenyében Varga Klára győzött, a perui Deysi Cori fél ponttal előzi meg az üldöző triót.

Rapport Richárd taktikai csapásokban gazdag játszmában remizett a svéd Nils Grandeliussal. A Nimzoindiai védelmű partiban sötét királya középen rekedt, Grandelius törte is a fejét. Ricsi minőségáldozatát nem fogadhatta el, de sajnos hibás futólépése büntetlen maradt. Nagymesterünk túlságosan belefeledkezett a taktikai motívumokba, a számolgatásba, de a svéd sakkozó megmenekült a vereségtől. 19.Hxd6+ helyett 19.Vb1-re nem tudta volna megmenteni a játszmát. Az összecsapás örökös sakkal ért véget.

 

 

Az ukrán születésű, spanyol színekben is játszó, most a török válogatott tagja, Alekszander Ipatov „legyűrte” a szerb Alekszander Indjicset, és Ricsivel holtversenyben vezet két fordulóval a befejezés előtt. Döntetlen született a kínai rangadón, Yu Yangyi tisztáldozattal kényszerített ki örökös sakkot Ding Liren ellen.

 

Az élcsoportban a 11. forduló eredményei:

Rapport Richárd (magyar, 2605, 8,5) – Nils Grandelius (svéd, 2562, 7,5)

Alekszander Ipatov (török, 2577, 8) – Alekszandar Indjic (szerb, 2481, 7)  1 - 0

Ding Liren (kínai, 2695, 7,5) – Yu Yangyi (kínai, 2635, 7,5)  döntetlen

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 7,5) – Conrad Holt (amerikai, 2498, 7)  1 - 0

Mihail Antipov (orosz, 2462, 7) – Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 7)  0 - 1

Karen Grigorjan (örmény, 2529, 7) – Wei Yi (kínai, 2418, 7)  0 - 1

Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2629, 6,5) – Das Debashis (indiai, 2446, 6,6) 1 – 0

Mark Lapidus (észt, 2129, 6,5) – Sahaj Grover (indiai, 2516, 6,5) 0 – 1

Grigorij Oparin (orosz, 2488, 6,5) – Diptayan Ghosh (indiai, 2417, 6,5)  1 - 0

Marco Codenotti (olasz, 2314, 5,5) – Mihók Olivér (magyar, 2456, 5,5)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1-2. Alekszander Ipatov (török) és Rapport Richárd (magyar) 9 pont

3. Samvel Ter-Sahakjan (örmény) 8,5

4-8. Yu Yangyi (kínai), Wei Yi (kínai), Ding Liren (kínai), Alekszandr Simanov (orosz) és  Nils Grandelius (svéd) 8

9-11. Sahaj Grover (indiai), Jaroszlav Zserebuh (ukrán) és Grigorij Oparin (orosz) 7,5

 

Az élcsoportban a 12. forduló párosítása:

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 8,5) – Rapport Richárd (magyar, 2605, 9)

Wei Yi (kínai, 2418, 8) – Alekszander Ipatov (török, 2577, 9)

Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 8) – Ding Liren (kínai, 2695, 8)

Yu Yangyi (kínai, 2635, 8) – Nils Grandelius (svéd, 2562, 8)

Sahaj Grover (indiaim 2516, 7,5) – Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2629, 7,5)

Niclas Huschbeth (német, 2532, 7) – Grigorij Oparin (orosz, 2488, 7,5)

 

A leányok versenyében a perui Deisy Cori sötéttel győzte le a grúz Meri Arabidzét és félpontos előnnyel egyedül vezet. Varga Klára korán minőséget nyert, de a fölényes állásban csökkent a koncentrációja és az ukrán Irina Petrova remizhetett volna. Az újabb hiba után már könnyű volt Klárának begyűjteni az egész pontot.

 

Az élcsoportban a 11. forduló eredményei:

Meri Arabidze (grúz, 2379, 7,5) – Deysi Cori (perui, 2413, 7,5)  0 - 1

Irina Bulmaga (román, 2380, 7) – Guo Qi (kínai, 2358, 7,5)  döntetlen

Monica Sihite Chelsie (indonéziai, 2162, 7) – Anasztazia Bodnaruk (2414, 7)  0 - 1

Nasztasszia Ziaziulkina (fehérosz, 2342, 7) – Wang Jue (kínai,2355, 6,5)  1 - 0

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2391, 6,5) – Hajala Abdulla (azeri, 2217, 6,5)  0 - 1

Elena Szemenova (orosz, 2134, 6,5) – Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 6,5)  0 - 1                                                                                                                        

Aulia Medina Warda (indonéziai, 2218, 6,5) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2193, 6,5)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2361, 6) – Bhakti Kulkarni (indiai, 2159, 6,5) 1 - 0

Varga Klára (magyar, 2181, 6) – Irina Petrova (ukrán, 2173, 6)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1.Deysi Cori (perui) 8,5 pont

2-4. Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz), Guo Qi (kínai) és 8

5-9. Irina Bulmaga (román), Maria Arabidze (grúz), Jovana Vojinovic (montenegrói), Aulia Medina Warda (indonéziai) és Hajala Abdulla  (azeri) 7,5

10-13.Monica Sihite Chelsie (indonéziai), Alekszandra Gorjacskina (orosz), Varga Klára (magyar) és Julija Oszmak (ukrán, 2171) 7

 

Az élcsoportban a 12. forduló párosítása:

Deysi Cori (perui, 2413, 8,5) - Aulia Medina Warda (indonéziai, 2218, 7,5)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2414, 8) – Meri Arabidze (grúz, 2379, 7,5)

Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 7,5) – Guo Qi (kínai, 2358, 8)

Hajala Abdulla (azeri, 2217, 7,5) – Nasztasszia Ziaziulkina (fehéorosz, 2342, 8)

Julija Oszmak (ukrán, 2171, 7) – Irina Bulmaga (román, 2380, 7,5)

Monica Sihite Chelsie (indonéziai, 2162) – Varga Klára (magyar, 2181, 7)

Klaudia Kulon (lengyel, 2259, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2361, 7)

 

Rapport,R (2605) - Grandelius,N (2562)
Nimzoindiai védelem [E31]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Fg5 c5 5.d5 Fxc3+ 6.bxc3 d6 7.e3 Ve7 8.Hf3 e5 9.Vc2 h6 10.Fh4 Hbd7 11.Hd2 e4 12.Fe2 g5 13.Fg3 Hf8 14.0-0

Világossal kedvelik a [14.h4 Hg6 15.h5 Hf8 változatot is.

14...Hg6 15.f4 exf3 16.Bxf3 Hg4 17.He4 H6e5

 

18.Baf1! Fd7

A svéd nagymester hosszasan gondolkodott, a minőségáldozat elfogadására érthetően nem vállalkozott, de rosszat húzott. 18...Hxf3+-ra 19.Fxf3 Hxe3 (19...He5 20.Fh5 Kd8 21.Bf6) 20.Vf2! Hxc4 (20...Hxf1 21.Fxd6) 21.Hxd6+ Hxd6 22.Be1 Fe6 23.dxe6 fxe6 24.Fxd6 Vxd6 25.Fh5+ Kd7 26.Bd1 Vxd1+ 27.Fxd1 változatban reménytelen lett volna állása.  Jobb volt a 18...h5 19.h3 Hxf3+ 20.Fxf3 He5 21.Fxh5 Bxh5 22.Fxe5 Vxe5 23.Hf6+ Kd8 24.Hxh5 f5 25.Bf3 folytatás.

 

 

19.Hxd6+!?

Ricsi nem tudta kihagyni a kombinációs lehetőséget, de sötét nem találhatott volna mentséget 19.Vb1!-re, 19...f5 (19...0-0 20.Hf6+ Hxf6 21.Bxf6 Hg6 22.Fh5 Vxe3+ 23.Kh1 Hf4 24.Fxf4 gxf4 25.B1xf4 Bae8 26.Fxf7+ Bxf7 27.Bxf7 Ve1+ 28.Vxe1 Bxe1+ 29.Bf1; 19...0-0-0? 20.Bxf7! Hxf7 21.Bxf7) 20.Bxf5 Fxf5 21.Bxf5 0-0-0 22.h3 Hxc4 23.Fxg4 világos nagy fölényével jöhetett volna.

 19...Vxd6 20.Bxf7 Hxe3 21.Ve4 Hxf1

 

22.Fxe5 Hd2 23.Ve3 Vg6 24.Bf2

 

24...Vb1+

Grandelius megtalálta az egyetlen védelmet, a vezér leadását. 24...Ve4-re 25.Fh5+ Kd8 26.Ff6+ Kc7 27.Vxc5+ Kb8 28.h3 nyert volna.

25.Ff1 Hxf1 26.Bxf1

 

26...Vxf1+ 27.Kxf1 0-0+ 28.Kg1 Bae8 29.h3

Világosra lett volna előnyös a 29.Vg3 b6 30.h4 g4 31.Ff4 h5 32.Fh6 Bf7 33.Vd6 változat.

 

 

29...Bf5 30.Vxc5 Bexe5 31.Vxa7 Be2

Grandelius a fenyegtő időzavar árnyékában nem vállalkozott a 31…Be1+ 32.Kh2 Bb1 folytatásra.

32.Vxb7 Bff2 33.Vxd7 Bxg2+ és döntetlen

 

Ding Liren (2695) – Yu Yangyi (2635)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fe7 5.Fg2 d5 6.Hf3 0-0 7.0-0 c6 8.Vc2 b6 9.Bd1 Hbd7 10.Ff4 Fa6 11.He5 Hxe5 12.dxe5 Hh5 13.Fc1 f5 14.cxd5 cxd5 15.Hc3 Ve8  

 

16.Hxd5

Fonalasan remihez vezetett. Ázsia bajnokságán Gomez 16.b3 Bc8 17.Fb2 után hátrányba került Ding Liren lendületes támadására, 17...f4 18.Ff3 fxg3 19.hxg3 Fc5 következett.

16...exd5 17.Fxd5+ Kh8 18.Fxa8 Vxa8 19.Bd7

 

19...f4! 20.Bxe7 Vd8 21.Bxa7 fxg3 22.hxg3

 

22...Hxg3! 23.fxg3 Vd4+ 24.e3 Vg4 25.Bxa6 Vxg3+ 26.Vg2 Ve1+ 27.Kh2 Vh4+ 28.Kg1 Ve1+ 29.Kh2 Vh4+ 30.Kg1 Ve1+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog