Help Sales ÁSZF

Rapport másodszor is remizett, Giri legyőzte Harikrishnát

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Sencsenben a LongGang Masters második fordulójában Rapport Richárd világossal remizett az orosz Dmitrij Jakovenkóval. A katalán megnyitású partiban 31 lépés után egyeztek meg a döntetlenben. Pontosztozkodás született a kínai derbin, Yu Yangyi és Ding Liren játszmájában is, a világranglista harmadik örülhetett a fél pontnak. A holland Anish Giri legyőzte az indiai Pentala Harikrishnát, aki hibázott a korai vezércserével, egyre nagyobb hátrányba került, kiskombináció döntötte el az összecsapást. Rapport harmadik partiját sötéttel Harikrishnával játssza.

 

Az esztendő harmadik szuperversenyének második fordulójában Rapport Richárd világossal osztozott meg a ponton az orosz Dmitrij Jakovenkóval. A katalán megnyitású játszmában az orosz olimpikon tért el az idei Wijk aan Zee-i Tata Steel Chess viadalon látott Rapport-Anand partitól. A sorozatos cserék teljes kiegyenlítéshez vezettek, a 32. lépésben békekötéshez.

A kínai olimpiai bajnokok csatájában Yu Yangyi a 17. lépésig villámgyorsan húzott, házielemzést játszott meg. Kecsegtető állásban nem a legerősebb folytatást választotta. A világranglista harmadik Ding Liren örülhetett a döntetlennek.

A holland Anish Giri a 6. Vugar Gasimov emlékversenyen nyeretlen maradt, Sencsenben megszerezte első győzelmét. Az indiai Pentala Harikrishna gyenge napot fogott ki, a korai vezércsere rossz döntésnek bizonyult. Giri egyre nagyobb térelőnyre tett szert, a sötét haderő passzivitását kiskombinációval használta ki, a bástyavégjátékban szabadgyalogja eldöntötte a küzdelmet.

 

A 2. forduló eredményei:

Anish Giri (holland, 2797) – Pentala Harikrishna (indiai, 2723) 1 – 0 (OLasz megnyitás, 40)

Rapport Richárd (magyar, 2726) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2719) döntetlen (Katalán megníitás, 31)

Yu Yangyi (kínai, 2751)  – Ding Liren (kínai, 2809) döntetlen (Katalán megnyitás, 32)

A Masters állása:

LongGang Masters 2019 Sencsen, 2019. április 17-26.

kat. XXI (2754)

1

2

3

4

5

6

1.

Anish Giri

g

NED

2797

*

*

½

.

.

.

.

.

.

.

1

.

2930

2.

Yu Yangyi

g

CHN

2751

½

.

*

*

½

.

.

.

.

.

.

.

1

2803

3.

Ding Liren

g

CHN

2809

.

.

½

.

*

*

½

.

.

.

.

.

1

2738

4.

Rapport Richárd

g

HUN

2726

.

.

.

.

½

.

*

*

½

.

.

.

1

2764

5.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2719

.

.

.

.

.

.

½

.

*

*

½

.

1

2724

6.

Pentala Harikrishna

g

IND

2723

0

.

.

.

.

.

.

.

½

.

*

*

½

2565

A 3. forduló párosítása:

Ding Liren – Anish Giri

Dmitrij Jakovenko – Yu Yangyi

Pentala Harolrishna – Rapport Richárd

Rapport,R (2726) - Jakovenko,D (2719)
Katalán megnyitás [E06]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.g3 0-0 6.Fg2 dxc4 7.He5 c5 8.dxc5 Vxd1+ 9.Hxd1 Fxc5 10.Fd2

10...Hc6 11.Hxc4 Fd7

Wijk aan Zee-ben az idei Tata Steel Chess viadalon Viswanathan Anand a 11...Hd5 12.Bc1 b6 13.Hce3 Hce7 14.b4 Fxe3 15.Hxe3 Fa6 16.Hxd5 Hxd5 változatot választotta nagymesterünk ellen, döntetlen született a 42 lépéses küzdelmükben.

12.Hc3 Hd4 13.0-0 Fc6 14.Fe3

Korábban a 14.Bfd1 Fxg2 15.Kxg2 Bfc8 16.Bac1 és 16.He5 fordult elő.

14...Fxg2 15.Kxg2 Bfc8 16.Bad1 Hf5 17.Fxc5 Bxc5

 

18.Hd6 Hxd6 19.Bxd6 Kf8 20.Bfd1 Ke7 21.B6d4 Bac8 22.g4 h5 23.h3 hxg4 24.hxg4 B8c7 25.f3 Bd7 26.Kf2 Bxd4 27.Bxd4 Hd7 28.Ba4 a5 29.He4 Bb5 30.Hc3 Bc5 31.He4 Bb5 és döntetlen

Giri,A (2797) - Harikrishna,P (2723)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d3 0-0 6.0-0 d5 7.exd5 Hxd5 8.Be1 Fg4 9.Hbd2 Hb6 10.h3 Fh5 11.Fb3 Vxd3 12.Hxe5 Fxd1?!

Mi szólt 12...Vf5 13.Hef3 Bae8 14.g4 Fxg4 15.hxg4 Vxg4+ 16.Kh1 (16.Kf1 Vh3+ 17.Kg1 Bd8) 16...Fxf2 17.Hh2 Bxe1+ 18.Vxe1 Vg3 19.Vf1 Be8 ellen?

13.Hxd3 Fxb3 14.axb3

Anish Giri tetszését nem nyert el a 14.Hxc5 Fd5 (14...Fc2 15.Hf1 Hd5 16.Hxb7 Bab8 17.Hc5 Bfd8 18.c4 Hdb4 19.Ff4) 15.b3 Bfe8 16.Fb2 folytatás.

14...Fe7 15.b4 a6 16.He4 Hd7 17.Ff4 Bac8 18.Bad1 Bfd8

 

19.g4 Ff8 20.Kg2 Be8 21.Fg3 f6 22.f4 Be7 23.f5 Bce8 24.Hf4 Hd8

 

25.Bxd7! Bxd7 26.Hxf6+! gxf6 27.Bxe8 Kf7 28.Be3 Bd2+ 29.Be2 Bd1 30.He6 Hxe6 31.fxe6+ Ke8 32.Fxc7 Bd3 33.Ff4 Bd5 34.Kf3 Ke7 35.Be4 Fg7 36.Fe3 f5 37.Fg5+ Ff6 38.Fxf6+ Kxf6

39.g5+ Kxg5 40.Be3 és sötét feladta

Yu Yangyi (2751) – Ding Liren (2809)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fe7 5.Fg2 d5 6.Hf3 0-0 7.0-0 c6 8.Vc2 Hbd7 9.Ff4 b6 10.Bd1 Fa6 11.cxd5 cxd5 12.He5 Hxe5 13.dxe5 Hg4 14.h3

 

14...g5

Ding Liren új ötlete. A 14...Bc8 15.Hc3 Hxf2 16.Kxf2 Fc5+ 17.Ke1 f6 18.Va4 fxe5 19.Fxe5 folytatásban Yu Yangyi sötéttel nyert Erneszto Inarkijev ennen 2016-ban, Dohában.

15.Fxg5 Hxe5 16.Fxe7 Vxe7 17.e4 dxe4 18.Vxe4 Vf6 19.Hc3 Bad8 20.Va4 Fd3! 21.Vxa7 Hc4 22.He4 Fxe4 23.Fxe4 Hxb2 24.Bxd8 Bxd8 25.Bc1

A b6 gyalog tabu. 25.Vxb6?-ra 25...Hc4! 26.Vb1 Hd2 tisztet nyert volna.

25...Vd4 26.Ve7 Hd3

27.Vg5+! Kf8 28.Vh6+

Még erősebb volt a 28.Fxd3 Vxd3 29.Bc7 Vd1+ 30.Kh2 Vd6 31.Bc4 Vd5 32.Vh6+ Ke8 33.Bf4 folytatás.

28...Ke8 29.Fxd3 Vxd3 30.Vg7

A kínai derbin Yu Yangyi kiengedte előnyét.

30...Vf5! 31.g4 Vf4 32.Vh8+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog