Help Sales ÁSZF

Rapport megnyerte hatodik partiját, fél pont a hátránya a vezető duóval szemben

Címkék: Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov

A Malmőben zajló Sigeman & Co nagymesterverseny hatodik fordulójában Rapport Richárd könnyű győzelmet aratott, a svéd Emanule Berg ellen világossal nyert.  Hármas holtversenyben a harmadik helyen várja utolsó partiját, amelyet sötéttel a sereghajtó svéd Jonny Hectorral játssza. A holtversenyes elsők rangadóján, a holland Ivan Szokolov esélyes állását remire rontotta az angol Nigel Short ellenében. A holland Loek van Wely örülhetett a döntetlennek a svéd Nils Grandelius elleni partijában. A svéd háziderbit gond nélkül Hans Tikkanen nyerte meg.

 

Az utolsó fordulóra maradt a döntés a 21. Sigeman & Co nagymesterversenyen. A félpontos előnnyel vezető duó, az angol Nigel Short és a holland Ivan Szokolov mögött Rapport Richárd vezeti a hármas üldöző bolyt. Nagymesterünk a mai játéknapon könnyen nyert a korán tisztet áldozó, de elegendő ellenértéket nem kapó svéd Emanuel Berg ellen.

A holland Ivan Szokolov nagy esélyt szalasztott el, gyalogelőnyét nem tudta érvényesíteni az angol Nigel Short ellen. Meglepetésre a holland Loek van Wely világossal nem bírt a svéd Nils Grandeliussal. A svéd házirangadót Hans Tikkanen simán nyerte meg.

 

A 6. forduló eredményei:

Loek van Wely (holland, 2689) – Nils Grandelius (svéd, 2556) döntetlen (Grünfeld védelem, 42)

Ivan Szokolov (holland, 2642) – Nigel Short (angol, 2681) döntetlen (Bogoindiai védelem, 51)

Hans Tikkanen (svéd, 2537) – Jonny Hector (svéd, 2512) 1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás, 41)

Rapport Richárd (magyar, 2674)  – Emanuel Berg (svéd, 2561) 1 – 0 (Francia védelem, 40)

 

Hely.

 

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Nigel Short

2681

ENG

*

½

0

1

1

1

½

4

0.5

3

11

2.5

2

Ivan Szokolov

2642

NED

½

*

½

½

1

1

½

4

0.5

2

10.5

1.5

3

Rapport Richárd

2674

HUN

1

½

*

½

½

0

1

3.5

1

2

11

2.5

4

Loek van Wely

2689

NED

0

½

½

*

½

1

1

3.5

1

2

9.5

1.5

5

Nils Grandelius

2556

SWE

0

½

½

*

½

1

1

3.5

1

2

7.5

1

6

Hans Tikkanen

2537

SWE

0

1

0

½

*

½

1

3

0

2

7

1.5

7

Emanuel Berg

2561

SWE

0

0

0

0

½

*

1

1.5

0

1

2.5

0

8

Jonny Hector

2512

SWE

½

½

0

0

0

0

*

1

0

0

4

1

 

Az utolsó forduló párosítása:

Emanuel Berg – Loek van Wely

Nils Grandelius – Ivan Szokolov

Nigel Short – Hans Tikkanen

Jonny Hector – Rapport Richárd

 

Rapport,R (2674) - Berg,E (2561)
Francia védelem [C02]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Vb6 5.Hf3 Hc6 6.a3 Hh6 7.b4 cxd4 8.Fxh6 gxh6 9.cxd4 Fd7 10.Ba2 Bc8 11.Bc2 Fg7 12.Hc3  

 

12...Hxd4?!

Világosra előnyös a 12...He7 13.Fd3 0-0 14.0-0 f6 15.exf6 Fxf6 16.Vd2 változat is. A tisztáldozatért a svéd sakkoz nem kapott elegendő ellenértéket.

13.Vxd4 Vxd4 14.Hxd4 Fxe5 15.Hce2 Bxc2 16.Hxc2 Fb2 17.Kd2 Ke7 18.Hc3 Bc8 19.Hd1 Fg7 20.f4 h5 21.Fd3 Fh6

Jobb volt a 21...f5 22.Be1 Kd6 23.Be3 Fh6 24.g3 folytatás, és nagymesterünknek még technikai nehézségeket le kellett volna győznie anyagi előnyének érvényesítéséért.

22.g3 e5?!

23.Hde3 Kd6 24.Bf1 e4? 25.Hd4 exd3 26.Hef5+ Fxf5 27.Hxf5+ Ke6 28.Hxh6 Bc2+ 29.Kxd3 Bxh2 30.Be1+ Kf6 31.Be5 Kg6 32.Hf5 Ba2 33.Bxd5 Bxa3+ 34.Ke4 Bb3 35.Bd6+ f6 36.Hh4+ Kf7 37.Bd7+ Ke8 38.Bxb7 a5 39.b5 Bxg3 40.Hf5 Bb3 és sötét feladta

 

Szokolov,I (2642) - Short,N (2681)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 e6 2.c4 Fb4+ 3.Fd2 Fxd2+ 4.Vxd2 Hf6 5.g3 0-0 6.Fg2 d5 7.Hf3 Ve7 8.0-0 Bd8 9.Bc1 c6 10.b4 dxc4 11.Bxc4 Hbd7 12.Vb2 a5 13.bxa5 Bxa5 14.Hbd2 Va3 15.Bc2 Vxb2 16.Bxb2 Ba4 17.Bc1 He8 18.Hc4 f6 19.Hfd2 Kf8 20.Hb3 Ba7 21.e4 b6 22.e5!

A holtversenyes éllovasok rangadóján a holland nagymester előnybe került.

22...Fb7

23.Hxb6! Hxb6 24.Hc5 Ha4 25.Bxb7 Bxb7 26.Hxb7 Bxd4 27.Fxc6

Jobb volt  a 27.exf6 Hxf6 28.Fxc6 Hd5 29.Be1 folytatás.

27...fxe5 28.Hc5 Hxc5 29.Bxc5 e4 30.Be5 Hf6 31.Bxe6 Bc4 32.Fb5 Bb4 33.a4 Kf7 34.Bc6 Bb1+ 35.Kg2 Bb2 36.Bb6?! Ke7 37.Bb7+ Kd6 38.Bxg7

38...e3 39.Kf3 exf2 40.Ff1 Ba2 41.Ba7 h5 42.Ba6+ Ke7 43.h3 Ba3+ 44.Kxf2 He4+ 45.Kg2 Bxg3+ 46.Kh2 Ba3 47.a5 h4 48.Ba8 Hg5 49.Fg2 Ba2 50.Kg1 Ba1+ 51.Kf2 Ba2+ és döntetlen

 

Van Wely,L (2689) - Grandelius,N (2556)
Grünfeld védelem [D76]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.g3 Fg7 6.Fg2 Hc6 7.0-0 0-0 8.d4 Hb6 9.d5 Ha5 10.Vc2 c6 11.dxc6 Hxc6 12.Bd1 Ve8 13.Ve4 Ff5 14.Vh4 f6 15.g4 Fe6 16.He4

Pontosabb a 16.b3 lépés.

16...Fc4 17.Fe3 Fxe2 18.Be1 Fxf3 19.Fxf3 He5 20.Fg2 Hbc4 21.b3 Hxe3 22.Bxe3 Vd7

A holland nagymesternek nem igazi ellenértéke a gyalogért.

23.h3 Bac8 24.Hc3 e6 25.Bd1 Vf7 26.f4 g5 27.Vg3 gxf4 28.Vxf4 Vg6

Érdemes lett volna bástyacserét ajánlani.

29.Bg3 Vc2?!

Nils Grandelius kiengedte előnyét.

30.Fe4 Vb2 31.Bb1 Va3 32.Fxb7 Bc7 33.Fg2 Bfc8 34.He4 Bc1+ 35.Bxc1 Vxc1+ 36.Vxc1 Bxc1+ 37.Ff1 f5 38.gxf5 exf5 39.Bc3 Bxc3 40.Hxc3 Hf3+ 41.Kf2 Fxc3 42.Kxf3 és döntetlen

 

Tikkanen,H (2537) - Hector,J (2512)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.Hf3 d5 2.g3 Hc6 3.d4 Fg4 4.Fg2 Vd7 5.c4 e6 6.cxd5 exd5 7.Hc3 Fb4 8.0-0 Hge7 9.Vb3 a5 10.Hb5 a4 11.Vd1 0-0 12.a3 Fa5 13.Vxa4 Fxf3?! 14.Fxf3 Hxd4 15.Vxd4 Vxb5 16.b4 Fb6 17.Vd2 Bad8

18.a4 Vd7 19.a5 Fa7 20.Fb2 d4 21.Fxb7 c6 22.Fa6 Vh3 23.Kh1 Hd5 24.Bg1 Hf6 25.Bg2 Bd5 26.Fc4 Bh5 27.f3

Sötét akciója zátonyra futott, döntő anyagi hátrányával simán vesztett.

27...Vd7 28.Bd1 c5 29.b5 Fb8 30.e4 Be8 31.Kg1 Bhe5 32.Vd3 g5 33.b6 Va4 34.a6 g4 35.Bf2 gxf3 36.Bxf3 Bxe4 37.Bxf6 Be3 38.Vf1 Fxg3 39.Fxf7+ Kg7 40.Fxe8 Vxe8 41.Bf7+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog