Rapport remizett Gelfanddal, a második fordulóban Aronjan és Radzsabov győzött

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Palma de Mallorcán zajló Grand Prix viadal második fordulójában Rapport Richárd sötéttel remizett az izraeli Borisz Gelfanddal. A torna doyenje és a legfiatalabb résztvevő csatája eredeti küzdelmet hozott, nagymesterünk ellenfele időzavarában bástyát adott két huszárért cserébe, Gelfand jól védekezett. A rajtlistát vezető örmény Levon Aronjan a tavalyi Európa-bajnok orosz Erneszto Inarkijev ellen nyert, az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov a spanyol Francisco Vallejo Pons hibáit használta ki. Pontosztozkodás született a holland Anish Giri és a francia Maxime Vachier-Lagrave partijában. Négyen az élen, Aronjan, MVL, Giri és Radzsabov. A másfél pontos éllovasok egymással küzdenek meg Aronjan-MVL és Radzsabov-Giri szereposztásban. A félpontos Rapport harmadik játszmájában világos lesz a kínai Li Chao ellen.

A GP-verseny második játéknapján többek között generációs párharcot is láttunk, a torna doyenje, a 49 esztendős Borisz Gelfand és a legfiatalabb résztvevő, a 21 éves Rapport Richárd küzdelmét. Nagymesterünk elkerülte az elméleti párbajt, érdekes, eredeti küzdelem bontakozott ki, Gelfand sokat gondolkodott, Ricsi gyorsan játszott. A vezércserét követően egyenlő esélyű állás alakult ki, az anyagi egyensúlyt Rapport borította fel, bástyát adott két huszárért cserébe. A rutinos izraeli nagymester a kisebb nehézségek ellenére kiremizte a játszmát.

A viadalt győzelemmel kezdő orosz Erneszto Inarkijev megbánhatta, hogy a háromszoros olimpiai bajnok, világbajnokjelölt Levon Aronjan ellen elméleti vitába bonyolódott. Az örmény nagymester többet tudott a variról, nem zavarta, hogy királya középen rekedt. A tavalyi kontinensbajnok súlyos időzavarban tisztáldozattal próbálkozott. Aronjan a látszatfenyegetéseket könnyedén hárította, győztesen állhatott fel a sakkasztaltól.

A genfi GP-verseny első helyezettje, a világbajnok-jelöltségért küzdő azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov sötéttel nyert. A spanyol Francisco Vallejo Pons a királyindiai védelmű játszmában a királyszárnyi támadást erőltetette, Radzsabov ellenjátéka időben érkezett. Paco időzavaros hibája csak megkönnyítette az azeri sakkozó sikerét.

A holland Anish Giri és a francia Maxime Vachier-Lagrave a várakozásnak megfelelően a szicíliai védelem Najdorf-változatában csatázott. Giri minőséget is áldozott, a bonyolult küzdelem remivel végződött.

A többi partiban pontosztozkodás született. Az orosz Dmitrij Jakovenko szemre tetszetősebb állásban elfogadta az amerikai Hikaru Nakamura remiajánlatát.

Két olasz megnyitású parti is döntetlennel ért véget, az orosz Peter Szvidler az ukrán Pavel Eljanovval, az indiai Pentala Harikrishna az orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel remizett.

Érdekesebben alakult az orosz Alekszandr Rjazancev és a kínai Ding Liren összecsapása, lépésismétlés lett a vége, ahogy a kínai Li Chao és a norvég Jon Ludvig Hammer partijának is.

A 2. forduló eredményei:

Anish Giri (holland, 2762, 1) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 1) döntetlen (Szicíliai védelem, 31)

Levon Aronjan (örmény, 2801, 0,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2683, 1) 1 – 0 (Vezércsel, 34)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 0,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 0,5) döntetlen (Réti megnyitás, 23)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 0,5) – Ding Liren (kínai, 2774, 0,5) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 45)

Peter Szvidler (orosz, 2763, 0,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 0,5) döntetlen (Olasz megnyitás, 19)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 0,5) – Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 0,5) 0 – 1 (Királyindiai védelem, 37)

Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 0,5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702, 0,5) döntetlen (Olasz megnyitás, 30)

Li Chao (kínai, 2741, 0) – Jon Ludvig Hammer (norvég, 2629, 0,5) döntetlen (Vezércsel, 40)

Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 0) – Rapport Richárd (magyar, 2692, 0) döntetlen (Francia védelem, 52)

A verseny állása:

H.

 

Név

Élő

FED

1.f.

2.f.

3.f.

Pont

1

Levon Aronjan

2801

ARM

9b½

12w1

2b

1,5

2

Maxime Vachier-Lagrave

2796

FRA

16w1

3b½

1w

1,5

3

Anish Giri

2762

NED

18w1

2w½

4b

1,5

4

Tejmur Radzsabov

2741

AZE

13w½

17b1

3w

1,5

5

Hikaru Nakamura

2780

USA

10b½

9w½

11b

1,0

6

Ding Liren

2774

CHN

17w½

13b½

10w

1,0

7

Peter Szvidler

2763

RUS

11b½

10w½

14b

1,0

8

Pentala Harikrishna

2738

IND

14b½

11w½

12b

1,0

9

Dmitrij Jakovenko

2721

RUS

1w½

5b½

13w

1,0

10

Pavel Eljanov

2707

UKR

5w½

7b½

6b

1,0

11

Jevgenyij Tomasevszkij

2702

RUS

7w½

8b½

5w

1,0

12

Erneszto Inarkijev

2683

RUS

15w1

1b0

8w

1,0

13

Alekszandr Rjazancev

2651

RUS

4b½

6w½

9b

1,0

14

Jon Ludvig Hammer

2629

NOR

8w½

15b½

7w

1,0

15

Li Chao

2741

CHN

12b0

14w½

18b

0,5

16

Borisz Gelfand

2719

ISR

2b0

18w½

17b

0,5

17

Francisco Vallejo Pons

2705

ESP

6b½

4w0

16w

0,5

18

Rapport Richárd

2692

HUN

3b0

16b½

15w

0,5

A 3. forduló párosítása:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 1,5) – Levon Aronjan (örmény, 2801, 1,5)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 1,5) – Anish Giri (holland, 2762)

Jevgenyij Toasevszkij (orosz, 2702, 1) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 1)

Ding Liren (kínai, 2774, 1) – Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 1)

Jon Ludvig Hammer (norvég, 2629, 1) – Peter Szvidler (orosz, 2763, 1)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2683, 1) – Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 1)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 1) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 1)

Rapport Richárd (magyar, 2692, 0,5) – Li Chao (kínai, 2741, 0,5)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 0,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 0,5)

Gelfand,B (2719) - Rapport,R (2692)
Francia védelem [C01]

1.d4 e6 2.c4 b6 3.e4 Fb4+ 4.Fd2 Fxd2+ 5.Vxd2 d5 6.Fd3 Hc6 7.He2 dxe4 8.Fxe4 Fb7 9.Hbc3 Hf6 10.Ff3 0-0 11.0-0 Vc8 12.Bad1 He7 13.Fxb7 Vxb7 14.Hg3 Bad8 15.Ve3 Bfe8 16.f3

16...Va6 17.b3 Va5 18.Bd3 a6 19.Hge4 Hd7 20.a4 Hf5 21.Vd2 Vb4 22.Bb1 Hf8

23.d5 exd5 24.Hxd5 Vxd2 25.Bxd2 c6 26.Hdc3

A torna doyenje egyre nagyobb időzavarba került, míg Rapport Richárd időmilliomos volt. Sötétnek bőséges ellenértéke van az áldozott gyalogért a 26.Hxb6 Bxd2 27.Hxd2 Be2 28.He4 He3 29.Hf2 He6 30.b4 Hd4 változatban. 31.b5 axb5 32.cxb5 cxb5 33.axb5 Hxb5 34.Hg4 Hc3 35.Ba1 g6 remi lett volna.

26...Bxd2 27.Hxd2 Be3 28.Hde4 He6 29.Bd1 h5 30.b4 h4 31.h3

31...Hg3!?

Rapport jelentős időelőnyével hosszabb tűnődés után fonalas változatra szánta el magát az időzavarban levő Borisz Gelfand ellen.

32.Kf2 Hxe4+ 33.Kxe3 Hxc3 34.Bd6

Számításba jött a 34.Ba1 b5 35.axb5 axb5 36.Ba8+ Kh7 37.Kd2 Ha4 38.cxb5 cxb5 39.Bb8 Kg6 40.Bxb5 Kf6 41.Bb7 Hb2 folytatás.

34...Hxa4 35.Bxc6 Kf8 36.c5 bxc5 37.Bxa6 Hc3 38.Ba8+ Ke7 39.bxc5 Hd5+ 40.Ke4 Hf6+

41.Ke5 Hxc5 42.Kf5 He6 43.Ba7+ Kf8 44.Ba8+ He8 45.Kg4 g5

46.g3 hxg3 47.Kxg3 f6 48.h4 Kf7 49.hxg5 Hxg5 50.f4 He4+ 51.Kg4 Hg7 52.f5 és döntetlen

Aronjan,L (2801) - Inarkijev,E (2683)
Vezércsel [D37]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 c5 7.dxc5 Fxc5 8.Vc2 Hc6 9.Bd1 Va5 10.a3 Be8 11.Hd2 e5 12.Fg5 Hd4

Az amerikai Hikaru Nakamura az orosz Szergej Karjakin ellen Bilbaóban a Chess Masters Final tornán játszotta meg először.

13.Vb1

A meglepett Karjakin 13.Va4 Vxa4 14.Hxa4 Hc2+ 15.Ke2 Hd4+ 16.Ke1 Hc2+ folytatásban gyorsan remizett Nakamurával.

13...Ff5 14.Fd3 Fxd3 15.Vxd3 He4 16.Hxd5

A GP 2017 sorozat első versenyén, Sardzsában Ding Liren a 16.Hcxe4 dxe4 17.Vxe4 Vb6 18.Bb1 h6 19.Fh4 g5 20.b4 Ff8 21.Fg3 Bad8 22.exd4 exd4 23.Fe5 Fg7 24.0-0 Bxe5 25.Vd3 Vg6 26.Bb3 g4 27.c5 b6 28.cxb6 folytatásban osztozott meg a ponton az amerikai nagymesterrel.

16...Hxg5 17.b4 Va6 18.bxc5 Bad8 19.Hb4 Va4 20.Vb1 a5?! 21.Hd5 Hc2+ 22.Ke2

22...He4 23.Hxe4 Vxc4+ 24.Kf3 Bxd5 25.g4! f5?

A tavalyi Európa-bajnok súlyos időzavarban gyorsan megadta magát.

26.gxf5 Bf8 27.Vxb7 Bxf5+ 28.Kg3 Bxd1 29.Bxd1 Hd4 30.exd4 Bf7 31.Vb1 Bf4 32.f3 Ve6 33.Hg5 Vh6 34.Vb8+ és sötét feladta, 34…Bf8-ra 35.Vb3+ Kh8 36.Hf7+ következett volna.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog