Help Sales ÁSZF

Rapport remizett, holtversenyben második, Movszeszjan félpontos előnnyel vezet

Címkék: Tata Steel 2013 Rapport Richárd

A Wijk aan Zee-ben zajló Tata Steel Chess 2013 nagymesterverseny kilencedik fordulójában Rapport Richárd sötéttel a svéd Nils Grandeliussal mérkőzött meg. A francia védelmű parti 70 lépésben lett döntetlen. Az örmény Szergej Movszeszjan félpontos előnnyel vezet, az orosz Makszim Turov kecsegtető állását vesztésre rontotta. Nagyot hibázott a holland Jan Timman is, a német Arkadij Naiditsch a szerencsés nyeréssel befogta nagymesterünket. Megszerezte első győzelmét a török junior világbajnok Alekszander Ipatov, Rapport Richárd világossal vele játssza tízedik partiját.

 

A kilencedik játéknapon hat játszma is döntéssel végződött, csak Rapport Richárd fejezte be remivel partiját. A svéd Niks Grandelius ellen francia védelmet játszott, kihasználta ellenfele taktikai bakiját, cserékkel gyorsan egyszerűsödött az állás. A különböző színű futók mellett nem volt esély nyerésre.

 

Fortuna kegyeltje volt az örmény Szergej Movszeszjan és a német Arkadij Naiditsch. Az olimpiai bajnok jelentős hátrányba került az orosz Makszim Turovval szemben, de kecsegtető pozícióban ellenfele hibát hibára halmozott, majd az egyenlő esélyt adó lépéseket sem találta meg. Movszeszjan a világos királyt vette tűz alá, a nyílt h vonalon akciója védhetetlen volt. A viadal doyenje, a holland sakkozás élő legendája, a 62 éves Jan Timman bonyolult középjátékban jól tartotta magát, majd a végjátékban már szép álmokat dédelgethetett. Hibák sorozatával azonban a német nagymesternek ajándékozta  a pontot.

Vesztés után javított az orosz Daniil Dubov, kapaszkodik a holland Szergej Tivjakov. Tetszetős győzelmet aratott a török junior világbajnok Alekszander Ipatov. Negyedik vereségét szenvedte el a rajtlistán harmadik francia Romain Edouard.

 

A 9. forduló eredményei:

Szergej Tivjakov (holland, 2655) - Robert van Kampen (holland, 2581) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 36)

Makszim Turov (orosz, 2630) - Szergej Movszeszjan (örmény, 2688) 0 – 1 (Szláv védelem, 46)

Daniil Dubov (orosz, 2600) - Sipke Ernst (holland, 2556) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 50)

Jan Smeets (holland, 2615) - Romain Edouard (francia, 2686) 1 – 0 (Francia védelem, 35)

Nils Grandelius (svéd, 2572) - Rapport Richárd (magyar, 2621) döntetlen (Francia védelem, 70)

Alekszander Ipatov (török, 2587) - Predrag Nikolic (holland, 2619) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 42)

Arkadij Naiditsch (német, 2708) - Jan Timman (holland, 2566) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 40)

 

A verseny állása:

1.Szergej Movszeszjan 6,5

2-3. Arkadij Naiditsch és Rapport Richárd 6

4-6. Jan Smeets, Daniil Dubov és Jan Timman 5,5

7. Szergej Tivjakov 5

8-9. Romain Edouard és Makszim Turov 4

10-11. Robert van Kampen és Nils Grandelius 3,5

12-13. Alekszander Ipatov és Predrag Nikolic 3

14. Sipke Ernst 2

 

A 10. forduló párosítása:

Robert van Kampen – Jan Timman

Predrag Nikolic – Arkadij Naiditsch

Rapport Richárd – Alekszander Ipatov

Romain Edouard – Nils Grandelius

Sipke Ernst – Jan Smeets

Szergej Movszeszjan – Daniil Dubov

Szergej Tivjakov – Makszim Turov

 

Grandelius,N (2578) - Rapport,R (2621)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 Vc7 7.Vg4 f5 8.Vg3 Hc6 9.Hf3 cxd4 10.cxd4 Hge7 11.Fd3?!

Taktikai elnézés(?) a természetes fejlődő 11.Fe2-vel, majd sánc helyett.

 

11...Hxd4 12.Hxd4 Vc3+ 13.Ke2 Vxd4

Világosra előnyös a 13...Vxa1 14.Hb3 Va2 15.Fe3 f4 16.Fxf4 Hg6 17.Fe3 folytatás.

14.Fe3 Vg4+ 15.Vxg4 fxg4 16.h3 g3 17.f4 h5

Számításba jött a 17...Bf8 18.Kf3 Hf5 változatot választani.

18.h4 Fd7 19.Bh3 d4 20.Fxd4 0-0 21.Bf1 Hf5 22.Fxf5 Bxf5 23.Ke3 Bc8 24.c3 Bc4 25.Bxg3 Ba4 26.Ba1

A különböző színű futók mellett egyenlőek az esélyek.

 

26...Fc6 27.Bg6 Kf7 28.Bg5 Bxg5 29.fxg5 Kg6 30.g3 Fg2 31.Kf4 Fh3 32.Ba2 b6 33.Ke3 Ff5 34.Kd2 Fe4 35.Ke3 Fb1 36.Ba1 Ff5 37.Ba2 b5 38.Ba1 a6 39.Ba2 Fh3 40.Bh2 Ff1 41.Bf2 Fh3 42.Fc5 Bg4 43.Bf4 Bxg3+ 44.Bf3 Bxf3+ 45.Kxf3 Kf5

 

 

46.Fd6 g6 47.Fc7 Ff1 48.Fd6 Fc4 49.Fc7 Fd5+ 50.Kg3 Ke4 51.Fd6 Fc6 52.Fc7 Fe8 53.Fd6 a5 54.Fc7 a4 55.Fd6 Fc6 56.Fc7 Ke3 57.Fb6+ Kd3 58.Kf4 Kxc3 59.Fc5 Kc4 60.Fb4 Kd3 61.Fc5 Ke2 62.Kg3 Fd5 63.Kf4 Kf1 64.Kg3 Fc6 65.Fd6 Ke2 66.Fc5 Fb7 67.Kf4 b4 68.Fxb4 Kf2 69.Fc3 Kg2 70.Fe1 és döntetlen

 

Turov,M (2630) - Movszeszjan,S (2688)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 a6 5.c5 Ff5 6.Ff4 Hbd7 7.e3 Hh5 8.Fe5 Hhf6 9.Ff4 Hh5 10.Fe5 Hhf6 11.Fg3 He4 12.Hxe4 Fxe4 13.Hd2 Ff5 14.Fe2 g6 15.0-0 Fg7 16.b4 0-0 17.Hb3 Be8 18.Vd2 Hf6 19.f3 Hd7 20.Fh4 f6 21.Ha5 Vc8

 

22.e4! Fe6

Makszim Turov jelentős előnyt ért el. 22...dxe4-re 23.Fc4+ Kh8 24.g4 g5 25.gxf5 gxh4 26.fxe4 következett volna.

23.exd5 Fxd5 24.Fc4

Kár volt cserélni a világoson mozgó futót.

24...Hf8 25.Fxd5+ cxd5 26.a4 Vd7 27.Bfd1 He6 28.Fg3 f5 29.Hb3 f4 30.Fxf4 Hxf4 31.Vxf4 e5 32.Vd2 e4 33.Bf1 Be7 34.f4 e3 35.Ve2 Vf5 36.Bad1 Ve4 37.Bd3 Bf8 38.g3 h5 39.Be1

Időzavarban az orosz nagymester nem vállalkozott a 39.Bf3 Bfe8 40.Bfxe3 Vxe3+ 41.Bxe3 Bxe3 42.Vc2 Be2 43.Vxg6 B8e3 44.Hc1 Bb2 45.Kf1 folytatásra.

39...Bfe8 40.Bed1

Egyenlő esélyt adott a 40.b5 axb5 41.axb5 h4 42.c6 bxc6 43.bxc6 hxg3 44.hxg3 g5 45.fxg5 folytatás.

 40...h4 41.Bf1??

Világos állása többé nem védhető. 41.c6 bxc6 42.Hc5 Vf5 43.Kg2 egyenlő álláshoz vezetett volna.

 

 

41...hxg3 42.hxg3 Ff6! 43.c6 Bh7 44.Bf3 Kf7 45.Bdxe3 Vb1+ 46.Vf1

 

46...Beh8! és világos feladta

 

Naiditsch,A (2708) - Timman,J (2566)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.d3 d6 6.c4 Fe7 7.h3 0-0 8.Hc3 Hb8 9.0-0 c6 10.Fe3 b5 11.Fc2 Fb7 12.d4 Hbd7 13.Ve2 b4 14.Ha4 c5 15.d5 g6 16.b3 Hh5 17.Kh2 a5 18.Hb2 Kh8 19.g4 Hg7 20.Bg1 Fc8 21.Fh6 Hf6 22.Hd1 Hg8 23.Fd2 f5 24.gxf5 gxf5 25.exf5 Fxf5 26.He3 Fxc2 27.Hxc2 Ve8 28.Hg5 Vh5 29.Vxh5 Hxh5 30.Baf1 Fxg5 31.Bxg5 Hhf6 32.Bg2 a4 33.f4 axb3 34.axb3

 

34...He4?!

Jan Timman remek esélyt kapott volna a 34...Hh5 35.Bgf2 Hxf4 36.Fxf4 exf4 37.He1 (37.Bxf4 Bxf4 38.Bxf4 Ba2 39.Bf2 Bb2) 37...Ba3 38.Bb2 Ba1 változatban.

35.Fc1 exf4 36.Fb2+ Hc3 37.Bf3 Bae8?! 38.Ha3 Hf6?

Hibák sorozata, kecsegtető pozícióját a torna doyenje vesztésre rontotta.

 

39.Hb5 Hfe4? 40.Hxd6! és sötét feladta

 

Ipatov,A (2587) - Nikolic,P (2619)

25.d5! exd5 26.Vxc4 dxc4 27.Bxd7+ Ke6?

A junior világbajnok jobban állt volna a 27...Kg8 28.e6 f5 29.e7 Bf7 30.Be2 változatban is.

28.Bxa7 Kxe5 29.Hf4 Bg7 30.Be2+ Kd6 31.Be6+ Kc5 32.Ba8 Bgg8 33.Bc8+ Kb5

 

34.Hd5!

Nyert volna a 34.a4+ Ka5 35.Hd5 Hd6 36.Bxf8 Bxf8 37.Bxd6 Kxa4 38.Bxb6 változat is.

34...Hd6 35.Bxf8 Bxf8 36.Bxd6 Kc5 37.Bxf6 Bxf6 38.Hxf6 c3 39.He4+ Kd4 40.Hxc3 Kxc3 41.g4! Kb2 42.g5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog