Rapport megszerezte első győzelmét, Aronjan félpontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Palma de Mallorcán, a Grand Prix 2017 sorozat utolsó tornájának negyedik fordulójában Rapport Richárd megszerezte első győzelmét. A norvég Jon Ludvig Hammer ellen eredeti játékvezetésű partiban 29 lépésben nyert. Az örmény Levon Aronjan a holland Anish Giri legyőzésével egyedül áll az élen, hatan követik félpontos hátránnyal. A világbajnok-jelöltségért küzdő azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov vereséget szenvedett az amerikai Hikaru Nakamurától. A nagy rivális francia Maxime Vachier-Lagrave gyorsan remizett az orosz Peter Szvidlerrel. Először nyert a kínai Ding Liren, az indiai Pentala Harikrishna és az orosz Dmitrij Jakovenko. Ötödik partiját Rapport Richárd sötéttel az orosz Jevgenyij Tomasevszkij ellen játssza.

A viadal negyedik játéknapján Rapport Richárd első győzelmének örülhettünk. A világbajnok Magnus Carlsen gyermekkori barátja, egyik szekundánsa, segítője, Jon Ludvig Hammer ellen 29 lépésben nyert. Nagymesterünk a vezércselben a tizedik lépésben rukkolt ki új ötlettel, eredeti tervére Hammer meglepő ötlettel reagált. Királyszárnya meggyengítése, a sáncolástól való elhatárolódása Rapportnak kedvezett, bástyájának a hetedik sorra való betörése gyorsan eldöntötte a parti sorsát.

Az örmény Levon Aronjan a nyitásban alaposan meglepte Anish Girit, akit terve kizökkentett a komfortzónájából. Aronjan tisztáldozattal támadta meg Giri királyát, akciója már 27 lépésben sikert hozott, félpontos előnnyel az élre állt.

A Világkupa megnyerésével Aronjan már világbajnok-jelölti címet szerzett, szereplése nagyban befolyásolhatja a címért még küzdő négy aspiráns küzdelmét. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov és az orosz Alekszandr Griscsuk csak a „távolból” szemlélheti a tornát, míg az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és a francia Maxime Vachier-Lagrave Palma de Mallorcán a harmadik, illetve a második helyezéssel érhet célba.

Vachier-Lagrave az orosz Peter Szvidler ellen gyorsan remizett, míg Radzsabov sok hibát elkövetve kikapott az amerikai Hikaru Nakamurától.

A tavalyi kontinensbajnok orosz Erneszto Inarkijev „öngyilkos”manőverére a kínai Ding Liren gyalogáldozattal jutott kezdeményezéshez. A félig nyílt g vonalon felsorakoztak a sötét bástyák, a nagyátlón a Világkupa ezüstérmese döntő fölénybe került.

A harmadik fordulóban aratott győzelme után a spanyol Francisco Vallejo Pons gyengébb napot fogott ki, az indiai Pentala Harikrishna a látványos nyerést elszalasztotta, de győzelme nem forgott veszélyben.

Az orosz Dmitrij Jakovenko is első győzelmének örülhetett, az ukrán Pavel Eljanov gyalogot áldozott kezdeményezésért, de a jó folytatással adós maradt, időzavarban a  hátrányos bástyavégjátékot elvesztette.

Az orosz házirangadón Alekszandr Rjazancev és Jevgenyij Tomasevszkij gyorsan remizett, a kínai Li Chao és az izraeli Borisz Gelfand játszmája sem hozott igazi küzdelmet.

A 4. forduló eredményei:

Levon Aronjan (örmény, 2801, 2) – Anish Giri (holland, 2774, 2) 1 – 0 (Angol megnyitás, 27)

Peter Szvidler (orosz, 2763, 2) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 2) döntetlen (Angol megnyitás, 18)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 1,5) – Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 2) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 42)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2683, 1,5) – Ding Liren (kínai, 2774, 1,5) 0 - 1 (Spanyol megnyitás, 44)

Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 1,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 1,5) 1 – 0 (Angol megnyitás, 33)

Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 1,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 1,5) 0 – 1 (Angol megnyitás, 79)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 1,5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702, 1,5) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 18)

Rapport Richárd (magyar, 2692, 1) – Jon Ludvig Hammer (norvég, 2621, 1) 1 – 0 (Vezércsel, 29)

Li Chao (kínai, 2741, 1) – Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 0,5) döntetlen (Félszláv védelem, 24)

A verseny állása:

H.

Név

Rtg

FED

1.f.

2.f.

3.f.

4.f.

5.f.

Pont

1

Levon Aronjan

2801

ARM

7b½

16w1

2b½

8w1

4b

3,0

2

Maxime Vachier-Lagrave

2796

FRA

17w1

8b½

1w½

5b½

3w

2,5

3

Hikaru Nakamura

2780

USA

14b½

7w½

10b½

9w1

2b

2,5

4

Ding Liren

2774

CHN

15w½

12b½

14w½

16b1

1w

2,5

5

Peter Szvidler

2763

RUS

10b½

14w½

18b1

2w½

7b

2,5

6

Pentala Harikrishna

2738

IND

18b½

10w½

16b½

15w1

9b

2,5

7

Dmitrij Jakovenko

2721

RUS

1w½

3b½

12w½

14b1

5w

2,5

8

Anish Giri

2762

NED

11w1

2w½

9b½

1b0

12w

2,0

9

Tejmur Radzsabov

2741

AZE

12w½

15b1

8w½

3b0

6w

2,0

10

Jevgenyij Tomasevszkij

2702

RUS

5w½

6b½

3w½

12b½

11w

2,0

11

Rapport Richárd

2692

HUN

8b0

17b½

13w½

18w1

10b

2,0

12

Alekszandr Rjazancev

2651

RUS

9b½

4w½

7b½

10w½

8b

2,0

13

Li Chao

2741

CHN

16b0

18w½

11b½

17w½

15b

1,5

14

Pavel Eljanov

2707

UKR

3w½

5b½

4b½

7w0

16w

1,5

15

Francisco Vallejo Pons

2705

ESP

4b½

9w0

17w1

6b0

13w

1,5

16

Erneszto Inarkijev

2683

RUS

13w1

1b0

6w½

4w0

14b

1,5

17

Borisz Gelfand

2719

ISR

2b0

11w½

15b0

13b½

18w

1,0

18

Jon Ludvig Hammer

2629

NOR

6w½

13b½

5w0

11b0

17b

1,0

Az 5. forduló párosítása:

Ding Liren (kínai, 2774, 2,5) – Levon Aronjan (örmény, 2801, 3)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 2,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 2,5)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 2,5) – Peter Szvidler (orosz, 2763, 2,5)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 2) – Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 2,5)

Anish Giri (holland, 2762, 2) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 2)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702, 2) – Rapport Richárd (magyar, 2692, 2)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 1,5) – Li Chao (kínai, 2741, 1,5)

Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 1,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2683, 1,5)

Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 1) Jon Ludvig Hammer (norvég, 2629, 1)

Rapport,R (2692) - Hammer,J (2629)
Vezércsel [D36]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Hf6 4.cxd5 exd5 5.Fg5 Fe7 6.e3 c6 7.Vc2 Hbd7 8.Hf3 h6 9.Ff4 Hh5 10.0-0-0

Ricsi új ötlete a korábban látott 10.Fe5 Hxe5 11.Hxe5 (11.dxe5 g6 12.Fd3) 11...Hf6 12.Fe2 helyett.

10...Hxf4 11.exf4 g5?!

Kevés sakkozónak jutott volna eszébe ez a lépés, amely eldöntötte a király sorsát a rövidsánc helyett.

12.Fd3 gxf4 13.Bhe1

Pontosabb volt a 13.Bde1 Hf8 14.g3 He6 15.Vd2 Vd6 16.Kb1 Fd7 folytatás.

13...Kf8?! 14.Ff5 Fb4?! 15.a3 Fxc3 16.Vxc3 Hb6

 

17.g4!?

A két ifjú titán eredeti lépések sorozatával lepte meg a sakkrajongókat. 17.Fc2 Vf6 18.He5 Ff5 19.g3 folytatásra szavaztak volna a klasszikus sakkozás hívei.

17...Fxf5?

Sötét a 17...fxg3 18.Fxc8 Hxc8 19.fxg3 Hd6 változatban eséllyel harcolhatott volna az egálért.

18.Vc5+ Kg7 19.gxf5 Vf6?

20.Be7 Bhe8 21.Bg1+ Kh7 22.Bge1 Bxe7 23.Vxe7 Vxf5?

 

24.Hh4 Vd7 25.Vf6 Bg8 26.Be7 Vg4 27.Hf5 Vg1+ 28.Kc2 Vxf2+ 29.Kb3 és sötét feladta

Aronjan,L (2801) - Giri,A (2762)
Angol megnyitás [A16]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.d3 Fg7 6.Fd2 0-0 7.g3 c5 8.h4 Hc6 9.h5 Hxc3 10.bxc3 c4 11.hxg6 hxg6 12.Va4 Ha5?

Anish Girit a világbajnokjelölt Levon Aronjan eredeti játéka kibillentette a komfortzónájából. 12...cxd3 13.Vh4 f6 14.Fh6 Va5 volt a jó válasz.

13.d4 b6 14.Fg2 Fb7 15.Vc2 Vd5 16.Hh4 Vd7 17.e4 e5 18.d5 Fc8 19.f4 Ve7?

 

20.f5 g5 21.Vd1! gxh4 22.Bxh4 Bd8 23.Vh5 Kf8 24.Bg4?!

Levon Aronjan a nyerés küszöbén pontatlan volt. 24.Vg4! Ff6 25.Bh7 Ke8 26.Fh6 Kd7 27.Vh5 folytatással nyerhetett volna.

24...Ff6??

Anish Giri azonnali vesztőt húzott. 24...Vd6 25.Bxg7 Kxg7 26.Vg5+ Kf8 27.Kf2 f6 (27...Ke8 28.Vg7 Vf8 29.Vxe5+ Ve7 30.Vg7 Vf8 31.Vxf8+ Kxf8 32.Fg5) 28.Vg6 Bd7 29.Bh1 Bf7+/- változatban sem fér kétség világos előnyéhez.

25.Fh6+ Ke8 26.Bg8+ Kd7

 

27.d6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog